שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם כח כסלו התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
סֵפֶר הַחִנּוּךְ

הלכות בשמירת הלשון:
לדון לכף זכות

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

להפיל את הילד או לא להפיל?

שירות לאומי - אחותי רוצה לעשות שירות לאומי בבית ספר לבנות מותר?

התשובות של הרב פשוט מדהימות !

אפשר לראות את הרשימה המעודכנת של מדור ביקשת קיבלת?

הרב תפרסם את השמות של מדור ביקשת קיבלת אני רוצה לבדוק אם זה רשם אותי

ביקשת קיבלת - הרב אני חייב לבדוק אם זה רשם אותי או לא

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

אני מפחדת להיתגרש - אני חוששת שבעלי יתנקם בי


שאלה:

שלום כבוד הרב, רציתי לומר שאני נשואה שנתיים וקצת ויש לי 2 בנות נהדרות. לצערי מתחילת הנשואים בעלי מנבל אלי את הפה ולא מתייחס אליי בכבוד הוא צועק הוא מקלל ואין לי על זה שליטה הוא טוען שכשהוא עצבני לא להתייחס אליו.. אבל זה מוציא אותי מדעתי הצעקות המריבות העובדה שהוא משתף את ההורים שלו בכל דבר שקורה איתנו, עד למצבים שהוא צועק עלי ומשפיל אותי ליד ההורים שלו. אני בצער עמוק כבר תקופה ארוכה היחס שלו לא השתנה אפילו כשהייתי בהריון ואחרי לידה. יש לנו 2 תינוקות ואני מפחדת שאם אני אפתח תיק ברבנות הוא יתנקם בי ולא יתן לי מזונות. כרגע אני לא עובדת כי אני אחרי לידה. אני כך עצובה ומיואשת וכבר איבדתי את התקווה שלי. הקדשתי את השנתיים האחרונות בשביל המשפחה וכל מה שקיבלתי זה חוסר כבוד כבר איבדתי את עצמי והוא לא מוכן להבין שהבעיה היא אצלו אני כך רוצה להתגרש ממנו ולא יודעת איך לעשות את זה.

תשובה:
שלום וברכה, צר לי מאוד לשמוע שכך בן הזוג שלך מתנהג, אבל חשוב לי שתביני שגברים שלא זכו לקבל הדרכה נכונה, פשוט מתנהגים בצורה מזעזעת , הוא לא מתנהג כך בגלל שהוא מטורף או משוגע חלילה , זה פשוט בגלל שהוא לא קבל הדרכה , זה כמו שמישהו ינסה לרכב על סוס לא מאולף , הסוס , יפה ככל שיהיה , מסוכן מאוד !
חייבים לדאוג למאלף סוסים לפני שמנסים לרכב עליו , תאמיני לי שזה עוזר מאוד , האמת גם סוסים מאולפים עשויים להיות מסוכנים כשיש באיזור סוס ממין נקבה , לכן חשוב מאוד לנטרל את כל הפיתויים ולא להעמיד את הסוס בניסיונות.

בנוגע לאלימות המילולית של בעלך:
אני לא מצדיק לרגע את האלימות הפיזית ו\או האלימות המילולית שלו כלפיך , חלילה וחס ! אני פשוט חושב שגירושין זה לא משהו שצריך לנפנף בו כל פעם שיש התמודדות לא פשוטה או משבר , אותי למדו שגירושין זה לא פתרון ! גירושין זו בריחה מהתמודדות , כמעט כל הגברים כעסנים וגאוותנים , לא בגלל שהם רעים , בגלל שזו תכונה גברית , גברים אוהבים כבוד וכל אדם שפוגעים בכבודו מגיע לידי כעס וכבר גילו לנו חז"ל שמקור הכעס היא הגאווה.

אם את רוצה למצוא פתרון לנישואין שלך להלן האפשרויות.
א) יועץ נישואין ירא שמים בלבד ! יועץ שאינו בקיא בהלכה עשוי רק לגרום נזק !
ב) אמונה בבן הזוג ובטחון בה' (תאמיני שכמו שיכולים לקלקל יכולים לתקן)
ג) תקווה (לא סתם בחרת בו , היה בו קסם , הקסם יכול לחזור)
ד) קביעות עיתים לתורה \ תדאגי שהוא יהיה קשור לדלק רוחני \ עבודה על מידות
ה) רב (זוג שאין לו רב או מדריך רוחני , מהר מאוד מוצא את עצמו בצומת דרכים)
ו) רק אם שום דבר לא עזר , לא הרב , לא היועץ , לא התפילות ולא כלום אז...

כדי שגבר יזכה להינצל מן הכעס צריך לעודד אותו ללמוד תורה , לא לחינם גילה לנו ה' יתברך את סוד התבלין , בראתי יצר רע (כעס) בראתי לו תורה תבלין (ענווה) , אם בנות היו יודעות איך התורה מסוגלת להפוך גבר אלים בוגדני וכעסן לגבר נעים רגוע ונאמן , תאמיני לי שכל הבנות בעולם היו שולחות את הבעלים שלהם ללמוד תורה , אני לא אומר שכל מי שלומד תורה אינו כועס , יש הרבה אנשים שנראים בני תורה אבל מתנהגים כמו ברבריים , זה שהם מתלבשים כמו בני תורה לא אומר שיש להם מידות נאצלות כמו מידות של בני תורה, ענווה , דרך ארץ , רחמנות , אבל לפחות הם מנסים לעבוד על עצמם.

אדם שמגיע לכולל או לישיבה חייב ללמוד גמרא והלכה , הגמרא וההלכה מעצבים את הגבר והופכים אותו להיות מאופק , הגמרא מלמדת אותו לכבד את אשתו , ההלכה מלמדת אותו שאסור לו לפגוע בה ו\או לצער אותה כלל וכלל , חז"ל מזהירים מאוד את הגבר לבל יצער את אשתו שכן דמעתה מצויה והצער שלה משפיע באופן ישיר על הפרנסה של כל בני הבית "אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו" (כבדו את הנשים שלכם כדי שתתעשרו).

לצפייה בשאלות ותשובות נוספות בנושא שלום בית לחצי כאן: "שלום בית"

שלח לחבר קריאה בניפרד

בגדים צנועים שלא מבליטים את האיברים יעשו אותי מכוערת


שאלה:

אם אני אשים חולצות מכופתרות שלא יבליטו את האיברים שצריך להצניע אני צריכה לקנות מידה אחת יותר, ואז אני יראה מלאה כי זה לא ישב צמוד ואז יחשבו שאני שמנה ואף אחד לא ירצה להתחתן איתי :[

תשובה:
יש כל כך הרבה בגדים יפים ואין צורך לקנות בגדים שמשמינים אותך או לא מחמיאים לך מותר לך להתלבש יפה, לא חסרים בגדים צנועים יפים, פשוט צריך להשתדל לא ללכת צמוד מאד כי זה ממש לא צנוע, אבל מותר חולצה שלא מבליטה את האיברים. אם את רוצה הכוונה נכונה בנושא תתקשרי לאשתי והיא תסביר לך ואפילו תכוון אותך למקומות הנכונים ! היהדות לא רוצה שתהיי מכוערת או דחויה, להיפך היהדות מעודדת את יופייה של האשה לבעלה אם תחפשי בעל ירא שמים הוא יבחן את מידותייך והנהגותייך ולא יתרכז רק בדברים הגשמיים.
תגיות:
שלח לחבר קריאה בניפרד

ניראה לי שאני לסבית !


שאלה:

הרב שלום אני לא יודעת מה לעשות אני חושבת על בנות כל הזמן מסתכלת כמו איזה גבר עליהם לא יודעת מה יש לי אני דתייה וזה המחשבות שלי תעזור לי. אני רוצה להקים בית עם בעל צדיק אבל למה אני חושבת כל היום על בנות מה אני לסבית?

