שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם ח ניסן התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַחֲרוֹן אַחֲרוֹן מְנַצֵּח

הלכות בשמירת הלשון:
תשובה על קבלת רכילות

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

להפיל את הילד או לא להפיל?

שירות לאומי - אחותי רוצה לעשות שירות לאומי בבית ספר לבנות מותר?

התשובות של הרב פשוט מדהימות !

אפשר לראות את הרשימה המעודכנת של מדור ביקשת קיבלת?

הרב תפרסם את השמות של מדור ביקשת קיבלת אני רוצה לבדוק אם זה רשם אותי

ביקשת קיבלת - הרב אני חייב לבדוק אם זה רשם אותי או לא

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

הפלה - בטעות נכנסתי להיריון מבחור בן 35 לא רוצה להפיל


שאלה:

הי, אני בת 30 ונכנסתי בטעות להריון מגבר רווק בן 35 שלפני שנים רבות יצא עם אחותי (היום היא נשואה עם ילד) אני מכירה את הבחור כמעט 10 שנים ותמיד הוא התייחס אלי בכבוד אבל יש דיבור עליו שהוא אדם אלים וערס ושצריך להיזהר ממנו... חברות שלי מנסות לשכנע אותי לעשות הפלה אבל אני לא מסוגלת (עשיתי הפלה בעבר והבטחתי לעצמי שזה לא יקרה שוב) הבחור רוצה להתחתן ולהקים משפחה והוא הבטיח להשתדל בהתנהגות שלו... אני אובדת עצות, לא יודעת מה לעשות... אשמח לתשובה

תשובה:
צר לי לשמוע שכך קרה , אני מבין את ההתלבטות הקשה שלך , אבל חשוב שתביני שהחיים הם לא משחק , לא היית מגיעה לעולם למצב כזה אם לא היית מאפשרת לו להיות איתך , לצערנו הרב למעשים אסורים יש השלכות , לפעמים ההשלכות הם לא פשוטות , במיוחד לא כשלא מדובר בפעם ראשונה. מי שלא לומד מניסיון העבר לפעמים לומד רק אחר ייסורים ובזיונות , יהי רצון שתזכי לתקן ע"י תשובה ומעשים טובים ולא ע"י ייסורים ובעיות קשות וחמורות. תשמרי על עצמך אחותי.

כמה נקודות שחשוב לי שתביני.
א) אי אפשר להיכנס להיריון בטעות ! בואי נהיה מציאותיים.
ב) גם אם לא תתחתני איתו , אסור לך לעשות הפלה , זה עוון חמור.
ג) אני מציע שתשלחי מישהו עם שאלה לרב יורם אברג'ל ומה שיאמר לך תעשי.
ד) צר לי מאוד לשמוע שאת עושה "טעויות" כאלה חמורות , אבל לכל עבירה יש תיקון.
ה) אני לא חושב שכדאי לך לצאת עם אדם אלים שאולי גם שותה ומעשן סמים.
ו) אל תעשי שום צעד בלי לקבל עצה מדעת תורה , החיים הם לא משחק אחות יקרה.
ז) עיון בתגובה הבאה יועיל לך מאוד: איך עושים תיקון להפלה - עשיתי הפלה בעבר

לסיכום: אני לא מכיר את בן הזוג שלך , אבל אני לא חושב שאת צריכה לקבל לשון הרע, את מכירה אותו 10 שנים , למה את צריכה שמישהו אחר יגיד לך שהוא אלים או ערס? את לא רואה את זה בעצמך? אם את רואה שהוא אלים ו\או מעשן סמים ושותה אני מציע לך להתרחק ממנו ככל האפשר. אלא אם כן הרב יורם יאמר לך אחרת.

שלח לחבר קריאה בניפרד

נר נשמה באמת עוזר לנשמת הנפטר?


שאלה:

לכבוד הרב רביד שליט"א שמעתי לפני זמן רב שיש ענין בהדלקת נר לעילוי נשמת נפטר ואכן אנו מדליקים בבית בכל פעם נר לעילוי נשמות הצדיקים והקרובי משפחה. אך לפני זמן מה, שמעתי מרב מסויים שאמר בדרשה, כי כל הענין של הדלקת הנר זה היה בזמן חז"ל שאז לא היה להם חשמל והדליקו נר ולמדו לאורו. אך היום שיש חשמל זהו סתם סימלי כל ענין הדלקת הנר, ובמקום להדליק נר, לתת כמה פרוטות לבית כנסת שיושבים ועוסקים בו בתורה בלילה. ברצוני לדעת האם נתון זה נכון? האם באמת מיותר כל הדלקת הנרות לעילוי נשמת הצדיקים?!

תשובה:
אחי היקר, עם כל הכבוד לחכם היקר שדרש ברבים, בנר שמדליקים לעילוי נשמת הנפטר יש סודות גדולים ונפלאים ואל לנו למעט בערכו של הנר, מצד שני אין לאף אדם ספק שאדם שתורם לבניין בית כנסת , צדקתו עומדת לעד ומועיל הדבר לאורך זמן ולא רק לפרק זמן ממושך כפי שמועיל הנר.

לכן מצווה גדולה לתרום צדקה לבית כנסת וכיוצב' אך עניין גדול יש בסוד הנר
א) "לנשמה יש לה הנאה מן האור..." (בן איש חי, תורה לשמה, סימן תקכ')
ב) "ויאמר אדם בשעת ההדלקה שמדליק את הנר למנוחת נפש פלוני בן פלונית..."
ג) "באור הנר יש חמשה גוונים.. והם כנגד חמשת חלקי הנפש נרנח"י ויש לה הנאה בכך"
ד)  הנשמה נהנית בהדלקת הנרות והיא מתהלכת בעדוני ההוד והשמחה (רבנו בחיי)
ה) בהדלקת הנר יש משום כפרה (מ"ב סי' תרי' ס"ק יב')
ו) נר מסמל את הקשר בין הנשמה לגוף, השלהבת מחוברת לנר כנשמה לגוף.
ז) כתב בספר בצל החכמה (חלק ד' סימן כט') "אילו היינו זוכים לרוח הקודש היינו
    מבינים ומשיגים הרבה דברי עתידות על ידי הדלקת נר של מצווה"
ח) מובא בספרי המקובלים שרצונו של רשב"י היה שכל אדם יביא נר וידליק לכבודו.
ט) האר"י הקדוש היה הראשון שזכה להדליק נר למאור בקבר הרשב"י ואנשי צפת היו
     נוהגים ליטול אש מאותה שלהבת לביתם וכל זמן שהייתה השלהבת דולקת בביתם
     הייתה אמונה שהבית שמור מן המזיקים ומזלו של אותו אדם מתהפך עליו לטובה.

לסיכום: הדלקת נר לעילוי נשמה מועילה מאוד בתנאי ש...
א) מדליקים את הנר ביום פטירת הצדיק
ב) מדליקים את הנר ואומרים לעילוי נשמת מי מדליקים אותו
ג) לומדים מעט תורה בזמן שהנר דולק (או לפחות בחלק מהזמן)
אך אין לאף אדם ספק שלימוד לעילוי נשמה מועיל הרבה יותר מהדלקת נר
כמו כן אין לאף אדם ספק שתרומת צדקה למוסדות תורניים לזכות הצדיק מועילה מאד

שאלות ותשובות נוספות בנושא:
א) האם נר נשמה שמדליקים ביום רגיל ולא ביום הפטירה עוזר בכלל?
ב) סיכום הלכות אבילות והיכן מדליקים נר נשמה?
ג) דבר נפלא שאפשר לעשות לעילוי נשמת הנפטרים זה לקבל קבלה לעילוי נשמתם
    בקרוב נאפשר זאת במדור ביקשת קיבלת בע"ה - לכניסה למדור לחצו כאן: "קבלה"
שלח לחבר קריאה בניפרד

נכנסתי לקשר עם אשה נשואה שהתאהבה בי יש לה 4 ילדים


שאלה:

שלום כבוד הרב, נכנסתי לקשר עם אישה נשואה שהתאהבה בי ופיתתה אותי. הקשר התחיל עוד שהייתה נשואה עם 4 ילדים, ואחרי כמה זמן היא סיפרה לי שהיא התגרשה כי היא רוצה אותי. המשכנו להיפגש גם לאחר הגירושים. חשוב לציין שגם לי הייתה חברה לאורך כל התקופה. מה העונש שלי ומה שלה? מה ההשלכות? והאם יש לי דרך לתקן?

תשובה:
במקום לחשוש מהעונש שלך , תנסה לפתח מצפון לעובדה שבגלל תאווה שהייתה לך להיכשל עם אשה , נהרסה משפחה , ארבעה ילדים איבדו את הקשר הרציף עם אביהם, יכול בהחלט להיות שאותה אשה לא הייתה מתגרשת אם לא היית שותף שלה לדבר עבירה , תראה איך פיתוי קטן מסוגל לגרום נזק גדול.

כמו כן אמרת שכל אותו הזמן הייתה לך חברה , כלומר: לא רק שבגדת בה' , בגדת בחברה שלך , הנאמנות שלך מוטלת בספק , התאווה שלך מכתיבה לך הרס עצמי ! אם לפני החתונה אינך מצליח לשמור אמונים ולהתאפק מי מבטיח לך שאחרי החתונה תצליח , בגלל זה אני כל הזמן מסביר לתלמידים שלי כמה חשוב לעבוד על המידות כבר בנערות , זה הדבר היחיד שעשוי להציל אותנו מאובדן רגשי , מי שבאמת רוצה לזכות בזוגיות טובה , חייב לעבוד על האיפוק שלו בגיל צעיר , תתרחק מאותה אישה כמה שיותר מהר , תברח ממנה כמו שבורחים מאש.

חשוב שתדע ! אם היה נכשלתם יחד לפני שהיא התגרשה מבעלה אזי גם אם היא תתגרש מבעלה ותבחר לחיות איתך , היא אסורה עליך ועל בעלה הקודם לעולם , בחינת: "אסורה על בעלה ובועלה" , לכן לא רק ששניכם אסורים אחד על השני , אלא שניכם צריכים לעשות תשובה שלימה כדי שמן השמים ירחמו וישמרו עליכם ולא תאבדו את העוה"ב שלכם בגלל טעות קשה שכזו , במיוחד במקרה שלך שכן אמרו חז"ל שלושה יורדין ואינם עולים... ודי לחכימא ברמיזא.

אם ח"ו ידונו אותך מידה כנגד מידה וגבר זר "יגנוב" לך את אשתך ויגרום לך לאבד את הקשר עם ילדיך, אני בטוח שהדבר יצער אותך מאוד, אני לא מאחל לאף אדם בישראל להתנתק מאשתו וילדיו, זו הרגשה לא נעימה ובתים רבים בישראל התפרקו בגלל זה, בישראל יש כ-50% גירושין (אם לא יותר) כל זה רק בגלל שאף אחד לא מלמד אותנו להתאפק , אף אחד לא מבין בכלל מהי זוגיות , עד כמה מקודשין הנישואין , כמה צריך להילחם על הזוגיות ולא לוותר , הכי קל לברוח ולוותר , אך גירושין גורמים צער גדול בשמים , כל זוג שמתגרש גורם צער גדול בעולמות העליונים. (למרות שלפעמים זו מצווה)

כדי לדעת מה העונש שלך? קרא את תגובותיי הבאות ! 
     עונשו של החוטא באשת איש - כדאי לקרוא עד הסוף.
     נכשלתי עם אשת איש וגם כיפור אני כבר לא מצליח לצום - קטע לקריאה
     נכשלתי עם נשים נשואות והמזל שלי נעצר - שלושה יורדים לגהינום ואינם עולין
     נכשלתי באשת איש 8 פעמים וסבלתי 8 שנים קשות של ייסורים - השגחה פרטית
     לקריאת שאלות ותשובות נוספות לחצו כאן: "אשת איש" , "ניאוף" ,"בגידות"
 
מה ההשלכות?
הרס משפחה , חטאים , עוונות , איסורי כרת , פגם הברית , זימה , גרימת צער וכו'...
תתפלל לה' יתברך שמידת הדין לא תגבה ממך מחיר , תתפלל שהמשפחה שלך לא תיהרס כמו שאתה הרסת משפחה של אדם אחר שעשוי להיות בצער גדול בגללך ואולי אפילו להקפיד עליך ולקלל אותך , שום דבר לא מצליח כשעושים משהו על חשבון צער של אדם אחר , כשאדם אחר מצטער בגללנו , עשויים להיות לנו עיכובים גדולים ח"ו.

מה התיקון?
שמירת העיניים ושמירת הברית בקדושה וטהרה , איפוק ! אם תצליח להתאפק ולהתקדש זה הדבר היחיד שעשוי להציל אותך לדעתי , הצער שבאיפוק יכפר לך על ההנאה שבתאווה , ולימוד התורה (בישיבה , כולל , מסגרת , שיעורים) יכפר לך על
פגמי הברית שפגמת , כי כל מילה שיוצאת מהפה העליון בקדושה מכפרת על טיפה שיצאה מהפה התחתון בחוסר קדושה , לבטלה ! תשמור את פיך מלדבר לשון הרע
תקבל על עצמך לא לדבר בבית כנסת (תכתוב לנו את שמך במדור ביקשת קיבלת)
ותצפה בשיעור הבא: "כפרת עוונות" שם אני נותן טיפים נפלאים למחילת עוונות קשים.


שלח לחבר קריאה בניפרד

אני בקשר עם ערבי נשוי - אני לא מסוגלת להתנתק !


שאלה:

שלום אני בת 17, אני אוהבת מישהו ערבי ישי לו אישה וילדים. אני מאוד אוהבת אותו. אבל הוא אמר לי שהוא לא יכול לעזוב את אישתו ולהיות איתי. הוא אמר שאני את החיים החדשים שלי ולא אשאר תקועה מה עליי לעשות? אני לא יכולה לפחות להיות איתו בקשר? תודה

תשובה:

אחותי היקרה, למרות שיש הרבה ערבים שפוגעים בנו ורוצחים יהודים, אין לי ספק
שיש ערבים מלומדים ובעלי דרך ארץ , אך עלינו להישמע להוראות חכמינו זכרונם לברכה שאסרו עלינו להתחתן עמם בשום פנים ואופן.

תעשי לעצמך קל וחומר, אם ערבי (גוי) שומר נאמנות לאשתו, על אחת כמה וכמה את, שאת יהודיה צריכה לשמור נאמנות לעמך וליהדותך, לנו כיהודים יש ספר הוראות יצרן ובספר הזה כתוב שאסור לנו להתבולל, לפי המחבר הרמ"א והאחרונים, איסור חיתון עם גוי או גויה הוא מן התורה.

הרמב"ם פוסק כדעת רבי שמעון בר יוחאי:
"ישראל שבעל גויה משאר האומות דרך אישות, או ישראלית שנבעלה לגוי דרך אישות הרי אלו לוקים מן התורה, שנאמר: "לא תתחתן בם בתך לא תתן לבנו ובתו לא תקח לבנך", אחד שבעה עממים ואחד כל אומות באיסור זה. וכן מפורש על ידי עזרא: "ואשר לא נתן בנותינו לעמי הארץ ואת בנותיהם לא נקח לבנינו". ולא אסרה תורה אלא דרך חתנות, אבל הבא על הגויה דרך זנות מכים אותו מכת מרדות מדברי סופרים, גזירה שמא יבא להתחתן, ואם ייחדה לו בזנות חייב עליה משום נדה ומשום שפחה ומשום כותית ומשום זונה, ואם לא ייחדה לו אלא נקראת מקרה אינו חייב אלא משום כותית וכל חיובים אלו מדבריהם" (הלכות איסורי ביאה יב', א'-ד')

ואומר הריקאנטי (מקובל גדול) בדברים ז',ג'.
"ומזרעך לא תתן להעביר וכו', תנא דבי רבי ישמעאל: בישראל הבא על הכותית והוליד ממנה בן לעבודה זרה הכתוב מדבר" והוא מוסיף ואומר... ועוד יש לך להתעורר על מה שרמזתי לך בסוד הביאות האסורות, כי בביאות ההם נותן כוח ושפע לכוחות הטומאה, ונבראים מאותן הביאות כמה מקטרגים ומלאכי חבלה. בקיצור מבעילת גוי או גויה נולדים מלאכי חבלה שנותנים כח לסיטרא אחרא. (ע"פ הסוד)

אשה שהתחתנה עם ערבי , מאבדת את הצאצאים שלה , כי הסיכויים שהצאצאים שלה יהיו בני תורה ממש נמוכים וסביר מאוד להניח שהם יוולדו בסביבה עויינת לישראל ויתחנכו בבתי ספר עויינים ח"ו , למה לקחת סיכון כל כך גדול ולאבד את העולם הזה ואת העולם הבא?

לסיכוםערבים, נוצרים, הודים, סינים, יפנים, גרמנים, כולם אנשים טובים אבל גויים.
וליהודים אסור להתערב בגויים, זה נקרא התבוללות וזה מסכן את צאצאינו וקיומנו, כמובן שהאיסור חמור יותר כשהאשה גויה, אבל גם כשהגבר הוא גוי זה פוגע בקדושת הצאצאים וזה מוליד פגמים חמורים ברך הנולד, אלא אם כן זכה לעשות תשובה שלימה
 
להלן תגובות שכבר עניתי בנושא:
א) איך אני עושה תשובה , יצאתי עם ערבי.
ב) הסתבכתי עם ערבי שהתאהבתי בו , חייבת להתנתק !
ג) מלכודת אש - אני בקשר עמוק עם ערבי , עיזרו לי בבקשה...
ד) רביד מה דעתך על יהודיה וערבי? עד כמה זה חמור?
ה) איך אפשר להציל יהודיה שיוצאת עם ערבי ולמה הן עושות את זה?
ו) נכנסתי להיריון מגבר ערבי והכשלתי גבר נשוי נוסף יש לי תיקון?
ז) לחברה שלי יש חבר ערבי והם עומדים להתחתן, הצילו !!!
ח) בטעות הכנסתי חברה ערביה להיריון מה עלי לעשות?
ט) אני מוקפת בערבים, הם כל כך נחמדים, איך אפשר לא להתערבב איתם ה' יצילנו

צפייה בסרטונים הבאים תועיל לך מאוד:
א) הבנות שלנו מתבוללות.
ב) החיים הם לא משחק.
ג) יהודיות שהולכות בפריצות.
ד) פרשת וארא , מצחיק ויפה.

שלח לחבר קריאה בניפרד

למה הרהורי עבירה קשים מעבירה?


שאלה:

שלום כבוד הרב רביד,מדוע אומרים כי הרהורי עבירה חמורים יותר מהעבירה עצמה? אם העבירה נעשתה היא נעשתה ואם מהרהרים ומתגברים על היצר זה גדול פי כמה לא? אשמח לקבל תשובה. קיבלת את כל הברכות הטובות כאן מהאנשים שנכנסים לאתר,אז כל שיש לי לומר ולאחל שהקב"ה יברך אתכם בכל הברכות הטובות אשר כתובות בתורה.בשורות טובות.

תשובה:
אחותי היקרה, מצד אחד את צודקת מצד שני תמונה קטנה עשויה להזיק שנים רבות !
עבירה פיזית לא לוקחת הרבה זמן - זה פוגם בגוף ובנפש אבל זה נגמר מהר יחסית.
הרהורי עבירה זה משהו שעשוי להימשך שניות , דקות , שעות , או שנים רבות לצערנו
לכן חייב כל אדם לקדש את עצמו ולשמור את העיניים שלו כדי לא להרהר בעבירה.

כבר גילו לנו חכמים:
א) עין רואה - עיניים                  
ב) לב חומד - לב
ג) כלי המעשה גומרים - רגליים

באופן כללי: העין והלב הם שני סרסורי עבירה וחשוב יותר לשמור על העין בקדושה כי אם לא נפגום בעיניים ובלב לעולם לא נבוא לידי עבירה ולכן בהם ראוי לכל בעל נפש להחמיר חומרה יתירה על עצמו ולא להכניס לביתו את המכשירים הטמאים של המדיה

דוד המלך עליו השלום גילה את סוד הדבר בתהילים:      
א) הדריכני בנתיב מצוותיך - רגליים
ב) הט לבי אל עדותיך - לב
ג) העבר עיני מראות שווא - עיניים

כבר שאל רבי יוסף קארו: "מדוע הקדים דוד המלך את עניין ההליכה , ללב ולעיניים?"
אלא שהתפלל דוד המלך עליו השלום לה' יתברך ואמר:
אם העיניים כבר פגמו וראו והלב חמד , לפחות שהרגליים לא יסורו לדבר עבירה.
אם העיניים פגמו והלב עדיין לא חמד , אנא ממך ה' תציל את לבי שלא יסור מדרכך
אם העיניים עדיין לא פגמו , אנא ה' העבר עיני מראות שווא.

וכן אמר ר' יהודה בן תימא: הוי עז כנמר...

קל כנשר - עיניים (היה קל להסיר את עיניך מראות ברע)
רץ כצבי - רגליים (ריצה ברגליים)
גיבור כארי - לב (גבורת הלב)

לסיכום: הרהורי עבירה קשים מעבירה ולכן על כל אדם לעשות מעקה לגגו , הגג שלנו היא הנשמה השוכנת בראש האדם וכשם שלגג צריך לעשות מעקה גם להרהורים חייב כל אדם לעשות מעקה , ומהו המעקה שעושים לנשמה? ניצלים מהרהורי עבירה , שכן גילו לנו חכמים שמעקה זה ראשי תיבות שלא כסדר של המילים: הרהורי עבירה קשים מעבירה. לקריאת תגובה נוספת מורחבת בנושא לחצו כאן: "הרהורי עבירה"
שלח לחבר קריאה בניפרד

ירד לי כל החשק להתפלל... זקוקה לעזרה ועידוד...


שאלה:

שלום כבוד הרב, בזמן האחרון ירד לי כל החשק לעשות מצוות אין לי חשק להתפלל כי התפילות שלי על הפנים לא מצליחה להתרגש ולא כלום! ראיתי את הסרטונים פה באתר על תפילות וכל זה אבל עדיין שום דבר לא משתנה ואני כן קובעת עיתים לתורה ובכל זאת מרגישה שאני בנפילה מה אפשר לעשות?

תשובה:
אחותי היקרה, כשאדם שומר הרבה זמן על קדושתו ואחרי שנה או שנתיים פתאום נכשל בעבירה חמורה, זה מרסק אותו, הוא מרגיש ששנתיים הוא עבד לשווא ! הכל הלך... אבל זה לא נכון זו עצת היצר הרע כדי להפיל אותך לתהום, כדי שתחשבי שאין לך סיכוי לחזור חזרה, כדי שתהיי עצובה ותרגישי שאת לא שווה שום דבר, הוא מכניס לך מחשבות שה' כועס עליך וכבר התרחק ממך, הוא מפתה אותך עם נגיעות אסורות (כי הוא יודע לשלם הנאות במזומן, הוא לא כמו היצר הטוב שמשלם בצ'ק דחוי, מקווה שתביני את הרמז) ואז מה קורה? התפילות שלך לא אותן תפילות, כי את מרגישה צבועה, מצד אחד אני מתפללת ומצד שני אני נכשלת נו.. מה שווה התפילה שלי? את צופה בסרטונים על נגיעות אסורות ותפילה, את מקבלת כח לכמה דק' ואח"כ את שוב חוזרת וחושבת על החטאים שלך ושוב את אומרת לעצמך, נו... מה הקטע אבל אין לי חשק להתפלל, גם ככה אני נכשלת, עד שבסוף מעידה קלה מובילה למעידות נוספות עד שמגיע השלב שבו מתרסקים !!! וזה בדיוק מה שהיצר הרע מחפש, להרוס אותך לאבד לך כל סיכוי אפשרי של רוחניות ולהפיל אותך כדי שתשלמי מחיר כבד על כל החטאים שלך והוא יהנה לראות אותך מתייסרת בוכה וסובלת, עכשיו אחרי שאת יודעת את זה , אם תהיי חכמה , תעשי מעשים שיגרמו לך להתרגש כמו שאמרו חז"ל פעולה מעוררת את הנפש , תעמדי כאילו את מתפללת והנפש תתעורר מאליה , לוקח זמן אבל בסוף זה קורה , "יגעת ומצאת תאמין" , "לא יגעת ומצאת אל תאמין" , אם תהיי עקבית ותעשי רצון ה' קבוע זה יבוא, אם כל היום רק תתלונני ותעשי טובה לה' שאת מתפללת , כל היום תהיי ב-"דאון" ובעצבות, השכינה תתרחק ממך יותר ויותר והיצר הרע יתקרב אליך ויכשיל אותך יותר ויותר , הבחירה בידיים שלך ! בהצלחה
אני מקווה שבקטעים האלה עדיין לא צפית: "ייסורים בזיונות ותפילה"  ,"תפילה ברגש - קטע מרגש"
לקינוח אשמח אם תצפי בפרשת לך לך זה יתן לך כוחות , גם פרשת וירא נפלאה הבחירה בידיים שלך.
שלח לחבר קריאה בניפרד

אובדן היריון - לצערי איבדתי שני ילדים


שאלה:

שלום כבוד הרב רביד אני נשואה כמעט 6 שנים ויש לי שני ילדים מקסימים, מיד אחרי החתונה שמתי כיסויי ראש , שמרתי טהרת המשפחה , שמרתי שבת , הייתי מפרישה חלה , לפני החתונה עברתי 2 הפלות בזמן שהייתי עם חבר שלי (כיום בעלי) , בשנה שעברה עברתי הפלה כי ההריון הפסיק להתפתח, השנה בדיוק באותו תאריך לפני ראש השנה התגלה אצלי הריון מחוץ לרחם. בסופו דבר עברתי כריתת חצוצרה שמאלית לפני שבוע ,בעלי לא עשה תשובה על העבר , אני זו שתמיד משתדלת , הוא בכלל לא מאמין בכל הקטע של הטהרה , למה זה קורה לי מה מנסים לרמוז לי מלמעלה? האם אני צריכה לעשות תיקון מסויים? חשוב לציין שלפני שהתחתנתי עברתי שתי הפלות אחת הייתה הפלה טבעית ואחת הייתה הפלה יזומה.

תשובה:
אחותי היקרה, אני לא מכיר אותך ולא יכול לנחש מה עשית בעברך , אבל אני מניח שלא שמרת נגיעה ולא שמרת על צניעותך וקדושתך (בלשון המעטה) אם הספקת להיכנס להיריון פעמיים לפני חתונה , אני מניח שאת לא שומרת תורה ומצוות ועליך לתקן את חטאי העבר , כדי למנוע צער וייסורים בעתיד , הרבה פעמים אחרי החתונה אנחנו משלמים על טעויות שעשינו בעבר , על צער שגרמנו לה' יתברך או לאחרים.

אז מה צריך לעשות כרגע?
א) באיבר שבו פגמת בו תתקני. עייני בתגובה הבאה ותביני מה עליך לעשות.
ב) אשה שבעבר בחרה להפיל את העובר שלה , צריכה לתקן את החטא הנורא הזה.
ג) כדי לקרוא תגובה שכתבתי בנושא תיקון הפלה לחצי כאן: "תיקון על הפלה"
ד) עין רעה - תשתדלי לא לספר לאף אחד על ההיריון עד חודש 3 ותלכי בצניעות.
ה) נסתרות דרכי ה' , לפעמים אנחנו מתקנים עבירות מגלגולים קודמים. (בטחון בה' ! )
ו) קשה לי להאמין שאשה יכולה לשמור טהרה לבד מבלי שהבעל משתף פעולה , את צריכה להתפלל עליו שיזכה גם לשמור טהרת משפחה , כל פעם תטפטפי לו על המעלה שיש בדבר , תספרי לו סיפור יפה בנושא ואם הוא לא יהיה מוכן בכלל אז תשאלי רב מה לעשות עם בעל שלא מוכן לשמור טהרה , זה לא מקרה פשוט , היית צריכה לחשוב על זה לפני שהתחתנת , עכשיו קצת מאוחר מדיי לחנך אותו.

סיפור לסיום: זוג נשוי זכה לפרי בטן , האשה לא רצתה ילדים ולכן היא הפילה פעמיים ועשתה התקן למנוע היריון למשך 4 שנים , עד שיום אחד היא ובעלה החליטו שהם חסכו מספיק כסף ועכשיו הם רוצים להיכנס להיריון , הם המתינו שנים ועד היום אין להם זרע בר קיימא , מי שרוצה ילדים בריאים והריונות תקינים שלא יעודד או יבצע הפלות לעולם ואם חטא בזה , יתרום כסף בהוראת קבע לארגונים שמצילים חיים , או לארגונים שמזכים את הרבים , שגם הם נקראים: "מצילים חיים".

תשאירי לי את השם שלך במדור ביקשת קיבלת ותקבלי על עצמך אחת מ-3 קבלות
א) שמירת שבת כהלכה , ללמוד הלכות שבת , שבת היא מקור הברכה.
ב) שמירת צניעות כהלכה , להתלבש בצורה ראויה , רחבה , לא קצר ולא צמוד.
ג) שמירת טהרת המשפחה כדת וכדין (לדקדק בזה וללמוד את זה היטב)
ד) לנסות לפייס את הבעל ולבקש ממנו לפחות שישמור טהרת משפחה.לסיכום: אין דבר העומד בפני התשובה , אין זמן נפלא יותר להתפלל על זה מאשר הזמן הזה , תרבי בתפילות , תזילי דמעות לה' ותעשי כל מה שאת יכולה כדי להתוודות על החטאים שלך ולקבל על עצמך את הקבלות שאמרתי לאט לאט ובשלמות ! בהצלחה.שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה