שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם ח אדר התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
דַּע אֶת הָאוֹיֵב...

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע למי שכבר שמע אותה קודם

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

נמאס לי שאתם מנסים להוכיח את הדת עם גימטריאות

תחושת אטימות בתפילות ובחגים מדוע?

יש לי שאלה על הפרס של הטריוויה ועל מספר התווים המוגבל

טריוויה - זכיתי במקום הראשון מתי יגיע אלי הפרס היוקרתי?

האם סימילאק כשר?

כמה כסף צריך לתת עבור פדיון נפש?

דחוף... - חיילת חייבת לעשר?

אני צריכה לעשר מ-400 ש"ח בחודש?

אני ממש נהנית לשמוע אותך ברחובות והמדרשה מעולה !

למה אתם מגבילים רק ל-400 תווים?

תודה על האתר הנפלא הזה ! איך אפשר לכתוב יותר מ-400 תווים?

האם יש לרב שיעור טוב בנושא שלום בית?

אני חוששת לעלות למדרשה בגלל השטויות שעשיתי בעבר

חתונה והפרדה - הרב ברוך השם אני מתחתנת !!!!

גזלתי ממישהו כסף , איך לכפר על הגזל?

נתת טיפים לחזרה בתשובה - אפשר לקבל אותם?

תמונות לא צנועות או חברות

אתה חייב לקרוא הרב!

מה דעתך על שירות לאומי?

קשה לי..

מצרים - למה סבלנו כל כך במצרים?

הלכות שלושת השבועות - אפשר לקבל קישור להלכות?

יש לך טיפים חזקים לפרנסה בשבילי, אני במינוסים וחובות של ממש.

הרב רביד קיבלתי על עצמי לא ללכת לים מעורב

תהילים נחשב ללימוד תורה? או שצריך קביעות?

האם עלי לתת מעשרות גם מטיפים שאני מקבלת?

מה עושים עם בעל שלא מתעורר...

מה הרב אומר על הישיבה בעין הים?

שינוי שם - רב אחד אמר לי להחליף מיד את השם שלי

ואוו הרב זה ממש חזקקקקקקק !!! פעם לא אהבתי שאתה צועק היום אני מחכה שתצעק חחח

מהי מעלת הציצית

מכתב מרגש לרב רביד - תודה מכל הלב

מותר להמר? לשלוח טוטו? לשלוח וינר? לשלוח לוטו?

למה לא זכיתי באשה שמורה? יש לי צער גדול מזה.

ממש קשה לי ואין לי למי לספר את שבלבי..

שמעתי כל כך הרבה דברים על השם שלי אני רוצה להחליף אותו.

אני שוקלת לעשות שירות לאומי בבית ספר יסודי לבנות

אנחנו מאורסים אבל לא מפסיקים לריב שוקלים לבטל חתונה !

חלום על ציצית

עשיתי הפלה ואני רוצה לתקן אבל אין לי כסף

עשיתי פדיון כפרות ועדיין לא תרמתי את הכסף ! אני חוששת...

כשמברכים מישהו בבית כנסת את מי צריך להזכיר את שם אמו או שם אביו?

הכשלת הרבים - אני יושבת על החוף וקוראת שאלות באתר ופשוט מתביישת בעצמי

מדריך תרופות כשרות לפסח - 2011 - התשע"א

מי אמר שהתורה לא השתנתה עם השנים? זה הרי עבר בעל פה!

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

היצר שלי בוער , בא לי לעשות שטויות , אני לא משתלטת עליו !!!


שאלה:

אני מרגישה לא שלמה. יש בי שני צדדים מנוגדים, האחד רוצה לחיות בכיף, להשתחרר, לבלות , לרקוד במסיבות (להמשיך את השגרה שלי) והשני בוכה כל יום מחדש על המרחק הנוצר מהבורא, על רצון להתקרב אליו שאינו מתממש. מה שאני לא עושה אני מרגישה לא שלמה.. גם כשאני מתחזקת אני מרגישה געגועים ותחושת החמצה על החיים הגשמיים. איך מצליחים ללכת בדרך אחת בלי לפזול לדרך השניה?

תשובה:
הכיף הכי גדול זה לחיות עם משמעות , לשיר בשבת , להתפלל למלך מלכי המלכים, לדעת שיש לך אבא ששומר עליך ומגן עליך, האבא הכי חזק והכי חכם והכי קדוש בעולם, את כל זה את רוצה לזרוק בשביל איזה ג'ינס קרוע, קצת אלכוהול וחבר שינצל אותך? מה יותר כיף מלדעת שמישהו שומר עלינו ודואג רק לטובתנו , גם אם אנחנו לא מבינים ונראה לנו שאנחנו סובלים, דעי לך שה' דואג לנו והכל לטובה.

איך אפשר להתמודד עם היצרים והפיתויים את שואלת?

בדיוק איך שאת מצפה מהגבר שלך להיות נאמן בלי לפזול ולחלום על נשים אחרות או לצאת איתן, אחותי היקרה מה שאת זה בדיוק מה שתקבלי, אם לא תעבדי על המידות שלך ועל התאוות שלך עכשיו ככה יראה הגבר שלך, יהיו בו שני צדדים מנוגדים, מצד אחד הוא ירצה לחיות בכיף, להשתחרר, לבלות , לרקוד במסיבות ולהיות עם נשים אחרות, מצד שני הוא יבכה כל יום מחדש כי הוא יודע שהוא מתרחק ממך, הוא רוצה להתקרב אבל זה לא מתממש, מה שהוא לא עושה הוא לא מרגיש שלם, הוא מרגיש שהוא מחמיץ את הזוגיות שלו ! אבל אם תעבדי על עצמך ותהיי נאמנה לבורא עולם, תזכי לבחור ירא שמים, אמיתי לא חפיפניק שעושה מה שבא לו ורואה כל היום שטויות בטלוויזיה, או פריצות במחשב. צפי בקטע הבא:"משימה בלתי אפשרית2" !

ה' יתברך מלמד אותנו מוסר מתוך החיים עצמם. לסיכום טיפים נוספים שיעזרו לך.
א. תקבעי עיתים לתורה (בלי קביעות תמיד תרגישי כמו נדנדה)
ב. תתלבשי בצניעות (בלי צניעות תמיד תחשבי שאת חפיפניקית ותרצי לברוח)
ג. תתפללי על זה (בלי תפילה אין סיכוי לשרוד את הדור הזה, דור המבול)
ד. תחפשי חברה טובה (בלי חברה קשה לשרוד, חברים מקנים יציבות רגשית ופיזית)
ה. תזכרי תמיד שאיך שאת מתנהגת כך יתנהג בן הזוג שלך ! הגיע הזמן להשתפר.
שלח לחבר קריאה בניפרד

בגידה - נכשלתי עם גוי , אני מאוד מצטערת על זה


שאלה:

אני אישה נשואה ונכשלתי.. בגדתי בבעלי עם גוי דרוזי לשם העיניין הפיתויי גבר עליי מה לעשות והאים אני אסורה לבעלי בשל כך?

תשובה:

אחותי היקרה, צר לי לשמוע שכך קרה, אולם עליך לקחת בחשבון שה' יתברך מנהיג את עולמו מידה כנגד מידה ויתכן מאוד שייגרם לך צער כתוצאה מהעבירה שעברת , לכל הנאה יש מחיר , לצערי הרב המחיר של העבירה שעברת קצת יותר גבוה ממחיר של עבירות אחרות , כולי תפילה שתזכי להינצל מייסורים בעתיד, גם אם אחרים לא רואים ה' יתברך רואה הכל אחותי היקרה, את יכולה לשטות בבעלך אבל לא בבורא עולם , אני יודע שיכולות להיות כל כך הרבה סיבות שיגרמו לך לבגוד אבל יש פשוט דברים שאסור לעשות , כדי לדעת אם את אסורה על בעלך יהא עליך לגשת לבית דין שיפסוק לך בנושא (אם אף אחד לא ידע מזה יתכן מאוד שאינך אסורה על בעלך, אבל ראוי לגשת לבית דין רבני ולברר אם את מותרת או אסורה, או להתייעץ עם הרב מוצפי בנושא) בכל אופן כרגע תעשי וידוי (תתוודי על החטא הנורא בשפתיך) חרטה (תתחרטי על המעשה הנורא שעשית שעונשו חמור) ותקבלי על עצמך קבלה לעתיד (תקבלי על עצמך לא לעשות את זה שוב לעולם, עליך לנתק כל קשר וכל מגע עם אותו גוי, כי ברוב המקרים ברגע שנפרצה הגדר המקרה עשוי לחזור על עצמו שוב ושוב) , תתפללי שהבחור לא יפרסם את הדבר ו\או יעלה תמונות לא צנועות שלך לרשת ויגרום לך להיראות פרוצה בעיני כל , לא חסר אנשים אכזריים שעושים כן , אולם , ברגע שדבר הבגידה יוודע את תשאי בתוצאות מעשיך , בשמים יש עונש קשה ונורא על החטא הנורא שעשית , אם את רוצה לשמוע עדות מעולם האמת בנושא לחצי כאן: "עדות מעולם האמת" נערה אחת סיפרה שייסרו אותה שנה שלימה על כל ביאה אסורה שנכשלה עם ערבי , אמרו לה גם בדיוק כמה פעמים היא נכשלה איתו בקיצור אל תשחקי יותר באש , תתפללי לה' שיכפר לך על החטא האיום והנורא הזה ע"י תפילות ותהילים ולא על ידי ייסורים וחולאים רעים. תקבלי על עצמך לקרוא כל יום קריאת שמע שעל המיטה אל תפספסי, זה יועיל לך מאוד, אבל הכי חשוב להתרחק מהבחור ולבכות על החטא שעשית , כדי שימחלו לך גם בשמים.

שלח לחבר קריאה בניפרד

בא לי להרוג את אחותי...


שאלה:

שלום רביד. זה שוב אני שכתבתי לך בקשר לאחותי בת 15 שיש לה אייסיקיו והיא מתנהגת כפרוצה. אני חייב לומר לך שכבר נטרפה דעתי ממנה היא חוצה את כל הגבולות, יש לומר שהיא לומדת בבצפר חילוני יהודי עם ערבים (מס' גבוה של ערבים) היא מדברת שטויות וניבולי פה תמידים, ומה שאמרתי לך זה רק פסיק, זה ממש חורה לי נמאס לי כבר ממנה. "בא לי להרוג אותה"!!! אני שונא את הפריצות הזאת נסיתי לשוחח עימה אך שום דבר אינו עוזר היא נכנעת לחברה האומללה.מה לעשות?

תשובה:
לא לעשות שום דבר תדאגי לעצמך ואל תתערבי בחייה, אם ההתערבות בחייה גורמת לך לשנוא אותה, מה זה שווה? "בא לך כבר להרוג אותה" נו... מה נרוויח מזה? יש אנשים שלומדים עם ערבים ולא מאבדים שפיות את לומדת עם יהודים ומאבדת שפיות? מה נסגר איתך? היא אחותך, כתוב בתורה: "לא תשנא את אחיך בלבבך" זה חמור יותר מללמוד עם ערבים זה לאו דאורייתא צדיקה, תחשבי על זה טוב ותראי שאת היא זו עם הפיוז הקצר ולא היא, תעזבי אותה ותדאגי יותר לשלווה שלך, להרגיע את עצמך, לא לכעוס מכל דבר, לא להתחמם סתם, אמרו חז"ל אדם שמתחמם וכועס סימן שיש בו גאווה כי אם לא הייתה בו גאווה לא היה כועס ! מבינה. אז תעבדי על מידת הענווה שלך ותראי שהכל יסתדר אחרי שנטפל בעצמנו ננסה לעזור לאחרים.
תגיות:
שלח לחבר קריאה בניפרד

הרב אני חייבת עזרה אני מחללת שבת


שאלה:

הרבה מלפני ראש השנה אני התחלתי לרדת רחונית , חשבתי שזה בגלל היצר הרע לפני יום כיפור אבל מסתבר שכיפור עבר והוא לא מניח לי . יכול להיות שזה אני בכלל שגם לא רצתה תדת כל ככך ?! אני כן רוצה אבל לא כמו פעם אתה אני עוברת תהליך קשה הרב חצי שנה אני שומרת שבת ופתאום כיאלו נכבה לי האנרגיה . מה לעשות ? אני מרגישה שאני חוטאת ואני נורא כועסת על עצמי . .!

תשובה:
אחותי היקרה, זה קורה להרבה אנשים, כולם מועדים פה ושם, "אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא" אבל מה שכואב לי זה שאצלך זה דווקא שבת ושבת זה הדבר הכי חשוב שיש כי פגיעה בשבת קודש עשויה להוליד תוצאות לא ממש נעימות, לכן אני מציע שתקחי את עצמך בידיים תחזירי לעצמך את הקביעות, שיהיו לך כמה שיעורים שאת לא מוותרת עליהם גם אם לפעמים החומר לא מעניין, את לא מפספסת אף שיעור !!! ואחרי שתהיה לך קביעות לא תפלי ולא תחללי שום שבת תסמכי עלי, הכל זה בגלל חוסר קביעות והעובדה שאין לך מסגרת גם משפיעה. בקיצור, תמשיכי לצפות בקטעים באתר, תתחזקי מההרצאות שנעלה למדור שידורים חוזרים ותקבעי לך עיתים לתורה, היום אני אעלה הרצאה חדשה לאוויר, את חייבת לראות אותה.
תגיות:
שלח לחבר קריאה בניפרד

אני חושד באשתי , היא ביקרה חבר מהעבר ולא סיפרה לי !


שאלה:

שלום כבוד הרב, אני נשוי עם שני ילדים, כרגע חוזר בתשובה, לפני עשר שנים, כשלושה חודשים לפני החתונה גיליתי שהיא ביקרה חבר שהייה לה מהעבר שלה. כשגיליתי זאת היא נשבעה שזה היה ביקור סתמי ולא קרה דבר, אני חשדתי שהיא בגדה בי והלכתי למגדת עתידות שאמרה שיכול להיות שהיה שם משהו, היא נשבעה שלא היה כלום ואפילו הלכה איתי לפוליגרף להוכיח לי. האמנתי לה והתחתנו ובזמן האחרון העניין מטריד אותי ומחשבות עולות שכן היה, מה עושים? לדבר עם אישתי?

תשובה:
אחי היקר, למרות שכל הסיפור הזה נראה די מוזר, אמרו חז"ל "החושד בכשרים לוקה בגופו" (מסכת שבת דף צז:) בכל מקרה אתה מכיר את אשתך טוב יותר ממני , אינני מוסמך להעיד עדות אופי על אשתך, אתה יודע עם מי יש לך עסק, אתה יודע אם מדובר באשה אמינה או לא, בכל מקרה לא הייתי ממליץ לחשוד באשתך סתם, רק אם ח"ו יש לך ראיות ברורות לבגידה או לחוסר אמון, תיגש להתייעץ עם אחד מפוסקי הדור.

בנוסף, כל זמן שלא הוכח אחרת, אמרו חז"ל: "המוציא מחבירו עליו הראיה" , כל זמן שאין ראיה לדבר והכל בגדר חשד בעלמא במיוחד כשעדיין לא התחתנת איתה ומדובר בנערה מתחזקת , יכול מאוד להיות שהיא הלכה אליו לסגור דברים מהעבר , בכל זאת לא פשוט להיפרד מידידי נפש (בעולם החילוני) נסה לדון אותה לכף זכות, נכון שזה נשמע גרוע ולא נראה טוב, אבל אנחנו כגברים נוטים לנפח כל דבר בגלל הלחץ שבו אנו שרויים, הקנאה ההרסנית שטבועה בנו והירידה המיותרת לפרטים.

אם אתה שואל אותי, עצם העובדה שהיא הסכימה ללכת לבדיקת פוליגרף ועצם העובדה שהיא נשבעה, לדעתי זה כבר מסיר חשד של בעילה אסורה וכיוצב'.
לעומת זאת, אתה עשית מעשה חמור לא פחות ! הלכת למגדת עתידות , אם לטענתך היא עברה על איסור חמור של "ולא יראה בך ערוות דבר" הרי שאתה עברת על דברי התורה: (ויקרא יט,לא) "אַל תִּפְנוּ אֶל הָאֹבֹת וְאֶל הַיִּדְּעֹנִים אַל תְּבַקְשׁוּ לְטָמְאָה בָהֶם אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם".

אח יקר, נסה לחשוב מדוע דווקא עכשיו צפים לך זיכרונות רעים?
א. יתכן שהזוגיות לוקה בחסר ואתה מחפש הצדקה למעשיך.
ב. יתכן מאוד שאתה סובל מחוסר בטחון עצמי ואתה מחפש מגרעות בזולת
ג. יתכן מאוד ששעמום מביא לידי בטלה ואתה צריך להעסיק את עצמך יותר.
ד. במקום ליטול קיסם מבין שיני אשתך, טול קורה מבין עיניך.

מה יועיל לך אחי היקר, לחפש מגרעות אצל אשתך? ברגע שיהיה לך את הכח לסלוח, גם לשכינה הקדושה יהיה את הכח לסלוח לך על טעויות שעשית, מי שמחפש טעויות בזולתו עאכ"ו אצל אשתו, סופו שימצא ליקויים בעצמו. אל תכניס את עצמך למצב שבו אתה מחפש מגרעות, כי כבר לימד אותנו החכם מכל אדם "כמים הפנים לפנים לב האדם לאדם" ברגע שאתה חושב רע על אשתך, אתה מראה לה פנים זעומות וחשדניות מה שגורם לה באופן ישיר להרגיש לא נח במחיצתך עד שחלילה תוביל את עצמך לבעיות בזוגיות, חבל. תחשוב טוב יהיה טוב ואם אשתך עשתה תשובה, תסלח לה אחי, זכית באשה טובה, עשר שנים זה מספיק זמן כדי לסלוח לה ולשמור על תא משפחתי יציב, שמירה על שלום בית הרי היא בניין עדי עד ומשולה היא לבניין בית המקדש, אם תדאג לחשוב טוב על אשתך, תזכה לשמירת הברית, הלא היא ברית הנישואין אחי היקר. אתה מוזמן לקרוא כל יום פרק תהילים להצלחתך ולשלום בית, לקריאת פרק תהילים יומי באורלנוער לחץ כאן (תשאיר לנו את שמך ושם אשתך שגם אנחנו נזכיר את שמותיכם בשיעורים בע"ה) "קריאת פרק תהילים יומי להצלחת ע"י"
שלח לחבר קריאה בניפרד

החיים האלה מבלבלים אותי - לא מספיק להאמין בלב?


שאלה:

שלום... יש לי שאלה שמציקה לי כבר הרבה זמן.... שלא תחשוב חלילה שאני מזלזלת ב ה' ולא בשמירות שבת אבל עם בנאדם חי ויש לו מספר שנים לחיות למה לבזבז את הזמן על לקרוא ולהתפלל? לא מספיק האמונה שבלב? גם ככה הוא יכול להתפלל כל השנים שלו ללכת לבתי כנסת עובר בכביש דורס אותו מכונית או לא יודעת מה התגלה חס וחלילה מחלה מה אני ראיתי הרבה מקרים כאלה וצריך לנצל כמה שיותר את החיים ולא לקרוא ספרים ושטויות. גם ככה יש לנו עולם דפוק צריך לחיות את היום בלי לחשוב על המחר ! גם ככה לא משנה מה נעשה תמיד יהיה לרעתנו .

תשובה:
אם באנו לעולם הזה לחיות למה למות ואם למות אז בשביל מה לחיות.... תביני... אנחנו בובות ביד ביוצר על כורחנו אנחנו נוצרים ועל כורחנו אנו מתים והכל לסיבת...... כי רק ע"י העולם הזה אפשר להגיע לתכלית הנכספת העולם הבא...וניצול החיים האמיתי הוא עשיית מצוות ומעשים טובים....כי גם כלב חי אוכל אז מה נחייה כמו כלב עם תנאים טובים העיקר לחיות ....כי רק בחיי התורה האמיתית יש חיות טעמו וראו כי טוב ה' מי שרחוק לא יבין ....

תגיות:
שלח לחבר קריאה בניפרד

קרי לילה - החזקתי מעמד 39 ימים ואז....


שאלה:

רביד אני הרבה זמן רוצה להפסיק להוציא זרע החלטתי והצלחתי ברוך השם אני כבר ביום ה-39 שלא הוצאתי. וידוע לי שביום ה-40 נמחל לי על מה שעשיתי ובלילה ה-39 היה לי קרי לילה ולא כי ראיתי דברים שאסור. אני חושב בגלל עודף נוזלים בגוף ושמעתי דברי תורה לפני השינה אבל יצא הקרי , אני רוצה לדעת אם עדיין למעלה יסלחו לי כשהגיע ל-40 יום שזה מחר, או שאני צריך להתחיל מחדש לספור 40 יום תודה ויום טוב.

תשובה:
אדם שרוצה שימחלו לו על עוון הקרי, צריך פשוט להתרחק ממראות אסורים , אם תשמור על העיניים שלך , גם אם ייפלט לך קרי מן השמים ירחמו ויזכו אותך לתיקון הגון, אבל אם תשמור 40 יום על הברית ותחזור לראות פריצות , גם 80 יום לא יועילו , החכמה היא להתרחק מתמונות תועבה , טלוויזיה , אינטרנט ללא חסימות ראויות , בקיצור , הכל תלוי בך ! אם תרצה תצליח , אבל כדי להצליח אני מציע שתתחבר לחברה טובה , חברים טובים יכולים להשפיע עליך טוב , בדיוק כמו שחברים רעים יכולים להשפיע עליך רע , צפה בקטע הבא:"חף מפשע" ותבין למה התכוונתי. אם אתה רוצה ללמוד יותר על פגם הברית ואיך מתקנים צפה בשני הקטעים הבאים: 1. תיקונים נפלאים לפגם הברית. 2. ברית קודש, הגורמים והסיבות.
שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה