שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם ג תמוז התשעז

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
נוֹתֵן כֹּחוֹת

הלכות בשמירת הלשון:
מהי שותפות מזיקה

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

להפיל את הילד או לא להפיל?

שירות לאומי - אחותי רוצה לעשות שירות לאומי בבית ספר לבנות מותר?

התשובות של הרב פשוט מדהימות !

אפשר לראות את הרשימה המעודכנת של מדור ביקשת קיבלת?

הרב תפרסם את השמות של מדור ביקשת קיבלת אני רוצה לבדוק אם זה רשם אותי

ביקשת קיבלת - הרב אני חייב לבדוק אם זה רשם אותי או לא

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

איך אפשר להינצל מהחופש הגדול? החצאית שלי עולה...


שאלה:

מה שלומך הרב רביד? אני ממש מרגישה שאתה כמו אבא לכל דבר. עונה לכל שאלה לא מובנת! והערכה כלפיך היא אינסופית תודה על הכל=]רציתי לשתף אותך, אתמול סיימתי כיתה י'ב ואני כל כך מפחדת מהחופש ה"נצחי" הזה, לפעמים אני חושבת איך אני יהיה האם אני אשאר דתיה כמו שאני,עם השאיפות שלי כמו עכשיו שאני רוצה בעל ירא שמיים צדיק.אני כבר מרגישה את החופש בבגדים שלי החצאית עולה לאט לאט..כ"כ מפחיד ולא מגיע להקב"ה על כל הטוב שהוא נותן לי בגלוי..מה אתה ממליץ לעשות בכל החופש הזה ובכלל אחרי י'ב בעבודה,בשירות לאומי,מדרשה?תודה רבה.

תשובה:
אחותי היקרה במהלך החופש תשתדלי להגיע לכמה שיותר שיעורי תורה, תחפשי שיעור קבוע עד שתזכי לעלות למדרשה, אל תבזבזי זמן יקר, תצרי קשר עם אשתי שתשלח אותך לשבתות מדרשה,כדי לראות מה מתאים לך, אני מברך אותך שבע"ה תזכי לטעום טעמה של תורה באמת ואפילו תישארי שם יום יומיים אחרי שבת כדי לחוות חוויה אמיתית של מסגרת תורנית איכותית בכיף לא בכפייה, אני חושב ששירות לאומי זה בזבוז זמן יקר, אם את מחפשת להקים בית כשר ולא בית "חפיפניק" לכי על מדרשה, אין לי ספק שתזכי ליראת שמים אמיתית ולא "חצי חצי" קצת יהדות קצת קשקושים, תהיי אמיתית, אמת יש רק אחת, כל מה שקרוב לאמת זה שקר, 1+1=2 1.99 זה שקר גמור, השאלה מה את מחפשת צדיקה. אם את רוצה שהחצאית שלך תעלה מעלה מעלה, אם את מחפשת ידידים ופייסבוקים, אז תמשיכי בדרך של שירות לאומי, בילויים, שיחות נפש עם בנים ונראה לאן תגיעי, אני אישית לא אוהב למכור לנוער שקר, אני מאמין באמת צרופה, אל תדאגי לפרנסה ולכל היצר הרע שמסביב, ה' יתברך ידאג לכל מחסורך, כמו שהוא דואג יום יום לעשרות אלפי בנות מאושרות שסיימו בהצלחה שנת מדרשה והקימו בית בישראל בגיל 22 ולא בגיל 28, חברות שלך יוציאו מקצוע יצאו לחו"ל ויטיילו בעולם, בינתיים לך יהיה בעל צדיק ילד בעגלה וחיוך מרוח על הפנים. בהצלחה.
שלח לחבר קריאה בניפרד

נשואה לערבי מוסלמי - היום עשיתי את זה !


שאלה:

הרב רביד היום עשיתי את זה !!! לקחתי את כל החפצים שלי ושל בני ואמרתי לבעלי שאני עוזבת וזהו עזבתי היה קשה מאוד אבל אני יודעת שהשם יעזור והוא צלצל אליי ואמר שהוא מוכן לעזוב הכל להתגייר ולעשות הכל בשביל לחיות איתי ועם הילד אמרתי לו עד שהוא לא יעשה את זה שלא יצור איתי קשר בעזרת השם הכל יסתדר אני מודה לך על כל מילה נתת לי המון כוח שאלוהים יברך אותך

תשובה:
אין לך מושג כמה אני מאושר , אני גאה בך שזכית להציל את הילד שלך והלוואי שתזכי לגדל אותו בארץ הקודש בחינוך תורני אמיתי , חינוך לאהבת ישראל ואהבת התורה. במקום שילמד קוראן וילמד שיהודים הם אוייב ציוני כובש , הגיע הזמן שהוא ילמד שהיהודים הם עם רחמן , ביישן וגומל חסדים.

לגבי הבחור הערבי.
א) את לא חייבת לו שום דבר
ב) נישואים לגוי בכלל לא תקפים
ג) תחפשי לך חתן כשר וירא שמים
ד) אל תתפשרי על בית תורני אמיתי
ה) עם ערבי לעולם לא תהיה לך תורה בבית
ו) אבל אם הוא יתגייר באמת , אני לא שולל זאת
ז) אין לי שום דבר נגד ערבים , אני אוהב אותם (מרחוק)
ח) בסך הכל הם אחים שלנו , פשוט כרגע הם רוצחים אותנו
ט) עד שלא יבוא משיח ויסביר להם שהם טועים , עלינו לשמור מרחק
י) הם קרובים אלינו יותר מהנוצרים , אבל הם עדיין גויים וע"פ ההלכה עלינו להתרחק

לסיכום: אל תעשי שום צעד בלי דעת תורה , חשוב שתהיי מחוברת לרב ירא שמים.
בלי קשר אשמח אם תשאירי לנו את השם שלך במדור ביקשת קיבלת שאתפלל עליך
להצלחתך ולהתאקלמותך המהירה , אין לך מושג כמה המכתב הזה עשה לי את היום.
היה שווה לי לפתוח את אתר אורלנוער ולענות על עשרות מכתבים ביום רק כדי להציל יהודיה אחת כמוך. רק כדי להציל יהודי מדהים כמו הבן שלך שלא יגדל להיות שונא ישראל. רק כדי לגרום לבת מלך אחת להבין כמה היא שווה וכמה מזלזלים בה שם !
תודה , תודה , תודה ששימחת אותי , אני בטוח ששימחת גם את אבינו שבשמים.

התכתבויות קודמות:

1) התחתנתי עם ערבי מוסלמי ואני סובלת תעזרו לי.
2) אני נשואה לערבי מוסלמי וחוץ ממנו אין לי כלום בחיים.

שאלות ותשובות בנושא ערבים.
א) התאהבתי בדרוזי מותר לי לצאת איתו?
ב) חברה שלי יוצאת עם ערבים וגם אני איתם בלית ברירה.
ג) אני בת לאבא ערבי ואמא יהודיה - למה זה הופך אותי????
ד) לא כל הערבים מתעללים בנשים יש ערבים טובים
ה) אני מנהלת מערכת יחסים 5 שנים עם ערבי מוסלמי.
ו) אני בקשר עם ערבי נשוי - לא מצליחה להתנתק ממנו תעזרו לישלח לחבר קריאה בניפרד

סיאנסים ומוות קליני - לא מאמין בזה


שאלה:

שלום כבוד הרב, ברצוני לשאול עוד דבר ברשותך וזה בקשר לסיאנסים ומוות קליני,אשר ראיתי באתר.אני ראיתי את כל הסרטים האלה על האנשים ועדיין בכל זאת קשה לי מאוד להאמין שזה אכן כך. אני אדם מאמין מאוד(לא דתי), אבל עדיין זה נשמע לי קצת לא הגיוני כל העניין הזה.הם מספרים שהם היו שם וחלקם כמעט נשפטו וכו'.יש איזו דרך שאני אראה שזה באמת נכון כל מה שהם מספרים שם? זה מעניין אותי מאוד, אבל נורא קשה לי לקבל את זה שאכן כך קרה להם.אני חס ושלום לא מפקפק בכח עליון, אך עדיין קשה לי לקבל את הדברים שהם מספרים..

תשובה:

אחי היקר, אשריך שאתה לא מאמין לכל דבר שאתה שומע , אם תזכה לחזור בתשובה מאהבה ולימוד , אם תזכה להתקרב לה' יתברך לא בגלל שהפחידו אותך , סימן שאתה במדרגה גבוהה אשריך מה טוב חלקך , השכר שלך יהיה הרבה יותר גבוה מאדם שהתקרב ליהדות כתוצאה מפחד, אבל סתם שתדע שרוב הסיפורים שאתה שומע על מוות קליני נכונים, יש אנשים שמגזימים וסתם מנפחים ומוסיפים דברים מעצמם, אבל לי באופן אישי היה חבר קרוב שעבר מוות קליני וכל מה שהוא אומר אמת לאמיתה , אז אני יכול לומר לך שזה אמיתי לחלוטין , האמת זה גם מובא בגמרא , יש כמה סיפורים בגמרא על אנשים שמתו וחזרו לחיים , זו לא תופעה לא מוכרת , אפילו הבדויים מאמינים בזה , יש סרטון על בדוי בשם עז (מתוך תכנית ששודרה בערוץ 2) שם מספר בדוי קטן (ילד צעיר) שהוא היה בעולם הזה והוא נכנס לבית של אשתו (אלמנתו) והוא התחיל לספר לה איפה הם מחביאים את הכסף , הוא זכר את מספר תעודת הזהות של הגוף שלו בגלגול הקודם , הוא ידע לספר למשפחה שלו דברים אישיים שאף אחד לא יודע , בקיצור אם בדויי יכול לחזור בגלגול יהודי לא יכול? לא צריך להיות סקפטי בנוגע לזה , מדובר בדברים שיש להם כבר הוכחות מדעיות , זה לא הזיות ולא קשקושים , לא יכול להיות שעשרות אלפי בני אדם הוזים את אותה הזיה , לא יכול להיות שילד קטן יזכור דברים כל כך אישיים של משפחה שלימה , לא יכול להיות שאשה שחטפה בלוק על הראש שנפל עליה מקומה שלישית תחזור בתשובה סתם , הכל אמת אחי , זכותך לפקפק בזה , אבל אם תהיה חכם תפיק מזה לקח ותעשה עם זה משהו , צפה בקטע הבא אולי זה יחזק אותך נשמה: "צילום בחדרי חדרים - מצלמים אותך"

שלח לחבר קריאה בניפרד

מותר לדבר בפלאפון בזמן העבודה או שזה גזל?


שאלה:

שלום כבוד הרב, האם יש ענין לגבי גזל בעבודה שאסור לדבר בטלפון- גם אם זה מהטלפון האישי שלי בשעות העבודה? שיחות קצרות בזמן שאין לי משהו לעשות? בעלי טוען שאסור לי להתקשר אליו ולו אסור להתקשר אלי בזמן שאני בעבודה (לפעמים זה 8 שעות רצופות) אפילו לא להתעניין בשלומו מכיון שזה גזל. האם יש לו על מה לסמוך או שזו חומרה?

תשובה:

אם בעל הבית מאפשר את הדבר , מותר.
אם בעל הבית לא מאפשר הרי שמדובר בגזל.

לכן לדעתי כדאי שתקשיבי לבעלך ותכבדי אותו , אני בטוח שבמהלך העבודה יש לו הפסקה ובמהלך ההפסקה מקובל שבעל הבית מאפשר יצירת קשר טלפוני וכיוצב' ,
אבל אם לא מדובר בהפסקה , או אם מדובר בזמן שבו בעלך אמור לעבוד, לא שייך.

לצערנו הרב המון אנשים עובדים במגוון רחב של עבודות שבהם יש עודף זמן פנוי.
מוכר בחנות - פנוי בזמן שאין לקוחות
מאבטח מוסדות חינוך - פנוי בזמן הלימודים למעט זמן הסריקות חצר
בעל מסעדה וכיוצב' - פנוי בזמן שאין לקוחות וכן על זו הדרך...
בזמן הפנוי , למרות שמצד ההיגיון נראה שאין שום בעיה ליצור קשר ע"י תוכנת התקשרות באינטרנט , או ע"י שיחת טלפון , אני הייתי מציע לכולם לבקש רשות מראש מבעל העסק ולומר לו בצורה שאינה משתמעת לשני פנים.

א) זה בסדר מבחינתך שכשאסיים את עבודתי ומטלותיי אתחבר למחשב?
ב) זה בסדר מבחינתך שאדבר עם מישהו בפלאפון בזמני הפנוי או בהפסקה?

רוב המנהלים מאשרים את הדבר וכך אנחנו נקיים מחשש גזל , לא שווה לעבור על גזל בטח ובטח לא כשזה מצטבר והופך להיות כמה שעות ! (8 שעות זה כסף) שהמעסיק מפסיד , לכן חשוב מאוד לקבל ממנו רשות.

לסיכום: מן הראוי שבעלך יצור איתך קשר במהלך ההפסקות , לא ליצור קשר בכלל לא שייך , בכל זאת את אשתו וראוי שתדברו , מצד שני להגזים גם לא שייך , זה גם מציק מאוד וזה עשוי לגרום לתוצאה הפוכה , אם את מחפשת קרבה , לדעתי את יוצרת ריחוק, תני לו להיות היוזם , תני לו ליצור את הקשר, תני לו להתגעגע , אל תרדפי אחריו כל היום ותשגעי אותו , אם את רואה שהוא לא יוזם ולא מתקשר בכלל, תדברו על זה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא גזל:
א) לפני כמה שנים עבדתי בסופר וגזלתי מלא דברים איך אפשר לתקן?
ב) עשיתי תאונה ושיקרתי על הביטוח כדי לקבל פיצויים גדולים יותר זה גזל?
ג) האם זה גזל לגלוש על חשבון השכנים שלי?
ד) מותר להשאיל סידור מבית הכנסת ולהחזיר בעוד שבוע או משהו?
ה) האם מותר להוריד שירים או משחקי מחשב? או שזה גזל? (לחץ כאן לשו"ת)
ו) לדבר בפלאפון בעבודה זה גזל? לברך ברכת המזון בעבודה זה גזל?

שלח לחבר קריאה בניפרד

אנחנו זוג דתי ואנחנו מתלבטים אם להכניס טלוויזיה הבייתה או לא !


שאלה:

מה עושים לגבי טלויזיה אחד הצדדים רוצה והשני לא שנינו דתיים לקראת חתונה ויכול להיוות שניפרד בגלל זה האם זה אסור? מה עושים?

תשובה:
אחים יקרים , לפי ההלכה בשום פנים ואופן אסור לראות טלוויזיה , יש בזה פריצות , עוברים כל יום על איסורי תורה מפורשים של "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם" , זה ביטול תורה גמור , זה יצר רע שאין כדוגמתו , זה הניסיון הכי קשה בדור האחרון שמי שמצליח להינצל ממנו ראוי להיקרא "צדיק" !

טלוויזיה = איסורי תורה בכל יום.
כל מי שיש לו מכשיר כזה בבית עובר כל יום על איסורי תורה מפורשים , אם תצפה בקליפ שמצורף למטה אני בטוח שתבין על מה אני מדבר , אבל כדי לענות על השאלה ששאלת אספר לך ולבת זוגתך שתחיה סיפור ואני מאוד מקווה שתסיקו מהסיפור את המסקנות הנכונות.

סיפור שיגרום לכם לחשוב פעמיים אם להכניס טלוויזיה הבייתה.
זוג אחד ניגש אלי להתייעץ בעניין מסויים, הגבר היה בחור ירא שמים, הוא שאל את הרב שלו והרב שלו אמר לו שבטלוויזיה יש פריצות ולא שייך להכניס אותה הבייתה, בן זוגו לא הייתה מוכנה לוותר, היא אמרה שהיא רואה רק בישולים ודברים צנועים, היא רוצה לראות חדשות ולהיות מעודכנת זה הכל, הבחור היה ממש מאוהב והחליט לוותר לה, אני אמרתי לה שהטלוויזיה תהרוס לה את הזוגיות, במקום שיהיה לך זמן איכות עם בעלך, הטלוויזיה תגנוב לך את הזמן היקר הזה, כשהבעל חוזר מהכולל הבייתה כל מה שהוא לומד בכולל הולך לאיבוד בפרסומת אחת, הטלוויזיה מסוכנת והרסנית לא כדאי לך, בכל סרט טוב יש דוגמנית טובה זה יפגע לך בשלום בית, היא כמובן התעקשה ולא הייתה מוכנה לוותר על הטלוויזיה, הם קבעו תאריך לחתונה, התחתנו ,קנו מסך פלאזמה חדש, הגבר למד בכולל, היא סיימה לימודים וקבעה עיתים לתורה (באמת זוג איכותי ונפלא) כעבור שנתיים, הבעל התיר לעצמו לראות עם אשתו חדשות, הם ישבו על כוס קפה ופשוט ראו טלוויזיה, הם לא כיבו אותה כשהיו פרסומות לא צנועות, בהתחלה זה היה ממש נחמד, הם חייכו אחד לשני והכל התנהל על מי מנוחות, לאט לאט הם הקלו ראש בעניין, הבעל המשיך לראות טלוויזיה, הפחית מכמות השעות שהוא הולך לכולל, עד שהוא עזב את הכולל לגמרי והיה מרותק לטלוויזיה, הוא הגדיל את שעות העבודה שלו, שעות הצפייה גדלו, יום אחד אשתו חוזרת הבייתה ורואה שבעלה הצדיק הפך להיות חפיפניק שצופה בפריצות ותועבה , הצפייה בתועבות גררה את הבעל להגיע לידי מעשים אסורים והוא בגד באשתו, אחרי שלוש שנים בני הזוג התגרשו.

מכתב מזעזע !
אשתו כתבה לי מכתב מצער וזה לשונה: "רביד , צדקת , הטלוויזיה הרסה לי את החיים , פירקה לי את הזוגיות , למדתי את זה בדרך הקשה , חבל שהתעקשתי , לא האמנתי כמה המכשיר הזה יכול להיות הרסני , תפסתי את בעלי רואה פורנוגרפיה והוא הודה שהוא ביקר אצל פרוצות ושילם כסף , היום אני מבינה ששום מחיר בעולם לא שווה שאני אכניס לביתי טלוויזיה עבורו , הרבה בתים בישראל הרוסים אבל לא נעים לבני הזוג להתגרש , אני לא הייתי מוכנה שידרכו עלי , הלוואי שזה לא היה נגמר כך , אבל היום אני יודעת שא-לוהים העניש אותי כי הרסתי בן תורה , כמו שאני הרסתי בן תורה אל-והים הרס לי את הזוגיות , התורה הרבה יותר חשובה , אני רק מקווה שאזכה לבן תורה אמיתי ושה' יסלח לי , המזל שלי הוא שלא היו לנו ילדים , מצד אחד אל-והים כעס עלי מצד שני הוא היה רחמן כלפי והציל אותי שלא יהיו לי ילדים כדי שאצליח להקים בית ויהיה לי עוד צ'אנס , אני יודעת שאשה גרושה זה כתם , אבל מגיע לי ! תודה על הכל , פלונית "....

אני חושב שאין צורך שאוסיף מילה , המכתב עשה את שלו, עכשיו תחשוב אם אתה רוצה להרוס לעצמך את הזוגיות או לא, הבחירה בידיים שלכם אני הזהרתי והבאתי ראייה לדברי , אם אתם חכמים , אם אתם רוצים לחיות על פי ההלכה , אם אתם רוצים לשמח את ה' , אם אתם רוצים שבביתכם תשרה שכינה , אם אתם רוצים שיהיה לכם זמן לדבר אחד עם השני , תרחיקו את התועבה הזאת מהבית. קליפ לקינוח אחי היקר, צפה בקליפ הבא
"מה אתה קולט" אני בטוח שתדע מה להחליט !

שלח לחבר קריאה בניפרד

מותר לאחי לראות אותי בחוסר צניעות או לגעת בי?


שאלה:

שלום הרב,מותר לאחי לראות אותי עם מכנס וחולצה קצרה? בבית? בים? מותר לאחי לנגוע בי כשאני בנידה?

תשובה:
א. אסור לאח שלך לראות אותך בחוסר צניעות בשום מצב.
ב. נגיעה בין אחים מותרת בגיל צעיר, אם את בוגרת ואחיך בוגר ראוי להחמיר.
שלח לחבר קריאה בניפרד

העפתי את בעלי מהבית ! ! ! ! ! ! ! ! ! !


שאלה:

דחוף דחוף דחוף ביותר שלום לכבוד הרב רביד אני ובעלי נשואים כשנתיים ובשנתיים אלו יש לנו המון בעיות בנושא הפרנסה כל חודשיים בעלי עוזב עבודה בגלל סיבה אחרת וזה כבר נמאס ומאוס כל הזמן אנחנו במריבות על כך עד ששבוע שעבר העפתי אותו מהבית כי הוא שוב התפטר מעבודתו לאחר שבוע שעבד וכרגע הוא בבית הוריו ושם ממלאים את ראשו והוא לא מחפש בנתיים עבודה אני כבר לא יודעת מה לעשות בנוגע לשלום בית ולפרנסה מה כבוד הרב מייעץ לי לעשות ורציתי גם להוסיף שאנו שומרים שבת נידה ועוד ובעלי ממש מתחזק בדת אך יש לנו המון בעיות בנושאים שרשמתי לך מקווה לקבל תשובה מהר לפני שיהיה מאוחר תודה רבה

תשובה:
שלום וברכה , צר לי מאוד לשמוע שהפרנסה קשה עליכם, אך אין לי ספק שבצער הפרנסה אתם מכפרים על חטאי העבר שלכם , שכן גילו לנו חז"ל שגבר או אשה שנגזרה עליהם מיתה , ממתקים להם את הדינים ע"י עניות , או קשיים בלימוד תורה ,   או חלילה בעיכוב ילדים , תקבלו את הניסיון באהבה ואין לי ספק שתזכו לשפע של פרנסה , כל זמן שאינכם מקבלים את הדבר באהבה , מעידים אתם על עצמכם שמים וארץ שאין לכם בטחון בא-לוהי ישראל ולכן הצד האחר (סיטרא אחרא) שולט בכם ולכן במקום שתהיה ביניכם אהבה ואחווה שלום ורעות , האש שולטת בכם והכעס.

לכן זה מה שאת צריכה לעשות.
א) להחזיר את בעלך הבייתה ולעולם לא "להעיף" אותו מהבית.
ב) לבקש ממנו סליחה שפגעת בכבודו ולהתפלל שלא נגרם נזק גדול מהדבר.
ג) להאמין באמונה שלימה שהצער שיש לבעלך למצוא עבודה מכפר לשניכם לא רק לו
ד) לקבל על עצמך ייסורים באהבה ולא לחשוד בקב"ה

מעשה נפלא מהגמרא לסיום:
בגמרא (ברכות ה, ב) מסופר, כי כאשר לרב הונא החמיצו ארבע מאות חביות יין, באו אליו חבריו החכמים ויעצוהו לפשפש במעשיו, אולי שגה בדבר מה. אמר להם רב הונא: כלום חשוד אני בעיניכם? ענו לו החכמים: "מי חשיד קב"ה דעביד דינא בלא דינא". (כלומר: האם אתה חושב שה' לא שפט אותך בצדק?  האם ה' עשה דין כשלא מגיע?)

לסיכום: תאמיני לי שאם ה' היה רוצה הייתם עשירים כקורח , אבל כרגע זה לא רצון ה', ריבונו של עולם רוצה שתלמדו לאהוב אחד את השני ולפרגן אחד לשני גם כשקשה ולא רק כשהכל ורוד ! ובניסיון הזה נכשלת ובגדול , במקום לעודד את בעלך ולחזק את ידיו שימצא עבודה , רק פגעת בכבודו והורדת לו את הבטחון העצמי , איך את רוצה שגבר מושפל ללא בטחון עצמי ימצא עבודה? את חייבת לעודד אותו ולחזק לו את הבטחון בהקב"ה ורק כך תזכי שבעלך יהיה בן תורה אמיתי ונאמן , רק אז תזכי שהברכה תהא מצויה בביתכם בשפע , אם לא תקפידי עליו ותאמיני שהוא באמת משתדל, גם אם קשה אז מה? את חושבת שזה קל? מי יודע על איזה עבירות הצער הזה מכפר? אולי הצער של בעלך מכפר על חטאים שלך מהנערות? כך את גומלת עם בעלך?

סיפור ממש מרגש ! ! !

מספרים על אחד מגדולי האחרונים , האדמו"ר בעל הדברי חיים מצאנז שהיה עילוי גדול מאוד ממייסדיה של חסידות צ'אנז ומגדולי מנהיגי יהדות מזרח אירופה בדורו.


שמעו של רבי חיים יצא בכל הארץ , כולם ניסו לשדך לו בנות נפלאות ומקסימות , אך הוא לא היה מוכן להתחתן עם אף נערה, כששאלו אותו מדוע הוא מסרב , הוא ענה להם כך: "כבר הראו לי משמים מי תהיה בת זוגי" השמועה עברה בכל הארץ עד שהגיעה לכפר מרוחק שבו גר אדם פשוט ולו הייתה בת נאה מאוד שכבר בגרה עם השנים היא כבר לא צעירה כפי שהייתה בעבר , אותו אדם פשוט החליט לנסות את מזלו והוא רכב מרחק של שלושה ימים לביתו של רבי חיים מצ'אנז , כשהגיע אותו אדם פשוט הביט בו רבי חיים ואמר: "מדוע חיכית כל כך הרבה זמן? , דע לך שבעוד חודש ימים אתחתן עם בתך , חזור אלי עם הבת שלך ונסדר חופה וקידושין" , אותו אדם פשוט לא ידע נפשו מרוב אושר , הוא חזר לביתו וסיפר לביתו על השידוך שנעשה בלא ידיעתה ואמר: "קולו של חתנך ערב ונעים ונאה הוא וחכם ועשיר גדול" הבת הייתה כל כך מאושרת והיא ציפתה בכיליון עיניים ליום החתונה המיוחל, בהגיע הזמן המיוחל רכבו שוב אבי הכלה והכלה לביתו של רבי חיים מצ'אנז (החתן המיועד) כשהגיעו לבית הרב גילו שכבר בכניסה ישנה הפרדה בין גברים לנשים , את הבת קיבלו הנשים והלבישוה שמלת כלה מפוארת ואת אביה קיבלו הגברים , לפתע הלכה הכלה לכיון עזרת הגברים , פתחה את הדלת ואז, היא פשוט הבחינה בחתן המיועד יושב במרכז החדר, הוא היה פשוט מושלם ובאמת היה לו קול ערב ונעים, כולם העריצו אותו והביטו בו , היא הייתה פשוט מאושרת ומלאת התרגשות אבל אז,,, הוא הבחין בה,,, הוא חייך לעברה , קם מהכסא ורצה להתקדם לעברה והוא פשוט צלע צליעה כל כך בולטת ונוראית, כל הגוף שלו פשוט דחה אותה פתאום , הכלה לא האמינה למראה עיניה , איך יכול להיות שנערה כל כך יפה תתחתן עם צולע?????? היא לא יכלה לשאת זאת !!!!! היא ברחה מיד לחדר ובכתה בכי נורא !!!!!!!!! לפתע היא שמעה דפיקה בדלת וברקע נשמע קולו הערב של החתן "אנא ממך פיתחי נא לי את הדלת" הכלה מיהרה לנגב את דמעותיה וניגשה לעבר מפתן הדלת , היא פתחה את הדלת והרכינה את ראשה בצער, בחדר היה ארון קטן והחתן ביקש ממנה לפתוח את דלת הארון , הכלה לא ממש הבינה מה החתן מרמז לה אבל היא עשתה כמצווה ופתחה את דלת הארון , כשפתחה הכלה את דלת הארון היא הבחינה בראי גדול (מראה) ובו ראתה הכלה את עצמה , לבושה בבגדים פשוטים , עורה כהה , פניה עייפות ועצובות ורגליה אינן שוות , היא התקרבה לראי לראות שאינה הוזה ותוך כדי פסיעה לעבר הראי היא רואה את עצמה צולעת בבירור , החתן שבראי נראה נאה וזקוף בעל שתי רגליים זהות , ניגש אליה ואמר לה בזו הלשון: "דעי לך , עוד כשהייתי בשמים , ניגש אלי המלאך גבריאל וסיפר לי על התפקיד החשוב שעתיד להיות לי בעולם הזה , הוא גם הראה לי את בת הזוג שתהיה לי (השידוך שלי משמים) וכך בדיוק ראיתי אותך (כמו שאת עכשיו במראה) ראיתי כמה ענייה היית ועד כמה הצליעה שלך אימללה את חייך ובקשתי מהמלאך לקחת ממך לפחות את הצליעה כדי שאולי בע"ה תזכי לאושר ושמחה למרות העוני ואני כבר אסתדר בע"ה , מן השמים הסכימו לבקשתי ובית הדין פסק שאת תרדי לעולם עם זוג רגליים זהות ואני ארד לעולם צולע , כדי שלך יהיה טוב , הבחירה בידיים שלך , רק רציתי שתדעי את פיסת המידע הזאת , אני מצטער שגזלתי מזמנך , את רשאית ללכת אם תרצי , הנערה הביטה שוב במראה ובאורח פלא שוב ראתה את עצמה צולעת, היא הזילה דמעה ונאותה להתחתן עם הרב.

לסיכום: אני מאוד מקווה שהתרגשת מהסיפור , כי אני מאוד התרגשתי לכתוב אותו , אני מברך אותך שתזכי להעריך את בעלך ולא "להעיף" אותו מהבית , מי יודע אם את לא מעיפה את המזל שלך? אני במקומך הייתי מבקש סליחה מעומק הלב ומהיום והלאה עובד על מידת הבטחון שלי בה' יתברך , מזל שבעלך לא צולע !

נו... אז רבי חיים מצ'אנז היה צולע זה אומר שהוא פגום?
נו... אז בעלך מתקשה למצוא פרנסה , אז מה? זה אומר שהוא פגום?
את יודעת כמה בעלים בכלל לא טורחים לעזור בפרנסת הבית?
את יודעת כמה גברים בכלל לא מוכנים לשמוע על "להתחזק"?
איך את יכולה לזרוק מהבית את בעלך? הוא נבחר משמים להיות בן זוגך !

לקריאת שאלות ותשובות בנושא שלום בית לחצו כאן: "שאלות ותשובות - שלום בית"
לקריאת שאלות ותשובות בנושא פרנסה לחצו כאן: "סוד הפרנסה - רביד נגר"

כמו כן אשמח אם תצפי בסרטונים הבאים ביחד עם בעלך ותעשו תשובה , החכמה היא לדעת לעבור נכון את המשבר , אשה שלא יודעת להתמודד עם משברים , גבר שלא יודע להתמודד עם משבר , צריך לעבוד על מידת הבטחון ולעשות לעצמו רב , יהי רצון שזכות אהרון אבינו עליו השלום תעמוד לכם ונזכה כולנו להיות מתלמידיו של אהרון , אוהבי שלום ורודפי שלום , אוהבים את הבריות ומקרבין אותם לתורה.


.שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה