שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מְסַנֵּן

הלכות בשמירת הלשון:
מפי שני אנשים

אני בת לאבא ערבי ואמא יהודיה


שאלה:(20/03/2013)

שלום הרב, אני בת לאמא יהודיה אבא שלי ערבי בגיל 10 אמא שלי אמרה לי את זה ומאז אני מתייחסת לעצמי כערבייה הייתי יוצאת עם המון ערבים כל פעם כשהייתי הולכת למקום שיש בו ערבים הייתי חושבת שאני כמו אחות שלהם כל הזמן המחשבות שלי היו שאני ערבייה ולא יהודיה אבל כששמעתי על הסיפורים הקשיים של בנות שהתאהבו בערבים והתחתנו עם ערבים , התחלתי לבכות אבל נשאר בי משהו שלא רוצה לצאת כנראה שיש השפעה חזקה של אבא שלי עלי.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, מותר לך לאהוב את אבא שלך , זו הרגשה טבעית ונורמלית ואת לא צריכה להצטער עליה , אז מה אם אבא שלך ערבי? זה אומר שהוא לא בן אדם? אני בטוח שאבא שלך אדם מקסים, אבל ההלכה אוסרת עלינו להתחתן עם ערבים, כדי שהילדים שלנו יזכו לעולם הבא ולשכר המובטח להם.

מה דינה של בת שנולדה לאב ערבי ואם יהודיה?
למרות שע"פ הערבים ההשתייכות המשפחתית נקבעת על פי האב. חשוב שתדעי שלפי היהדות הילדים שייוולדו לך יהיו יהודים לכל דבר ואם תבחרי בע"ה להקים בית כשר ונאמן בישראל. ההלכה קובעת שגוי ועבד שבא על יהודיה והוליד ממנה ,הילד כשר. (מסכת יבמות דף מה' ע"ב) וכן פסק השו"ע (אבן העזר סימן ד' סע' יט') אלא שהוולד פגום לכהונה. אבל כדי להתחתן עם יהודי , אני מציע שתלכי תחילה לבית הדין כדי לברר את המשך ההליכים לפני החתונה.

לסיכום: יתכן מאוד שהעובדה שאביך גוי קצת תקשה עליך להתקרב ליהדות , אבל אם תהיי מספיק צנועה ומספיק חזקה , שום דבר לא יעמוד בדרכך. כמו כן חשוב להמשיך לשמור על כבוד האב ולא לבזותו חלילה , אבל ראוי להתרחק ממנו (במיוחד כשיהיו לך ילדים) כדי שהילדים לא יהיו רחוקים מתורה ומצוות ואם האב חוטא אסור שהילדים ילמדו ממעשיו הרעים. (לא שהוא אדם רע ח"ו אלא שמעשיו והליכותיו אינם ע"פ היהדות)
שאלות ותשובות דומות בנושא: "מה אני אשם שאבא שלי גוי? האם אני פגום?"


.


שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 35