שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


התאהבתי בבחור ועשיתי שטות, אני בת 16 והוא בן 18 קשה לי להפסיק


שאלה:(15/07/2010)

כבוד הרב, שנתיים שאני מתחזקת בצניעות בנים ועוד ..כבר הרבה זמן אני בירידה רוחנית ולפני כשבועיים הכרתי מישהו דיברנו ולאחר שבוע הייתי איתו בבית שלו כל הלילה דיברנו אבל גם נגענו לא יותר מדי..רק חיבוקים. אני רוצה להמשיך איתו ת'קשר הוא רוצה קשר רציני וגם אני ,אני בת 16 והוא 18 אבל מצד שני מבחינה דתית זה אסור..זה גם קשה לי כי גם כל החברות הקרובות שלי עם בנים ואין מצב שאני מנתקת איתם קשר..גם קשה לי עכשיו לנתק איתו קשר אחרי שנגענו..מה אני עושה מה אני יגיד לו ?והאם אני יכולה להמשיך איתו קשר בלי נגיעות ..?

תשובה:(הרב רביד נגר)

תשאלי רב חפיפניק , אני מייעץ לנערות רציניות לא לנערות שאחרי שנתיים שהם מתחזקות הם עדיין מכירות בנים ושבוע אחרי שהן מכירות אותם הם עולות אליהם לחדר ! זו פריצות ממדרגה ראשונה , איפה נשמע כדבר הזה, אם תוך שבוע התחבקתם מה יקרה בעוד חודש? תיכנסי להיריון ! אם כל החברות הקרובות שלך יצאו למועדון יכירו בחורים ותוך שעה ייכנסו איתם לחדר גם את תעשי את זה רק בגלל שכל החברות הקרובות שלך מתנהגות כך? זו פריצות ! זו לא צניעות, גם בציבור החילוני זה לא היה מקובל ! איפה הכבוד שלך? גבר כזה את רוצה? שתוך שבוע מחבק נשים? מה יקרה אם תתחתני איתו והוא יכיר מישהי בעבודה ותוך שבוע ישלח לה חיבוקים? זה נקרא גבר אמיתי? גבר נאמן? למה את חושבת רק על עצמך? למה את לא מספיק חכמה לחשוב כמה צעדים קדימה ! מצד שני אני בכלל לא מאשים אותו, אם היית מוכנה להיכנס אליו הבייתה להיכנס אליו לחדר ואפילו לחבק אותו, סביר להניח שאת רחוקה מלהיות בחורה דתיה, אז איך בדיוק כתבת על עצמך שאת מתחזקת בצניעות כבר שנתיים? במה את מתחזקת? בחיבוקים? בלילות בבתים של גברים? זה נקרא מתחזקת? אחותי היקרה צר לי לאכזב אותך אבל את רחוקה מלהיות יראת שמים, אני מעריך את הכוונות הטובות שלך, אבל אם את רוצה עצה ממני, תתרחקי ממנו כמו שאת מתרחקת מאש ! כי הוא גורם לך להכשיל אותו בברית קודש ובהרהורי עבירה בנגיעות אסורות ובפריצות ! אם את רוצה להיות יראת שמים זו לא הדרך, בחורות שמחבקות גברים והולכות בפריצות ברחוב לא חסר, מה שעם ישראל צריך כרגע זה בנות ששומרות על עצמן שבזכותן נזכה לגאולה, אחת הסיבות שבגללה נחרב בית המקדש וה' יתברך התרחק מאיתנו היא פריצות, בגלל דברים כאלה לא נבנה בית המקדש השלישי, אני מבין שקשה לך מאוד וכל הסביבה שאת נמצאת בה כזאת אבל אם תתגברי על זה ותשתדלי כמה שאת יכולה להיזהר מזה ותשמרי על עצמך בתור בן אדם בלי קשר לדת, אני בטוח שיסייעו לך מן השמים (אם את בכלל רוצה עזרה משמים) תחשבי פשוט מה היית אומרת לאחותך הקטנה (בת 14 אם היא הייתה אומרת לך שהיא הכירה בחור בן 18 והיא הלכה אליו הבייתה הם היו ביחד כל הלילה אחד עם השני ונגעו קצת ורק התחבקו בסוף ! היית מציעה לה להמשיך להיפגש איתו? אני בטוח שלא ! ואם כן,,, אז תמשיכי גם את ובפעם הבאה שתהיי זקוקה לעצה תחפשי בחור חילוני שייעץ לך איך לכבוש לב של גבר מיוחם ! אני מדריך את התלמידות שלי לשמור על עצמן , כבודן וקדושתן , כדי שהן יהיו טהורות ויזכו לבעלים יראי ה' ולא לנערי רחוב שמחפשים רק לחבק ולקשקש עם נשים אל תוך הלילה, אני בטוח שהבחור הזה חיבק עוד הרבה נשים אחרות לפניך תאמיני לי, אם הייתה בו בושה ויראת כבוד הוא לא היה מחבק אותך, הוא היה מעריך אותך ומכבד אותך (אם את טוענת שאת מתחזקת כבר שנתיים) אבל אם באת אליו בפריצות ויצרת מצב שאת מגרה אותו , אני לא מאשים אותו אני מאשים אותך ! בדיוק כמו שאם אדם חופר בור ברשות הרבים ומישהו נופל שם, אני לא מאשים רק את זה שנפל בזה שהוא לא הסתכל ונזהר, אני מאשים את זה שחפר את הבור במקום ציבורי במזיד כשהוא יודע שבוודאות יפלו בו אנשים מהרחוב.

בקיצור, אחותי היקרה, את לא נערה מהרחוב , לא כל אחד רשאי לחבק אותך, את נערה מכובדת, לא כל מי שרוצה רשאי לגעת בך, או להכניס אותך לחדר שלו לכל הלילה, תחדירי את זה לעצמך טוב טוב לראש , אני לא חפיפניקית אני בחורה רצינית ואיכותית , וגם אם כל החברות שלך חפיפניקיות תעבדי על עצמך להיות שונה ומכובדת למרות הקושי, כי חז"ל אמרו: "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה" אם את מסתובבת עם נערות רחוב שנוגעות בגברים , מתלבשות בפריצות , הולכות לים מעורב , רואות סרטים לא צנועים , מה את מצפה? תחליפי חברות ! או שתנסי למצוא חברות נוספות חדשות שיש להם טיפת כבוד ויראת שמים, לא צריך להתחבק עם גברים כדי להוכיח שגם לך יש גבר ! (ה' שונא זימה) אף גבר, או חברה בעולם לא שווה שתכעיסי בגללם את ה' יתברך ותפגעי במלך מלכי המלכים. תגידי לחבר שלך שזה לא שייך, את חוזרת בתשובה, אין לך מושג איך קרה מה שקרה, את ממש מתנצלת אבל זה לא סוג הקשר שאני מחפשת אני מחפשת בחור ששומר נגיעה. (גם אם הוא יגיד לך בסדר תתרחקי ממנו כי כבר ראית מה יש לו בראש ועל מה הוא חושב ומה הוא רוצה, אל תתני ליצר הרע לבלבל אותך, תנתקי ממנו קשר כמה שיותר מהר !) צפי בקטע הבא ואולי תביני כמה מסוכנות נגיעות קטנות של חיבה : "חברים על אש קטנה" ולקינוח צפי בקטע הבא: "נגיעות של חיבה"  זיכרי ! את לא עגבניה בשוק שכל מי שעובר נוגע וממשש, את יהלום בחנות יהלומים שלא נוגעים בו רק מסתכלים ומי שבאמת רוצה לקנות משלם ורק אח"כ רשאי לגעת ביהלום ! אם בכל זאת תחליטי להיות עגבניה בשוק, זכותך המליאה, אני מייעץ ליהלומים, לפחות למי ששואף להיות יהלום ויש לי הרגשה שבתוך תוכך את ממש שואפת להיות יהלום , אבל ה-"ירקות" שסביבך מפריעות לך, תני להן לקרוא את התגובה הזאת אולי זה ישפיע עליהן קצת (אם לא אכפת לך לקרב אותן) בהצלחה.
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 24