שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם כח אדר התשעז

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זְהִירוּת סַכָּנָה

הלכות בשמירת הלשון:
מהו לשון הרע

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

נמאס לי שאתם מנסים להוכיח את הדת עם גימטריאות

תחושת אטימות בתפילות ובחגים מדוע?

יש לי שאלה על הפרס של הטריוויה ועל מספר התווים המוגבל

טריוויה - זכיתי במקום הראשון מתי יגיע אלי הפרס היוקרתי?

האם סימילאק כשר?

כמה כסף צריך לתת עבור פדיון נפש?

דחוף... - חיילת חייבת לעשר?

אני צריכה לעשר מ-400 ש"ח בחודש?

אני ממש נהנית לשמוע אותך ברחובות והמדרשה מעולה !

למה אתם מגבילים רק ל-400 תווים?

תודה על האתר הנפלא הזה ! איך אפשר לכתוב יותר מ-400 תווים?

האם יש לרב שיעור טוב בנושא שלום בית?

אני חוששת לעלות למדרשה בגלל השטויות שעשיתי בעבר

חתונה והפרדה - הרב ברוך השם אני מתחתנת !!!!

גזלתי ממישהו כסף , איך לכפר על הגזל?

נתת טיפים לחזרה בתשובה - אפשר לקבל אותם?

תמונות לא צנועות או חברות

אתה חייב לקרוא הרב!

מה דעתך על שירות לאומי?

קשה לי..

מצרים - למה סבלנו כל כך במצרים?

הלכות שלושת השבועות - אפשר לקבל קישור להלכות?

יש לך טיפים חזקים לפרנסה בשבילי, אני במינוסים וחובות של ממש.

הרב רביד קיבלתי על עצמי לא ללכת לים מעורב

תהילים נחשב ללימוד תורה? או שצריך קביעות?

האם עלי לתת מעשרות גם מטיפים שאני מקבלת?

מה עושים עם בעל שלא מתעורר...

מה הרב אומר על הישיבה בעין הים?

שינוי שם - רב אחד אמר לי להחליף מיד את השם שלי

ואוו הרב זה ממש חזקקקקקקק !!! פעם לא אהבתי שאתה צועק היום אני מחכה שתצעק חחח

מהי מעלת הציצית

מכתב מרגש לרב רביד - תודה מכל הלב

מותר להמר? לשלוח טוטו? לשלוח וינר? לשלוח לוטו?

למה לא זכיתי באשה שמורה? יש לי צער גדול מזה.

ממש קשה לי ואין לי למי לספר את שבלבי..

אני בצער כי אני שומעת רק דברים רעים על השם שלי?

אנחנו מאורסים אבל לא מפסיקים לריב שוקלים לבטל חתונה !

חלום על ציצית

כשמברכים מישהו בבית כנסת את מי צריך להזכיר את שם אמו או שם אביו?

הכשלת הרבים - אני יושבת על החוף וקוראת שאלות באתר ופשוט מתביישת בעצמי

מדריך תרופות כשרות לפסח - 2011 - התשע"א

מי אמר שהתורה לא השתנתה עם השנים? זה הרי עבר בעל פה!

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

אני חסר דת ואיני מאמין בשום דבר - אתאיסט אם תרצה...


שאלה:

שלום לרב רביד, אני חסר דת ולא מאמין כל אמונה דתית. יחד עם זאת אני סבור שכבן אדם אין ביני לבין בעלי דת כל הבדל ואני רוצה לראות האם קיימת אופציה שיהודים דתיים יראו בי אדם הגון וירצו בחברתי וזאת ללא כל צורך להתקרב לאמונה דתית אלא כאדם לאדם (אין בליבי ספק שלו היה קיים סוג של ישות עליונה - מה שנקרא אצלכם קב"ה - הוא היה רוצה בשלום ואהבה בין כל ברואיו, אשמח להתייחסות)

תשובה:
אחי היקר, החלטתי לכתוב לך תשובה ארוכה ומפורטת בגלל שלדעתי אתה יהודי חשוב וכדאי שתקרא את המידע שיש לי להעביר לך , חלק מהמידע כולל משלים וסיפורים, אך חשוב לי מאוד שדברי לא ייצאו מהקשרם לכן אקדים 3 הקדמות חשובות ככל בסיסי להבנת התגובה שכתבתי.

א) לא משנה אם ההורים שלך דתיים או חילונים אתה חייב בכבודם
ב) גם אם ההורים שלך לא חינכו אותך בדרך הנכונה , הם לא אשמים (דון לכף זכות)
ג) העובדה שאנחנו מאמינים או לא מאמינים במציאות מסויימת לא תשנה את המציאות
ד) אם יש ה' בעולם , זה שלא תאמין בו לא ישנה את עצם קיומו ומהותו
ה) ה' אוהב אותך בכל מצב , אבל כדי לתקשר איתו כדאי שתתקרב אליו קצת יותר
ו) אני בטוח שאם יש לך מידות טובות , אנשים ירצו בחברתך בלי קשר לדתך
ז) כאדם לאדם , אני כותב לך את התגובה הזאת ואני מבקש שתתבונן בה לעומק.
ח) אדם אחר יכל להתעלם , אני בחרתי להתייחס ולנסות להסביר.