תשובה:
קודם כל דעי לך אחותי היקרה, שה' יתברך ברא בבריאה גבר ואשה, לא כדי שאשה תימשך לאשה ולא כדי שגבר ימשך לגבר, מטבע בריאתך יועדת לחיות עם גבר, לצאליו הרב המציאות היומיומית הפרוצה מציגה דברים שונים ומתירנות יתר שגורמת לנוער לחשוב שזה לגיטימי וטבעי לחשוב שאת לסבית או שגבר יחשוב שהוא נמשך לגברים, הרבנים מסבירים שאין דבר כזה זה שיבוש שהתקשורת והסביבה מחדירה לנו לתת מודע וזה לא נכון, האמת בדור כזה שכל הבנות הולכות בפריצות וכל הגברים נראים כמו בחורות אין פלא שחלק מנסים להימשך לבני מינם ! אך מדובר בסטייה שאינה מדרך הטבע, דמייני חמור שמנסה להימשך לחמור? זה נראה לך הגיוני? וודאי שלא ! אם בעלי החיים שאין להם שכל מבינים שלא כך רצון ה' האם אנחנו שיש לנו שכל ננהג אחרת? השיבוש רק מראה כמה הדור מקולקל וכמה סטינו מדרך האמת. נשים שעושות מעשה עם נשים אחרות נקראות כבדרך גנאי "נשים המסוללות" במסכת יבמות דף עו' מובא הדבר כאיסור פריצות לכל דבר ! לפעמים ההלכה מתייחסת לנטיות ההפוכות שיש לנו כמין עונש על חטאים מגלגולים קודמים, לכן באה לעולם לשם תיקון. התיקון הכרחי עבור השלימות שלנו. ונקראות מסוללות משום שסטו מהמסלול הטבעי, "נשים המסוללות זו בזו אסור וממעשה מצרים הוא שהוזהרנו עליו שנאמר: "כמעשה ארץ מצרים לא תעשו, אמרו חכמים מה היו עושים? איש היה נושא איש ואשה נושאת אשה ואשה נישאת לשני אנשים". אומר הרב שמואלי: להוציא מישהו ממים רדודים - לוקח רגע. להוציא מישהו ממים עמוקים - לוקח הרבה יותר. להוציא מישהו מהבוץ - זה ממש מסוכן וקשה. אם מושכים חזק מדי - הוא עשוי להיפגע ולהינזק מאוד. אם לא מושכים באופן מתמיד - הגוף עשוי לחזור ולשקוע. לכן אחותי היקרה, ברגע שתביני שזה לא טבעי ולא רצוי ואין זה רצון ה', תתחזקי מאוד באמונה ותתחילי לעשות מעשים שיעזרו לך לצאת מהסטייה הזאת, כי היא פוגעת בך רוחנית וגשמית כאחד, אל תנסי להחדיר לעצמך למוח ככה ה' ברא אותי כי זה שטויות שהחברה מטמיעה בנו, בגלל מצעד כזה או אחר או תכנית טמבלוויזיה שמעודדת פריצות וזנות ! בעזרת הרבה תפילות וקריאת תהילים תזכי לצאת מזה, אל תתייאשי ותיפלי לתרבות רעה. הדור הזה קשה ולהינצל מהסכנות שיש בו צריך הרבה תפילות. תזכרי ! את לא לסבית ! את יהודיה כשירה ! לא שמענו על האמהות הקדושות שנמשכו לנשים ! שרה התחתנה עם אברהם ! גם לך מחכה אברהם צדיק וירא שמים, אני בטוח שאת מעוניינת להקים משפחה ולא לאמץ ילדים אני בטוח שאת רוצה לחנך ילדים ולא להשקיע את הזמן שלך במחשבות של פריצות על בנות לכן תחדירי לך טוב טוב למוח ! אני מזרע שרה רבקה רחל ולאה שלא היו לסביות !!!!! ולא מזרע ישמעאל ועשו ולא ממצרים ולא מסוג האנשים שחטאו בדור המבול שה' הכרית אותם ע"י המבול משום שהיו באים גברים בועלים גברים ונשים עושות מעשים מכוערים עם נשים אמר להם ה' יתברך לא כך בראתי אתכם והשמיד את כל הדור ההוא ! זיכרי את יהודיה כשרה
תגיות:
שלח לחבר קריאה בניפרד

ביקורת ! אני מרגישה שזה עלול לפגוע בי


שאלה:

שלום וברכה לרב רביד! רציתי לשאול איך אפשר לעשות תיקון לתכונת הביקורתיות הקיימת מינקות? האם יש סיכוי לשנות תכונה מושרשת זאת למרות שחונכתי על פיה ולמרות שכבר עשיתי דרך ארוכה בעבודת הנפש ובמאמצים רבים לשנות עניין זה ולראות טוב? נראה שלמרות הדרך הארוכה העין הביקורתית עדיין מאד פעילה ויש כאלה שיאמרו שזה שייך לחודש שלי חודש אלול. איך מתקנים עניין זה ואיך מצליחים לראות טוב למרות החינוך הביקורתי שנתבע? האם יש תקווה להיות או יותר נכון לא להיות בכלל בקורתי כלפי עצמי וכלפי הסובבים אותי? אשמח לקבל עצה. אני חוששת שזה יפגע לי בזוגיות אני חוששת שזה פוגע בי מבחינה חברתית אני רוצה להיות חברותית ונעימה ולא מרתיעה ומאיימת

תשובה:
אחותי היקרה, ביקורתיות עשויה להיות תכונה טובה ונפלאה , ביקורת בונה עשויה לשפר ולייעל , אך ביקורת צינית פוגענית או מזלזלת עשויה לגרום לנזקים קשים ולפעמים אף בלתי הפיכים. לעיתים רחוקות אדם ביקורתי (יתר על המידה) הוא אדם הסובל מפחדים פנימיים או חוסר בטחון פנימי שבא לידי ביטוי בעודף בטחון חיצוני מדומה , הוא מרבה להעיר ולצחוק על אחרים כדי לטשטש את הפגמים המצויים בו , או שמא הוא מרבה להתבלט ולבקר אחרים כדי להתגבר על תחושת הבדידות וחוסר הבטחון האישי הפנימית שלו. (הדברים האמורים לעיל מתייחסים לאדם שמבקר אחרים מתוך נגיעות אישיות ולא נוגעים לאדם שמבקר אחרים מתוך אמת ורצון לשפר ולייעל)

לא נעים להיות בחברת אדם ביקורתי , לאף אדם לא נעים לקבל ביקורת לכן...
א) לא נעים לעבוד עם אדם ביקורתי או ציני
ב) לא נעים לחיות לצד אדם ביקורתי (יתר על המידה) או ציניקן
ג) לא נעים לגדול בבית שבו ההורים תמיד ביקורתיים (גם אם הכוונה שלהם טובה)
ד) לא נעים לעבור טיפול אצל גורם מטפל מקצועי שמרבה לבקר את הפציינט.

התכונות הנרכשות קשורות יותר לתחום הקוגנטיבי (קוגניציה) כגון: חשיבה ביקורתית
התכונות המולדות נתפסות כתכונות שקשורות לתחום הרגשי כגון: אינטלגנציה רגשית

כמעט כולנו ביקורתיים , הרבה יותר קל לנו להיות ביקורתיים כלפי הסובבים אותנו מאשר כלפי עצמנו. בחז"ל ביקורת שלילית או חיובית הנאמרת לפני רבים מוגדרת כלשון הרע , שכן גם ביקורת חיובית עשויה להיות בעייתית אם היא נאמרת בפני שונא.
כגון: אם רועי מספר לחיים דברים טובים על בנימין וחיים לא ממש מסמפט את בנימין, חיים עלול להכחיש את דבריו של רועי ולומר דברי גנאי על בנימין...
(בנימין שקרן.. בנימין גזלן,,, על מה אתה מדבר רק בשבוע שעבר הוא קילל אותי...)

יש אנשים שיודעים להעביר ביקורת בונה:
כאלה שרואים את התמונה השלימה ומסוגלים להבין את הצד השני ולהכיל אותו.

ויש אנשים שמעבירים ביקורת הרסנית:
כאלה שרואים רק חלק מהתמונה ולא מסוגלים לקבל או להבין את הצד השני.

טיפ אישי: מי שלא מסוגל לנסות להיכנס לנעלים של האדם שעמו הוא מדבר , מי שלא מסוגל להבין את ההיגיון של האדם העומד מולו , אם ינסה להעביר עליו ביקורת סביר מאוד להניח שהיא תהיה שלילית היות והוא שולל את התנהגותו של הצד השני , דבר שבד"כ יגרום לריחוק , במקרים כאלה הצד השני לא ישתף ואף יתבצר בעמדתו שלו.

אז מה עושים?
א) לומדים להחמיא יותר לזולת. ("וואי האוכל היה טעים". במקום: "חסר קצת מלח..")
ב) לומדים להחמיא לעצמנו יותר. (אני יכול , אני מסוגל , אין דבר העומד בפני הרצון)
ג) לומדים לפרגן יותר לצד השני. (בצורה צנועה ומכובדת ע"פ ההלכה כמובן)
ד) מרגילים את עצמנו בנתינה. (צדקה, הכנסת אורחים, עזרה לזולת, אכפתיות)
ה) משתדלים לחשוב חיובי ולהיות קצת יותר אופטימיים. (הכל לטובה, נתגבר על זה)
ו) מנסים לראות את חצי הכוס המלאה ולא רק את חצי הכוס הריקה. (לחפש יתרונות)

כבר אמרו חז"ל:
1) הלל אומר: אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו (אבות ב',ה')
2) כל הנגעים אדם רואה חוץ מנגעי עצמו (נגעים ב',ה') ר"מ אומר אף לא נגעי קרוביו.
3) מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך (שבת לא.)
4) הוכח תוכיח את עמיתך ולא תשא עליו חטא (ויקרא י',יז')

לסיכום: התורה מלמדת אותנו שביקורת זה דבר חשוב, אבל לא כל אחד ראוי ומוסמך לבקר אחרים , בד"כ אדם שלא יודע לבקר אחרים עשוי לגרום נזק הרבה יותר גדול מתועלת וראוי להיזהר בזה מאוד , כי גם אדם שמעוניין לגרום לצד השני להשתנות או להתקרב אליו , סופו שיהיה דחוי , מי שרוצה שיאהבו אותו , שילמד לקבל את הצד השני כפי שהוא ולא ינסה לשנות אותו יותר מדי, בנימה מפרגנת , אני מאחל לך שתזכי להצליח בכל מעשי ידיך ולמצוא חן בעיני כל רואיך כי אין לי ספק שאם הצלחת להבין תכונת הביקורתיות שרכשת פוגעת בך מבחינה רגשית ו\או חברתית את כבר במצב מעולה , אמרו חכמים, אדם שהבין שעליו לעשות תשובה עשה כבר חצי מהעבודה !
שלח לחבר קריאה בניפרד

איך אפשר להינצל מהחופש הגדול? החצאית שלי עולה...


שאלה:

מה שלומך הרב רביד? אני ממש מרגישה שאתה כמו אבא לכל דבר. עונה לכל שאלה לא מובנת! והערכה כלפיך היא אינסופית תודה על הכל=]רציתי לשתף אותך, אתמול סיימתי כיתה י'ב ואני כל כך מפחדת מהחופש ה"נצחי" הזה, לפעמים אני חושבת איך אני יהיה האם אני אשאר דתיה כמו שאני,עם השאיפות שלי כמו עכשיו שאני רוצה בעל ירא שמיים צדיק.אני כבר מרגישה את החופש בבגדים שלי החצאית עולה לאט לאט..כ"כ מפחיד ולא מגיע להקב"ה על כל הטוב שהוא נותן לי בגלוי..מה אתה ממליץ לעשות בכל החופש הזה ובכלל אחרי י'ב בעבודה,בשירות לאומי,מדרשה?תודה רבה.

תשובה:
אחותי היקרה במהלך החופש תשתדלי להגיע לכמה שיותר שיעורי תורה, תחפשי שיעור קבוע עד שתזכי לעלות למדרשה, אל תבזבזי זמן יקר, תצרי קשר עם אשתי שתשלח אותך לשבתות מדרשה,כדי לראות מה מתאים לך, אני מברך אותך שבע"ה תזכי לטעום טעמה של תורה באמת ואפילו תישארי שם יום יומיים אחרי שבת כדי לחוות חוויה אמיתית של מסגרת תורנית איכותית בכיף לא בכפייה, אני חושב ששירות לאומי זה בזבוז זמן יקר, אם את מחפשת להקים בית כשר ולא בית "חפיפניק" לכי על מדרשה, אין לי ספק שתזכי ליראת שמים אמיתית ולא "חצי חצי" קצת יהדות קצת קשקושים, תהיי אמיתית, אמת יש רק אחת, כל מה שקרוב לאמת זה שקר, 1+1=2 1.99 זה שקר גמור, השאלה מה את מחפשת צדיקה. אם את רוצה שהחצאית שלך תעלה מעלה מעלה, אם את מחפשת ידידים ופייסבוקים, אז תמשיכי בדרך של שירות לאומי, בילויים, שיחות נפש עם בנים ונראה לאן תגיעי, אני אישית לא אוהב למכור לנוער שקר, אני מאמין באמת צרופה, אל תדאגי לפרנסה ולכל היצר הרע שמסביב, ה' יתברך ידאג לכל מחסורך, כמו שהוא דואג יום יום לעשרות אלפי בנות מאושרות שסיימו בהצלחה שנת מדרשה והקימו בית בישראל בגיל 22 ולא בגיל 28, חברות שלך יוציאו מקצוע יצאו לחו"ל ויטיילו בעולם, בינתיים לך יהיה בעל צדיק ילד בעגלה וחיוך מרוח על הפנים. בהצלחה.
שלח לחבר קריאה בניפרד

הפלה - בטעות נכנסתי להיריון מבחור בן 35 לא רוצה להפיל


שאלה:

הי, אני בת 30 ונכנסתי בטעות להריון מגבר רווק בן 35 שלפני שנים רבות יצא עם אחותי (היום היא נשואה עם ילד) אני מכירה את הבחור כמעט 10 שנים ותמיד הוא התייחס אלי בכבוד אבל יש דיבור עליו שהוא אדם אלים וערס ושצריך להיזהר ממנו... חברות שלי מנסות לשכנע אותי לעשות הפלה אבל אני לא מסוגלת (עשיתי הפלה בעבר והבטחתי לעצמי שזה לא יקרה שוב) הבחור רוצה להתחתן ולהקים משפחה והוא הבטיח להשתדל בהתנהגות שלו... אני אובדת עצות, לא יודעת מה לעשות... אשמח לתשובה

תשובה:
צר לי לשמוע שכך קרה , אני מבין את ההתלבטות הקשה שלך , אבל חשוב שתביני שהחיים הם לא משחק , לא היית מגיעה לעולם למצב כזה אם לא היית מאפשרת לו להיות איתך , לצערנו הרב למעשים אסורים יש השלכות , לפעמים ההשלכות הם לא פשוטות , במיוחד לא כשלא מדובר בפעם ראשונה. מי שלא לומד מניסיון העבר לפעמים לומד רק אחר ייסורים ובזיונות , יהי רצון שתזכי לתקן ע"י תשובה ומעשים טובים ולא ע"י ייסורים ובעיות קשות וחמורות. תשמרי על עצמך אחותי.

כמה נקודות שחשוב לי שתביני.
א) אי אפשר להיכנס להיריון בטעות ! בואי נהיה מציאותיים.
ב) גם אם לא תתחתני איתו , אסור לך לעשות הפלה , זה עוון חמור.
ג) אני מציע שתשלחי מישהו עם שאלה לרב יורם אברג'ל ומה שיאמר לך תעשי.
ד) צר לי מאוד לשמוע שאת עושה "טעויות" כאלה חמורות , אבל לכל עבירה יש תיקון.
ה) אני לא חושב שכדאי לך לצאת עם אדם אלים שאולי גם שותה ומעשן סמים.
ו) אל תעשי שום צעד בלי לקבל עצה מדעת תורה , החיים הם לא משחק אחות יקרה.
ז) עיון בתגובה הבאה יועיל לך מאוד: איך עושים תיקון להפלה - עשיתי הפלה בעבר

לסיכום: אני לא מכיר את בן הזוג שלך , אבל אני לא חושב שאת צריכה לקבל לשון הרע, את מכירה אותו 10 שנים , למה את צריכה שמישהו אחר יגיד לך שהוא אלים או ערס? את לא רואה את זה בעצמך? אם את רואה שהוא אלים ו\או מעשן סמים ושותה אני מציע לך להתרחק ממנו ככל האפשר. אלא אם כן הרב יורם יאמר לך אחרת.

שלח לחבר קריאה בניפרד

חבר שלי מקיים יחסים עם מישהי אחרת


שאלה:

שלום כבוד הרב אשריךךך על האתר המדהים הזה. רציתי להתייעץ איתך,יש לי חבר ואני מאד אוהבת אותו והוא אותי. אנחנו בקשר רציני שאי"ה יוביל לחתונה. בפגישה הראשונה הוא גילה לי שהוא קיים יחסים עם האקסית שלו כשהוא היה שיכור וזה הפריע לי כי אני ממש לא כזאת אני שומרת על עצמי בעז"ה עד החתונה ולא משנה מה!!! אבל חשבתי שזה לא כ"כ נורא כי הוא עשה את זה כשהם היו שיכורים... אבל השבוע הוא סיפר לי שהוא מצטער שהוא לא אמר לי את האמת והם היו מקיימים יחסים באופן קבוע! לקחתי את זה מאד קשה. אומנם אני מאד מעריכה את זה כי הוא יכל לא לספר לי אף פעם. אבל כשאני חושבת על מה שהוא עשה זה עושה לי רע ואני מאד מבולבלת, מצד אחד הוא בחור טוב ומשתדל להתחזק והכל ואני אוהבת אותו מאד. אבל מצד שני אני רוצה ואני חושבת שמגיע לי להתחתן עם בחור שמור כי אני כן שומרת על עצמי (שומרת בעניין הזה של יחסי מין.כי עם שמירת נגיעה יותר קשה לי ...) שמעתי שלכל אחד מגיע מישהו ברמה הרוחנית שלו. ז"א שאני אמורה להתחתן עם בחור ששומר כמוני. אז אם אנחנו אמורים להתחתן זה אומר שגם אמורה חלילה ברמה של בחור שנכשל? מה הרב מייעץ לי? האם כדאי לנתק את הקשר בגלל דבר כזה? כי זה מאד מפריע לי ואני לא יודעת מה לעשות, הרב חושב שאני מגזימה או שזה נורמלי לחשוב כך? איך אני יכולה לדעת אם הוא באמת מתחרט? (הוא אומר שכן.ואנחנו משתדלים לאט לאט לשמור נגיעה)... גם יכול להיות שאם ניפרד אז בסוף אני יתחתן עם מישהו אחר אותו דבר אבל הוא לא יגלה לי מה הוא עשה ואני לא ירוויח מזה כלום... מה לעשות????!!!לנתק את הקשר בגלל זה? עכשיו הוא כן שומר על עצמו אבל הוא אומר שאהבה אמיתית עד הסוף באה רק אחרי תשמיש... ואני לא מסכימה עם זה. אני חושבת שגוף לא קשור לאהבה. אבל הוא אומר שאם הייתי עוברת את זה, הייתי מסכימה איתו... הוא הוא כל הזמן אומר לי שזה מחזק את האהבה ולכן איש ואישה יותר קשורים...הרב חושב שהוא צודק? תודה כבודו:)

תשובה:
אחותי היקרה, קראתי בעיון את כל מה שכתבת ואומר לך מה אני חושב בנדון, את לא חייבת לקבל את הדברים שלי הבחור שאת יוצאת איתו הוא בחור מסוכן מאוד.

א) הוא אינטרסנט שחושב רק על סיפוק  התאוות שלו.
ב) למרות שהוא היה כנה וגילה את האמת , הכנות שלו לא מכפרת על מעשיו הרעים
ג) הוא מאוד מסוכן , כבר זמן רב הוא מנסה לפתות אותך לדבר עבירה
ד) הוא משתמש בחכמה שלו כדי לנצל את התמימות שלך... (אם היית עוברת את זה...)

אם תשתכנעי מהכנות שלו , סביר מאוד להניח שגם אחרי החתונה הוא יחזור על מעשיו הרעים וימשיך עם השקרים , איך תרגישי אז? גם אז תסלחי לו? אם אחרי החתונה הוא יבגוד בך פעמים רבות עם נשים אחרות ויום אחד הוא יגלה לך שכבר כמה שנים הוא בוגד בך , אל תהיי נאיבית , אל תהיי תמימה , הוא מנצל אותך , צוחק עליך ומנצל את העובדה שאת מאוהבת בו כדי לנסות לפתות אותך לדבר עבירה , המזל שלך הוא שלא נפלת בפח ופנית אלינו בזמן. אשריך ! אני מקווה שאת מספיק חכמה כדי ליישם את העצות הטובות שניתן לך ואני מאוד מקווה שתינצלי ממנו בזמן ! אחרת , את עשויה ליפול בידיו , להיכשל בדבר עבירה ואז... לא רק שהוא יעזוב אותך כי הוא קיבל מה שהוא רצה , את תהפכי להיות עוד מספר ברשימת הנערות הכבושות שלו.

אם בעלך יבגוד בך ויתוודה האם גם אז תגידי:
"וואי איזה צדיק הוא יכל לא לספר לי והוא בחר לספר לי"
"וואי יכולתי להתחתן עם בחור שיבגוד בי הרבה יותר שנים"
"יכולתי להתחתן עם מישהו שיבגוד בי ולא יספר לי על זה בכלל"

אל תתני ליצר הרע לבלבל אותך , תהיי חכמה ותעזבי אותו בהקדם האפשרי , בהתחלה יהיה לך ממש קשה , את ממש תבכי ותצטערי , אבל שווה לסבול קצת לפני החתונה ולבכות מאשר לבכות הרבה זמן אחרי החתונה תאמיני לי. בהצלחה.


שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה