שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲבָל בְּמִקְרֶה רָאִיתִי...

הלכות בשמירת הלשון:
תשובה על קבלת רכילות

חרדה - יש לי דקירות בחזה,,, קשה לי לנשום,,, אני רוצה להתאבד


שאלה:(13/03/2011)

שלום רב לך איש יקר! היות ואני גולש הרבה באתר אני חייב את עזרתך, זה ממש מצב של פיקוח נפש אני בצבא כבר מספר חודשים בחודש האחרון אני סובל מהתקפי חרדה קשים. אני צריך לקבוע פגישה עם קבן אבל החרדה אוכלת אותי! אני פשוט מרגיש שאני רוצה להתאבד... יש לי דקירות בחזה... קשה לי לנשום... יש לי כאבי בטן איומים,,, כאבי גב... כל הגוף כואב... עולות לי מחשבות שהורגות אותי,,, אני לא יכול לקום בבוקר... אני לא רוצה ללכת לבית כנסת,,, לא יכול להיות עם הרבה אנשים... מה עושים נתקלתה במקרים כאלה בבקשה אני לא יכול מתחנן לעזרה!

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום רב לך נער מקסים !
קראתי את המכתב שלך בעיון ולדעתי אתה במצב רגשי ממש קשה, אני לא מספיק מכיר אותך לעומק, אבל לדעתי רוב הצער שלך נובע מתפיסה לקויה של המציאות ומחשיבה קיצונית ומרחיקת לכת, אתה בחור קצת מפונק שלא רגיל למסגרת צבאית זה הכל אחי , אני יודע שקשה לך מאוד, אני אתה צריך להבין שצריך להתמודד עם החיים ולא לנסות לברוח מהתמודדויות. התאבדות היא לא פתרון וסתם שתדע שמי שמתאבד כי הוא חושב שהוא נפטר מצרות בעולם הזה מחכות לו צרות הרבה יותר גדולות בעולם העליון, אז בוא נסכם שהתאבדות לא באה בחשבון, הגיע הזמן לחשוב בצורה נורמלית)

אתייחס לטענותיך וננסה לראות מה אפשר לעשות...
א. קשה לי לנשום - במצב כזה בד"כ הולכים לרופא. זה עשוי לנבוע מצינון, או עישון וכד'
ב. יש לי כאבי בטן איומים - שינוי תפריט האוכל בצבא עשוי להשפיע על הבטן (מצוי)
ג. כאבי גב - אולי אתה לא רגיל לנוחות הצבאית או שפשוט ישנת לא נכון.
ד. כל הגוף כואב לי - יתכן מאוד שהמעבר למסגרת צבאית נותן את אותותיו, זה יעבור
ה. אני לא יכול להיות עם הרבה אנשים -יכול להיות שיש לך סוג של "פוביה" לך להיבדק

עצה טובה מרבי נחמן זצ"ל
אם אתייחס לכל הטעות שלך, נראה שאתה זקוק להמון חיזוקים חיוביים ומשמעות ! כדי להצליח להשתקם "נפשית" תנסה לתת לנפש שלך קצת רוחניות , תדבר עם ה' יתברך, יש פירוש יפה לרבי נחמן למשנה: "הניעור בלילה והמהלך בדרך יחידי והמפנה לבו לבטלה הרי זה מתחייב בנפשו" - הניעור בלילה - אם בלילה (בתקופות החשוכות בחיים כשקשה לך) והמהלך בדרך יחידי - תשב בחדר או בחוץ עם עצמך יחידי (התבודדות) והמפנה את לבו לבטלה - ותתבטל בפני ה' ותשפוך בפניו את צרותיך ותסמוך עליו (ביטול) הרי זה מתחייב בנפשו - מובטח לך שתתחבר לנפש שלך,לנשמה שבך.(חיבור) 

לסיכום: אחי היקר, אתה בחור נפלא , שפשוט צריך לעבוד על עצמו , להסתגל למצב ולא לברוח מהמצב , בריחה מהמצבא היא לא פתרון לדעתי , אבל אם תראה שאתה ממש משתדל ואתה עדיין לא משתלב, לדעתי אין שום בושה בקבלת ייעוץ מגורם מקצועי שמוסמך לכך. בהצלחה נשמה טובה (אם תרצה שנתפלל עליך תכתוב לנו את השם שלך במרכז התהילים במדור ההקדשות ותקרא כל יום פרק תהילים אחד לפחות עם קבוצת התהילים של אורלנוער ויהיה לך חלק עם עשרות אלפי בני נוער שמסיימים כל יום כמה ספרי תהילים, לקריאת תהילים משותפת לחץ כאן: "מרכז התהילים שלנו"שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 8

דווח על בעיה