שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם ו סיון התשפ

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
דַּע אֶת הָאוֹיֵב...

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על עם הארץ

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

האם באמת הוירוס של הקורונה תוכנן מראש?

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

מותר לדבר בפלאפון בזמן העבודה או שזה גזל?


שאלה:

שלום כבוד הרב, האם יש ענין לגבי גזל בעבודה שאסור לדבר בטלפון- גם אם זה מהטלפון האישי שלי בשעות העבודה? שיחות קצרות בזמן שאין לי משהו לעשות? בעלי טוען שאסור לי להתקשר אליו ולו אסור להתקשר אלי בזמן שאני בעבודה (לפעמים זה 8 שעות רצופות) אפילו לא להתעניין בשלומו מכיון שזה גזל. האם יש לו על מה לסמוך או שזו חומרה?

תשובה:

אם בעל הבית מאפשר את הדבר , מותר.
אם בעל הבית לא מאפשר הרי שמדובר בגזל.

לכן לדעתי כדאי שתקשיבי לבעלך ותכבדי אותו , אני בטוח שבמהלך העבודה יש לו הפסקה ובמהלך ההפסקה מקובל שבעל הבית מאפשר יצירת קשר טלפוני וכיוצב' ,
אבל אם לא מדובר בהפסקה , או אם מדובר בזמן שבו בעלך אמור לעבוד, לא שייך.

לצערנו הרב המון אנשים עובדים במגוון רחב של עבודות שבהם יש עודף זמן פנוי.
מוכר בחנות - פנוי בזמן שאין לקוחות
מאבטח מוסדות חינוך - פנוי בזמן הלימודים למעט זמן הסריקות חצר
בעל מסעדה וכיוצב' - פנוי בזמן שאין לקוחות וכן על זו הדרך...
בזמן הפנוי , למרות שמצד ההיגיון נראה שאין שום בעיה ליצור קשר ע"י תוכנת התקשרות באינטרנט , או ע"י שיחת טלפון , אני הייתי מציע לכולם לבקש רשות מראש מבעל העסק ולומר לו בצורה שאינה משתמעת לשני פנים.

א) זה בסדר מבחינתך שכשאסיים את עבודתי ומטלותיי אתחבר למחשב?
ב) זה בסדר מבחינתך שאדבר עם מישהו בפלאפון בזמני הפנוי או בהפסקה?

רוב המנהלים מאשרים את הדבר וכך אנחנו נקיים מחשש גזל , לא שווה לעבור על גזל בטח ובטח לא כשזה מצטבר והופך להיות כמה שעות ! (8 שעות זה כסף) שהמעסיק מפסיד , לכן חשוב מאוד לקבל ממנו רשות.

לסיכום: מן הראוי שבעלך יצור איתך קשר במהלך ההפסקות , לא ליצור קשר בכלל לא שייך , בכל זאת את אשתו וראוי שתדברו , מצד שני להגזים גם לא שייך , זה גם מציק מאוד וזה עשוי לגרום לתוצאה הפוכה , אם את מחפשת קרבה , לדעתי את יוצרת ריחוק, תני לו להיות היוזם , תני לו ליצור את הקשר, תני לו להתגעגע , אל תרדפי אחריו כל היום ותשגעי אותו , אם את רואה שהוא לא יוזם ולא מתקשר בכלל, תדברו על זה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא גזל:
א) לפני כמה שנים עבדתי בסופר וגזלתי מלא דברים איך אפשר לתקן?
ב) עשיתי תאונה ושיקרתי על הביטוח כדי לקבל פיצויים גדולים יותר זה גזל?
ג) האם זה גזל לגלוש על חשבון השכנים שלי?
ד) מותר להשאיל סידור מבית הכנסת ולהחזיר בעוד שבוע או משהו?
ה) האם מותר להוריד שירים או משחקי מחשב? או שזה גזל? (לחץ כאן לשו"ת)
ו) לדבר בפלאפון בעבודה זה גזל? לברך ברכת המזון בעבודה זה גזל?

שלח לחבר קריאה בניפרד

בעלי החליט להתגרש ממני לצערי...


שאלה:

שלום כבוד הרב, אני נשואה עוד מעט שנה ,היו לי ולבעלי המון ויכוחים ומריבות ואי הבנות אני חוזרת בתשובה וגם הוא ניהלנו אורח חיים דתי חרדי , קנינו דירה , בעלי היה בנאדם בסה"כ מקסים אבל גיליתי את הפנים האמיתיות שלו כביכול , הוא חושב שאני רוצה אותו בגלל הבית , עכשיו אני אצל ההורים אחרי שהוא בא להוריי והשפיל אותי וגידף וסיפר להם על כל הריבים שלנו בסוף לקח תרגליים שלו וברח,עכשיו הוא רוצה להתגרש לצערי..

תשובה:
אחותי היקרה, לצערי הרב זה מה שקורה כשלא מקבלים הדרכה נכונה , אני חושב שאתם כן מתאימים, פשוט לא הדריכו אתכם ולא הכינו אתכם מספיק.

השנה הראשונה היא השנה הקשה ביותר בקשר , כל אחד צריך להיחשף למידות של בן הזוג שלו, זה מאוד קשה פתאום להתמודד עם שוני כל כך גדול, חוץ מזה אני חושב שהפנים האמיתיות של בעלך, דומות מאוד לפנים של כל גבר, כל גבר מתנהג בצורה לא צפויה, כל גבר עשוי לכעוס ולהתעצבן, במיוחד כשאשתו בורחת לאמא שלה.

אני לא חושב שכלה צריכה להסתתר תחת כנפי אמה, (למעט מצבים באמת מסוכנים שבהם החתן יצא מגידרו וח"ו הרים ידיים או גילה סימנים מסוכנים של אלימות) כביסה מלוכלכת מכבסים בבית ולא בבית ההורים, ברגע שהלכת לבית של אמא שלך וחשפת את הכביסה המלוכלכת גרמת להורים שלך לנקוט בגישה שלילית כלפי בעלך, זו הייתה
טעות איומה לדעתי.

אך למרות הכל אני חושב שלא הכל אבוד, אם תהיה מספיק אמיצה כדי להתקשר לבעלך ולבקש ממנו סליחה, אם בעלך יהיה מספיק אמיץ כדי לגשת איתך לייעוץ ולקבל הדרכה נכונה, אני חושב שאתם עדיין מסוגלים להקים בית נאמן וכשר בישראל, אני לא מכיר זוג שלא התמודד בשנה הראשונה עם משבר גירושין, כולם חושבים על זה, יש שלב שבו בני הזוג אפילו מפתחים רגשי אהבה \ שנאה , בני הזוג ממש מבולבלים מחשבות לא ברורות מטרידות את שניהם , זה ממש לא פשוט , אך למרות הכל כשאוהבים באמת הכל מסתדר , כפי שגילה לנו כבר החכם מכל אדם:
"על כל פשעים תכסה אהבה". 

אהבה אמיתית יכולה להחזיק מעמד רק אם יש בבית שכינה, רק אז בני הזוג מאמינים שהכל מאת ה' , מקבלים באהבה, עובדים על הגאווה , מוותרים , עובדים על המידות ולא מצערים את השכינה ומפרקים את הבית , הכי קל לברוח ! החכמה היא להתמודד , אדם שלא מסוגל להתמודד עם משברים עשוי להתרסק פעם אחר פעם ולעבור ממשבר למשבר , כל החיים רצופי משברים , אם לא נאמין שכל נפילה היא לצורך עליה ונפיק מכל נפילה את הלקחים הדרושים , אנחנו עשויים ליפול מדחי אל דחי , אבל אם אנחנו מאמינים שהכל מאת ה' לכפר לנו על חטאינו הרבים , אזי אנו זוכים להכניס לביתנו את השכינה הקדושה בסוד שם ה' - י-ה-ו-ה = 26

אם נוסיף לדחי (22 בגימטריה) את השכינה י-ה-ו-ה (26 בגימטריה) נקבל חיל (48)
בקיצור אני מברך אתכם שתזכו ללכת מחיל אל חיל ובמקום לברוח ממשברים תלמדו להתמודד איתם ע"י הדרכה נכונה וויתורים ולא ע"י בריחה והוצאת שם רע האחד על השני, מי שעושה כן פוגע אך ורק בעצמו וחבל. ברוכים תהיו ותזכו למצוות.

לקריאת תגובות נוספות לחצי כאן:"בעלי פשוט חוצפן" , בלי תפילה אין ברכה !
שלח לחבר קריאה בניפרד

אני לא מסוגלת לשמור נגיעה מחבר שלי, זה ניסיון קשה מדי


שאלה:

אני עומדת עכשיו בניסיון קשה מאוד.יש לי חבר ואני כל כך אוהבת אותו שאני לא יכולה לסיים את הקשר.אני יודעת שהוא האחד שלי,אני לא יכולה לשמור ממנו נגיעה.. ואני פשוט אוהבת אותו..מה אתה מציע לי לעשות? תודה רבה , יומטוב ושבת שלום:)

תשובה:
לבכות , על זה שאין לך זכות לחזור בתשובה ! בלי קשר אני מציע לך להשתדל להתאמץ קצת יותר ולהיות רצינית קצת יותר כי אם תמשיכי להכשיל ולהחטיא את נערי ישראל לצערי הרב תיאלצי ליתן על כך את הדין והייסורים שבאים אח"כ לא שווים את התענוג הרגעי הזה והדמיוני הזה, אם חבר שלך לא שומר נגיעה לפני החתונה, אני בטוח שהוא גם לא ישמור נגיעה אחרי החתונה ויש מצב גדול שהוא יבגוד בך, כי אם במלך מלכי המלכים הוא בוגד, מי את שהוא לא יבגוד בך? אל תשלי את עצמך, על כל טעות יש מחיר, כמו שאת בוגדת במלך מלכי המלכים עכשיו, בורא עולם יזמן לך בחור שיבגוד בך בעתיד, עכשיו את חמודה יפה ומתוקה, אבל עם הזמן את מזדקנת ויש לבעל שלך מליון פיתויים שבכלל לא יהיה לו קל לעמוד בהם, אחרי החתונה פתאום הוא יתחיל לפזול הצידה, להכיר בנות בעבודה שלו, (כמו הבחור שכתב לנו באתר שכבר שנתיים הוא בוגד באשתו ואשתו לא יודעת מסכנה) והכל קורה בגלל שבגיל הנערות הנשים עושות שטויות אז הן משלמות על זה אחרי החתונה, חבל, אל תהרסי לעצמך את הזוגיות. ה' לא סתם אומר לשמור נגיעה ולשמור על הקדושה, ה' יודע בדיוק מה הוא אומר, ה' אוהב אותך יותר מאשר את אוהבת את החבר שלך, אגב את רק חושבת שאת אוהבת אותו, אני מציע לך לברר מהי אהבה, באהבה שלך אליו יש הרבה תאווה לא רק אהבה, לכן אני חושב שהמושגים שלך התבלבלו, תאמיני לי אין דבר נכון יותר משמירת נגיעה, אם הוא יראה שאת אמיתית ויכבד אותך ויסכים לשמור נגיעה, תתחתנו ! אבל אם תגלי שבלי לגעת בך הוא לא יכול, סימן שהוא לא אוהב אותך באמת הוא אוהב את "תאוות הבשרים" הוא בעל חיים ולא בן אדם, כי אדם שולט על היצרים שלו ומכבד את בת זוגו, בעל חיים תוקף ודורש תאווה, גם את אשמה בזה לא פחות כי את לא מוכנה להפסיק עם הנגיעות האסורות, חבל, את עשויה לשלם מחיר כבד עבור הנאה רגעית, צפי בקטע הבא:"משימה בלתי אפשרית2" , כמו כן אני רוצה שתצפי בקטע שיעלה היום בע"ה לאוויר שנקרא: "איך זוכים בבת מלך" עוד מעט הוא יעלה לאוויר, תשארי מעודכנת זה יתן לך הרבה חומר למחשבה. בהצלחה.
תגיות: שמירת נגיעה
שלח לחבר קריאה בניפרד

בעלי לא מוכן שאני אלך עם כיסוי ראש וזה מתסכל אותי


שאלה:

שלום הרב רביד, אני ובעלי התחלנו לשמור שבת וטהרת המשפחה לפני שלוש שנים מאז אני יותר רוצה להתקרב לדת ולבעלי זה מספיק. אני מאוד רוצה ללכת עם כיסוי ראש וחצאית אך הוא לא מאשר לי וכל דבר שאני רוצה להתחזק בו הוא פוסל. מה עושים האם ללכת אחר הבעל כדי שלא נריב או ללכת אחר ה׳. והאם בכל זאת אקבל עונש על צניעות למרות שאני רוצה אבל בעלי מונע ממני. מה בנוגע לפאה? מותר או אסור?

תשובה:

שלום וברכה, אני שמח לשמוע שזכיתם לשמור על טהרת המשפחה ושבת , שני יסודות אדירים שכל מי שזוכה לשמור עליהם , אין לי ספק שהוא משמח את ה' יתברך.

בנוגע לבעלך, תני לו לשמוע אחת מהשיחות הבאות.
א) מעלת כיסוי הראש - הרב אדיר אליהו. (לא לבעלי לב חלש)
ב) כל גדולי הדור יוצאים בצורה נחרצת נגד הפאות ! לחצו לצפייה
ג) המאבק נגד האגו בעניין כיסוי הראש - כיפה \ כיסוי \ מה הולך כאן?
ד) מה אני עושה אם בעלי לא מוכן שאשים כיסוי ראש? לחצי לקריאה
ה) לקריאת שאלות נוספות בנושא כיסוי הראש לחצו כאן.
ו) מותר או אסור ללבוש פיאה נכרית? לקריאת התגובה לחצו כאן.

כל מי שרוצה להבין למה נכון להיום , פאה היא נחלטת ההיסטוריה וכל מי שהולכת עם פאה גורמת חילול ה' גדול בעליונים שתשמע את ההרצאות המצורפות לעיל. (למעט אם מדובר בפאה קצרה וצנועה שלא מושכת את העין כמו הפאות שהיו הולכות עמן נשות גדולי הדור דאז)

לסיכום:
1) ראוי לקרב את הבעל בדרכי נועם ולא להיקלע למריבות והתנגחויות כאלה ואחרות
2) תמשיכי לטפטף לבעלך חומר בנושא , אם יש ביניכם אהבה, האהבה תנצח
3) אני ממש לא ממליץ לך ללכת עם פאה , אני מאוד מקווה שנכנסת לקישורים.
4) אם את רוצה ברכה בבית , תעודדי את בעלך ללמוד תורה ולהתחזק , רק כך תצליחו
5) בעלך כרגע לא ממש מבין את החשיבות והכח של הכיסוי, תתפללי על זה ויהיה טוב

הכי חשוב , שלא תריבו , אם את רואה ששום דבר לא הולך , את מוזמנת להביא את בעליך אלינו הבייתה , את תשבי עם אשתי , אני אשב עם בעלך ואשתה איתו כוס קפה ובע"ה אני מאמין שאם הוא בחור רציני הכל יסתדר ויבוא על מקומו בשלום , פגישת ייעוץ (ללא תשלום) לשם שמים , רק תתאמי עם אשתי כי אנחנו דיי מלאים. בהצלחה.שלח לחבר קריאה בניפרד

הסרטים שראיתי בעבר לא יוצאים לי מהראש !


שאלה:

הרב יש לי שאלה.. לצערי הרב בעבר ראיתי הרבה סרטים לא כל כך צנועים בלשון המעטה... והיום אני כבר כמעט ולא רואה... כי אני רוצה בעז"ה להתחזק ולהפסיק עם זה לגמרי! אבל הרבה פעמים צצים לי קטעים מהסרטים דווקא בתפילה וזה משגע אותי!!! מה אפשר לעשות כדי לכפר על זה וכדי שזה יפסיק לצוץ ולהזכיר לי את מה שראיתי?

תשובה:
ככל שתמלאי את הראש בקדושה הטומאה תצא.
אם את לא מאמינה תעשי בבית ניסוי , קחי כוס שמן ותשפכי לתוכה מים ותראי שכל השמן יתרוקן ויצוף , על זה אמרו חכמים: "שמן תורק שמך" , התורה נמשלה למים כך מובא במסכת תענית ז. "הוי כל צמא לכו למים" אם תשכילי למצוא זמן איכות ללמוד ולהיות קשורה למסגרת תורנית טובה (שיעור פעם בשבוע וכאלה..) ספר טוב לקרוא בזמנך הפנוי , לשמוע הרצאה טובה לפני שעולים לישון , אין לי ספק שבמקום להתבטל ולחלום על גברים ולהרהר הרהורי עבירה ככל הגויים , את תראי שבלילה את תחשבי על ההרצאה ששמעת , על שיעור תורה שהשתתפת בו , את תחלמי על גבר ירא שמים.

לסיכום זה מה שצריך לעשות.
א) לחפש לחברות צנועות ואיכותיות יותר - "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה"
ב) לנצל בצורה נכונה וטובה יותר את הזמן - "היום קצר והמלאכה מרובה"
ג) לחשוב מחשבות טובות - "אדם נמצא במקום שבו נמצאות מחשבותיו"
ד) להימנע מהרהורי עבירה - "הרהורי עבירה קשים מעבירה"
ה) לרכוש ספר טוב ולקרוא בו לפני השני - "אותיות מחכימות"
ו) לשמוע הרצאה טובה לפני השינה - "לישון מתוך דברי תורה"
ז) לקבוע עיתים לתורה לפחות פעם בשבוע - "קבעת עיתים לתורה???"
ח) להתרחק מסרטים לא צנועים , מטלוויזיה וערוצים לא כשרים.
ט) להתנתק מהאינטרנט או לפחות להתפלל על זה ועד אז לעבור לאינטרנט כשר.

שאלות ותשובות דומות בנושא:
1) מה הבעיה לראות סרטים אמריקאים?
2) אני כל הזמן קמה ונופלת , אני רואה סרטים אסורים !
3) יש לי בעל עקשן שלא מוכן להפסיק לראות סרטי פריצות , איך לעצור אותו?
4) יש לי בעיה אני צופה בסרטים לא צנועים ללא הפסקה.
5) מה עדיף? פייסבוק או סרטים לא צנועים?
6) פורנוגרפיה - אין מה לעשות אני פשוט מכור.
7) אבא שלי כל הזמן רואה סרטים לא צנועים כשאמא לא רואה להעיר לו או לא?
8) איך אפשר לעזוב את הסרטים והקולנוע?
9) תפסיקו לחזק אנשים דרך האינטרנט - כאן זה לא המקום להתחזק , זו טומאה !
10) יצר הרע , , , , , אני רואה סרטים לא צנועים כל הזמן. . . . ה צ י ל ו   ! ! ! ! ! ! ! !
שלח לחבר קריאה בניפרד

אני מפחדת להיתגרש - אני חוששת שבעלי יתנקם בי


שאלה:

שלום כבוד הרב, רציתי לומר שאני נשואה שנתיים וקצת ויש לי 2 בנות נהדרות. לצערי מתחילת הנשואים בעלי מנבל אלי את הפה ולא מתייחס אליי בכבוד הוא צועק הוא מקלל ואין לי על זה שליטה הוא טוען שכשהוא עצבני לא להתייחס אליו.. אבל זה מוציא אותי מדעתי הצעקות המריבות העובדה שהוא משתף את ההורים שלו בכל דבר שקורה איתנו, עד למצבים שהוא צועק עלי ומשפיל אותי ליד ההורים שלו. אני בצער עמוק כבר תקופה ארוכה היחס שלו לא השתנה אפילו כשהייתי בהריון ואחרי לידה. יש לנו 2 תינוקות ואני מפחדת שאם אני אפתח תיק ברבנות הוא יתנקם בי ולא יתן לי מזונות. כרגע אני לא עובדת כי אני אחרי לידה. אני כך עצובה ומיואשת וכבר איבדתי את התקווה שלי. הקדשתי את השנתיים האחרונות בשביל המשפחה וכל מה שקיבלתי זה חוסר כבוד כבר איבדתי את עצמי והוא לא מוכן להבין שהבעיה היא אצלו אני כך רוצה להתגרש ממנו ולא יודעת איך לעשות את זה.

תשובה:
שלום וברכה, צר לי מאוד לשמוע שכך בן הזוג שלך מתנהג, אבל חשוב לי שתביני שגברים שלא זכו לקבל הדרכה נכונה, פשוט מתנהגים בצורה מזעזעת , הוא לא מתנהג כך בגלל שהוא מטורף או משוגע חלילה , זה פשוט בגלל שהוא לא קבל הדרכה , זה כמו שמישהו ינסה לרכב על סוס לא מאולף , הסוס , יפה ככל שיהיה , מסוכן מאוד !
חייבים לדאוג למאלף סוסים לפני שמנסים לרכב עליו , תאמיני לי שזה עוזר מאוד , האמת גם סוסים מאולפים עשויים להיות מסוכנים כשיש באיזור סוס ממין נקבה , לכן חשוב מאוד לנטרל את כל הפיתויים ולא להעמיד את הסוס בניסיונות.

בנוגע לאלימות המילולית של בעלך:
אני לא מצדיק לרגע את האלימות הפיזית ו\או האלימות המילולית שלו כלפיך , חלילה וחס ! אני פשוט חושב שגירושין זה לא משהו שצריך לנפנף בו כל פעם שיש התמודדות לא פשוטה או משבר , אותי למדו שגירושין זה לא פתרון ! גירושין זו בריחה מהתמודדות , כמעט כל הגברים כעסנים וגאוותנים , לא בגלל שהם רעים , בגלל שזו תכונה גברית , גברים אוהבים כבוד וכל אדם שפוגעים בכבודו מגיע לידי כעס וכבר גילו לנו חז"ל שמקור הכעס היא הגאווה.

אם את רוצה למצוא פתרון לנישואין שלך להלן האפשרויות.
א) יועץ נישואין ירא שמים בלבד ! יועץ שאינו בקיא בהלכה עשוי רק לגרום נזק !
ב) אמונה בבן הזוג ובטחון בה' (תאמיני שכמו שיכולים לקלקל יכולים לתקן)
ג) תקווה (לא סתם בחרת בו , היה בו קסם , הקסם יכול לחזור)
ד) קביעות עיתים לתורה \ תדאגי שהוא יהיה קשור לדלק רוחני \ עבודה על מידות
ה) רב (זוג שאין לו רב או מדריך רוחני , מהר מאוד מוצא את עצמו בצומת דרכים)
ו) רק אם שום דבר לא עזר , לא הרב , לא היועץ , לא התפילות ולא כלום אז...

כדי שגבר יזכה להינצל מן הכעס צריך לעודד אותו ללמוד תורה , לא לחינם גילה לנו ה' יתברך את סוד התבלין , בראתי יצר רע (כעס) בראתי לו תורה תבלין (ענווה) , אם בנות היו יודעות איך התורה מסוגלת להפוך גבר אלים בוגדני וכעסן לגבר נעים רגוע ונאמן , תאמיני לי שכל הבנות בעולם היו שולחות את הבעלים שלהם ללמוד תורה , אני לא אומר שכל מי שלומד תורה אינו כועס , יש הרבה אנשים שנראים בני תורה אבל מתנהגים כמו ברבריים , זה שהם מתלבשים כמו בני תורה לא אומר שיש להם מידות נאצלות כמו מידות של בני תורה, ענווה , דרך ארץ , רחמנות , אבל לפחות הם מנסים לעבוד על עצמם.

אדם שמגיע לכולל או לישיבה חייב ללמוד גמרא והלכה , הגמרא וההלכה מעצבים את הגבר והופכים אותו להיות מאופק , הגמרא מלמדת אותו לכבד את אשתו , ההלכה מלמדת אותו שאסור לו לפגוע בה ו\או לצער אותה כלל וכלל , חז"ל מזהירים מאוד את הגבר לבל יצער את אשתו שכן דמעתה מצויה והצער שלה משפיע באופן ישיר על הפרנסה של כל בני הבית "אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו" (כבדו את הנשים שלכם כדי שתתעשרו).

לצפייה בשאלות ותשובות נוספות בנושא שלום בית לחצי כאן: "שלום בית"

שלח לחבר קריאה בניפרד

מה דינם של ילדים שאמא שלהם עברה גיור רפורמי?


שאלה:

שלום,
במידה ואישה מתגיירת בהליך גיור רפורמי ( גדלה בישראל רוב שנות חייה ואף עשתה צבא) עוד לפני שהתחתנה והקימה משפחה
האם לאחר מכן, כאשר יוולדו לה ילדים ( שעפ"י החוק יחשבו כיהודים)
הילדים יוכלו, באם ירצו, לעבור ברית מילה ולהנשא באמצעות המועצות הדתיות?
או שמישום שאמם עברה גיור רפורמי הממסד הרבני האורתודוקסי לא יכיר גם בהם כיהודים?

תשובה:
יהודי שנולד יהודי , גם אם אינו מקיים אורח חיים דתי לעולם יישאר יהודי. לעומת זאת גויים שחפצים להתגייר , חייבים לקבל על עצמם עול תורה ומצוות , הגיור הרפורמי לא מחייב את הגויים לקיים תורה ומצוות ולכן הממסד הרבני האורתודוקסי לעולם לא יכיר בגיור הרפורמי. להרחבה לחצי כאן: "גיור רפורמי"

לסיכום: עד כמה שידוע לי צאצאיה של אשה שעברה גיור רפורמי הם גויים לכל דבר ועניין ע"פ דת משה וישראל ורק מי שעבר גיור כדת וכדין ראוי להיקרא יהודי כהלכה.

שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה