שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם י כסלו התשעט

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לָדַעַת וְלִזְכֹּר

הלכות בשמירת הלשון:
מפי שני אנשים

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

זרע לבטלה - אני לא מסוגל להתאפק - עזור לי !!!

זה נכון שהיום יש שיעור אחרון בראשון לציון?

השיעור שלך בראשון לציון פשוט חיזק אותי ועזר לי מאוד

מה הרב חושב על השם נהוראי? זה שם טוב הרב ממליץ עליו?

מושב זכריה - ההרצאה הייתה פשוט מדהימה חברות שלי ממש נהנו

שני שמות לילד - אני ובעלי לא מפסיקים לריב על זה עזרו לנו בבקשה

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

אני נהג מונית ולצערי כמעט נכשלתי עם אחת הלקוחות


שאלה:

שלום לך כבוד הרב רביד, אני זקוק לתשובה על משהו שעשיתי, או יותר נכון שכמעט עשיתי שבגללו אני לא רגוע ובאים עלי מלא פחדים ומזיקים נראה לי ששקורה לי משהו מפחיד וזה גורם לי להיות בייסורים רבים. אני נהג מונית , אחת הלקוחות שלי טלפנה אליי להזמין מונית ,נסעתי אליה והיא בקשה שאעלה לעזור לה, שאלתי אותה בטלפון מי נמצא איתה בבית והיא אמרה לי שהיא לבד. נכנסתי לדירה שלה וישר הבנתי שמדובר בפיתוי, מזה כמה זמן הרגשתי שיש בינינו משיכה מינית אבל מעולם לא חטאתי איתה כי ידעתי שהיא נשואה הרבה שנים.. היא התחילה להיצמד אלי ולחבק אותי , היא ניסתה לנשק אותי , הסברתי לה שאני מפחד ושזה אסור כי היא נשואה וזה חטא חמור מאוד , אבל זה לא ממש עצר בעדה , אני לא יודע איך כמעט ונפלתי קורבן למעשיה לצערי הרב בעוונותיי היצר שלי התחזק ונכשלתי מעט בזה שנגעתי בה בסתר , אבל הצלחתי להימנע ממעשה אסור , אך אני עדיין מפחד ולא משלים עם מה שקרה אשמח אם כבוד הרב יתן לי תשובה כבודו מה עושים איך אני נגמל מייסורים אלו. והאם הצלחתי להתגבר על יצר הרע שלי. תשובתך חשובה לי מאוד.

תשובה:

שלום וברכה , צר לי לשמוע שזימנו לך ניסיון כל כך קשה מצד אחד , אבל שמחתי לשמוע שזכית להינצל מעוון חמור לא פחות מצד שני.

כדי לזכות לתשובה גמורה עליך לפעול על פי שלבי התשובה. 
ולעשות וידוי, חרטה, קבלה לעתיד.

אבל התשובה הגדולה ביותר תהיה , שתמחק את מספר הפלאפון שלה מהפלאפון שלך ותתרחק ממנה כמה שיותר , צר לי לשמוע שכך מתנהגת יהודיה בעם ישראל , יתכן מאוד שאינך הראשון שהיא מפתה אותו וספק אם מותר לאשה כזאת להמשיך לחיות עם בעלה , אשריך שלא הרסת משפחה בישראל ואני מאוד מקווה שה' יתברך יחזיר את אותה בחורה בתשובה כדי שלא תיהרס עוד משפחה בישראל ולא ייגרם צער בעליונים.

שומר נפשו ירחק !
להיות נהג מונית זו משימה לא פשוטה בכלל , בטח ובטח שלא בימנו , בטח ובטח שלא בשעות הערב ובטח ובטח שלא לאדם ירא שמים , אני מכיר כמה וכמה רבנים שאמרו שמי שעובד בזה , מזומן לפורענות ואם יש לו אפשרות יעשה הכל ויינצל מהדבר הזה.
שכן שמענו כל כך הרבה סיפורים על מקרים מזעזעים שארעו וניסיונות קשים מנשוא.

האם מותר לנערה לנסוע במונית ע"פ ההלכה:
מעיקר הדין למרות שמותר לנסוע במונית (כשמתקיימים כל התנאים ההלכתיים: כביש מואר, אנשים אחרים נוסעים באותו מקום, ניתן לראות את הנעשה ברכב וכיוצב') למרות הכל , ראוי לכל נערה יראת ה' שלא תסע במונית ובמיוחד בלילה ורק בשעת דחק גדול, אם נוסעים אנשים נוספים במונית ולא נוסעים דרך מקומות מבודדים יש מי שיתיר את הדבר (כשכל התנאים ההלכתיים מתקיימים במלואם).

לסיכום: אם היית עובר איתה עבירה, היה לך חלק בהרס ובחרבן של בית בישראל ואני ממש לא מאחל, לא לך ולא לאף אדם בישראל שהצער של משפחה שלימה יהיה על המצפון שלו. מצד שני, חכם עיניו בראשו, אם אתה אומר שכבר מזמן הרגשת שיש ביניכם משיכה , הרי שיצר הרע כבר הכין את הקרקע לעבירה , להבא אל תקח נסיעות שאתה יודע שעשויות לגרום לך לפול בידי היצר הרע.

שאלות ותשובות דומים בנושא:
א) אשת איש התקשרה אלי וסירבתי לצאת עמה.
ב) חזרתי בתשובה , אבל קשה לי להפסיק לפגום עם נשים (אשתי בהיריון ואני בוגד)
ג) מה עונשו של מי שבוגד באשתו ונכשל באשת איש?

שלח לחבר קריאה בניפרד

אני רוצה לחזור בתשובה, איך מתחילים?


שאלה:

אני גרה באזור חילוני,כל המשפחה והחברים שלי חילונים ואני לאחרונה התחלתי להתחזק ואני לא יודעת איך להמשיך מכאן מבלי לפגוע בכל האנשים שמסביבי כי רובם נגד זה..השאלה שלי היא איך בכלל מתחילים לחזור בתשובה בלי לפגוע בכל האנשים סביבי?

תשובה:
אל תעשי דברים שמחייבים את הסובבים אותך להשתנות , תעשי בינתיים רק דברים שמחייבים רק אותך.

תפילה אחת ביום
פעם בשבוע הרצאה
ללכת קצת יותר צנוע
לקרוא קריאת שמע לפני השינה
לצפות בשיעור תורה דרך המחשב

תתחילי בדברים שלא אמורים להפריע לאף אחד ובינתיים תתחזקי יותר , תלמדי יותר
תתייצבי יותר, תחכימי ותשכילי , עד שתהיי מספיק חזקה ויציבה כדי שאם הסביבה תנסה לטרפד את מהלך ההתחזקות שלך, תדעי לעמוד על שלך, להסביר, להציג את הדת בצורה משכנעת וטובה, כי אין דבר נכון ובריא יותר מהדת , אני בטוח שגם הסביבה שלך מכבדת את א-לוהים, מדליקה נרות חנוכה, אוכלת מצה בפסח ובונה סוכה בסוכות, זה לא שהם נגד, הם פשוט עושים רק מה שנוח להם ומה שקשה להם או לא ממש מתאים להם הם לא עושים , אבל בדיוק כמו שבתורה כתוב לעשות את הפסח בתורה כתוב לשמור שבת וכו'...

תתחילי לצפות בכמה שיותר שיחות והרצאות ואני בטוח שאחרי תקופה של יציבות, אף אחד לא יצליח לשנות לך את התפיסה , ואם את רואה שהסביבה ממש מתנכלת , אז פשוט תעלי לשנה אחת מדרשה, כך תקבלי חכמה אדירה , כלים נפלאים ותוכלי להתחיל את החיים שלך בצורה נכונה ולהביא לעולם ילדים יראי שמים ולא ילדים חופשיים שעושים מה שהם רוצים, רואים מה שהם רוצים ומתנהגים איך שבא להם.

סרטונים נפלאים שעשויים לעזור לך:
שלח לחבר קריאה בניפרד

גיליתי שבן הזוג שלי (הידיד שלי) הוא גוי !


שאלה:

רביד שלום, יש לי שאלה ממש דחופה אני בת שש עשרה וגיליתי שמי שאני יוצאת איתו הוא גוי ואבא שלו יהודי וסבא שלו היה רב ואני רוצה להיות איתו אבל הוא נוצרי וזה ממש מפריע לי מה אני עושה אני ממש בתסביכים? האם אני יכולה רק לחבק אותו? אני מאוד מחוברת לדת אבל אני לא דתייה ואם זה לא מסתדר שאני והוא נהיה זוג , האם אני יכולה רק להיות חברה שלו או ידידה שלו?

תשובה:
אחותי היקרה , כשם שבכביש שלצידו תהום יש שוליים שאסור לנו לעבור כדי לא להיקלע למצב מסוכן של סכנה , כך בחיים ה' יתברך הכתיב לנו את ה-"שוליים" כדי שלעולם לא ניפול לתהום ומה הם אותם שוליים?

שוליים !
א) אסור להתחתן עם עם הארץ (כינוי גנאי לאדם שלא בקיא בהלכה ובדינים)
ב) אסור לאכול מאכלים שנתבשלו על ידי גויים (גם אוכל כשר שבושל בכלי כשר אסור)

תהום !
א) אסור להתחתן עם גוי (כדי לא לגרום לצאצאים שלנו להיכרת מעם ישראל)
ב) אסור להתחתן עם גויה (שכן הצאצאים הנולדים מגויה הם גויים ואינם יהודים כלל)

בנוגע לנגיעה , קשה יהיה להסביר לך את כל התורה על רגל אחת , אבל תאמיני לי שנגיעות אסורות לא מעידות על אהבה , הן מעידות על תאווה וסיפוק רגשי זה הכל , גבר שבאמת אוהב נערה , יתחתן איתה ולא ינצל אותה ויחליף כשיימאס לו.

באתר זה עניתי על עשרות אלפי שאלות של בני נוער ואני יכול לומר לך בוודאות שמדי חודש פונות אלי נערות תמימות עצובות שכותבות לי כמה צדקתי כשהזהרתי אותן והן לא רצו לשמוע , היום רובן בתשובה ברוך ה' אבל הרבה בנות עברו הפלות , התגרשו , חטפו מכות מהבעלים , נולדו להם ילדים והבעל דרש להוציא את הילדים מהארץ , יש בנות שטסו לחו"ל בשכנועו של הבעל הגוי , שם הגוי נאף (כיאה לגוי שפל) ואז כשהאשה גילתה את זה היא רצתה לחזור לארץ עם הילדים שלה ושלו והוא לא נתן לה ולא זו בלבד אלא שהוא מירר לה את החיים , היום היא נשואה לאדם ירא שמים אבל היא סיפרה שהיא עברה את שבעת מדורי גהינום ! בקיצור החיים הם לא משחק , במקום לבזבז זמן בלחבק גוי , אני מציע שתמצאי לעצמך זמן בלחבק את ה' יתברך. בהצלחה צדיקה.

שאלות ותשובות בנושא יהודיה וגוי.
א) גיליתי שידיד שלי הוא חצי יהודי חצי ערבי.
ב) גיליתי שאני לא מה שחשבתי
ג) גיליתי שחבר שלי גוי
ד) זקוקה לעזרה דחופה בבקשה גיליתי שהוא גוי.
.


שלח לחבר קריאה בניפרד

גרמתי לגבר לחשוק בגוף שלי ולא הייתי לבושה צנוע


שאלה:

שלום לך כבוד הרב, רציתי לשאול אותך שאלה בקשר לזרע לבטלה. אתמול הייתי עם חברים וראינו סרט, באיזשהו שלב הייתי איתו לבד באחד החדרים בבית.לא הייתי לבושה צנוע..וגרמתי לו לחשוק בגוף שלי, לאחר כמה דק' ששוחחנו הלכתי ולפני שהלכתי הוא אמר לי לכבות את האור בחדר, אני חוששת נורא שהוא עשה משהו. בגללי. אני מפחדת שהחטאתי אותו ממש ושהוא הוציא זרע לבטלה. איך אני יכולה לכפר על החטא? במידה וקרה?

תשובה:

אחותי היקרה, זה רק מראה כמה חז"ל צודקים כשהם מבקשים לא להיות בייחוד ! כי הייחוד במיוחד בלילה גורם להרהורי עבירה ומזמין פריצות , יש הרבה נערים ונערות שחוטאים בפריצות לצערי הרב ואיני יכול להזהיר את כולם, אבל את זכית להכיר את אורלנוער לכן כואב לי יותר לגלות שלמרות הכל נכשלת , אבל זה רק מראה עד כמה הדור קשה והפריצות גואה, העובדה שגרמת לו לחשוק בגופך הרי שהיא עבירה חמורה, רבי אליהו די וידאש בסיפרו ראשית חכמה כותב: שבאיבר שבו אדם פוגם בו הוא מתקן, אל תכניסו את עצמכם לידי ניסיון ולא לידי ביזיון תשמרי על גופך מכוסה וצנוע ואל תכשילי גברים בגופך כדי שלא תשלמי על כך בגופך, חבל? כל כך הרבה סיפורים שמענו על גדולי דור שהזהירו את בנות ישראל שלא להכשיל את נערי ישראל והבנות שלא שמעו לגדולי הדור שילמו מחיר כבד מאוד והדבר פורסם ונכתב בספרים ועד היום אנחנו קוראים על זה, אחותי היקרה, גם אם לא החטאת אותו בזרע לבטלה הכשלת אותו בהרהורי עבירה שוודאי בסופו של דבר יביאו אותו לידי כישלון של זרע לבטלה, נערה צנועה ששומרת על ייחוד, אינה מוקד לפורענות , הבנים בכלל לא לוקחים אותה בחשבון כי היא קדושה, אבל נערה שבנים מנסים להיות איתה או לעשות איתה שטויות זו נערה שכתוב לה על המצח: "פנויה להובלות" , האם את רוצה שהגברים ידברו עליך מאחורי הגב ויריצו חוויות? מה את כלי חד פעמי? מה את יהודיה או גויה? אם יהדותך וקדושתך חשובים לך אחותי היקרה (ואם פנית אלי אני בטוח שהם חשובים לך ואת מצטערת) אל תחזרי על המעשה הזה בשום פנים ואופן ! מה את צריכה לשבת עם חברים מפוקפקים ולראות סרט? אין לך חברות יראות שמים? שבי איתם ותראו משהו צנוע במקום ללכת לחברים ולהיות באווירה של פריצות, לדבר על פריצות, לחשוב על פריצות, להרהר פריצות, להתלבש בפריצות ובסוף גם להכשיל ועוד בחודש הרחמים והסליחות? החודש שבו 370 צינורות בשמים פתוחים לקבל תשובה וכל השנה כולה הם סגורים? חודש שבו אומרים סליחות ובוכים כדי שה' יכפר לנו על החטאים? חודש שבסופו יקבעו מה יקרה איתך בשנה הבאה, אם תחיי או תמותי , אם יהיה לך מה לאכול או לא , אם יכבדו אותך או יבזו אותך , אם תהיי יהודיה או פרוצה , זה החומר שאת רוצה למסור לבית דין של מעלה רגע לפני גזר הדין? אני במקומך הייתי עוצר הכל, מתבייש, בוכה ומבטיח לה' יתברך שבלי נדר מהיום והלאה אני שומר נגיעה ! בשבוע הבא בלי נדר יעלה לאתר קטע שנקרא: "נערות צעירות מוכרות את גופן" משהו כזה, צפי בו אולי זה יעזור לך צדיקה.
הכפרה הכי טובה שיש על החטא שעשית זה להזהיר בנות אחרות, לקרוא שמע שעל המיטה, ללכת בצניעות ולשמור נגיעה, כמובן ללמוד הלכות ייחוד ולהיזהר בזה מאוד כי עשית חטא במזיד, ה' לא מכפר בקלות על חטאים שנערים עושים בכוונה למרות שהם יודעים שאסור ! כי "האומר אחטא ואשוב אין יום הכיפורים מכפר" אבל אם תעשי מה שאמרתי לך ותפסיקי עם החטאים האלה, ירחמו עליך מן השמים ויגזרו עליך גזירות טובות אמן. אני מברך אותך שתזכי לצפות כמה שיותר בקטעים שלנו באורלנוער ובע"ה תקבלי חכמה !

שלח לחבר קריאה בניפרד

(: אני בת 17 ואני כבר לא יכולה להתאפק...


שאלה:

לרב רביד נגר! אני בחורה בת 17. איך יודעים מה זאת אהבה אמיתית? כלומר, אני מכירה בחור כבר 5 שנים ובשנה וחצי האחרונות אני ממש מרגישה כלפיו משהו ואני מתחמקת מזה כי אני יודעת שאסור עכשיו, שזה לא טוב לי כרגע, אבל אני מבולבלת! אני לא יודעת אם זה אמיתי? אני מרגישה שגם הוא מרגיש משהו ומנסה להתחמק קצת..מה לעשות? אי אפשר לשמור את זה על אש קטנה! אני לא יכולה עוד! ואני חייבת לראות אותו כל שבוע וחצי (זה לא תלוי בי)..תודה!!!

תשובה:
זו הרגשה נורמלית לחלוטין , האמת אני חושב שמה שקורה לך קורה כמעט לכל בחורה בדור הזה , ההבדל היחיד בין בחורה דתיה לבחורה חופשית (חילונית) הוא שבחורה דתיה יודעת לשלוט על היצרים שלה כי המצוות והתורה מחנכים אותנו כדתיים לאיפוק , לכן אנחנו ממתינים בין בשר וחלב , מברכים לפני שאנחנו אוכלים , אומרים קריאת שמע לפני שאנו עולים לישון , לא צופים בתכנים לא צנועים ובטח ובטח שלא מיישמים את כל הדמיונות הפרועים שלנו ומביאים אותם הלכה למעשה כפי שעושים אותם תינוקות שנשבו שחיים ללא הדרכה בעולם , הרבה בני נוער נותנים חופש ליצרים שלהם ובסוף נפגעים ונכנסים לעצבות , אני שמח לשמוע שאת בחורה מספיק נבונה וחכמה ואת מבינה את ההבדל בין אסור למותר , כולנו מרגישים משהו למישהו , אבל התורה מחנכת אותנו לאיפוק , מי שזכה לעבוד על המידות שלו ולהתאפק אין לי ספק שיזכה לתיקון נפלא ולחיים מאושרים , מי שלא יודע להתאפק ונותן דרור ליצריו , בד"כ גם אחרי הנישואין לא מצליח להתאפק וסופו להרוס את חיי הנישואין שלו , צפי בקטע הבא: "איפוק1" ,"איפוק2" , "איפוק3" , ואם בכל זאת תחליטי להיות חברה שלו , הרי ברור לך שיהיו לך המון ניסיונות שעשויים להוביל לבזיונות , אין דבר כזה חברים על אש קטנה , כששני בני אדם יוצאים (בגיל צעיר) הם נכשלים במחשבות אסורות ובד"כ אין להם מספיק כוחות נפש לעמוד בפיתוי והם נופלים , צפי בקטע הבא:"חברים על אש קטנה" ההבדל בין אהבה לתאווה פשוט , אהבה נבנית עם הזמן כתוצאה מלימוד ונתינה , תאווה נוצרת בין רגע.
שלח לחבר קריאה בניפרד

אובדן היריון - לצערי איבדתי שני ילדים


שאלה:

שלום כבוד הרב רביד אני נשואה כמעט 6 שנים ויש לי שני ילדים מקסימים, מיד אחרי החתונה שמתי כיסויי ראש , שמרתי טהרת המשפחה , שמרתי שבת , הייתי מפרישה חלה , לפני החתונה עברתי 2 הפלות בזמן שהייתי עם חבר שלי (כיום בעלי) , בשנה שעברה עברתי הפלה כי ההריון הפסיק להתפתח, השנה בדיוק באותו תאריך לפני ראש השנה התגלה אצלי הריון מחוץ לרחם. בסופו דבר עברתי כריתת חצוצרה שמאלית לפני שבוע ,בעלי לא עשה תשובה על העבר , אני זו שתמיד משתדלת , הוא בכלל לא מאמין בכל הקטע של הטהרה , למה זה קורה לי מה מנסים לרמוז לי מלמעלה? האם אני צריכה לעשות תיקון מסויים? חשוב לציין שלפני שהתחתנתי עברתי שתי הפלות אחת הייתה הפלה טבעית ואחת הייתה הפלה יזומה.

תשובה:
אחותי היקרה, אני לא מכיר אותך ולא יכול לנחש מה עשית בעברך , אבל אני מניח שלא שמרת נגיעה ולא שמרת על צניעותך וקדושתך (בלשון המעטה) אם הספקת להיכנס להיריון פעמיים לפני חתונה , אני מניח שאת לא שומרת תורה ומצוות ועליך לתקן את חטאי העבר , כדי למנוע צער וייסורים בעתיד , הרבה פעמים אחרי החתונה אנחנו משלמים על טעויות שעשינו בעבר , על צער שגרמנו לה' יתברך או לאחרים.

אז מה צריך לעשות כרגע?
א) באיבר שבו פגמת בו תתקני. עייני בתגובה הבאה ותביני מה עליך לעשות.
ב) אשה שבעבר בחרה להפיל את העובר שלה , צריכה לתקן את החטא הנורא הזה.
ג) כדי לקרוא תגובה שכתבתי בנושא תיקון הפלה לחצי כאן: "תיקון על הפלה"
ד) עין רעה - תשתדלי לא לספר לאף אחד על ההיריון עד חודש 3 ותלכי בצניעות.
ה) נסתרות דרכי ה' , לפעמים אנחנו מתקנים עבירות מגלגולים קודמים. (בטחון בה' ! )
ו) קשה לי להאמין שאשה יכולה לשמור טהרה לבד מבלי שהבעל משתף פעולה , את צריכה להתפלל עליו שיזכה גם לשמור טהרת משפחה , כל פעם תטפטפי לו על המעלה שיש בדבר , תספרי לו סיפור יפה בנושא ואם הוא לא יהיה מוכן בכלל אז תשאלי רב מה לעשות עם בעל שלא מוכן לשמור טהרה , זה לא מקרה פשוט , היית צריכה לחשוב על זה לפני שהתחתנת , עכשיו קצת מאוחר מדיי לחנך אותו.

סיפור לסיום: זוג נשוי זכה לפרי בטן , האשה לא רצתה ילדים ולכן היא הפילה פעמיים ועשתה התקן למנוע היריון למשך 4 שנים , עד שיום אחד היא ובעלה החליטו שהם חסכו מספיק כסף ועכשיו הם רוצים להיכנס להיריון , הם המתינו שנים ועד היום אין להם זרע בר קיימא , מי שרוצה ילדים בריאים והריונות תקינים שלא יעודד או יבצע הפלות לעולם ואם חטא בזה , יתרום כסף בהוראת קבע לארגונים שמצילים חיים , או לארגונים שמזכים את הרבים , שגם הם נקראים: "מצילים חיים".

תשאירי לי את השם שלך במדור ביקשת קיבלת ותקבלי על עצמך אחת מ-3 קבלות
א) שמירת שבת כהלכה , ללמוד הלכות שבת , שבת היא מקור הברכה.
ב) שמירת צניעות כהלכה , להתלבש בצורה ראויה , רחבה , לא קצר ולא צמוד.
ג) שמירת טהרת המשפחה כדת וכדין (לדקדק בזה וללמוד את זה היטב)
ד) לנסות לפייס את הבעל ולבקש ממנו לפחות שישמור טהרת משפחה.לסיכום: אין דבר העומד בפני התשובה , אין זמן נפלא יותר להתפלל על זה מאשר הזמן הזה , תרבי בתפילות , תזילי דמעות לה' ותעשי כל מה שאת יכולה כדי להתוודות על החטאים שלך ולקבל על עצמך את הקבלות שאמרתי לאט לאט ובשלמות ! בהצלחה.שלח לחבר קריאה בניפרד

זוגיות במשבר - זקוקה לטיפים לקשר יציב - חבר שלי בוגד בי


שאלה:

אני יוצאת עם בחור, בערך 3 שנים,שנינו מסורתיים,לאחרונה גיליתי שהוא נמצא במחיצת הרבה ידידות וגם ראיתי תמונות שלו מחובק עם ידידות (בפייסבוק) וקרה כמה פעמים, שבנות פנו אליו, כשהיינו יוצאים והוא טען שאין לו שום דבר איתן, אני מאוד אוהבת את הבחור, אנחנו מדברים על חתונה, אך יש לי ספקות רבים לגבי האמון בו, איך אני אמורה לקבל החלטה שזה זה או לא?

תשובה:

אחותי היקרה, שלוש שנים זה המון זמן, לדעתי בזמן היקר הזה הייתם יכולים לבנות את הזוגיות שלכם ולקבוע עיתים לתורה (או לפחות להגיע פעם ב... לשיעור תורה כדי לקבל כלים) כרגע לפי הצורה שכתבת את ההודעה אני בטוח שגם לך וגם לחבר הנחמד שלך אין מוכנות לקשר ואין מספיק מודעות והבנה בנושא "זוגיות" אתם מבלבלים בין תאווה לאהבה , איך אפשר לסמוך על בחור שנוגע במי שהוא רוצה, מצטלם ומתחבק עם מי שהוא רוצה ועוד מפרסם את התמונות בפייסבוק? אם את יראת שמים או לפחות מעוניינת להקים בית דתי כדאי שתדעי שבחור שיש לו ידידות לפני החתונה , סביר להניח שתהיינה לו ידידות גם אחרי החתונה , אם עכשיו זה מפריע לך , אני מאמין שאחרי החתונה זה יהיה בלתי נסבל , אני לא חושב שווה להתפשר על הזוגיות שלך , בדיוק כמו שאני לא חושב ששווה להתפשר על היראת שמים שלך , אבל אמרו חז"ל ששני הדברים תלויים זה בזה. לכן זה מה שאני מציע.

טיפים לקשר יציב !
א. תתחזקי ביראת שמים ותהיי אמיתית כך תזכי לגבר מחוזק וקצת יותר אמיתי
ב. זיכרי ! אם לפני החתונה יש לו ידידות , הוא מכין אותך נפשית שגם אחרי יהיו לו
ג. גבר שלא נאמן למלך מלכי המלכים , סביר מאוד להניח שהוא לא יהיה נאמן גם לך
ד. אם את באמת רוצה זוגיות טובה , כדאי שתתחזקי מעט ותביני מהי זוגיות ! ! !
ה. יש הבדל בין תאווה לאהבה , כרגע (לדעתי) שניכם לא יודעים מהי אהבת אמת.

את מוזמנת לקרוא את התגובה הבאה: "טיפים לשמירת נגיעה - קטע לקריאה"
וכן לצפות בסרטון הבא שבו אני מזהיר מפני מקרים כאלה: "חבר שלך לא ממש נאמן?"

שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה