שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם כה כסלו התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
קִדּוּשׁ ה'

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על עם הארץ

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

להפיל את הילד או לא להפיל?

שירות לאומי - אחותי רוצה לעשות שירות לאומי בבית ספר לבנות מותר?

התשובות של הרב פשוט מדהימות !

אפשר לראות את הרשימה המעודכנת של מדור ביקשת קיבלת?

הרב תפרסם את השמות של מדור ביקשת קיבלת אני רוצה לבדוק אם זה רשם אותי

ביקשת קיבלת - הרב אני חייב לבדוק אם זה רשם אותי או לא

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

אמא שלי קוראת לי כלבה, אני לא סובלת אותה


שאלה:

שלום אני בת 20,חוזרת בתשובה, יש לי בעיה שאני לא מצליחה לכבד את אמא שלי,כשהייתי קטנה ספגתי ממנה המון מכות, קללות והקללות ומילות גנאי נמשכות עד היום ואני פשוט לא מסוגלת לשתוק, כשהייתי קטנה היא הייתה קוראת לי כלבה ומרוב שהתרגלתי לניבולי הפה שלה , התחלתי גם לקרוא לה כך. היא משגעת אותי!!!!!! האישיות שלה בלתי נסבלת ודוחה ואני לא יכולה לשתוק זה קשה לי וכמה שאני מנסה היא משגעת אותי יותר, כשאני אני מנסה לעזור לה היא דורשת יותר ויותר, היא מדברת רעות על אחרים אפילו על אחי ומשפחתו וזה מגעיל אותי, בנוסף כל בוקר כשאני בבית אני שומעת אותה מקללת אותי על הצער שבכביסת הבגדים או הכנת האוכל, היא משפילה אותי בפני רבים במשפחה, היא מספרת לכל אדם איזו בת גרועה אני וזה ממש מרגיז כשאנשים שופטים ולא יודעים מה הולך בבית. איך אפשר לכבד אדם שלפני שנים בהיותי ילדה העירה אותי עם מחבת על הראש, איך מכבדים אדם בלתי נסבל?????????? בהכל עמדתי רק לא בזה,ואין לי כבר בושה בפני השכנים השומעים ודאי כי המשא כבד עליי מה אני עושה?

תשובה:
אחותי היקרה, קראתי בעיון את המכתב המזעזע שכתבת, מסתבר שאת באמת עוברת ניסיונות לא פשוטים, לצערי אין היתר הלכתי לא לכבד את אמא למרות הכל, ההלכה מחייבת אותך לכבד את אמא, אם את לא מסוגלת לכבד אותה (ואני מבין אותך מאוד) לפחות אל תזלזלי בה, כנראה שבאת לעולם הזה לתקן תיקון לא פשוט, אני לא יודע אם אני במקומך הייתי מצליח לעמוד בניסיונות הקשים שעמם את מתמודדת מדי יום, אני לא מצדיק את אמא שלך, אבל חז"ל לימדונו לנסות לדון לכף זכות יכול להיות ש...

א) אמא שלך עברה לידות לא פשוטות וזה השפיע על המצב הנפשי שלה
ב) הזוגיות של אמא קשה והיחס מצד בעלה קשה והיא מתוסכלת ומוציאה הכל עליכם
ג) אמא שלך סובלת ממצבי רוח, כתוצאה מלחץ נפשי ובעיות בריאותיות
ד) זה מה שהיא ראתה בבית אצל ההורים שלה והיא פשוט מחכה את דפוס ההתנהגות

תנסי לדון את אמא שלך לכף זכות, אל תשכחי שבזכותה באת לעולם, לא משנה איך היא מתנהגת, אמא לעולם תישאר אמא, תתפללי עליה שתזכה ליישוב הדעת ולרפואה שלימה, כי לפי התיאורים שלך היא ממש חולה ותלמדי מזה מוסר השכל חשוב מאוד, להתפלל מעכשיו לבחור ירא שמים ולחיי משפחה תקינים, כדי שהילדים שלך לא ייאלצו לעבור את מה שאת עוברת, אני מציע לך לקרוא כל יום פרק תהילים באתר ולכתוב לנו את שמה של אמא לרפואה שלימה ואת השם שלך לזיווג הגון: "תהילים באורלנוער"
ממש הצטערתי לשמוע את הניסיונות הקשים שאת עוברת, תהיי חזקה עד שבע"ה תזכי לבחור ירא שמים שיכבד אותך, יהי רצון שתזכי להיות מאושרת בעתיד, מגיע לך !

קטעים שאולי יעזרו לך להמשיך לכבד את ההורים למרות הכל:"מסירות נפש".
שלח לחבר קריאה בניפרד

כבוד הרב לחזור לארץ לכל השטויות או להישאר בארהב?


שאלה:

כבוד הרב אני טסתי לפני חודשיים לארצות הברית כי בארץ הייתי עושה הרבה שטויות וברוך ה׳ הפסקתי, אני מרגיש שאני צריך לחזור לארץ אתה יכול לעזור לי להחליט? לחזור לארץ או להישאר פה עד סוף שנה? אם אתה יכול לענות לי תודה (:

תשובה:
אחי היקר , אין דבר חשוב יותר , קדוש יותר וטהור יותר מארץ ישראל. האהבה שיש לי לארץ ישראל כל כך גדולה שאני לא מסוגל לחשוב אפילו לצאת לחו"ל , אפילו לא לטיול ! אבל אני מאוד מבין את המצב שבו אתה נמצא , לא ממש ברור לי למה בחרת לברוח דווקא לחו"ל ולא לעיר אחרת בארץ. אבל אני מניח שאתה מספיק חכם לבחור בחירות נכונות.

באופן עקרוני אני מעודד יהודים לעלות לארץ ישראל , כי אותי לימדו רבותיי שהמעלה של ארץ ישראל כל כך עצומה , עד כדי כך , שתורה שלומדים בארץ שווה פי כמה וכמה מתורה שלומדים בגולה , מצווה שעושים בארץ עוצמתה וכוחה גדול לאין ערוך ממצווה שעושים בחו"ל , מסירות נפש של יהודי בארץ ישראל אינה כמו מסירות נפש של יהודי בחו"ל , אלא אם כן מדובר בחבדניק שבאמת מוסר נפש כדי לקרב יהודים בגולה. (אני מאוד מכבד את החבדניקים ואני חושב שהם עושים עבודת קודש בכל רחבי הארץ והעולם , ה' יברך אותם)

אבל , אם בחו"ל אתה מצליח ללמוד תורה ואתה נקי משטויות , יש לך רב , מסגרת או כולל , אולי כדאי שתתחזק שם עוד קצת כדי שכשתחזור לארץ הקודש לא תחזור לכל השטויות !
הרבה פעמים בחו"ל יהודי מגלה את הנשמה שלו , את הזהות היהודית שלו שנעלמה לו בארץ מרוב בלבולים וטשטוש הזהות.

לסיכום: אחי היקר , אתה מכיר את עצמך הרבה יותר טוב ממני , תהיה אמיתי עם עצמך ותחשוב , מה גורם לך לרצות להישאר בחו"ל? הנוף? החיצוניות? או הבריחה האמיתית מהניסיונות בארץ? אם אתה נשאר שם באמת כדי להימנע מניסיונות ואתה לומד תורה באמת , אז תישאר שם עוד קצת , תתייצב ותחזור לארץ. אבל אם גם שם יש לך ניסיונות וכל מיני בזיונות אז ארץ ישראל עדיפה על כך הארצות בעולם ואין קדושה ממנה בעולם !

נ.ב - הרבה פעמים אנשים יוצאים לחו"ל לטיול קצר והטיול הקצר הופך לטיול יותר מדיי ארוך עד שח"ו הם משתקעים שם ומכניסים עצמם לניסיונות כל כך קשים ומסוכנים ופעמים רבות הצאצאים שלהם מתבוללים ומאבדים את יהדותם. זכור ! סוף מעשה במחשבה תחילה.
 
שאלות ותשובות שיעזרו לך שום בחו"ל.
א) המדריך למטייל - מה מותר ומה אסור לאכול בחוץ לארץ.
ב) אני גר בברוקלין ורציתי לשאול משהו חשוב
ג) אני רוצה לעזוב את הארץ ולגור בגרמניה.
ד) אל תעשו את הטעות שאני עשיתי - התאהבתי בגויה
ה) הרב רביד מתי תבוא לעשות לנו שיעור בניו-יורק?

שלח לחבר קריאה בניפרד

עם מי כדאי להתחתן? הכרתי נערה פשוטה שחזרה בתשובה זה בסדר?


שאלה:

כבוד הרב רביד אשרייך על האתר הנפלא ועל השיעורים שאתה מעביר! בזכותך אני כבר לא פוגם ברית! ומחקתי את הפייס'! אשרייך! שתזכה לזכות את הרבים! ועכשיו לשאלה: ראיתי שבאחד מהשיעורים שלך הקראת קטע ממסכת פסחים דף מט' שם אמרה הגמרא שלא טוב להתחתן עם אישה פשוטה אלא רק עם בת של גדול הדור או בת של גבאי בית כנסת וכו'... אז אני שואל, האם מותר לי להתחתן עם אישה פשוטה שההורים שלה צדיקים פשוטים והיא יודעת הלכות? תודה כבוד הרב!

תשובה:

אחי היקר, אין דבר כזה אשה פשוטה, אי אפשר לקרוא לבת ישראל פשוטה, כל בת ישראל היא יהלום עצום, לא משנה באיזה מדרגה היא נמצאת, ברגע שהיא חוזרת בתשובה ומנקים את האבק שמסתיר את האור העצום של היהלום שנקרא: "בת מלך" הכל חוזר לקדמותו, לכן חשוב שתדע (ושכל מי שקורא את התגובה הזאת ידע) שכל נערה שחזרה בתשובה אביה הישיר הוא מלך מלכי המלכים ואין מתאימה יותר ממנה להקים בית קדוש ונאמן בישראל, אבל רצוי להתחתן עם בת סמינר, או בת מדרשה או עם בת מלך שקבעה עיתים לתורה (במדרשה אקסטרנית וכד') וקבלה כלים לזוגיות נכונה ולא עם בת שירות לאומי שלא קבלה כלים לזוגיות טובה , אלא אם כן היא עברה הדרכה ארוכה וקבעה עיתים לתורה בזמן השירות (אבל בת מדרשה עדיף כמובן)

אל תתפשר על פחות מבת מלך, אל תחפש "חפיפניקית" שחושבת שהיא יודעת הכל ואף אחד לא יכול לחדש לה, אחת שהולכת עם חצאיות עד הברך בלי גרביים וחולצות צמודות, חשוב שתדע שהאשה שתבחר תהיה אם ילדיך, אל תתפשר !!! יש מספיק חפיפניקים שישמחו לקבל את החפיפניקיות שמסתובבות ברחוב , או מעשנות נרגילות ורואות סרטים. מעשנות סיגריות , מסתובבות עם לבוש צמוד וכל היום שולחות מסרונים בפייסבוק, תהיה ירא שמים ותחפש נערה יראת שמים כדי לזכות בילדים יראי שמים ולא בילדי פייסבוק שילכו כל היום לטייל בקניון ולא ישמרו על קדושת העיניים שלהם !

לדעתי יש כמה מדרגות לנערות שחוזרות בתשובה.
1. דתיה מבית שלמדה במסגרת תורנית וקובעת עיתים לתורה על בסיס קבוע.
2. נערה שעשתה תשובה ולמדה במסגרת תורנית מעל שנתיים לפחות
2. נערה שעשתה תשובה ולמדה במסגרת תורנית מעל שנה לפחות
3. נערה שקבעה עיתים לתורה והייתה קשורה למסגרת לפחות שנה. 
4. נערה שקבעה עיתים לתורה בלי להיות קשורה למסגרת אבל עשתה תשובה.

האמת יש מי שיחלוק עלי ויאמר שנערה שעשתה תשובה עדיפה על דתיה מבית משום שדתיה מבית לא תמיד מתרגשת בעבודת ה' שלה כי המצוות הפכו אצלה להרגל, אך לנערה דתיה מבית יש טבעים מולדים רוחניים ונפש זכה וטהורה שלא נדבקה בהבלי העולם הזה (מילדותה ומשורש היווסדה) ולכן יש מי שאומר שלכתחילה כדאי ועדיף דתיה שבאה ממשפחה טובה ולזה רמזה הגמרא לעניו"ד.

אולם כיום כשכל כך הרבה בנות חוזרות בתשובה ומוסרות נפש עבור התורה הקדושה
כשכל כך הרבה נערות צעירות מתמודדות באופן יומיומי עם קשיים ובזיונות רק כדי להחזיק מעמד בקדושה ולזכות לעלות למדרשה, אין לי ספק קל שבקלים, שבת מלך שזכתה לעלות למדרשה לפחות לשנה שלימה, הרי שהיא בתו של ה' יתברך ואין ראויה יותר ממנה להקים עמה בית נאמן בישראל. (קטע נפלא לצפייה: "איך זוכים בבת מלך?")

שלח לחבר קריאה בניפרד

גרמתי לגבר לחשוק בגוף שלי ולא הייתי לבושה צנוע


שאלה:

שלום לך כבוד הרב, רציתי לשאול אותך שאלה בקשר לזרע לבטלה. אתמול הייתי עם חברים וראינו סרט, באיזשהו שלב הייתי איתו לבד באחד החדרים בבית.לא הייתי לבושה צנוע..וגרמתי לו לחשוק בגוף שלי, לאחר כמה דק' ששוחחנו הלכתי ולפני שהלכתי הוא אמר לי לכבות את האור בחדר, אני חוששת נורא שהוא עשה משהו. בגללי. אני מפחדת שהחטאתי אותו ממש ושהוא הוציא זרע לבטלה. איך אני יכולה לכפר על החטא? במידה וקרה?

תשובה:

אחותי היקרה, זה רק מראה כמה חז"ל צודקים כשהם מבקשים לא להיות בייחוד ! כי הייחוד במיוחד בלילה גורם להרהורי עבירה ומזמין פריצות , יש הרבה נערים ונערות שחוטאים בפריצות לצערי הרב ואיני יכול להזהיר את כולם, אבל את זכית להכיר את אורלנוער לכן כואב לי יותר לגלות שלמרות הכל נכשלת , אבל זה רק מראה עד כמה הדור קשה והפריצות גואה, העובדה שגרמת לו לחשוק בגופך הרי שהיא עבירה חמורה, רבי אליהו די וידאש בסיפרו ראשית חכמה כותב: שבאיבר שבו אדם פוגם בו הוא מתקן, אל תכניסו את עצמכם לידי ניסיון ולא לידי ביזיון תשמרי על גופך מכוסה וצנוע ואל תכשילי גברים בגופך כדי שלא תשלמי על כך בגופך, חבל? כל כך הרבה סיפורים שמענו על גדולי דור שהזהירו את בנות ישראל שלא להכשיל את נערי ישראל והבנות שלא שמעו לגדולי הדור שילמו מחיר כבד מאוד והדבר פורסם ונכתב בספרים ועד היום אנחנו קוראים על זה, אחותי היקרה, גם אם לא החטאת אותו בזרע לבטלה הכשלת אותו בהרהורי עבירה שוודאי בסופו של דבר יביאו אותו לידי כישלון של זרע לבטלה, נערה צנועה ששומרת על ייחוד, אינה מוקד לפורענות , הבנים בכלל לא לוקחים אותה בחשבון כי היא קדושה, אבל נערה שבנים מנסים להיות איתה או לעשות איתה שטויות זו נערה שכתוב לה על המצח: "פנויה להובלות" , האם את רוצה שהגברים ידברו עליך מאחורי הגב ויריצו חוויות? מה את כלי חד פעמי? מה את יהודיה או גויה? אם יהדותך וקדושתך חשובים לך אחותי היקרה (ואם פנית אלי אני בטוח שהם חשובים לך ואת מצטערת) אל תחזרי על המעשה הזה בשום פנים ואופן ! מה את צריכה לשבת עם חברים מפוקפקים ולראות סרט? אין לך חברות יראות שמים? שבי איתם ותראו משהו צנוע במקום ללכת לחברים ולהיות באווירה של פריצות, לדבר על פריצות, לחשוב על פריצות, להרהר פריצות, להתלבש בפריצות ובסוף גם להכשיל ועוד בחודש הרחמים והסליחות? החודש שבו 370 צינורות בשמים פתוחים לקבל תשובה וכל השנה כולה הם סגורים? חודש שבו אומרים סליחות ובוכים כדי שה' יכפר לנו על החטאים? חודש שבסופו יקבעו מה יקרה איתך בשנה הבאה, אם תחיי או תמותי , אם יהיה לך מה לאכול או לא , אם יכבדו אותך או יבזו אותך , אם תהיי יהודיה או פרוצה , זה החומר שאת רוצה למסור לבית דין של מעלה רגע לפני גזר הדין? אני במקומך הייתי עוצר הכל, מתבייש, בוכה ומבטיח לה' יתברך שבלי נדר מהיום והלאה אני שומר נגיעה ! בשבוע הבא בלי נדר יעלה לאתר קטע שנקרא: "נערות צעירות מוכרות את גופן" משהו כזה, צפי בו אולי זה יעזור לך צדיקה.
הכפרה הכי טובה שיש על החטא שעשית זה להזהיר בנות אחרות, לקרוא שמע שעל המיטה, ללכת בצניעות ולשמור נגיעה, כמובן ללמוד הלכות ייחוד ולהיזהר בזה מאוד כי עשית חטא במזיד, ה' לא מכפר בקלות על חטאים שנערים עושים בכוונה למרות שהם יודעים שאסור ! כי "האומר אחטא ואשוב אין יום הכיפורים מכפר" אבל אם תעשי מה שאמרתי לך ותפסיקי עם החטאים האלה, ירחמו עליך מן השמים ויגזרו עליך גזירות טובות אמן. אני מברך אותך שתזכי לצפות כמה שיותר בקטעים שלנו באורלנוער ובע"ה תקבלי חכמה !

שלח לחבר קריאה בניפרד

מדרשה ולימודים - אם אני אשב בבית ובעלי ילמד תורה מהיכן נתפרנס?


שאלה:

הרב רביד היקר שלום, אני חושבת בעתיד לעלות למדרשה חרדית כמו למשל תפארת בנות, ועד כמה שידוע לי הבנות לא לומדות מקצוע במדרשות חרדיות. אני יודעת שיש אפשרות לשלב לימודים ומדרשה אבל הרב אמר "תפסת מרובה לא תפסת" שעדיף שעולים למדרשה לא לשלב עוד דברים. אז רציתי לדעת מה עושים? מתחתנים ואח"כ לומדים? או שהבנות לא לומדות מקצוע בכלל? ועוד שאלה אז ממה הם מתפרנסות? מהעבודות הכלליות שיש בחוץ? תודה רבה מראש:) ה' יברך אותך.

תשובה:
אחותי היקרה, מי אמר לך שבנות חרדיות לא לומדות? אם בנות חרדיות לא לומדות אז מי לומד במכללות החרדיות? בעידן המודרני לא חסרות מכללות כשרות שמאפשרות לבנות החרדיות ללמוד.

אם אני אלך למדרשה אני אתחיל מאוחר את החיים לא?
אם בציבור הדתי לאומי יש רבנים שמתירים לנערות לעשות שירות לאומי שנה שנתיים ורק אח"כ להתחיל את החיים, רק אח"כ להתחיל ללמוד ו\או להקים בית בישראל. אני לא רואה שום סיבה שבת מדרשה לא תלך לשנה שנתיים מדרשה ורק אח"כ תקים בית
ומי שחושבת שבשירות הלאומי היא תורמת לעצמה ולמדינה יותר מאשר במדרשייה,
אני חושב שהיא טועה טעות מרה. 

מי תורם יותר למדינה?
לדעתי בת מלך שהולכת למדרשה תורמת לעצמה ולמדינה הרבה יותר , היא תורמת לעצמה בזה שהיא מבססת את מעמדה הרוחני וקונה לעצמה מיומנויות תורניות נפלאות ובנוסף היא תורמת לעם ישראל בצניעות שלה וביראת השמים שלה. אם עד עכשיו היא התירה לעצמה ללכת עם חצאית ע"פ עיקר הדין, אחרי שנת מדרשה החצאית שלה תהיה ראויה לבת מלך ברמה של מהדרין ולא רק רבנות. אם בעבר היא הרשתה לעצמה ללבוש חולצות צמודות ולפלרטט יותר , אחרי שנת מדרשה כל עולמה הרוחני משתנה לחלוטין. במקום להתאים את עצמן לחיים , בנות לומדות להתאים את החיים לעצמן.

ממה הבנות שלומדות במדרשה מתפרנסות?
עשרות אלפי בנות מדרשה הקימו בתים נאמנים בישראל ואינן רעבות ללחם , הפרנסה מגיעה וה' דואג שהיא תהיה מכובדת ויפה , חרדים לא מחפשים להיות מליונרים , אבל גם לא נזקקים , רוב החרדים שאני מכיר אינם נזקקים ואינם פושטי יד
אפשר ללמוד מקצוע , אפשר ללמוד במכללה , אפשר לעשות קורסים , חוץ מזה , גם ככה כשכל שנה שנתיים יש ילד ברוך ה' , במקום לשלם לעובדת זרה שתגדל את הילדים ולבזבז עליה את רוב המשכורת , לפעמים אין שום דבר רע בזה שאמא תגדל את בניה ובנותיה בנחת והבעל ידאג לפרנסת הבית.

אם הבעל לומד תורה והאשה עם הילדים בבית מהיכן מגיע הכסף?
בואי נהיה מציאותיים , עד שהגיעו הילדים היה לבעל מספיק זמן ללמוד , להחכים ולהכשיר את עצמו באחד ממקצועות התורה , רב , מורה , מחנך , מוהל , שוחט , מרצה , סופר סתם , משגיח כשרות , איש מקצוע , חסר מקצועות? היום יש חרדים אפילו בענפי ההייטק השונים , בכל מקרה , תאמיני לי שלבחור החרדי יש סייעתא דשמייא וה' יתברך מסייע לו להצליח בכל אשר יפנה בזכות התורה הקדושה. אז אחרי שלוש ארבע שנים של התמקצעות בישיבה הגבוהה , אפשר לעבור לכולל ולעבוד במקביל כשיש צורך.

מותר לחרדים לעבוד?
ברגע שיש צורך לפרנס את בני הבית לא רק שמותר לחרדים לעבוד , חובה עליהם לעבוד , אני את התלמידים שלי מעודד תמיד לדאוג לפרנסת הבית בעתיד , ללמוד במקום שמאפשר להם להתפתח ברמה מקצועית כל אחד כפי מעלותיו ויתרונותיו כפי שחנן אותו ה' יתברך , יש אנשים שמתאים להם להיות מורים , יש שמתאים להם להיות משגיחי כשרות ויש שמתאים להם להיות בעלי מקצוע , רוב החרדים היום עובדים לפרנסתם , כסף לא גדל בעצים , כשיש לאדם 8 ילדים הוא חייב לספק מענה הולם ולדאוג לפרנסת אשתו וילדיו ותפסיקו להאמין לסיפורים שכל חרדי שני פושט יד, זו לא המציאות , מנסים לצייר את החרדים כמסכנים וכנזקקים שחיים על קופת הציבור , זה לא נכון !

אז למה ראשי ישיבות באים כל הזמן להתרים?
כי מישהו צריך להחזיק את הישיבה , חרדי לא צריך להחזיק גם את הבית שלו וגם את הישיבה , בעם ישראל מאז ומעולם היה יששכר והיה זבולון , ומי שלא יכול ללמוד תורה זוכה לפחות להימנות עם תומכי התורה , בחינת: "ותומכיה מאושר" , אבל מה זה קשור לגידול הילדים ולרווחת הבית שלו? חרדי לא אוסף תרומות כדי להאכיל את הילדים שלו , הוא אולי אוסף תרומות כדי להחזיק את הישיבה שלו ואת לומדי התורה אבל את בני ביתו הוא דואג להאכיל ע"י עמל כפיו , בחינת: "יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך"

אבל יש ישיבות שמבקשות תרומות להחזקת האברכים לא?
נכון שיש ישיבות שמקבלות תרומות כדי לסייע לאברכים , אבל הסיוע הוא ממש מזערי, מהתרומות האלה האברך בקושי יכול לשלם חלק מהשכירות שלו או שלפעמים הכסף הופך להיות חלק מהתקציב שלו לסעודת החג ו\או השבת , אבל לבוא ולדמיין שמ-50 ש"ח בחודש שאדם תורם הוא מחזיק אברך נו.. באמת.. הוא אולי עוזר ואני לא מזלזל בעזרה הנפלאה הזאת , אבל מכאן ועד לחיי תענוגות הדרך רחוקה , יש אנשים שחושבים שהחרדים יוצאים לסוף שבוע בהולנד או בהוואי בזכות התרומות שלו חח, אולי כדאי שאסביר לכם אחת ולתמיד מי באמת תורם למי. כשאדם תורם לחרדי והוא חושב שהוא עושה לו טובה בזה שהוא מחזיק אותו , צר לי לאכזב אבל ההיפך הוא הנכון , התורה היא זו שמחזיקה את כולנו ומי שלא לומד תורה זוכה שיהא חלקו בתורתו של אותו חרדי שיושב ולומד תורה בחינת: "ותומכיה מאושר" אז... 

אז חרדים כן מקבלים כסף בסופו של דבר.
מעטים הם החרדים שמתקיימים רק מתרומות , רוב החרדים היום עובדים , יש שתורתם אומנותם וכל היום וכל הלילה הם מוסרים נפש על לימוד התורה והלוואי שיהא חלקנו עמהם , בחינת: "ושים חלקנו עמהם ולעולם לא נבוש" ,  והם אלה שמחזיקים את העולם ומקיימים את העולם , בחינת: "אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי". אבל רוב החרדים היום עובדים ומפרנסים את בני משפחתם מיגיע כפם. 

לסיכום: יש אנשים שאחרי הלימודים הולכים לטייל שנה בחו"ל , יש אנשים שאחרי הלימודים עושים שירות לאומי שנה שנתיים , בדיוק כך יש בנות מקסימות שהולכות למדרשה שנה שנתיים או שישר מתחילות ללמוד במכללות חרדיות ואין בזה שום דבר רע , להיפך זו התרומה הנפלאה ביותר למדינה שלנו , מדינה שעיקרה הוא צביון תורני ולא צביון חופשי בחינת: "להיות עם חופשי בארצנו" חח (מילתא דבדיחותא כמובן) 
 ומהיכן נתפרנס? מעמל כפינו ומלימוד תורתנו , יש שתורתו אומנותו ויש שאומנותו לא רחוקה מתורתו והעיקר שלא נדאג כי דאגה מורה על חוסר בטחון בה'.

נ.ב - גם אם תהיה לאדם פרנסה בשפע הוא יחפש על מה להתלונן , בדיוק כפי שקרה במדבר , כשאכלנו את השליו ואת המן שירד מן השמים וכשהמתיק לנו ה' את מי מרה, תמיד ידענו להתלונן ולהיות קטנוניים , כי לא סמכנו על בורא עולם ויכולתו לפרנסנו וכי חסרים שליחים למקום? הרי בעסקה טובה אחת של נדלן אדם יכול לפרנס את עצמו בזמן שחבריו עובדים שנים רבות ועמלים לפרנסתם. אם אדם קנה בית במליון ומכר אותו במליון וחצי , הרי שהרוויח חצי מליון שקל בעיסקה טובה אחת , נו... עכשיו יש לו הרבה זמן ללמוד תורה לא? בקיצור לא חסרים שליחים למקום. ה' נתן חכמה לחרדים ובעסקאות חכמות ונבונות אפשר להתפרנס בזמן מועט לתקופה ארוכה ודי לחכימא...

שאלות ותשובות דומות בנושא:
א) מה עדיף עובד ולומד או לומד יום שלם?
ב) אבא שלי לא מרשה לי להתחתן עם בחור בלי מקצוע.
ג) למה החרדים לא עובדים בכלל ולא מתגייסים לצבא בכלל?
ד) אני אתאיסט שמאלני הומוסקסואל חילוני ואתם חרדים אוכלי חינם.
ה) תפסיק לטחון מים , כל הדתיים שקרנים ושחקנים כולם סוטים.שלח לחבר קריאה בניפרד

בגידה - אני אשה נשואה ונאפתי עם גבר נשוי


שאלה:

שלום כבוד הרב.. לצערי הרב אתמול נכשלתי עם גבר נשוי, אני אישה נשואה....זה התחיל עם שיחה בפייסבוק. נדלקנו אחד על השני בתמונות ומשם זה הוביל לפגישה. חשוב לי לציין שמטרתי בפגישה הייתה אך ורק על מנת להשלים לי את החסרים שבעלי אינו נותן, כמו תשומת לב, אוזן קשבת. והוא לצערי הרב פיתה אותי , ו... (בקיצור דברים שהצניעות יפה להם) אני פשוט מיואשת. אני חושבת שאין כל תקנה. אני אוהבת את בעלי ואני מתחרטת ולא אעשה זאת יותר אקבל עליי תשובה. תציע לי מה לעשות? כי אני בדכאון...רע לי עם המעשה שעשיתי.

תשובה:
שלום וברכה , קראתי את מכתבך ופשוט הזדעזעתי , התביישתי בשבילך והצטערתי עבורך , אני מבין שבעלך לא ממש מספק מענה הולם לצרכיך ולא ממש מרעיף עליך חום ואהבה , אבל מכאן ועד להרס התא המשפחתי ולעבירות כל כך חמורות הדרך רחוקה.
לכן אני ממש מציע לכולם להיזהר ולהישמר מן הפייסבוק המסוכן וההרסני הזה , בני נוער לא מבינים עדיין כמה משפחות נהרסו והתפרקו רק בגלל המחשבים האלה.

אני לא חושב שחום ואהבה מגברים זרים זה הפתרון
לדעתי הפתרון הוא לפתוח את הנושא לדיון רציני !

היית צריכה לשתף את בעלך ברגשות שלך ולא לשתף גבר נשוי רגשות שלך , לצערי הרב את לא הראשונה ולא האחרונה שמתמודדת עם בעל שלא יודע לפרגן ולתת תשומת לב , אבל ברוב המקרים שאני מכיר , בנות שנאפו או הכשילו גברים אחרים , נאלצו לשלם מחיר כבד , לפעמים זה גרם להם לאבד את המשפחה שלהם , את האמון את הילדים והכי כואב את שפיות הדעת !

לכן מה שאני מציע לך לעשות כרגע , במיוחד לאור העובדה שמדובר במקרה לא פשוט
זה לגשת לרבנות באיזור מגורייך , או לשלוח שאלה בעילום שם לרב מוצפי ולברר היטב מה עליך לעשות , אני לא יכול לפסוק לך במקרה הזה כי אני לא פוסק ויש כאן אחריות כבדה , , , עשית מעשה לא פשוט ועליך לקחת בחשבון שיהיו לו תוצאות . . .

המזל היחיד שלך הוא שה' רחמן ולכל עבירה יש תשובה
אני בטוח שיש תשובה לכל דבר , אבל במקרה שלך את התשובה ידע רק דיין בבית דין רבני , לי אין מספיק כח כדי להתיר אשה לבעלה

לסיכום: זה מה שקורה כשיש בבית פייסבוק ! לצערנו... אל תצפו להצליח לשמור על שפיות ולהקים בית כשר וטהור כשכל המרכיבים שלו מובילים לפריצות וזימה , פייסבוק , טלוויזיה , מחשב פרוץ , אייפנים , סרטים לא צנועים אינטרנט לא כשר
בכל מקרה , ברגע שהייתה ביאה , זה כבר לא פשוט ויש לזה השלכות כבדות משקל.

להלן תגובות נוספות בנושא יחסים בין אישיים ונאמנות 
א) תגובות בנושא "גבר נשוי"
ב) תגובות בנושא:"אשת איש"
ג) תגובות בנושא: "בגידות"

שלח לחבר קריאה בניפרד

מחשב וכול מה שנוגע לעניין ! איך אפשר בלי פייסבוק?


שאלה:

לרביד היקר! אני נערה צעירה , אני לא מבינה איך אפשר למחוק את הפיסבוק אני לא אחייה !!! דרך אגב יש לי שם רק חברות מהבית ספר (בית ספר דתי) וקרובי משפחה ופול משחקים איך אני אחייה בלי זה מה אני כבר יכולה לעשות במחשב? האם מותר לשמוע שירים מזרחיים? נ.ב. כיף להיות בשיעורים שלך אתה מצחיק עד דמעות. אשמח אם תענה לי.

תשובה:
אחותי היקרה, זה בדיוק כמו שמישהי תשאל אותי, איך אפשר בלי טלוויזיה? אני רואה רק חדשות ובישולים וערוצים של טבע, איך אני אחיה בלי זה? מה כבר אפשר לעשות בלי טלוויזיה? נו... בגלל זה נתיר לראות טלוויזיה? הרי בטלוויזיה יש פריצות וגבר שכל היום יראה פריצות בטלוויזיה בסוף ימלא את ראשו בהרהורי כפירה ואשתו לא תהיה מיוחדת בעיניו, נו... עכשיו את לא שואלת איך אני אחיה? מה עדיף? לחיות בלי פייסבוק או בלי בעל? חכם עיניו בראשו, סוף מעשה במחשבה תחילה, רוב הזוגות הנשואים בעולם סובלים מצרות וייסורים מריבות ותככים, כל גבר שני בוגד באשתו במחשבה בדיבור ו\או במעשה, כל זוג שלישי מתגרש, האם את רוצה להיות חלק מהסטטיסטיקה? או שמא את רוצה להיות דתיה אמיתית תורנית ולא חפיפניקית שמתירה לבעלה לראות טלוויזיה ופריצות ואח"כ מתלוננת על חוסר צניעות ובעל בוגדני, כל אחד בונה לעצמו את העתיד שלו ע"פ הנאמנות שלו לה' יתברך וע"פ האמת הפנימית שהוא בוחר לאמץ. אני בחרתי להרחיק את המכשיר הזוועתי מהבית.
שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה