שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִי הוּא רָשָׁע

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על חסרון המעלות של חבירו

נטייה מינית - למה להיות הומו זה חטא? הוא לא אשם !


שאלה:(20/12/2010)

האמת שאני אדם חילוני לחלוטין, ובכל זאת מצאתי עיניין רב באתר הנפלא הזה. אני בעצמי סטרייטית לחלוטין, אבל רבים מחברי הם הומוסקסואלים. אני יודעת שלפי התורה זה נחשב לחטא, אך, שאלתי אלייך היא למה זה חטא, ומה אשמים הילדים שנולדו ככה? אם אתה למדת קצת ביולוגיה, כל אחד בעצם שלומד ביולוגיה, יודע שנטייה מינית כזו ומשיכה לאותו המין לא בחירה, זה דבר שנקבע כבר בהריון לפי חומרים מסוימים שנוצרים בעובר. אז למה זה חטא?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה , אני אדם דתי לחלוטין ובכל זאת מצאתי עניין רב בשאלה שלך , אני בעצמי סטרייט לחלוטין וגם רבים מחברי הם סטרייטים לחלוטין , כי לפי התורה להיות "שונה בצורה כזאת " זה חטא ואם זה חטא אז כאדם מאמין שאין לו שום סיבה לפקפק בתורת אמת , הרי שעלי להעביר את המסר הרוחני לעם ישראל בפרט ולבני הנוער בכלל, מזל שיש לנו תורה, אם כל אחד היה מתנהג איך שבא לו ומנסה למצוא תירוצים ביולוגיים למעשיו, העולם היה נראה כמו מעבדה מלאה במבחנות. אין שום הוכחה חד משמעית לעובדה שמדובר בנטייה מולדת וגם אם כן , ע"פ תורתנו הקדושה למרות הכל אנו מחוייבים להתגבר על נטייתנו או לפחות לקבל טיפול מקצועי מאנשי מקצוע , כי לפעמים זה באמת יכול להיות מתסכל. חז"ל התייחסו לדבר בעניין של תשמיש בבין השמשות (בחינת ספק יום ספק לילה) אני לא זוכר איפה קראתי את זה אבל ראיתי שיש התייחסות לעובדה שמצויים בינינו אנשים בעלי נטיות (ספק זכרים ספק נקבות)
על כל שאר המקורות בחז"ל כבר עניתי בתשובותיי הקודמות את מוזמנת לעיין בהם.

כמה נקודות שכדאי שתתני עליהם את הדעת.
א) אם תקום קבוצה של אנשים שחושבים שצריך להסתובב ערומים נסתובב ערומים?
ב) אם תקום קבוצה שמעוניינת להתחתן עם בעלי חיים , אנחנו צריכים לקבל את זה?
ג) אם תקום קבוצה של אנשים שאוהבים לעשות את הצרכים שלהם בחוץ זה ראוי?
ד) אם תקום קבוצה של בנות שדוגלת בשיוויון ותטען שגם לבנות מותר להיות בלי חולצה אנחנו צריכים להפוך אותם ללגיטימיים? זה הרי ביזיון שלא נראה כדוגמתו !

אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה...
בדיוק כמו שלא מכובד שאנשים יתנהגו בחוסר צניעות בחוץ , לא שייך שאותם "שונים" יצעדו בירושלים ויראו לכל העולם את הסטיות שלהם , זה פשוט גס וחסר צניעות !
צר לי לשמוע שהרבה חברים שלך חושבים כך ומתנהגים כך , חכמים גילו לנו סוד בדבר , אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה , אדם שמסתובב יותר מדיי עם אנשים שלצערי הרב "נגועים בחולי התאווה" עשויים להידבק מהם , ראי הוזהרת !!! (עם כל הכבוד שיש לי אליהם , את התלמידים שלי אני אזהיר מהדבר ולא אעודד קשרים ידידותיים אינטנסיביים עם אותם בעלי נטיות , כדי שלא יהיו מושפעים מהם לרעה ח"ו) 
אבל חושב שצריך לדבר עם אותם "בעלי נטייה" בדרך ארץ ואני בהחלט לא מסכים עם כל אותם תגובות מתלהמות של נערים שמקללים אותם ומאחלים להם ייסורים ח"ו , זו בושה וכלימה , זו לא הדרך שלנו , כך מדברים אנשים בורים ועמי ארצות , אנחנו מאמינים בגישה מסבירה ונעימה של דרך ארץ בחינת: "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום". אנחנו צריכים תמיד לזכור שהם אחים שלנו ולא תמיד הם אשמים במה שקורה.

ה-"שונים" זקוקים לטיפול מקצועי...
אחותי היקרה, אני מאוד מכבד את ה-"שונים האלה" אבל אני חושב שהם זקוקים לטיפול מקצועי ותרופתי ראוי ומכובד , כי הם יהודים כשרים שפשוט איבדו צלם אנוש , זה שהם בחרו לפרוק עול ולהביא לידי ביטוי את התאוות שלהם הלכה למעשה לא אומר שהדבר מותר , מה בגלל שהוא חושב שהוא נולד עם טבע לקיים יחסים עם גברים זה אומר שאנחנו נאמין לאמיתות הטענה הזאת? באותה מידה יש אנשים שנולדו עם טבע ליטול חיים נו... זה אומר שרצח יהפוך ללגיטימי ביום מן הימים? הרי כתוב בפירוש "לא תרצח" וכן על זו הדרך מחילה אם הקצנתי , אני חושב שהמסר ברור , האופי של האדם והטבעים שלו לא יגרמו לאות אחת מתורתנו הקדושה להשתנות.

התבטלות מכח הענווה...
ההבדל בין אדם דתי לאדם שאינו שומר תורה ומצוות היא העובדה שהדתי מתבטל לדעת תורה ולחילוני יש את דעתו הוא , חילוני בחר לחיות חיים יותר נוחים וקלים , כי הוא חושב שזה נכון יותר , אמיתי יותר , משוחרר יותר ונעים יותר , אבל לאורך זמן מגלים את הצרה הצרורה שבחופש , את התוצאות ההרסניות שעשויות להיות למי שבחר לנתק את עצמו משורשי תורתנו הקדושה ולחיות במתירנות שסופה להימאס.

הרבה יותר נכון וקל להיות דתי...
אם החילונים (שלא מכבדים את הדת) היו חושבים קצת יותר הם היו מגלים שלפעמים הרבה יותר קל להיות דתי , מרוב שהכל כל כך ברור , אין אפילו מקום לשאלות , טבע העולם הוא שגבר נושא אשה , גבר שטבעו הפוך מטבע העולם יתכן שבא לעולם כדי לתקן פגמים מגלגולים קודמים אך היות ואין לנו עסק בנסתרות לא נרחיב בנושא, בכ"א אין שום היתר לאף גבר להיות "שונה כזה" , אני מבין אותך מאוד , אבל חונכתי בצורה כזאת שאם דעתי שונה מדעת חז"ל הרי שדעת חז"ל היא זו שתכריע.
 
עלינו להתאים את עצמנו לתורה ולא להתאים את התורה לדורנו...
עלינו להתאים את דעתנו , השקפתנו , אורח חיינו לאמות המידה המוסריות האנושיות והטבעיות שהתורה מורה לנו ללכת בהם ומכאן שמה תורה מלשון "הוראה" שהיא מורה לנו את הדרך , לערבים יש קוראן , לנוצרים יש ברית חדשה , לנו יש תורה שמורה לנו דרך חיים אמיתית , ככל שנסטה מדרך התורה גדלים הסיכויים שהצאצאים שלנו יסטו מדרך הישר מדה כנגד מידה, בקיצור הריון לא היריון ביולוגיה לא ביולוגיה לנו יש תורה.

כשיש אמונה אין שאלות...
אם ה' אמר , אין שאלות , במקום שמתחילה האמונה נגמרות השאלות וגם אם יש אנשים שמטבעם נולדים "שונים" הרי שרוב העולם אינו כזה , ברגע שנותנים לדבר לגיטימציה הדבר מתפתח והופך להיות טראנד של ממש , אצלנו אין שום מתן לגיטימציה לדבר הזה , לכן יש הרבה יותר "שונים" במגזר החופשי , אצלנו זה לא מקובל ולכן הרבה נערים שרוצים להפוך להיות "שונים" מהר מאוד משנים את החלטתם ובעזרת הרבה הכוונה וייעוץ הם חוזרים לדרך הישר ומקימים בתים כשרים ונפלאים בישראל , כשיש הסברה נכונה והכוונה נכונה אחוזי הסטייה נמוכים מאוד. (אבל חייבים לעבור טיפול)

בכל כלל יש יוצאים מן הכלל...
אבל שוב, בכל כלל יש יוצאים מן הכלל, לסיכום: מה שיפה בתורתנו הקדושה הוא שאין לנו צל של ספק שמי שנתן לנו אותה הוא בורא עולם , החכם מכולם , לכן אין עוררין ואין שאלות, ברגע שאדם מכתיב את הכללים , בא אדם אחר ופשוט משנה אותם , אך ברגע שבורא עולם מכתיב את הכללים לעולם לא יכול לבוא אדם אחר ולסתור דברי א-לוהים חיים, שה' יברך אותך ויזכה אותך לשוב בתשובה שלימה. קטע לקינוח: "מה אני אשם שנולדתי הומו?"
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 18

דווח על בעיה