אחי היקר , זה לא שאתה חסר דת ואינך מאמין, אתה חסר דעת וחכמה נשמה טובה,  כדי שתבין אותי אתן לך משל יפה אחי היקר ואחרי שתקרא את המשל (אני מקווה שתהיה מספיק חכם להבין מה רציתי לרמוז לך דרך המשל...)

נניח שהיה פעם ילד קטן שמעולם לא ראה את אביו הביולוגי ולא סיפרו לו עליו הילד לעולם לא ידע מיהו אביו האמיתי כי אמא שלו דאגה כל הזמן להסתיר ממנו את זהותו של אביו הביולוגי, אולם כאשר הילד גדל, הוא מבין שלכל ילד יש אבא ואז מתעוררת בו הדעת והוא מתחיל לחקור ולדרוש היטב, לעיתים הוא מצליח לגלות את אביו הביולוגי אבל אז הוא מצטער צער גדול ונורא כי אביו הביולוגי לא מכיר בו , לדעתו הוא ילד שנולד בטעות כתוצאה מקיום יחסים סתמיים בינו לבין האמא הביולוגית , אז... הילד מתמלא בכעס ונכנס לעצבות.

מצד שני יתכן מאוד שהאב היה חפץ מאוד להיות בקשר עם בנו אך, לצערנו הרב האם הרחיקה את האב מבנו ע"י לשון הרע, רכילות, סיפורים והמצאות שגרמו לילד לגדול עם שנאה איומה ונוראית לאביו הביולוגי שמסתמן להיות אב הגון ונפלא , אז גם כאשר ייפגש הבן עם אביו הביולוגי הוא יגיע לפגישה עם מטענים שליליים וכל מה שהאב הביולוגי ינסה לעשות כדי לשפר את המצב לא ממש יעזור, הדבר היחיד שעשוי לעזור זה אם הבן יעבור לגור עם האב ויראה בעיניו שכל מה שאמא אמרה היה שקר ומרמה, אז הבן יראה את האב באור אחר ולאט לאט יתחבר אליו בעבותות של אהבה.
אני מאוד מקווה שהמסר הועבר בצורה פשוטה וברורה, נסה להתבונן במקרה לעומק.

כך הוא הדבר במקרה שלך אח יקר, גדלת במשפחה שבחרה להסתיר ממך את זהותך היהודית (במודע או שלא במודע - יכול בהחלט להיות שהוריך הם תינוקות שנשבו , אל תאשים אותם חלילה , פשוט תבין את הסיטואציה) , כל זמן שהיית קטן הדבר לא ממש הפריע לך, אבל היום כשאתה כבר בוגר ומתחילה לפעם בך חכמה, ברגע שהניצוץ הא-לוהי שבך נדלק ונכבה כתוצאה מדברים שאתה לומד, קורא, נחשף אליהם או נתקל בהם בצורה כזו או אחרת, אתה מבין שיש כמה דברים שהיית רוצה לקבל עליהם תשובות, כגון:

א) למה עשו לי ברית מילה?
ב) למה בפסח המשפחה שלי אוכלת מצות?
ג) למה בסוכות קרובי משפחה שלי יושבים בסוכה?

השאלות הקטנות האלה קצת מציקות לך אבל מחוסר ידיעה וגם משום שלא ממש נעים לך להודות בטעותך כי אז כבודך ייפגע ולא תיראה טוב בעיני החברה וכן משום שהדבר עשוי לגרום לך לשנות את דפוסי ההתנהגות שלך ואולי אפילו ליטול את "החופש" שלך לעשות ככל העולה על רוחך, אתה מעדיף להגדיר את עצמך כחסר דת , בערך כמו אדם שהגיע עת גיוסו לצהל והוא מעדיף לחפש כל מיני תירוצים כדי לצאת על נפשי, שלא בדומה לאדם שכבר שירת בצהל ובמהלך השירות החליט לפגוש הרבה את הקבן כדי לצאת על נפשי גם אם זה אומר שהוא צריך להמציא המצאות ולומר שהוא "אדיוט גמור"
כך מתנהגים למשל אנשים שהיו דתיים בעבר ופתאום החליטו שלא בא להם להמשיך בכל המחוייבויות של הדת ולכן הם פשוט משקרים על עצמם ובוחרים להתנתק מדרך ה' כתוצאה מסיבות כאלה ואחרות....

בכל מקרה אנחנו חייבים להבין שלכל בריחה מהמציאות יש סיבה, לפעמים הסיבות מספיק חזקות כדי לגרום לאדם לברוח ולפעמים הסיבות לא מספיק חזקות ולכן האדם נשאר תלוי באוויר בחוסר וודאות, אבל כל אדם יציב בנפשו מבין שמהמציאות אי אפשר לברוח , בדיוק כמו שקוף בגן חיות לא יכול להחליט מחר לצאת לסיבוב על ג'יפ, כי הוא מגודר בכלוב שבנה עבורו מנהל גן החיות , בדיוק כשם שחייל לא יכול לברוח מהצבא כי כל הפרטים שלו ידועים למדינה (אלא אם כן בחר להיות עריק...) ובדיוק כמו שאף ילד לא יכול לברוח מקשר הדם שיש לו עם אביו ואמו הביולוגיים, כך אתה אח יקר לעולם לא תוכל לברוח מהקשר שיש לך עם בורא עולם.

זה שאתה מעדיף להגדיר את עצמך בהגדרות מסויימות ולנסות להסתיר את מצבך הקשה במין "רשת אינטלקטואלית" שאתה בונה סביב המציאות הלא נעימה שבה אתה חי , כתוצאה מסיבות כאלה ואחרות , זו זכותך, אבל לעולם לא תצליח לשכנע אדם יציב במציאות שבה אתה מאמין !

אדם שחפץ לשלול דרך חיים של אדם אחר צריך להיות מספיק חכם כדי לספק אלטרנטיבה אחרת , הכי קל לשלול , בערך כמו שלכלב קל לנבוח (סליחה על הדוגמא) אבל חז"ל לימדו אותנו לא להתרגש מכל נביחה , "הכלבים נובחים והשיירה נוסעת" אם אתה באמת רוצה לחיות בצורה נכונה וטובה , אל תקבל עצות מכלבים נובחים שלא מספקים אלטרנטיבות אחרות ! לחיות בלי דת , בלי משמעות , בלי חוקים , בלי מסגרת , בלי גבולות , בלי איפוק , זה ממש לא פתרון... לבוא ולומר הדתיים מסכנים, זה קל , הרבה אנשים עושים את זה , אבל אני שואל אותך מה עדיף?

האם לחיות בבית שבו הבעל בוגד באשתו , או לחיות בבית שבו כל בני הבית משפילים אחד את השני ולא מוצאים זמן לדבר אחד עם השני , בבית שבו הקשר בין הילדים להורים מתחיל להתנתק בערך בגיל 11 או 13 ובמקום שהילד יהיה מחובר למשפחה שלו ולשורשים שלו מחברים אותו לפייסבוק?

לנו יש שבת - אחדות משפחה
לנו יש חגים - אחדות לאומית
לנו יש ברית - זהות יהודית
לנו יש צניעות - כבוד ובושה
לנו יש ענווה - התבטלות לאל
לנו יש תורה - משמעות בחיים
לנו יש מטרה - ומצוות כאמצעי למימוש המטרה
לנו יש חזון - לגאולה עתידית ותקווה אין סופית
לנו יש עצות - מגדולי דור שנדמו בחכמתם למלאכים

אז מה עדיף? לקבל עצות מאנשים שנואפים? שבוגדים בנשותיהם ויש להם משכורות עתק? מאנשים שזכו למעמד העליון שלהם כתוצאה משחיתות? אני לא מאמין בזה, חכמים לימדו אותנו דבר פשוט: "אדם שיש בו תורה יש בו חכמה ויראת שמים", "אדם שאין בו תורה ויראת שמים אין בו חכמה אמיתית" פילוסוף או פרופסור למתמטיקה יכולים ללמד אותך איך לעשות כסף כדי לחיות מעט שנים בעולם הזה , יהודי יכול ללמד אותך איך לחיות שנים רבות בעולם הבא גם אם עושים מעט כסף בעולם הזה.

כדי לגדל ילדים טובים כל מה שצריך זה לשמר את הקשר בין ההורים לילדים ולאפשר לילדים לגדול בצורה יציבה עם חום, תשומת לב, אכפתיות, אהבה והכי חשוב אמת !!!
כדי לגדל יהודים טובים כל מה שצריך זה לשמר את הקשר בין ה' לבניו ולאפשר לבניו לגדול בצורה יציבה עם חום ואהבה, תשומת לב אכפתיות והכי חשוב לחיות ע"פ אמת.

מי שמסוגל לירוק לבור שממנה הוא שותה , להתעלם מכל מסורת אבותיו , להתעלם מהניסים הגלויים שמתועדים לכל אורך ההיסטוריה , להתעלם מהתנ"ך ומאבות אבותיו
לדעתי זה ממש לא פתרון... אני מעדיף שיצחקו עלי אבל תהיה לי משמעות , אני אמשיך להיות חלק מאבות אבותיי , נצר לצאצאי יעקב אבינו , בעל מסורת מפוארת של תנאים , אמוראים , סבוראים , גאונים , ראשונים , אחרונים , עד חכמי דורנו , כולם בעלי תורה אחת מסורת אחת וחוקים ברורים שאף אדם בשר ודם לא יכל להמציא אלמלא התערבות גורם על טבעי שאנחנו קוראים לו "הקב"ה" מלך מלכי המלכים.  

בכל מקרה, סתם שתדע, שלא רק שאנחנו מחוייבים לאהוב יהודים, אנחנו מחוייבים להתייחס בכבוד לכל בריאה בעולם, החל בבני האדם (יהודים,גויים) וכלה בבע"ח, למעט הבא להורגנו , שכן אמרו חז"ל: "הבא להורגך השכם להורגו". בשורות טובות אחי אני מאוד מקווה שתבין מזה משהו, אם לא צפה בקטע הבא: "הסוד" והכי חשוב נשמה טובה , אל תכעס על אף אחד , תמשיך לאהוב ולכבד כל אדם באשר הוא אדם , אבל תנסה להסתכל על העולם בצורה קצת אחרת נסיך , אוהב אותך אחי , באמת.

שלח לחבר קריאה בניפרד

איך מתגברים על העבר הפגום של בעלי?


שאלה:

שלום כבוד הרב, רציתי להתייעץ איתך על משהו חשוב, בעלי הוא בעל תשובה ויש לו עבר לא נקי והוא אמר לי בזמן האחרון שיכול להיות שהוא היה עם גויה. הוא לא בטוח אם היא הייתה יהודיה או לא, הוא צריך לעשות תיקון? ואיך אני מתגברת על העבר שלו? כרגע הוא בכולל ומתחזק אבל אני מרגישה שאני לא אוהבת אותו ובגלל זה אני מדברת אליו בזלזול וזה גורם לנו לחוסר שלום בית ואני לא יודעת איך להתגבר על זה?

תשובה:

אחותי היקרה, הגמרא במסכת סוטה אומרת: "אין מזווגין לו לאדם אלא לפי מעשיו שנאמר: "כי לא ינוח שבט הרשע על גורל הצדיקים" ופירשו חז"ל: "צנועה לצדיק ופרוצה לרשע", אם את טוענת שבעלך רשע , הרי באותו רגע את מעידה עדות רעה על עצמך... אבל אם את טוענת שבעלך צדיק , הרי שאת מעידה על עצמך שאת צנועה וחסודה. אם משמים זימנו לו צדיקה כמוך , סביר להניח שנתקבלה תשובתו ולא ראוי שתדוני אותו לכף חובה , את גורמת לו צער והורסת לשניכם את השלום בית וחבל...

כבר אמרו חכמים במסכת פאה דף א' משנה א': "במידה שבה אדם מודד בה מודדין לו".
ואמרו חכמים במסכת קידושין דף ע. "כל הפוסל במומו פוסל". תשתדלי לדון לכף זכות במיוחד אם הוא משתף אותך בדברים אישיים ובסך הכל רוצה לעשות תשובה, זה לא שהוא מחפש לבגוד בך או משהו, למה את מחפשת בו את הרע? למה את לא עוזרת לו לתקן? את בעצמך אומרת שמדובר באדם שמשתדל ללכת לכולל , יש לך זכות שזכית בבן תורה , כולם בחוץ עושים טעויות ועוברים עבירות , אשה שזכתה לגבר שלומד תורה ובוחר לנצל את הזמן שלו בצורה יעילה כדי לשבת וללמוד אשריה ואשרי חלקה.

חוץ מזה כשהתחתנת עם בעל תשובה אני מניח שלקחת בחשבון שהוא לא היה גדול הדור לפני שהוא חזר בתשובה, אני גם מניח שגם לך בעצמך יש מה לתקן. אבל אם כל הזמן תפגעי בו ותזלזלי בו , אני לא חושב שיהיה לו חשק לתקן משהו , את סתם תכבידי עליו ותוציאי לו את החשק ללמוד תורה , זה מה שאת רוצה שיקרה? שהוא יפול וימשיך לעשות טעויות? או שאת רוצה להיות עזר כנגדו ולעזור לו להתגבר על חטאי העבר , כדאי שתזכרי את דברי שלמה המלך: (משלי יד',א') "חכמת נשים בנתה ביתה ואיוולת בידה תהרסנה" במקום להרוס את הבית שלך תבני אותו בחכמה שה' נתן לך.

כבר אמר שלמה החכם מכל אדם: "על כל פשעים תכסה אהבה" , אם תהיה ביניכם אהבה אמיתית ותדעו לכבד אחד את השני ולפרגן אחד לשני , למחול אחד לשני ולאהוב אחד את השני , אין לי צל של ספק שהשכינה תשרה בביתכם ותשרור ביניכם אהבה ואחווה שלום ורעות. אם את רוצה להקים בית נאמן בישראל תעשי תשובה על מעשיך, אם את רוצה לפרק משפחה בישראל תמשיכי להתנהג בזלזול וחוסר כבוד לבעלך !

בנוגע לבעילת גויה , תפנו את השאלה לרב פוסק וירא שמים שימצא לכם תיקון ראוי
אבל אל תהרסו בגלל זה את המשפחה , אני בטוח שגם לך לפעמים יש מחשבות לא טובות נו... מה זה אומר? שאת פגומה? ח"ו , אנחנו בני אדם וראוי ללמוד לסלוח לאחר

לקריאת תגובות נוספות בנושא לחצו כאן:
א) תיקון לבעילת גויה - עצות קטנות לתיקון פגמים גדולים.
ב) מה עושה אשה שאבדה את התאווה שלה לבעלה כתוצאה מ....
ג) בעלי סיפק את עצמו במקום אחר אני לא מסוגלת לסלוח לו
ד) התגרשתי מבעלי ואני חושבת שאיבדתי את כל המזל שלי בחיים.
ה) העבירות של אשתי מהעבר מביישות אותי מאוד אני לא מסוגל להמשיך...

שלח לחבר קריאה בניפרד

נמאס לי כבר מהדת ! אסור לחבק , אסור לסחוט , אסור פייסבוק !


שאלה:

כמה אפשר כבר עם הדת? יש לי חלומות שאיפות והדת כובלת אותי! אסור לי לחבק את זה אסור לי זה אסור לי להשתמש בסמרטוט בשבת אסור לי מכנס דיייייייייייייייי ! כמה כבר אפשר עם הדת הזאת? כמה כבר הקב''ה מצפה מאיתנו ועוד אחרי הרצח באיתמר שהיו אנשים שומרי מצוות וככה למות ? נמממממממאס לי הדת כובלת אותי יותר מדי ואני מרגישה תחת סורגים כל הזמן! כמה אפשר כבר כמה ?!!!!!!!!!

תשובה:
מעניין איך תרגישי אם בורא עולם יתן לך להרגיש מידה כנגד מידה מה שאת גורמת לו להרגיש, נראה איך תרגישי אם בעלך יקום יום אחד ויגיד לך בדיוק מה שאמרת לה'.

להלן ציטוט של הדברים שלך - רק שהפעם זו מופנה אליך: "כמה אפשר כבר עם האשה הזאת" , "יש לי חלומות ושאיפות ואשתי כובלת אותי" , "אסור לי לחבק נשים אחרות" , "אסור לי להסתכל עם נשים שהולכות לא צנוע" , "דיייייייייייייייייייייייייייייייי ! "כמה אפשר כבר עם האשה הזאת" , "כמה האשה הזאת מצפה ממני ועוד אחרי שראיתי גברים אחרים ששומרים תורה ומצוות והנשים שלהם בוגדות בהם?" נמאס לי אשתי כובלת אותי יותר מדי ואני מרגיש תחת סורגים כל הזמן ! כמה אפשר כבר כמה ?!!!!!!!!!!!!!!!

במקום להודות לבורא עולם שנתן לנו את עשרת הדיברות והזהיר את הגברים לא לבגוד בנשים שלהם, את בוחרת לראות רק את חצי הכוס הריקה? את בוחרת לראות רק את הדברים השליליים, רק את החסרונות (שבאמת אינם חסרונות רק בעיני אדם חסר בטחון וחסר אמונה הם נראים כחסרונות)  

איך היית מרגישה אם היו מחפשים רק את החסרונות שלך? אם כל הזמן היו מעליבים אותך ומאשימים אותך , כשאת בטוחה ויודעת שאת עושה את הדבר הנכון ואת כל הזמן צריכה לתת לאנשים אחרים תירוצים. למה את חושבת שאת חכמה יותר מבורא עולם? למה את חושבת שעם 500 גרם שכל, את מנסה להבין איך ה' עובד? את עוד ילדונת.

אם תבחרי לעזוב את דרך ה' ולחיות בלי דרך , או להיות חופשיה ומאושרת , זכותך ! אני אישית חושב שלברוח זה לא פתרון , הנשמה שלך נשבעה לשמור אמונים לה' יתברך בטרם ירדה לעולם, תאמיני לי שבלי ה' יתברך יהיה לך יותר קשה להתמודד עם החיים, בלי אמונה , בלי מישהו שתוכלי לבכות לו כשאת צריכה , בלי מישהו שתוכלי להתפלל אליו החיים לא שווים מאומה. ואם את חושבת שלחיות בלי אמונה זה דבר בריא , תתחתני עם גבר בלי אמונה ונראה כמה הוא ישמור לך אמונים , אם הוא לא מסוגל להיות נאמן לה' יתברך (למלך מלכי המלכים שגם הנוצרים והערבים מאמינים בו) מי את שהוא יהיה נאמן לך, אם הוא מזלזל במלך , הוא יזלזל בך ואז נראה למי תבכי ומי ישמע אותך , היום כל גבר שני בוגד באשתו.

את מוזמנת לבחור אם להיות חלק מהסטטיסטיקה או לבחור בחיים תורניים, ערכיים, להתמלא באמונה ולהבין שהכל בעולם פועל על פי חשבון מדוייק, ה' יתברך יודע בדיוק מה הוא עושה תאמיני לי.

צפייה בקטעים הבאים תועיל לך מאוד לדעתי:
א. שיחה בנושא אמונה בבורא.
ב. הבנות שלנו הולכות לאיבוד
ג. בורא עולם אוהב אותך.
שלח לחבר קריאה בניפרד

אשתו של אחי לא מעוניינת לשמור טהרת המשפחה מה אפשר לעשות?


שאלה:

ערב טוב כב" הרב, אחי חילוני שברוך השם מיתחזק, מיתפלל בשבת בבית הכנסת ויש לו רצון עז להיתחזק הוא נשוי עם ילד אחד, אישתו חילונית גמורה שלא צמה אפילו בכיפור ולא מקפידה על חמץ בפסח..יש לציין שמבחינת כלכלית הם קצת נפלו הייתה להם דירה ומשכנתא גבוהה הם מכרו את הדירה והחזירו חובות וכיום לאחר כמה שנים שהיא לא עובדת ולא רוצה לעבוד הם נאלצו להיפרד ולגור כל אחד בבית הוריו נכון שצריך לעשות שלום אבל אם היא לא מעוניינת לישמור טהרת המשפחה מה עושים? נתתי את הטלפון שלה לאירגון טהרה שהם ידעו איך לדבר איתה כי אני ואחי מתחזקים ושומרים.

תשובה:
אחותי היקרה, בראש ובראשונה צר לי מאוד לשמוע שיש בעם ישראל אנשים שלא צמים בכיפור ו\או אוכלים חמץ בפסח , מדובר באיסור כרת ואין להקל ראש בדבר ,
אשה שלא שומרת על טהרת המשפחה, יש חשש גדול מאוד שתאבד את כתובתה ואת מזונותיה, אם יש לך את המייל שלה, אשמח אם תשלח לה סיפור נפלא שאולי יעורר אותה לתשובה. בכל מקרה מדובר במקרה לא פשוט בכלל, טהרת משפחה לא קשורה לדת , היא קשורה ליהדות , כל אשה יהודיה צריכה לטבול במקווה , אחרת היא מכשילה את בעלה באיסורים חמורים , ידוע שעיקר העולם הבא של הגבר תלוי באשתו , אם אשתו לא שומרת טהרה ולא מקפידה להאכיל אותו אוכל כשר , שכן אינה בוררת את המאכלים ואינה יודעת להכשיר את האוכל המוגש לבעל , הרי שהיא גורמת לו לאבד את העולם הבא שלו. אשמח אם תעבירי לאותה אישה במייל את המעשה הבא:

מעשה נורא בעניין טהרת המשפחה:
מסופר על הגאון הצדיק ר' יעקב מוצפי זצ"ל, פעם אחת באה אליו אישה אלמנה וסיפרה לו בדמעות שבעלה שנפטר לפני כמה שנים מופיע אצלה בחלום כבר מספר לילות ברציפות כשהוא קשור בשלשלאות, נובח ככלב ורוצה לקרוע את בשרה לגזרים. בקשה האישה מהרב שייתן לה תיקון כדי שלא יטרידוה החלומות. הרב הבין שמדובר בעניין עמוק וביקש מהאישה שתספר לו באיזו עבירה הכשילה את בעלה? – האישה התביישה לספר וטענה שלא עשתה לו דבר. הרב אמר שאיננו יכול לעזור לה והיא שבה לביתה.

לאחר מספר ימים שוב באה האישה לרב כשכולה מזועזעת למראה חלום נוסף שחלמה. סיפרה האישה שבעלה שוב הופיע בחלום ואיים עליה יותר מבעבר. הרב שוב ענה בתקיפות שתודה מיד באיזה חטא הכשילה אותו? – לא יכלה האישה להתאפק יותר ופרצה בבכי מר, הודתה בפני הרב שלא שמרה "טהרת המשפחה" ולא הלכה למקווה. הרב גער בה ואמר: "ראי מה גרמת לבעלך שאין לו מנוחה בעולם העליון והוא כה סובל עד שנתנו לו רשות לבוא בחלום" (כידוע לא לכל אחד נותנים אפשרות להתגלות בחלום). אמרה האישה לרב שהיא מוכנה לעשות כל מה שהרב יאמר לה.

שאל אותה הרב אם יש לה בנות, ענתה האישה בחיוב והוסיפה שאינן שומרות טהרת המשפחה. אמר לה הרב: "תתחנני לפניהן שישמרו הלכות טהרת המשפחה ותסבירי להן שאם יעשו כן יהיה לאביהן מנוחה בעולם העליון".

האישה עשתה כדברי הרב והנה לאחר זמן שוב הופיע בעלה בחלום כשהוא עליז ושמח, שברוך ה' בא לידי תיקונו. עד כאן המעשה. ישמע חכם ויוסיף לקח, כמה חמור העניין שאין העולם הפקר, יש דין ויש דיין והכל תלוי בתשובה.

אני מאוד מקווה שהסיפור יגע ללבה, אבל גם אם לא, אשמח אם תקראי כל יום פרק תהילים אחד באורלנוער ותכתבי לנו את השם שלה בהקדשות:
"תהילים באורלנוער"
לקריאת סיפורים מחזקים נוספים בעניין טהרת המשפחה לחצו כאן:
"אשא עיני"
שלח לחבר קריאה בניפרד

בעלי לא מתחזק בכלל, להוכיח אותו או לא?


שאלה:

לרביד שלום! תודה על האתר המדהים והמחזק! שתזכו אתה ואשתך לדור ישרים מבורך במהרה אמן! מה עושים בבית שאני מתחזקת .בעבודת ה יתברך. צניעות, תפילה שבת, טהרה. הילדים בגני תלמוד תורה. אך הבעל לא מתחזק בכלל? מה התפקיד שלי? האם להוכיח אותו כל הזמן? ניסיתי אך זה לא מעורר אותו לתשובה ולפעמים פוגע בשלום בית. איך לגרום לו לרצות להתקרב לה'?.והאם במצב כזה נוכל לזכות לגאולה? אני מזה שנה וחצי בתשובה.

תשובה:
על מנת להצליח בזוגיות עליך להבין שהדבר האחרון שהבעל מעוניין לקבל מאשתו זה מוסר ותוכחת ! הגבר שונה מהאשה בתכלית, אין טעם להוכיח אותו אם הוא לא מתחזק, הוא רק יחזיר כפליים, כדי לזכות לבעל ירא שמים, תעבדי על איפוק, ריסון עצמי ותרבי בתפילה, אני מבטיח לך שאם את תתחזקי (בלי קשר אליו) תראי איך אחרי תקופה מסויימת הוא פתאום מתחזק בעצמו. אבל בלי שתפקדי עליו או תוכיחי אותו יותר מדי, מותר לך להוכיח אותו בדרכי נועם, או להעיר לו בצורה של "הארה" ולא "הערה" לא בצעקות ולא במריבות, אני מניח שכל הערה גוררת מריבה ותחרותיות ביניכם, לכן אני ממש מבקש שתכניסי לך טוב טוב לראש שכדי שהבעל יתקדש את צריכה להתקדש יותר ,בצניעות, בכיסוי ראש, בשמירת מרחק בזמן האיסור, תשמעי תמיד שיעורים על שלום בית, את תראי בעצמך שברגע שאת מתקדשת באופן אוטומטי משהו אצלו ישתנה, התגובות יתעדנו, החשק יגבר, גם אם יקח קצת זמן, שווה לחכות צדיקה, אל תהרסי את הזוגיות שלך בגלל רצונך לחנך את בעלך, בעל לא מחנכים, את זה היית צריכה לראות לפני החתונה, עכשיו מאוחר מדי, מה שאת צריכה לעשות זה להתפלל עליו ולשמש לו דוגמא אישית טובה, את תעשי את שלך וה' יתברך יעשה את שלו, אל תצעקי עליו, אל תאיימי עליו, אל תגידי לו כל שניה מה לעשות תאמיני לי שהוא יתאהב בך מחדש, תעריכי אותו, תגידי לו כמה הוא נחמד וטוב, תכיני לו אוכל חביב ותמיד תהיי בקשר עין עם ה' יתברך ,אל תצפי שהוא ישתנה ברגע אחד, פשוט תאמיני שזה תלוי בך , בהתקדשות שלך אם לא תתקדשי הוא לא יתקדש, גבר הוא המראה של האשה ! אם את צועקת הוא צועק, אם את מתחזקת הוא מתחזק, אם את מאמינה הוא מאמין, אם הבטחון שלך בה' גדל הוא אוטומטית מתחזק גם אם את לא רואה, שה' ישמור אותך צדיקה ותזכי לחיים מאושרים, אני מברך אותך בכל הברכות ומבטיח לך שתזכי לזוגיות טובה אם תתחזקי ובמקום להיות עצובה תהיי שמחה יותר וחייכנית יותר. זיכרי ! כאשר מצביעים על אדם, אצבע אחת מופנית כלפיו אבל שלוש אצבעות אחרות מופנות אלינו. אשריך שזכית ליראת ה' ! בעוד חודש תכתבי לי שוב באתר ואשמח לשמוע מה השתנה אם בכלל, כדי להמשיך לכוון אתכם. בהצלחה.
שלח לחבר קריאה בניפרד

התאהבתי בגבר בן 40 אני שוקלת לברוח איתו לחול


שאלה:

שלום כבוד הרב , אני בת 21 ואני מאוהבת ממש בגבר בן 40 , אנחנו ממש אוהבים זה את זה , יש לציין שבשביל להיות איתי הוא עלה ארצה ואבא שלי לא מסכים לזה בכלל אני לא יודעת מה לעשות ,הוא הציע שנברח יחד, אני צריכה עצה...מה אתה חושב לעשות,אנחנו כבר שנתיים יחד

תשובה:
אחותי היקרה, אל תיפגעי ממה שאומר לך, אבל אם תברחי עם הבחור הזה, תעשי את טעות חייך, הפרש של 19 שנה הוא הפרש ממש מהותי, גם 10 שנים זה לא מומלץ ומוגזם אז 19 שנה???

עכשיו הכל נחמד, אבל מה יהיה בעוד 30 שנה כשבעלך יהיה בן 70 ואת תהיי 51? האם את חושבת שיהיה לך מספיק כח לסעוד אותו? את חושבת שזה משחק? את עושה טעות חמורה, עצם העובדה שאת בקשר איתו כבר שנתיים זו כבר בעיה רצינית מאוד.
בשום פנים ואופן אל תעשי את הטעות המרה הזאת ! אף גבר בעולם לא שווה שאבדי בגללו את המשפחה שלך...

אבא שלך הוא אדם חכם, הוא יודע מה הוא אומר תשמעי לו הדק היטב.
חוץ מזה מעבר לעובדה שזה לא בריא ולא שייך, מי מבטיח לך שהוא יהודי?
בנוסף, אף פעם לא חשבת מדוע הוא לא התחתן עד גיל כל כך מאוחר?
האם את היית מסכימה שכשהבת שלך תהיה בת 10 היא תצא עם בחור בן 30?
הרי ברור לך שלא מדובר בדבר נורמלי, אני מאוד מקווה שאת יציבה בנפשך...
אם גבר מציע לך לברוח זה רק בגלל שאכפת לו רק מעצמו, הוא לא ממש חושב על המשפחה שלך, על הצער שייגרם להם, הוא רוצה רק לספק את היצרים שלו זה הכל
את לא באמת מעניינת אותו, אם היית חשובה לו הוא לא היה מנצל אותך ככה.
שלח לחבר קריאה בניפרד

שמירת נגיעה - אני בת 20 ויש לי חבר שקשה לו לשמור


שאלה:

שלום הרב רביד ! אני בת 20 וחצי ויש לי חבר כבר חודש וחצי. כל השלוש שנים הללו לפני שהכרתי אותו שמרתי נגיעה. לחבר שלי מאד קשה עם זה, אני מתעקשת על כך שנשמור נגיעה למרות כל הקושי המלווה בכך וקשה לו, מה עלי לעשות?

תשובה:

אחותי היקרה, הקטע פה הוא לא השמירת נגיעה , אלא היכולת שלך ושל החבר שלך לעבוד על מידת האיפוק , מי שלא יודע להתאפק לפני החתונה איך יצליח להתאפק אחרי החתונה? אם תתירי לחבר שלך לעבור על ההלכה ולגעת בך לפני החתונה, את הורסת לעצמך, כי אחרי החתונה הוא יבין שמותר לעבור על ההלכה ויגע בנשים אחרות ואז למי תבכי? ה' יתברך הזהיר אותך לא לעשות את זה, את הרסת לעצמך !
את מוזמנת לקרוא טיפים נפלאים לשמירת נגיעה: לחצי כאן לקריאה: "שמירת נגיעה"

בכל מקרה, אני אנסח שאלה עם חומרה דומה ואני מקווה שתביני מה לעשות...

שלום הרב רביד ! אני בת 20 וחצי ויש לי חבר כבר חודש וחצי , כל השלוש שנים הללו לפני שהכרתי אותו לא אכלתי אוכל לא כשר , לחבר שלי מאוד קשה עם זה הוא ממש אוהב אוכל לא כשר , אני מתעקשת על כך שנאכל רק אוכל כשר למרות כל הקושי ,  מה עלי לעשות? האם כדאי לי להיכנע ללחצים ולאכול נשנושי חזרזירים?
אני מאוד מקווה שתביני את המשל המצחיק...

אין שום היתר לגבר לגעת באשה ואין שום היתר לאף נערה בישראל לאפשר לגבר לגעת בה , זה שהרבה בני נוער נכשלים בזה ונופלים , לא מתיר את הדבר , לכל עבירה יש תוצאה , הפנקס פתוח והיד רושמת וכל מעשינו בספר נכתבים , השאלה איזה ספר את רוצה שיהיה לך בסוף ימיך? מתח , קומדיה , הומור , דרמה , את רוצה שיכתבו עליך דברים טובים , מסירות נפש? השתדלות? אהבת ה'? אמונה? תפילה? צניעות? או שאת מעדיפה שיכתבו, עבירות של כרת ! תאוות ! זימה ! פריצות ! נגיעות אסורות !

המפתח בידיים שלך , אל תתני לחודש וחצי להרוס שלוש שנים של אמונה ובטחון, זו לא חכמה לשמור נגיעה כשאין ניסיון , כל החכמה היא לראות האם בשלוש שנים האלה שמרת נגיעה כי באמת האמנת בכח האיפוק והסבלנות , או שפשוט לא יצא לך, כי עכשיו הניסיון שאת עומדת בו מעיד על העובדה שבשלוש שנים האחרונות לא באמת עשית השתדלות , פשוט לא היה לך ניסיון זה הכל, קשה באימונים קל בקרב , אם בשלוש שנים האחרונות היית מתאמנת ושומרת על עצמך , אז בקרב (עם החבר) היית מנצחת , אבל אם קשה לך בקרב סימן שלא ממש היו אימונים לשם שמים, בהצלחה.

לקריאת תגובות דומות שלי בנושא שמירת נגיעה לחצי כאן: "שמירת נגיעה"

שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה