שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם י סיון התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲתָר פָּצָ''ץ

הלכות בשמירת הלשון:
דנים את האדם במקום את המעשה

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

להפיל את הילד או לא להפיל?

שירות לאומי - אחותי רוצה לעשות שירות לאומי בבית ספר לבנות מותר?

התשובות של הרב פשוט מדהימות !

אפשר לראות את הרשימה המעודכנת של מדור ביקשת קיבלת?

הרב תפרסם את השמות של מדור ביקשת קיבלת אני רוצה לבדוק אם זה רשם אותי

ביקשת קיבלת - הרב אני חייב לבדוק אם זה רשם אותי או לא

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

זוגיות במשבר - זקוקה לטיפים לקשר יציב - חבר שלי בוגד בי


שאלה:

אני יוצאת עם בחור, בערך 3 שנים,שנינו מסורתיים,לאחרונה גיליתי שהוא נמצא במחיצת הרבה ידידות וגם ראיתי תמונות שלו מחובק עם ידידות (בפייסבוק) וקרה כמה פעמים, שבנות פנו אליו, כשהיינו יוצאים והוא טען שאין לו שום דבר איתן, אני מאוד אוהבת את הבחור, אנחנו מדברים על חתונה, אך יש לי ספקות רבים לגבי האמון בו, איך אני אמורה לקבל החלטה שזה זה או לא?

תשובה:

אחותי היקרה, שלוש שנים זה המון זמן, לדעתי בזמן היקר הזה הייתם יכולים לבנות את הזוגיות שלכם ולקבוע עיתים לתורה (או לפחות להגיע פעם ב... לשיעור תורה כדי לקבל כלים) כרגע לפי הצורה שכתבת את ההודעה אני בטוח שגם לך וגם לחבר הנחמד שלך אין מוכנות לקשר ואין מספיק מודעות והבנה בנושא "זוגיות" אתם מבלבלים בין תאווה לאהבה , איך אפשר לסמוך על בחור שנוגע במי שהוא רוצה, מצטלם ומתחבק עם מי שהוא רוצה ועוד מפרסם את התמונות בפייסבוק? אם את יראת שמים או לפחות מעוניינת להקים בית דתי כדאי שתדעי שבחור שיש לו ידידות לפני החתונה , סביר להניח שתהיינה לו ידידות גם אחרי החתונה , אם עכשיו זה מפריע לך , אני מאמין שאחרי החתונה זה יהיה בלתי נסבל , אני לא חושב שווה להתפשר על הזוגיות שלך , בדיוק כמו שאני לא חושב ששווה להתפשר על היראת שמים שלך , אבל אמרו חז"ל ששני הדברים תלויים זה בזה. לכן זה מה שאני מציע.

טיפים לקשר יציב !
א. תתחזקי ביראת שמים ותהיי אמיתית כך תזכי לגבר מחוזק וקצת יותר אמיתי
ב. זיכרי ! אם לפני החתונה יש לו ידידות , הוא מכין אותך נפשית שגם אחרי יהיו לו
ג. גבר שלא נאמן למלך מלכי המלכים , סביר מאוד להניח שהוא לא יהיה נאמן גם לך
ד. אם את באמת רוצה זוגיות טובה , כדאי שתתחזקי מעט ותביני מהי זוגיות ! ! !
ה. יש הבדל בין תאווה לאהבה , כרגע (לדעתי) שניכם לא יודעים מהי אהבת אמת.

את מוזמנת לקרוא את התגובה הבאה: "טיפים לשמירת נגיעה - קטע לקריאה"
וכן לצפות בסרטון הבא שבו אני מזהיר מפני מקרים כאלה: "חבר שלך לא ממש נאמן?"

שלח לחבר קריאה בניפרד

פתחנו מניין בבית ספר חילוני רביד !!! אבל המורה כועס...


שאלה:

שלום הרב! אני לומד בבית ספר חילוני ואנחנו עושים בבית ספר תפילת מנחה בשעה 1 וחצי , המורה אוסר עלי להתפלל הוא אומר שלא על חשבון השיעור שלו ואני ממש רוצה להתפלל אני מרגיש מחובר לזה ואני מרגיש רע שכך המורה אמר לי, האם כבוד הרב יכול לייעץ לי מה לעשות ? תודה.

תשובה:
אחי היקר, אל תתפלל על חשבון השיעור, המורה צודק בהחלט, אם זה כל כך
חשוב לך, תעשה קידוש שם שמים ולא חילול שם שמים, תנסה לדבר עם המנהל
ולבקש אישור להתפלל עם הקבוצה שמתפללת בשעה אחת וחצי, אם המנהל
לא יאשר, תתפלל איתם עד שיתחיל השיעור ותיגש לשיעור (תשלים אח"כ)
אני חושב שאם תריב עם המורה שלך הוא רק יראה את הדתיים בעין רעה יותר
אם תכבד אותו ותבקש סליחה הוא יעריך אותך ואולי גם יאפשר לך להתפלל.
במקרה הכי גרוע ! אם אין לך שום אפשרות להתפלל עם החברים תתפלל יחיד.
ה' יתברך רואה את ההשתדלות שאתה עושה אבל עדיף לא לעורר מחלוקות
מהומות ושנאת חינם, ה' מחפש שתתפלל אליו ולא שתעשה פרובוקציות אחי.
שלח לחבר קריאה בניפרד

נפלתי חזק ! 10 שנים הייתי חזק והשם שלח לי אשה קשה ואין לי פרנסה


שאלה:

הרב רביד 10 שנים שמרתי שבת, תפילות, תחנונים, מיקוואות ולא הלך לי כלום בחיים לא פרנסה לא כלום באה לי אשה מאוד קשה והיינו רבים המון ולא מסתדרים עד שלבסוף נפלתי מהאמונה עד שלא נישאר בי כלום ממש ברמה שאני לא רואה את עצמי חוזר לעולם אני יודע שכבודו אולי לא יוכל לעזור לי אבל אולי תבוא ישועה

תשובה:

אחי היקר, אספר לך סיפור ואולי הסיפור יעזור לך להבין איפה הטעות שלך נשמה , היה לי תלמיד (נער) שהיה מקפיד להגיע לשיעורי תורה במשך שנתיים לערך הוא היה מקפיד להגיע לשיעורים , עד שיום אחד הוא נשבר , כי הוא ראה שהוא לא מוצא את הזיווג שלו ! לפתע הוא נחלש וקצת כעס עד שהפיתוי הגדול הגיע , פתאום הציעו לו עבודה במלצרות , 30 ש"ח לשעה ! בתחילה הוא היסס , אך בסופו של דבר הוא עזב את השיעור והלך להיות מלצר , הוא וויתר על שיעור ששווה 30,000,000 $ בשביל
30 שקלים לשעה , הוא ויתר על חיי עולם בשביל חיי שעה , הוא ויתר על העולם הבא בשביל כמה פרוטות בעולם הזה , כעבור זמן הוא ניגש אלי לשאול כמה שווה שיעור תורה אחד? עניתי לו: "תלוי עבור מי?"

כמה שווה שיעור תורה אחר?
כשאדם לא מוכן לוותר על השיעור בעד שום הון שבעולם - השיעור שווה הון תועפות
בשביל אדם שמוכן לוותר השיעור בשביל 30 ש"ח לשעה - השיעור שווה 30 ש"ח
הכל תלוי בנו ! כשאנחנו מעריכים את השיעור ולא מוותרים עליו אין קץ לגודל שכרו.

כשהוא שאל אותי , מדוע ה' יתברך לא נותן לי זיווג? למה? איך אני יכול להמשיך להגיע לשיעורים כשה' לא עוזר לי? עניתי לו: בשנתיים לא הפנמת את השיעור באמת
כי כשאדם עובד את ה' על מנת לקבל פרס , הרי שאינו עובד את ה' אלא את עצמו.

אל תהיו כעבדים המשמשים את הרב ע"מ לקבל פרס.
לכן אחי היקר , מעומק הלב אומר לך , שהשתדלותך ראויה להערצה , אך לצערי הרב לא עבדת את ה' ממש , עבדת יותר את עצמך , כי כשאדם עובד את ה' כדי לקבל פרס וכשאינו מקבל את "הפרס" הוא עוזב , הוא מגלה דעתו שהוא לא באמת עבד את ה' מתוך ביטול ואמונה שלימה , אלא מתוך אינטרסים ורצונות לקבל הטבות , ועובדה שכשלא הגיעו ההטבות ואף להיפך , קיבלת אשה קשה , החלטת "לנקום" במסובב הסיבות , אך צר לי לאכזב אותך נשמה טובה , לא כך היא דרך עבודת ה' וסופו מעיד על ראשיתו.

מי שמכיר הכי טוב את האדם זו אשתו.
אם תנתק את הקשר מה' , היחיד שיפסיד מזה זה רק אתה נסיך , עם ה' יתברך אי אפשר להילחם נשמה , אמר חכם גדול: "אם חפץ אדם לידע מה חושבים עליו בבית דין של מעלה , יראה מה חושבת עליו אשתו , שני אנשים בעולם מכירים את האדם ברמה הטובה ביותר ומי הם?
א) האדם עצמו
ב) אשתו

כל הברכה של האדם תלויה באשתו.
לכן כשרואה אדם שאשתו כועסת עליו ומרימה עליו את קולה ח"ו או מורדת בו , הרי שאינו מאיר לה ואינו נוהג בה כראוי , משום שהאשה היא אור חוזר ואין בה אור מעצמה , שכל הארתה נובעת מהארת הגבר , כשמש שמאירה על הירח , אני לא יודע אם אתה מבין את דברי או לא , אבל דע לך שמובא בסוד: "כל בירכאן דאתי קב"ה לבר-נש , ע"פ איתתיה הוא מעביר ליה" = כלומר: כל הברכות שמביא ה' יתברך על האדם , בזכות וע"פ אשתו הוא נותן לו , לכן כשאשתו בצער , מפסיד האדם את פרנסתו ואת שלום ביתו , לכן מה יעשה אדם ותגבר פרנסתו ? ישמח את אשתו , כי כשאשתו בצער גם השכינה בצער , אם אינו יודע לשמח את אשתו , לא תועיל כל השתדלותו , שכן אמרו חז"ל: "אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו" - כלומר: "כבדו את הנשים שלכם כדי שתתעשרו" , בלי זה אין שום דבר.

כל הפוסל במומו פוסל.
כשאדם מעיד על אשתו שהיא קשה , הרי שהוא מעיד על עצמו שהוא קשה , שכן אמרו חז"ל: "כל הפוסל במומו פוסל" , אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו , על אחת כמה וכמה אל תדון את אשתך שהרי היא בשר מבשרך.

עליך להפנים ולהבין שאשתך היא התיקון שלך בעולם הזה , מי שבורח מהתיקון שלו בא לו תיקון אחר , ואל יחשוב אדם שהתיקון השני יהיה קל מהראשון וידע אדם שהכל תלוי במעשיו וביראת השמים שלו. 

תעשה עם עצמך חשבון נפש.
 אני מציע שתעשה עם עצמך חשבון נפש ותראה שיש עוד הרבה דברים שלא הזכרת בהתחזקות שלך במשך 10 השנים וכדאי שתתן את הדעת גם עליהם , כגון: שמירת עיניים? טלוויזיה? אינטרנט כשר? מקומות מעורבים? למדת בכולל? בישיבה? קבעת עיתים לתורה באמת? עבדת על המידות שלך? או שהרבית לכעוס? שהרי אמרו חז"ל: "כל הכועס כל מיני גהינום שולטים בו". מי שלט בך? הקדושה או הטומאה? מי הוביל אותך לאן שהגעת? הטוב או הרע? במקום לדון את אשתך , תדון את עצמך, כי אם אתה רוצה ישועה אמיתית , תשנן את הפסוק: "מאין יבוא עזרי" , כשתרגיש "אין" אָיִן = כלום = ענווה = מי אני? = אני רק גרגיר חול שבא לעשות תיקון , אני מתבייש ! כשתרגיש שאתה אין , שאתה עניו , שאתה מתבטל להשגחה העליונה , אולי , אולי אז תזכה להיכנע לפני ה' ולכל המצוות שתעשה יהיה כח אחר . 

זכור ! כשמבשלים אוכל טהור בכלי טמא , אסור לאכול את האוכל , כי ההלכה אומרת שאסור לאכול אוכל שבושל בכלי טרף. כך כשמקיימים תורה ומצוות בכלי טמא , עם גוף שנכשל בעיניים כל הזמן , קורא עיתונים של פריצות , רואה טמבלוויזיה וגולש באינטרנט לא כשר , איך אתה מצפה שהתורה והלימוד שלו יצילו אותו מאסונות ! 

זכור ! ה' לא משקר ! ואם ה' יתברך כתב: "והיה אם שמוע תשמע בקול ה' א-לוהיך והישר בעיניו תעשה והאזנת למצוותיו ושמרת כל חוקיו , כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אני רופאך". לא יכול להיות בחיים , שעשית רצון ה' וה'    סתם מזיק לך ומכאיב לך , הבעיה היא בך לא באשתך , תעשה תשובה ותקבל באהבה. ואני אברך אותך שתזכה שיהיה לך חשק לחזור , כי העונש הגדול ביותר הוא שנוטלים מאיתנו את כח הבחירה ואין לנו זכות להתרגש מעבודת ה' ואנו נופלים לייאוש ח"ו. 

צפה בקטעים הבאים אני בטוח שתהנה.אם אהבת - כנס לקישור הבא להרצאות נוספות: "הרצאות בנושא הבית היהודי"שלח לחבר קריאה בניפרד

הרב איפה אפשר לקרוא את המכתב המרגש של רויטל?


שאלה:

רביד שלום , רציתי לשאול איפה אני יכולה לקרוא את המכתב של רויטל? שמעתי שהוא ממש מרגש והרבה בנות חזרו בתשובה בגללו , אני רוצה לקבל על עצמי להתחזק בצניעות ובשמירת נגיעה אבל כל פעם מחדש אני נופלת , חברה שלי אמרה לי שאם אני אקרא את המכתב המרגש של רויטל זה יעורר בי רגש ואולי זה מה שיעזור לי להתחזק , היא אמרה שהיא קראה אותו באורלנוער , הרב יכול לשלוח לי קישור למכתב או לקשר אותי אל המכתב הזה?

תשובה:
אני מקווה שזה המכתב שחיפשת , הוא באמת מרגש מאוד , קריאה נעימה.

מכתבה המרגש של רויטל: להצלחת כלל ישראל אחיותי היקרות....
אני כותבת אליכן ברגעי האחרונים בשארית הכוחות שנותרו בי אני כותבת בדמעות ובדם ליבי השבור והממיוסר... כן, אני רויטל אברהם בת 19 עומדת לפני הסוף, צעירה אבל השערים בפני נסגרים... אני מרגישה כמו פרח יפה שסוגר את עליו... גם אני כמותכן חלמתי רבות על הילדים שיוולדו לי, על הבעל שאחיה איתו, המקצוע שאעסוק ועוד...  אבל אלוקים גזר אחרת והיום אני יודעת שאם הייתי חיה את חיי אחרת, זה לא היה קורה. נולדתי למשפחה דתית במרכז הארץ. מיום שעמדתי על דעתי ידעתי שאני ילדה יפה. מאז שהייתי ילדה בגן היית מאד מושכת תשומת לב בתווי פני המיוחדים, גדלתי בידיעה שנתברכתי ביופי נדיר, ואני לא מגזימה, מנת היופי שקיבלתי היא משהו יוצא דופן במיוחד. הורי החכמים ניסו לגמד בעיניי את עצם היותי יפה והשתדלו להמשיך בסדר חיים תקינים ובלי התייחסות מיוחדת, אבל אני שהייתי ילדה חכמה מאד גידלתי וטיפחתי את היופי הזה יותר ויותר. העידוד מצד החברה גרם לי להבין שביופי אפשר לקנות-חברות מעמד וכבוד... עשיתי את זה בכל דרך למדתי להבין שיופי כמו שלי צריך לנצל... דאגתי להיראות טוב יותר מידי טוב. אהבתי ללבוש בגדים צמודים שיבליטו את גופי, שערי הארוך המיוחד היה תמיד גורם להתפלאות רבה וכך כל פרט במראי החיצוני נמדד בתשומת לב רבה. נהנתי לחוש איך מבטי האנשים נדבקים בי לרגעים ארוכים... בעוונותי זה עשה לי טוב!
כשמורותי לתיכון קלטו את המצב וניסו לשנות היה כבר מאוחר, נמשכתי בחבלי קסם למעגל שנקרא "להראות להתבלט". זכורני מילותיה של מורתי-"רויטל קיבלת מתנה נדירה,יופי מיוחד, זה הניסיון שלך שימרי עליו מכל משמר יבוא יום וכל היופי הזה יינתן לאדם המתאים." הייתי מראה שהדברים חודרים לליבי אבל בעצם הם כלל לא נכנסו דרך אוזני. הייתי שיכורה מרדיפה אחרי עוד בגד בולט,
ועוד מראה שחצן שיסובב את כולם היום אני יודעת בוודאות שהכשלתי מאות ואולי אלפי אנשים בלבוש שלי... עשיתי זאת בהנאה אמיתית. האיתות הראשון היה בערב אחד עמדתי במטבח וטיגנתי חביתה שערי הארוך היה אסוף וקצותיו נגעו באש שמתחת למחבת בתוך שניות הפך שערי ללהבה של אש גדולה ואדמונית שערי היפה נשרף אבל אני ניצלתי זכורני איך שכבתי בבית חולים בוכה מהיסטריה מרוב צער על שערי השרוף ואבי יושב לצידי מנחם ומרגיע-"רויטל השם עשה לנו נס יכולת כולך להישרף אנא תביני זה לטובתך תשתני והכל מאחורינו". אבל אני לא שמעתי. הייתי אז בת 16 ותוך שנתיים גדל שערי והתייפה והמעשה האיתות נשכח מליבי לגמרי. תמיד הייתי אהובה בכיתה. אף פעם לא סבלתי מבדידות או כאב. כל מה שביקשתי ניתן לי מיד. כך עברתי את חיי.

בגיל 16 מטבע הדברים גדלתי והתייפיתי. לא יכולתי שלא להתאפר זה כבר הפך להיות חלק ממני באותה תקופה הסתבכתי קצת יותר לעומק
לא יכולה לפרט על זה קשה לי מאד אבל תבינו. שכחתי לספר הייתה לי סבתא צדיקה שהייתי קשורה אליה מאד היא מאד כאבה את המצב הרוחני שלי והייתה מנסה בכל דרך לחזק אותי היא הייתה נותנת לי כסף לקנות בגדים יותר צנועים אבל גם זה לא עזר תקופה קצרה אח"כ היא נפטרה כשהייתי בת 16 חצי היא נפטרה. בכיתי עליה נורא היא הייתה חלק מהעולם שלי ולא הבנתי איך העולם יכול להמשיך להתקיים בלעדיה. לאחר תקופה התאוששתי אני חייבת לציין שהמוות שלה גרם לי להתחזקות קלה אבל תוך כמה חודשים חזרתי למעשי ואף
הגברתי אותם ככל שהגיל התבגר כך נעשיתי יותר שחצנית ובולטת.
ובסוף הגיעה ההתראה השנייה.. באחד הלילות חלמתי על סבתא שלי היא ישבה על אבן ובכתה.. עמדתי לידה ושאלתי אותה סבתא למה את בוכה?!היא הצביעה על ראשה ולא אמרה מילה התעוררתי מזועזעת, ניסיתי להירגע והצלחתי. מעשה זה פרח מזכרוני עד מהרה כך גם האיתות השני עבר בלי התייחסות.
ואז זה הגיעה... אומנם בהדרגה אבל בעקביות. בהתחלה היו כאבי ראש סטנדרטיים אמא שלי אמרה שאני עייפה ולומדת קשה ושאקח לי מנוחה, אבל הלב שלי הרגיש אחרת. כעבור חודש לא יכולתי לעמוד מרוב כאבי ראש היה נראה לי שמשהו שם עומד  להתפוצץ לרסיסים. הדרך למרפאה הייתה מלאה חששות וכך גם הציפייה לתוצאות של הבדיקות המקיפות כשישבנו אמא ואני
בחדרו של הרופא, הפנים שלו אמרו הכל.. "כזאת בחורה יפה וכ"כ חולה" פרצתי בבכי וביקשתי הסברים. גם אמא בכתה היינו חסרותו אונים המציאות עלתה על כל דימיון... אני נושאת גידול ממאיר בראש, המוות הוא עיניין של זמן... אני לא זוכרת איך הגענו הביתה באותו יום, אני זוכרת רק הרבה דמעות כאב וחוסר אונים מוחלט. לפתע נזכרתי בחלום, בסבתא הבוכה ומצביעה על ראשה. אך אולי אם הייתי מתייחסת לאיתותים הכל היה נראה היום אחרת... אבל אני המשכתי במעשי בלי שום התייחסות... ביום המחרת הלכנו לבית החולים, בחלומות השחורים ביותר לא האמנתי שהטיפולים האלו כל כך כואבים
זה פשוט מוות הרגשתי ששורפם לי את העצמות את הדם ואת כל מה שיש לי מבפנים.

אלוקים הטוב... אתה טוב ואני לא שמעת לך אבא איך התעלמתי מרחמיך הרבים?! ההמשך עצוב וכואב נורא קשה לי לכתוב אותו... שערי היפה המדהים נשר. תוך מספר חודשים אני נותרתי קירחת, חיוורת וחלשה. כל רופא שטיפל בי ציין באוזני שיש לי יופי נדיר וזה צבט לי את הלב, השם נתן לי פיקדון יקר, יופי מיוחד ואני השתמשתי בו הפוך. במקום לשמור עליו הפקרתי אותו... אלוקים!!
אני היום אני בת 19 מיוסרת מהחיים, ימי ספורים המחלה גוברת עלי אני רואה את המוות קרוב, אני רוצה שכל מה שהתייסרתי יהיה כפרה על העוונות שלי. אתן, אחיות שלי אנא מכם הלב שלי שבור וקרוע תשמעו לדברי האחרונים שמרו על צניעותכם מכל משמר מה ישאר לנו אח"כ, מה, יש דין ויש דיין הוא רואה הכל ויודע הכל... והכל יבוא במשפט. אנא מכם, תתחזקנה בצניעות בכל הניסיונות וזה שווה את תחכו לאיתותים. אנא מכם בשבילי.

הכרית ספוגה בדמעותיי אני כותבת בשארית הכוח אלוקים, אני מבקשת תאמרנה שההתחזקות הזאת תהיה לרפואתי אני מתחננת, אני רוצה לחיות.
רויטל אברהם זה הכוח שלנו בנות ישראל.. הצניעות!!! כמה חשובה הצניעות!!
רויטל נפטרה כמה זמן אחר שכתבה את המכתב והצוואה שהשאירה הייתה לפרסם את המכתב שלה ברבים.. יהי זכרה ברוך... (לרפואת אברהם בן חוה)


שלח לחבר קריאה בניפרד

זקורה לעזרה בדחיפות!!!!! התאהבתי בגבר נשוי...


שאלה:

אני יודעת שזה נשמע מפחיד ובלתי אפשרי ומגוחך ולא הגיוני אבל זה קרה ואני לא יודעת איך מתמודדים עם זה... אני מאוהבת בגבר נשוי, הוא אוהב אותי ואני אוהבת אותו, זאת לא סתם אהבה והדלקות.. אני בחורה עם ראש על הכתפיים ורצינית, אבל זה קורה... אנחנו לא יודעים מה לעשות... כרגע התרחקנו אבל אנחנו לא מחזיקים מעמד.. לא יכולים לחיות אחד בלי השני קשה לנו ואני לא רואה את עצמי עם אף גבר אחר בעולם.. אני פשוט לא אהיה מאושרת! מה אני צריכה לעשות??? תעזרו לי!! אני על סף התמוטטות!

תשובה:
אוי אוי אוי, אחותי היקרה, כל כך כואב לי לשמוע שהסתבכת בצרה כזאת, אוי ואבוי לנו, אני בטוח שהכל התחיל בשיחה פשוטה ונגיעה קלה ונמשך רחוק כל כך עד לכדי מצב שלא הצלחתם לעצור. אם את שואלת אותי, זו ההגדרה המדוייקת לביטוי: "עבירה גוררת עבירה" זו הייתה בדיוק כוונת היצר הרע, הוא החל לפתות אתכם בקטנה ואחרי שכבר הצליח לבצע את זממו הוא מנסה ללכת על כל הקופה. עכשיו אני אשאל אותך שאלה ותעני לי בכנות, אם הגבר הזה היה מסוגל לבגוד באשתו, האם לא יהיה מסוגל לבגוד בך בעתיד? וכי את מושלמת? האם אינך מתארת לעצמך מצב שבו כעבור שנה שנתיים תכיר אותו בחורה חדשה ותהרוס לך את החיים בדיוק כפי שאת הורסת את החיים לאשתו? הרי כל זמן שאת אסורה עליו זה מעניין אותו ומגרה אותו, אבל ברגע שתהיי מותרת לו, אני לא חושב שהוא יימשך אליך וירדוף אחריך כפי שהוא רודף אחריך כיום ! אם את לא רוצה להמיט אסון עליך עליו ועל אשתו, אל תעיזי להתפתות ולהיות איתו יותר, עם כל הקושי, יהיו לך ייסורים וצרות שלא תצליחי לשאת אם תפגעי באשתו ! זיכרי העולם סובב וה' יתברך מתנהג איתנו מידה כנגד מידה. אל תעשי לאחרים מה שלא היית רוצה שיעשו לך. בשורות טובות. (מצטער, אני יודע שזה כואב, אבל את הבאת את זה על עצמך וכעת עליך לוותר עליו ולא להכאיב לאשתו , אחרת ! מובטח לך שיכאיבו לך כל ימי חייך ח"ו)
תגיות:
שלח לחבר קריאה בניפרד

התבוללות - לא כל הערבים מתעללים בנשים יש ערבים טובים


שאלה:

שלום הרב קוראים לי ליאם אני בת 17 לפני שבועיים הכרתי את האתר וראיתי הרצאה על זה שאתם נגד שבנות ילכו עם ערבים!!! אז אני יוצאת עם ערבי בן 21 כבר חצי שנה והוא אוהב אותי באמת. הוא קונה לי דברים ומדבר איתי יפה בדיוק כמו שאמרת באחת ההרצאות שלך! והוא לא לוקח אותי לכפרים ערבים ולא מתעלל בי!!! למה אתם חושבים שכל הערבים מתעללים בנשים? זה לא נכון! יש ערבים טובים, לא כל הערבים רשעיםםםםםםם........

תשובה:
אחותי היקרה, לא אמרתי שכל הערבים רשעים חלילה , אמרתי שההלכה אוסרת עלינו להתחתן איתם ולכן צריך להיזהר מאוד מלקשור עמהם קשרי חברות כאלה ואחרים.
אבל , אם היית יודעת מה יהודיות עוברות אחרי שהם מתחתנות עם הערבים היית חושבת אחרת , בנות יהודיות שברחו משם מספרות שהבעלים שלהם היו מתעללים בהן !

להלן חלק מעדויות של יהודיות שיצאו עם ערבים.
א) כשעיצבנתי אותו הוא קשר אותי לעץ כל הלילה.
ב) הוא נעל אותי בחדר שעות רבות.
ג) הוא הכה אותי בפרצוף עם מטאטא ושבר לי שיניים.
ד) הוא הרביץ לי עד שיצא לי דם ללא רחמים.
ה) הוא התעלל בי ליד הילדים ולא ריחם.
ו) הוא איים לרצוח אותי ולשבור לי עצמות.

זה רק חלק קטן מהדברים שמספרות נשים שחוו התעללות ע"י ערבים אכזריים.
זה לא אומר שכל הערבים כאלה ח"ו , אבל אני במקומך הייתי נזהר , אני במקומך לא הייתי מאמין למילה שיוצאת לו מהפה: "למדו לשונם דבר שקר" , אין אמונה בגויים.
התורה הזהירה אותנו לא להאמין להם , מי שמאמין להם סופו לסבול ולהתייסר , אם את מוכנה לקחת הימור על החיים שלך ולאבד את הילדים שלך ולהסתכן בזה שיכול להיות שהבן שלך יהיה המחבל הבא שירצח יהודים במדינת ישראל ואת הבאת לעולם מחבל ! שיהיה המון בהצלחה. אנחנו לא לוקחים שום סיכון ותפקידנו להזהיר ולהציל.
לא חסרים ערבים וערביות בעולם , יש מליארדי ערבים וערביות , למה הם צריכים אותך? כי לפי האמונה שלהם לכבוש יהודיה זה מצווה , הם משחקים בך ומנצלים אותך ואת כמו כבשה תמימה מובלת לשחיטה ולטבח , רחמי עליך אחותי , אני מאוד מקווה שתזכי לפקוח את העיניים לפני שיהיה מאוחר מדיי , אין דבר כזה מתנות בחינם ,         לכל מתנה יש כוונה ואינטרס חכי ותראי כמה אני צודק , אני מקווה שתברחי בזמן.

מה אני חושב עליך ועל החבר הערבי שלך?
א) את תמימה מדיי ,מה ציפית שהוא יהיה אלים או עקשן לפני חתונה איתך?
ב) כל הבנות שנפלו בידי ערבים , נלכדו ברשתם בעודן צעירות ותמימות כמוך !
ג) הערבים בד"כ נוהגים לפתות נשים בזה שהם קונים להם הרבה מתנות ופינוקים.
ד) רוב המתנות עשויות להיות גנובות או אינטרסנטיות , הם רוצים רק לכבוש אותך.
ה) אני לא אומר שהוא לא אוהב אותך , יכול להיות שהוא כן אוהב אבל הוא גוי !
ו) יהודיה כשרה לעולם לא תעיז להתחתן עם גוי - יהודיה שיש ספק ביהדותה כן !
ז) יהודיה מתבוללת כנראה יודעת שאינה ראויה ליהודי אז היא מתפשרת על גוי ר"ל.

אני גם מאמין שיש ערבים טובים , אבל כל זמן שלא הגיע משיח ואין לנו אפשרות לנבא מי ערבי טוב ומי ערבי מסוכן , עלינו להתרחק מהם ולקיים את דברי התורה שהזהירה אותנו מהם , האמת הערבים הרבה יותר קשורים אלינו היהודים מהנוצרים למשל אבל זה לא מתיר לאף אחד להתחתן איתם ! הלכה היא הלכה ! 

אוי ואבוי ליהודיה שמוכרת את נשמתה
אסור בתכלית האיסור להתחתן עם ערבים , זה איסור מפורש מהתורה , מי שעושה כאן , היא ובית אביה הולכים לאבדון , אין לה חלק לעולם הבא , האם את מוכנה למכור את נשמתך ? אם רק היית יודעת מה את מאבדת , לא היית עושה את זה גם לא בעבור 1,000,000 $ הבעיה שאין לך מושג מה את עושה כי אף פעם לא לימדו אותך , אבל אולי תהיה לך זכות והנפש שלך תתפקח ותלמד את הנושא ותחקור את הנושא לעומק , אולי אז תביני שחתונה עם ערבי משמעותה - אבדון יהודי ואבדון רוחני ! את תאבדי הכל ! אני בטוח שתאבדי גם את המשפחה שלך , אלא אם כן ההורים שלך גם מתבוללים ולא אכפת להם מעצמם ומהעולם הבא שלהם. 

אשה שמתחתנת עם ערבי מוותרת על יהדותה...
 יש ערבים מקסימים , לנו פשוט אסור להתחתן איתם , זה הכל ! אם את מוכנה לוותר על השבת שלך , על הקידוש , על הזקן של בעלך , על הציצית , על התורה כולה , שיהיה לך המון בהצלחה , כל מה שנותר לי לעשות זה לבכות על בנות כמוך שמאבדות את הזכות שנפלה בחלקן להיוולד בתור יהודיות ולמרות הכל הן מוכרות נשמתן לערל. רק בגלל שאינן מסוגלות להתגבר על התאווה שלהן , מסכנות שכאלה תינוקות שנשבו.

להלן מספר סיבות קצרצרות למה לא לצאת עם ערבים...

א) ערבים לעולם ישנאו יהודים (גם אם הם לא יראו את זה כלפי חוץ) עשו שונא ליעקב
ב) נישואים בין יהודיה לערבי פוגמים בקדושת הצאצאים והילדים נולדים בטומאה
ג) ילד לאבא ערבי יגדל להיות ערבי ולא יהודי. (לא חגים ולא שבת אבדון מוחלט)
ד) במקרים רבים שמענו על אלימות קשה שנשים חוו אחרי הנישואים (הם אלימים!)
ה) אשה שהתחתנה עם ערבי , איבדה את תכליתה בעולם הזה וכנ' שתחזור בגלגול.
ו) הסיבה החשובה ביותר היא בגלל שה' יתברך ציוה אותנו: "ולא תתחתן בם" ! 

אם היית יודעת כמה בנות מעידות על צער וייסורים כל כך קשים , היית נזהרת, כל כך הרבה יהודיות יוצאות ערבים וכמעט כולן מתלוננות רק כמה שנים אחרי החתונה ומודות שהן אבדו את החיים שלהן , המשפחה נידתה אותם , בני התורה נידו אותן וה' יתברך ממש בצער בגללן , אני מציע שתיכנסי לאתר הבא:"התעללות של ערבים" 

הערבים מנצלים יהודיות , , , ואח"כ מכים אותן ולא נותנים להם לצאת מהבית !
נ.ב - הערבים קונים נשים יהודים במתנות וכסף ומוליכים אותם שולל , ראי הוזהרת ! בהתחלה הוא קונה לה פלאפון (גנוב) אח"כ הוא מנצל אותה ונוגע בה ובסוף הוא מציע לה נישואין כדת משה וישמעאל , בשנים הראשונות הכל ורוד (כדי שהיא לא תחשוד) אבל אח"כ מתגלה אכזריותם , השקר נחשף ונערות שבחרו לעזוב את היהדות לטובתם מקבלות את העונש שלהן , חוטפות מכות וייסורים , בעיטות וסתירות , השפלות ובזיונות עד לכדי רצון להתאבד , כך סיפרו לי באופן אישי באתר בנות שפשוט רצו לשים קץ לחייהן ! הן בכו שהן לא שמעו לעצת חכמים , המחיר שהן שילמו היה כבד מאוד.

שאלות ותשובות שקשורות לנושא:
א) יצאתי עם ערבי ורק אחרי שהוא ניצל אותי גיליתי שהוא גוי שפל.
ב) התאהבתי בבחור ערבי ולצערי לא הייתה לי ברירה ועשיתי הפלה.
ג) אני יוצאת עם בחור ערבי ואני בחודש השלישי להיריוני תעזרו לי.
ד) מלא יהודיות צעירות נכשלות עם ערבים ברמלה חייבים להציל אותן הן תמימות
ה) יש לי חברה ערביה והיא כל הזמן רוצה לבוא אלי - להכניס אותה הבייתה או לא?
ו) אחותי כמעט יצאה עם ערבי אני בהלם ! ! ! ! ! ! !
ז) אני מנהלת מערכת יחסים כבר 5 שנים עם ערבי מוסלמי ואני מאוהבת בו.
ח) שאלות ותשובות בנושא יהודים וערבים - ה' ירחם על עם ישראל - התבוללות
.
.
שלח לחבר קריאה בניפרד

בגדתי בבעלי ואני חוששת שאני אסורה עליו !


שאלה:

שלום ,אני בת 24 נשואה כמעט שנתיים פלוס ילדה בת חצי שנה.... לפני הנישואין היה לי ידיד מהפנימייה למדנו ביחד ורק לקראת הנישואין חזרנו לדבר שוב וגילינו שאנחנו נמשכים אחד לשני הוא התחיל לרמוז גם על דברים כאלה בפייסבוק לבסוף נפגשנו וקיימנו לא עלינו יחסים... שזה אומר בגדתי באמון בעלי שזה היה עיקרון אצלי בל יעבור משאני קטנה אני לא יודעת מה קרה לי שעשיתי דבר כזה בכלל? ולמה אני חושבת בכלל על הבנאדם הזה? מה אני עושה במצב כזה??? אני ממש בהלם מעצמי שהגעתי למצב הזה ומה זה אומר אני אסורה על בעלי? תודה

תשובה:

אחותי היקרה, אני ממש מצטער לשמוע ששיחה פשוטה בפייסבוק עברה מדיבורים למעשים, אני מאוד מקווה שניתקת קשר מהבחור לגמריי , אני סמוך ובטוח שאת אשה כשרה ונפלאה, כולנו בני אדם , אף אחד לא מושלם , אבל לפעמים טעות קטנה שנראית לנו תמימה , מבחינה הלכתית עשויה להיות הרת גורל עבורנו וההשלכות שלה לא ממש פשוטות.

אוי אני פשוט בהלם ! אני לא יודע מה לומר לך... אני פשוט בשוק ! ! ! האמת יכולתי להתעלם מהשאלה ולהמשיך הלאה , זה היה הפתרון הקל ביותר , אבל מצד שני זו אחריות ואסור לי להסתיר ממך מידע שעשוי להיות רלוונטי מאוד במקרה שלך , מידע שאלמלא אומר לך אותו , אני עשוי ליתן דין וחשבון על כך , לכן אני מחוייב לומר לך את האמת גם אם היא דיי כואבת , לא סתם אסרו חכמים את הניאוף , הדבר נאסר בעיקר כדי למנוע בגידות במשפחה ובמקרים מסויימים אף הולדה של ילדים ממזרים ח"ו.

אחות יקרה, לצערי עשית מעשה חמור ביותר שהדרך חזרה ממנו ממש לא פשוטה , עד כמה שידוע לי ולעניות דעתי , את אסורה על בעלך ואת מחוייבת להתגרש , "אסורה על בעלה ועל בועלה" , אבל היות ואיני פוסק הלכה ואף אחד לא הסמיך אותי לחרוץ את גורל משפחתך , כדאי מאוד שתפני לרבנות באיזור מגורייך כדי לדעת אם את אכן אסורה על בעלך , או שמא בית הדין ינסה למצוא איזה פתח להתיר אותך לבעלך , הדבר האחרון שאני רוצה זה להרוס לך את התא המשפחתי , לכן תני לי לברר את הנושא עם דיין ירא שמים , אני מקווה לחזור אליך בהקדם, תשתדלי לשמור על עצמך ולא ליצור קשרים עם ידידים מהעבר , לפעמים לעבירה קטנה עשוי להיות מחיר כבד וגם אם אשה בוחרת להתעלם מההלכה בנושא ולחיות את חייה , היא לא יודעת שהנזק שהיא גורמת רק גדול יותר ויהיו לו השלכות וחבל , אני מאוד מקווה שכל מי שתיחשף למקרה שלך כאן ברשת , תלמד מזה...

א) להעריך קצת יותר את חיי הנישואין.
ב) להיזהר מאוד מפיתויים בפייסבוק.
ג) לא לוותר על עקרונות בסיסיים.

החיים הם לא משחק..
נישואים זה לא משחק , בגידה זה לא דבר של מה בכך , ניאוף הוא חטא חמור לא רק ביהדות , לניאוף יש השלכות לא ממש נעימות , כל מי שחושבת לנאוף ולשמור על זה בסוד ולהמשיך לחיות כל ימיה בחטא עושה טעות איומה , נכון שלא נעים לפרק משפחה , אבל הרבה פחות נעים לגלות שכל החיים חיינו בחטא , הייתי מספר לך סיפורים מחז"ל בנושא , אבל אני מעדיף לשאול תחילה פוסק כדי לא לצער אותך חלילה , המטרה שלי היא לעזור לך , אבל במקרה שלך , אין לי הרבה ברירות , אם את אסורה אין לי הרבה אין לעזור לך , חוץ מלהתפלל להצלחתך ולחזרתך השלימה בתשובה. ברוכה תהיי לה'.

לסיכום: אשאל פוסק בנושא ואחזור אליך בהקדם , שמרתי את המייל האישי שלך , אני אצור איתך קשר ואני מאוד מקווה שיהיו לי בשורות טובות , על פניו לא נראה לי שזה משהו שאפשר פשוט להחליק , אבל מי יודע , אולי יש אפשרות למצוא פתח להתיר אותך ולא לנתק אותך מבעלך ומבתך המקסימה , אני אעשה הכל כדי לעזור , בואי נתפלל ונקווה לטוב. אני מניח שבעלך לא יודע שום דבר מהנושא , אני מקווה שלא תיאסרי עליו ר"ל. ר

הערה חשובה:
אני לא מאמין שיתירו אותך לבעלך אבל אני לא רוצה להיות פסימי , אותי חינכו להיות אופטימי ולהאמין שתמיד יש תקווה , לכן יתכן מאוד שבמידה ותקבלי על עצמך תשובה שלימה ותנתקי קשר לחלוטין מהבועל ותקבלי על עצמך לא לשוב על החטא הנורא והאיום הזה שוב , ראיתי שבמקרים מסויימים ממש , יש מקום להתירה לבעלה כמובא בדברי הגרע"י ביבי"א באבן העזר חלק ט' סימן י' שאז אינה צריכה להודיע לבעלה ותקבל על עצמה לא לחזור לזה ואם תחזור לזה הרי שאסורה על בעלה לעולם. אבל אני לא מוכן לקחת על עצמי את ההיתר , רק רב גדול או בית דין מוסמך לדון בזה. אשאל פוסק ואשיב לך למייל האישי , ביום יומיים הקרובים תקבלי כבר תשובה למייל בע"ה.שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה