שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם ו תמוז התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַחֲרוֹן אַחֲרוֹן מְנַצֵּח

הלכות בשמירת הלשון:
אבל הוא לא משקר

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

נמאס לי שאתם מנסים להוכיח את הדת עם גימטריאות

תחושת אטימות בתפילות ובחגים מדוע?

יש לי שאלה על הפרס של הטריוויה ועל מספר התווים המוגבל

טריוויה - זכיתי במקום הראשון מתי יגיע אלי הפרס היוקרתי?

האם סימילאק כשר?

כמה כסף צריך לתת עבור פדיון נפש?

דחוף... - חיילת חייבת לעשר?

אני צריכה לעשר מ-400 ש"ח בחודש?

אני ממש נהנית לשמוע אותך ברחובות והמדרשה מעולה !

למה אתם מגבילים רק ל-400 תווים?

תודה על האתר הנפלא הזה ! איך אפשר לכתוב יותר מ-400 תווים?

האם יש לרב שיעור טוב בנושא שלום בית?

אני חוששת לעלות למדרשה בגלל השטויות שעשיתי בעבר

חתונה והפרדה - הרב ברוך השם אני מתחתנת !!!!

גזלתי ממישהו כסף , איך לכפר על הגזל?

נתת טיפים לחזרה בתשובה - אפשר לקבל אותם?

תמונות לא צנועות או חברות

אתה חייב לקרוא הרב!

מה דעתך על שירות לאומי?

קשה לי..

מצרים - למה סבלנו כל כך במצרים?

הלכות שלושת השבועות - אפשר לקבל קישור להלכות?

יש לך טיפים חזקים לפרנסה בשבילי, אני במינוסים וחובות של ממש.

הרב רביד קיבלתי על עצמי לא ללכת לים מעורב

תהילים נחשב ללימוד תורה? או שצריך קביעות?

האם עלי לתת מעשרות גם מטיפים שאני מקבלת?

מה עושים עם בעל שלא מתעורר...

מה הרב אומר על הישיבה בעין הים?

שינוי שם - רב אחד אמר לי להחליף מיד את השם שלי

ואוו הרב זה ממש חזקקקקקקק !!! פעם לא אהבתי שאתה צועק היום אני מחכה שתצעק חחח

מהי מעלת הציצית

מכתב מרגש לרב רביד - תודה מכל הלב

מותר להמר? לשלוח טוטו? לשלוח וינר? לשלוח לוטו?

למה לא זכיתי באשה שמורה? יש לי צער גדול מזה.

ממש קשה לי ואין לי למי לספר את שבלבי..

שמעתי כל כך הרבה דברים על השם שלי אני רוצה להחליף אותו.

אני שוקלת לעשות שירות לאומי בבית ספר יסודי לבנות

אנחנו מאורסים אבל לא מפסיקים לריב שוקלים לבטל חתונה !

חלום על ציצית

עשיתי הפלה ואני רוצה לתקן אבל אין לי כסף

עשיתי פדיון כפרות ועדיין לא תרמתי את הכסף ! אני חוששת...

כשמברכים מישהו בבית כנסת את מי צריך להזכיר את שם אמו או שם אביו?

הכשלת הרבים - אני יושבת על החוף וקוראת שאלות באתר ופשוט מתביישת בעצמי

מדריך תרופות כשרות לפסח - 2011 - התשע"א

מי אמר שהתורה לא השתנתה עם השנים? זה הרי עבר בעל פה!

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

יצאתי עם מישהי 3 שנים נפרדנו ואני מרגיש שהיא הזיווג שלי


שאלה:

כבוד הרב שלום..קודם כל רציתי להגיד לך תודה על כל ההרצאות האלה על ההשקעה באתר היקר הזה..אני הכרתי את האתר רק לפני חודש ומשהו ופשוט אם נכנסים אליו אפשר לשבת שעות ,אני כל הזמן קורא כאן את התשובות הנפלאות שלך בכל אופן, יש לי שאלה אלייך ראיתי תשובות שלך לגבי אנשים ששאלו אם אפשר להרגיש שמישהי מסויימת היא הזייווג שלך ואמרת שזה יצר הרע וכ' וזה הטעייה..השאלה שלי היא האם זה מדוייק במאה אחוז, יצאתי לפני 3 שנים עם מישהי ונפרדנו ללא כל ריב..ועד היום לא יוצאת מהראש

תשובה:
אחי היקר, צריך להבדיל בין מחשבות שנובעות מתאווה לבין מחשבות שנובעות מאהבה אמיתית , מחשבות ענייניות ותכליתיות מתוך רצון להקים בית כשר ונאמן בישראל, לדעתי לרוב זה תואם גיל.

בגילאי 13-16 בד"כ מדובר במחשבות סתמיות או במחשבות שנובעות מתאווה.
בגילאי 16-19 כשהיצרים בוערים, סביר להניח שמדובר בשילוב של אהבה ותאווה.
בגילאי 19-23 תלוי באדם, בחור רציני עשוי לפתח אהבה, חפיפניק יפתח תאווה.

בכל מקרה כשגבר נקשר לנערה והם לא ממש שומרים נגיעה, סביר מאוד להניח שהמגע יקשר ביניהם וגם לאחר פרידה עולות אסוציאציות מסויימות, שירים מסויימים מזכירים לך את חברה שלך לשעבר ולא פשוט לשכוח אותה בכזאת קלות , אבל מכאן ועד לעובדה שאתה מרגיש שהיא הזיווג שלך הדרך רחוקה אחי. במקרה שלכם שיצאתם 3 שנים יתכן מאוד שנוצר ביניכם קשר עמוק, אבל אני חושב שכדי לדעת אם נערה מסויימת מתאימה לך מבחינה רוחנית ואנושית , יתכן מאוד שאתם מתאימים וקשר כזה עשוי אפילו להוביל לחתונה נפלאה. אבל אם נפרדתם רשמית , אני מציע שתפתח דף חדש במקום להיות עסוק בעבר , תתחיל לבנות את העתיד , אני יודע שלפעמים קשה מאוד לשכוח , אבל במקרים רבים זה כורח המציאות , כל מה שנותר לי לאחל לך זה המון הצלחה, ואם תרצה שנתפלל עליך תקרא פרק תהילים באתר ותשאיר לנו את השם שלך במדור ההקדשות לקריאת פרק לחץ כאן: "תהילים להצלחת עם ישראל".

צפייה בקישור הבא תעזור לך לגלות את כוחות הנפש שיש בך ולדעת איך לבחור בת זוג , לצפייה בקטעים הבאים לחץ כאן: "כוחות הנפש" , "בן זוג משורש הנשמה".
טיפים לרווקים - איך מוצאים זיווג בצורה נכונה - שיחתו של רביד נגר - לרווקים בלבד.
שלח לחבר קריאה בניפרד

אני שונאת את האף שלי !


שאלה:

שלום כבוד הרב, בתקופה האחרונה אני ממש שונאת את האף שלי. אני תמיד אומרת לעצמי שאני צריכה לקבל את עצמי ושככה ה' ברא אותי, ואני בשום פנים ואופן לא רוצה לעשות ניתוח. כשלא הולך לי בזוגיות אני ישר מאשימה את האף שהבחור ברח בגללו. אני לא יודעת איך להרים לעצמי את הביטחון. עד לפני 3 שנים לא שמתי לב לפרט השולי הזה והייתה לי הערכה עצמית גבוהה. מה אני יכולה לעשות כדי לעבוד על הביטחון וההערכה העצמית שלי?

תשובה:

אחותי היקרה, לדעתי בזכות האף שלך תוכלי לזהות נוכלים , מי שבאמת אוהב אותך וחפץ להקים איתך בית נאמן בגלל המידות הטובות שלך ובגלל מי שאת , לא יברח בגלל האף ואם הוא בורח , אז אולי כדאי באמת שיברח עכשיו ולא אחרי החתונה כשתהיי מבוגרת ויהיו לך קצת קמטים , כי כל זמן שמה שמעניין את הגבר זה רק חיצוניות , מה הוא אמור לעשות כשאשתו תתבגר? לברוח לה? הרי ברור לנו מעבר לכל ספק שבזוגיות יש הרבה יותר מאף יפה. אז... אני בטוח שאת נבונה וחכמה להבין שמי שפוסל אותך בגלל חיצוניות לא ראוי שתקימי איתו בית נאמן וכשר בישראל , המון הצלחה צדיקה.
 
סיפור יפה שיעזור לך..
פעם הייתה מישהי שהיה לה אף ממש מכוער, היא דיברה בפלאפון עם בחור ושניהם נקשרו האחד לשני , הוא אהב את השנינות שלה , את החכמה שלה , את המידות הטובות שלה ואת הצניעות שלה , הוא כל כך רצה כבר לפגוש אותה , אבל לא היה לה בטחון עצמי וכל הזמן היא דחתה את הפגישות על הסף , אבל מהר מאוד היא הבינה שאם היא לא תיפגש איתו היא עלולה לאבד אותו לנצח , אז היא התנתה תנאי , היא אמרה לו: "אני מוכנה לבוא בתנאי ששנינו נשב ונדבר גב אל גב" הוא גיחך והסכים והעיקר לראות אותה לפחות קצת..

היא הגיעה לפגישה מבויישת וסמוקה , העדינות שלה כבשה אותו , היא לא הסכימה להביט בו מרוב בושה , הם דיברו והוא ממש ביקש להביט בה , היא אמרה לו שאם   הוא ימשיך להתעקש היא פשוט תברח הבייתה , הוא הבטיח לא להלחיץ אותה וכך הם דיברו ודיברו צחקו ונהנו , כעבור שבוע שוב נפגשו וכל פעם הוא היה מגניב מבט חטוף
הוא כל כך אהב אותה וכל כך רצה כבר לראות אותה מבלי שתחשוש , אז הוא שוב ביקש יפה , היא אמרה בתנאי שאני באה עם כובע ולא מסתכלת לך בעיניים , הוא הסכים וכך לאט לאט הם נפגשו עד שיום אחד היא הרגישה מספיק בטוחה והוא ביקש שהיא תסיר את הכובע כדי שהוא יוכל לראות את פניה , היא הסכימה לעשות את זה רק בפגישה הבאה , הפגישה המיוחלת הגיעה ולאחר חודשיים הם נפגשו , לאט לאט היא
הסירה את הכובע והיישירה מבט.

ברגע שהעיניים שלהם נפגשו , הם הבינו שהם נועדו לחיות לנצח , היא לא האמינה , הוא אוהב אותי? הוא מעוניין בי? אבל מה עם האף שלי? מה הוא לא רואה את האף?
מה הוא עיוור? איך אפשר להתעלם מזה?

כששניהם חזרו הבייתה היא אזרה אומץ , הרימה טלפון ושאלה: "תגיד עידו אתה באמת אוהב איך שאני נראית? והוא ענה: "בוודאי" לא קצת מפריע לך האף שלי?
והוא ענה: "קצת" אבל לא משנה. היא אהבה את הכנות שלו והיא הבטיחה לו שאם    הוא יסכים להתחתן איתה אז אחרי החתונה היא תעשה ניתוח , הם צחקו על זה וכעבור כמה חודשים הם התחתנו.

אחרי החתונה הם כל כך נהנו ושמחו , עד שיום אחד היא ניגשת אליו ואומרת לו ,
"עידו , אני .... אני.... בהיריון" , עידו לא האמין , הם קרנו מאושר והיו פשוט בעננים, כך חלפה שנה ועוד שנה עד שיום אחד היא ניגשת לעידו ואומרת לו: "עידו , זהו זה , חסכתי את כל הכסף שהייתי צריכה , אני מוכנה ! " , עידו לא הבין על מה היא מדברת? ואז היא אמרה לו: "נו... מה קרה לך? אתה לא זוכר שדיברנו על זה? הניתוח !

עידו הזיל דמעה ואמר לה: "אלישבע אני לא מוכן לשמוע על זה , אוי ואבוי לך אם תגעי באף שלך אני כל כך אוהב את האף שלך שאני לא מוכן שתגעי בו , התרגלתי אליו והוא הדבר הכי יפה שיש בפנים שלך , אני אוהב אותך איך שאת שלא תעיזי לגעת בו והלוואי שגם לילדים שלנו יהיה אף בדיוק כמו שלך חחח ככה אני אוהב אותם יותר".

מקווה שתאהבי.. יום נפלא.שלח לחבר קריאה בניפרד

יש לי שלושה ילדים מגוי ואני זקוקה לעזרה גדולה


שאלה:

שלום כבוד הרב רביד, אני גרה בבלגיה הקרה, אני עוברת כרגע ניסיון קשה ממוות, שמעתי את ההרצאה שלך במקרה היום בבוקר והייתי חייבת לכתוב לך, אז ככה... הייתי נשואה לגוי ויש לי שלושה ילדים קטנים ממנו בבקשה אל תשפוט אותי, יצר הרע עבד שעות נוספות עלי, לילדים שלי יש שמות עבריים והם לומדים בבית ספר יהודי, לפני שנתיים התגרשתי בגלל סיבות של דת ולפני שנה האב החליט גם לבקש חזקת ילדים משותפת , כמובן שעמדתי למות, הוא קיבל את מה שביקש הילדים שבוע אצלו ושבוע איתי, הילדים מבולבלים ומפוחדים רק לראות אותם בוכים כי הם לא רוצים ללכת לאבא זה מרסק אותי לגמריי, אני מתפללת המון אבל לא רואה ישועה ,כניראה לא מגיע לי, אין לי מספיק זכויות אנא ממך האם תוכל להיתפלל על הילדים שלי שהאבא יוותר עליהם ושנעלה לארץ ישראל לטובה במהרה....

תשובה:

גב' היקרה שלום וברכה.
קראתי בעיון את המכתב שכתבת , אני מבין שאת מתמודדת עם ניסיון לא פשוט, ובע"ה אתפלל עליך ועל ילדיך שתזכו לעלות לארץ בשמחה (קיבלתי את שמך ואת שם ילדיך)אבל לדעתי לא מדובר בניסיון , מדובר בתוצאה של מעשים אסורים חמורים שעשית, ברגע שבחרת לחיות עם גוי, להתחתן עם גוי ולהביא ממנו ילדים, היית צריכה לקחת בחשבון שה' יתברך לא ישמח מזה, כשבנות ובנותיו מתבוללים ועוזבים את דרך חז"ל, אלה הם התוצאות, למזלך את יהודיה ולכן ילדיך יהודים, אם זה היה להיפך הילדים היו גויים לכל דבר , אבל למזלנו את יהודיה כשרה וזכית לעשות תשובה

אם תקבלי על עצמך תשובה שלימה אין לי ספק שמן השמים ירחמו ותזכי שהילדים שלך יהיו כשרים. "אין דבר העומד בפני התשובה" אבל כדי שתיעשה עבורך השתדלות מן השמים עליך לעשות השתדלות קטנה בעצמך, כדי שתהיה סייעתא דשמיא מן השמים, עלינו להתעורר מלמטה ובזכות אתערותא דלתתא (התעוררות של מטה - בידי אדם) תהיה התעוררות בשמים בחינת: "אתערותא דלעילא" (התעוררות מן השמים לעוזרו) 

תבחרי אחת מהקבלות הבאות ויהי רצון שהברכה תחול על הקבלה שקיבלת.
א) שמירת שבת - להקפיד יותר על שמירת שבת עד שתזכי לשמור שבת כהלכה
ב) כיסוי הראש וצניעות - להקפיד יותר על כיסוי ראש וצניעות הלבוש כיאה לבת מלך

מעבר לקבלה שתקבלי על עצמך (יהי רצון שתזכי לקבל את שתי הקבלות) אני רוצה שתבטיחי לה' יתברך שכשתזכי שהילדים יעלו לארץ הקודש תרשמי אותם למוסדות חינוך תורניים ובע"ה כשתזכי להתחתן מחדש תתחתני עם בחור ירא שמים ששומר תורה ומצוות, מהיום תקפידי להדליק נרות שבת 10 דק' לפני מה שכתוב בלוח השנה ותתפללי על זה מעומק הלב (אפילו תבכי על זה) ואני מאמין באמונה שלימה, שה' יתברך יתמלא ברחמיך עליך, יקדים את ישועתך כשם שאת הקדמת את הדלקת הנרות ואם אני התרגשתי ואני אדם פשוט שלא מכיר אותך, אז אין לי צל של ספק שבורא עולם שאת הבת שלו , הנסיכה שלו שרוצה לחזור לארמון יתרגש מאוד ויעזור לך.

לקריאת תהילים יומית באורלנוער ובקשת ברכה לחצי כאן: "תהילים לכל הישועות"
כל מי שמשתתף בקריאת התהילים יש לו חלק בספר שלם, כל יום מסיימים באתר מספר ספרים ואשרי מי שזוכה להיות חלק מקריאת התהילים הגדולה, אנחנו מתפללים על כל מי שמשאיר שם באתר ומקווים מאוד שזכות דוד המלך תגן על כלל ישראל אמן.

שלח לחבר קריאה בניפרד

ירד לי החשק , איך מחזירים את ההתלהבות בעבודת השם?


שאלה:

שלום לרב רביד היקר! סליחה שאני גוזלת מזמנך,אני בחורה דתיה ולפני שנה התחלתי להתחזק בזכותך בעיקר, בתקופה האחרונה של החופש ירד לי מאוד החשק למצוות ואני כבר לא מתפללת ואומרת קריאת שמע וכו',ממש קשה לי עם זה התקקרתי מאוד מבחינה רוחנית, הדבר היחידי שאני מקפידה עליו זה שיעור שלך פעם בשבוע וגם זה לא בהתלהבות של פעם, הרב תעזור לי אני רוצה להתרגש מהעבודת ה'! תודה רבה כבוד הרב

תשובה:

אחותי היקרה, קודם כל , כל הכבוד לך על הכנות, דבר שני צר לי מאוד לשמוע שהפסקת לומר קריאת שמע שעל המיטה, זה הגן עליך מהמון קטרוגים ויצר רע, ולא לחינם את מתחילה להתקרר, ברגע שהפסקת לומר שמע ישראל והפסקת להתפלל, הדרך מכאן ועד לנפילה הבאה, קצרה מאוד.

הטיפ המרכזי שאתן לך יהיה פשוט , אמרת שאת לא מתרגשת , שאת מתקררת !!!
התשובה שלי: "מה עושים כשחלב מתקרר???" מרתיחים אותו צדיקה...

יש 2 אפשרויות להרתיח חלב (על אש קטנה לאט, או על להבה גדולה מהר)
1) על אש נמוכה לאורך זמן - שיעורי תורה , תפילות , עד שמגיעים לרתיחה...
2) רתיחה הרבה יותר מהירה - אסון , תאונה , חולי , צער , ייסורים - מתחזקים בקלות
אני ממליץ על האפשרות הראשונה , אם נרתיח את עצמנו לאט ובטוח לא נצטרף רתיחה מהירה שעלולה לעלות לנו מחיר כבר, כי לפעמים החלב גולש ואפילו נשרף לא חבל?

בכל מקרה, חשוב שתדעי שטבעי מאוד להרגיש קרירות רוחנית, אי אפשר כל הזמן להיות בהתלהבות, בדיוק כמו בזוגיות בין גבר לאשה, מה את חושבת שאבא ואמא כל היום מאוהבים עד הגג??? אני בטוח שלא... אז למה הם בכל זאת מחליטים להישאר אחד עם השני??? למרות שהם לא כל כך מתרגשים??? בגלל שהם אנשים רציניים, חכמים ונבונים, שמבינים שכדי להצליח בחיים צריך לעמוד בהתחייבויות ולבנות זוגיות טובה לאורך זמן, אי אפשר כל שנה להחליף בית , להחליף רכב , להחליף עבודה , להחליף אשה , חייבים להיות רציניים ולבנות את עצמנו !

אם תחליטי לוותר , אני אבין , זכותך לעשות מה שאת רוצה , אני בסך הכל מנסה לחנך את הנערים שבאים לקבל ממני עצה ולשמוע שיעורים , להיות רציניים ! לקבוע עיתים ! בלי קביעות אי אפשר להצליח בשום דבר בחיים , כשקובעים עיתים מתקדמים.

בואי נראה מה קורה למי שזוכה לקביעות?
קביעות בעבודה - גוררת קידום ומשכורת גבוהה יותר
קביעות בנטילת תרופה - מפחיתה את הכאב ומונעת נזק
קביעות במריחת משחות - מונעת פטריות ומגנה על העור
קביעות בטיפוח הגוף - גורמת לתהליך הזדקנות איטי יותר
קביעות בטיפול ברכב - תשמר את הרכב לאורך זמן
קביעות באימוני כושר - תניב שרירים
קביעות בדיאטה - תגרום לנו להוריד במשקל
קביעות בלימודים - תניב חכמה ותוצאות ראויות
קביעות בשיעורי תורה - תניב קשר עם ה' , חכמה , יראת שמים , איפוק , זוגיות ושלום

בואי נראה מה קורה כשאין קביעות?
חוסר קביעות בעבודה - אין קידום
חוסר קביעות בנטילת תרופה - מגבירה את הכאב ואת תופעות הלוואי
חוסר קביעות במריחת משחות - מאפשרת לפטריות ולדלקות להתפשט
חוסר קביעות בטיפוח הגוף - גורמת להזדקנות מהירה של עור הפנים
חוסר קביעות בטיפוח הרכב - עלולה לגרום לנזקים עתידיים יקרים מאוד
חוסר קביעות בכושר הגופני - גורמת לשרירים להיות רפויים וחלשים
חוסר קביעות בדיאטה - גורמת להשמנת יתר
חוסר קביעות בלימודים - גוררת כישלון במבחנים והפסד של חכמה אדירה
חוסר קביעות בשיעורים - גוררת בטלה ,שעמום , חטאים, ריחוק מה' , אין שלום !

בואי נבדוק אם לכל הדברים הנ"ל צריך חשק או שפשוט חייבים?
עבודה - עובדים גם בלי חשק , אחרת אין לנו כסף...
רפואה - לוקחים תרופות גם בלי חשק , אחרת נשארים חולים...
בריאות - מורחים משחות גם בלי חשק , אחרת נתמלא בפטריות...
טיפוח - מטפחים את הגוף גם בלי חשק , אחרת מי יתקרב אלינו ???
כושר - חייבים לשמור על הכושר , אחרת נתנוון ונהיה מוגבלים בתנועה בגיל צעיר
דיאטה - מורידים משקל גם בלי חשק ! אחרת הבעל יתחיל לפזול לכיוונים אחרים
לימודים - חייבים ללמוד גם בלי חשק , אחרת נעבוד קשה בשביל משכורת מינימום
שיעורי תורה - אם לא נלך לשיעורי תורה , נרד מהדת ונקבל בן זוג שלא יודע להתאפק

אני מאוד מקווה שהבנת את המסר והבנת כמה חשוב לשמור על קביעות , ברגע שמתחילים להזניח את הקביעות , הגשמיות משמינה , יצר הטוב מתחיל להתנוון ,  הפטריות של היצר הרע מתחילות להתפשט בגופנו כי הפסקנו למרוח את משחת הקדושה , אנחנו נכשלים במבחן החיים , כי בחרנו לא לשמוע להוראות היצרן ואז
אנחנו נפגשים עם היצרן (ה' יתברך) רק באסונות , בבתי חולים , בבתי קברות , או
להבדיל, בברית , בר מצווה , חתונה , או אירועים משפחתיים שחייבים להגיע אליהם

עכשיו תשאלי את עצמך אם את מוכנה לחיות לצד בן זוג שבא לבקר אותך רק...
א) כשאת חולה
ב) כשקרה לך אסון
ג) כשאת בבית חולים
ד) כשיש לך אירוע משפחתי
ה) כשמגיעים החגים
ו) כשתגיעי לבית העלמין בשיבה טובה

אחותי היקרה, היה חשוב לי להגיב לך בצורה מכובדת ולפנות לך זמן יקר, כי את מגיעה לשיעורים שלנו בקביעות, אבל בלי קשר, אני חושב שהבהרתי לך היטב את הנקודה, לפעמים יש דברים שצריכים לעשות גם אם לא תמיד יש חשק , כי זה רצון ה' כדי שנצליח כדי להתרגש צריך לתת יותר , נתינה מולידה רגש ואהבה , כשגבר נותן מעצמו לאשתו , קונה לה , דואג לה , מפתיע אותה , אוכל איתה , מדבר איתה , כל אלה מעידים על נתינה , זה מקשר בין בני הזוג וכך מטפחים את האהבה , כך בדיוק ברוחניות , כשנותנים מעצמנו , מתפללים לה' , מברכים אחרי ולפני האוכל , נוטלים ידיים , קוראים קריאת שמע , מגיעים לשיעורי תורה , הנתינה מקשרת ומולידה אהבה , מי שבאמת רוצה להתאהב בה' יתברך שלא יחכה לפיגועים , למלחמות , לאסונות , לתאונות ובטח ובטח שלא למחלות ומוגבלות פיזית שתאלץ אותו לשאת תפילה ח"ו , החכמה היא לעשות רצון ה' ולהתפלל לפני שבאה צרה , כי ע"י השיעורים והתפילות שלנו אנחנו מבטלים הרבה גזירות קשות ורעות מעלינו ומעל עם ישראל ,,,

יהי רצון שזכות התגובה הנ"ל וכל מי שקורא אותה , תעמוד לכל הפצועים שנפצעו בפיגוע האחרון בדרך לאילת ולעילוי נשמת כל הנרצחים ת.נ.צ.ב.ה

את מוזמנת לעיין בתגובות דומות שכבר עניתי בנושא:
א) למה אני לא מתרגש בתפילות שלי?
ב) אני הולכת לשיעורי תורה וכבר לא מתרגשת
ג) אני לא מתרגשת בתפילות שלי

הרצאות וסרטונים שעשויים לעזור לך...
א) חייבים קביעות
ב) קביעות עיתים לתורה - הרב ניסים יגן זצ"ל
ג) ההבדל בין חפיפניקים לרציניים - שיעור קצר ונפלא
ד) שיחה נפלאה לחוזרים בתשובה 

שלח לחבר קריאה בניפרד

פייסבוק - אפשר לפתוח פייסבוק לזיכוי הרבים?


שאלה:

כבוד הרב.. אני יכולה לפתוח פייסבוק משלי ושאני ישים שם דברי תורה על שבת.. צניעות וכל זה בסטטוס? ולדבר עם חברות שלי קצת.. אבל עם בנים לא.. אז אני יכולה לפתוח פייסבוק לזיכוי הרבים? ואני לא ישים שם תמונות שלי ח"ו אלא ישים שם תמונות קודש [ספרי תורה ] זה ממש יחזק אנשים מה אתה אומר כבוד הרב?

תשובה:
פייסבוק זה יצר הרע גמור , זה ביטול תורה גמור , זו פריצות גמורה , זה בזבוז זמן אדיר , זה כל מה שבת מלך לא צריכה לעשות , אם גם ככה יש לך פייסבוק ואת לא מתכוונת למחוק אותו , ה' ירחם עליך לפחות תעסקי בזיכוי הרבים ובפרסום הרצאות , אבל מי שזכתה שלא יהיה לה פייסבוק וודאי שמעלתה גדולה יותר, אם לא פתחת אל תפתחי , אם כבר פתחת אני לא בא להתיר את השרץ , אבל במקום לשים שם פריצות , עדיף לשים שם קישורים לאורלנוער או לכל אתר בקדושה , קצת קשה לי עם העובדה שקדושה ופריצות יהיו באתר אחד ושמעתי גם שעשויה להיות עם זה בעיה הלכתית חמורה, במיוחד אם יש שם תמונות לא צנועות וכו',,, לכן שומר נפשו ירחק ! ה' יציל אותנו מהביטול תורה הזה... קשה מאוד לומר לבני הנוער למחוק את הפייסבוק, אבל יש כבר עשרות אלפי בני נוער שגולשים באורלנוער וצופים בהרצאות וקוראים שאלות ותשובות במקום לבזבז את הזמן היקר שלהם בהתכתבויות חסרות תכלית שגובלות בביטול תורה גמור ובבזבוז זמן אדיר, אני אישית חושב שהאינטרנט באופן כללי הרס את הנוער, יש בו יותר נזק מתועלת, אבל אדם חכם יכול לנצל אותו בתבונה ולהפיק ממנו גם תועלת רבה, אם היינו יכולים להחזיר את הגלגל אחורה ולבטל את כל האינטרנט אני הייתי הראשון שעושה את זה אבל היות ואני רואה את המצב הקשה של בני הנוער שכל היום גולשים באתרים לא ראויים, החלטתי לפתוח את אורלנוער כדי לנסות להציל כמה שיותר בני נוער אבודים שאין להם בכלל מושג מהי פרשת השבוע, מהי יהדות ומהי שבת קודש.
לפתוח פייסבוק כדי לזכות את הרבים , זה כמו לפתוח מועדון בלב תל-אביב או פאב עם מוזיקה לא כשירה ואוכל לא כשר ולפעמים גם ריקודים ופעם ב... מגיע מרצה לקרב את הנוער, זה לא שייך לדעתי, במקום של פריצות לא שייך לדרוש ! כמו שאף רב לא ידרוש במקום שיש בו פריצות , גם אנחנו צריכים ולהעדיף לא לפתוח פייסבוק. (אבל שוב, מי שכבר יש לו והוא לא מתכוון למחוק, לפחות שיפרסם קישורים לאתר)
תגיות: פייסבוק
שלח לחבר קריאה בניפרד

חצאיות גינס מותר או אסור? מה דעת ההלכה על חצאית מגינס?


שאלה:

בשבח והודיה להשם יתברך אני זוכה להתקרב לאבא שבשמיים ולהתחזק, האם מותר ללבוש חצאיות ג'ינס אבל עד מתחת לברך? והאם מותר ללבוש חצאיות שלא בצבע גי'נס אבל הבד כן ג'ינס עד מתחת לברך. תודה על תשובתך .

תשובה:
אשריך שזכית להתקרב לה' יתברך. אספר לך משהו אישי , כשאני נהגתי ללכת עם ג'ינס מאוד אהבתי את הג'ינסים, אחד הדברים שלי באופן אישי היה הכי קשה לוותר עליהם היה הג'ינס ! (למרות שלגברים אין איסור ללכת עם ג'ינס) פשוט לא הרגשתי ירא שמים, לא יודע איך להסביר את זה, תמיד כשראיתי את הרב שלי , לא הצלחתי לדמיין אותו הולך עם ג'ינס, זה נראה לי לא מכובד לבן תורה , כשהצלחתי לעשות את השינוי הזה , חל שינוי אדיר ביראת שמים שלי , התחלתי להסתובב פחות במקומות מפוקפקים , התחלתי להיות רציני יותר בעבודת ה' שלי ואני בטוח שאם תחליטי לעבור מחצאיות ג'ינס לשמלות מכובדות, תהיי במקום אחר (למרות שזה מותר מעיקר הדין)

להלן דעתי בנושא:
א. לא ראוי לבת מלך ללכת עם חצאיות ג'ינס (גם אם מעיקר הדין יהיה מי שיתיר)
ב. אף גדול דור ירא שמים אמיתי לא ימליץ לבת מלך ללכת עם חצאית ג'ינס.
ג. יש דברים שההלכה לא אוסרת אולם לדעתי יש לזה גדר של "נבל ברשות התורה"
ד. אם את בתהליכי התחזקות לדעתי את יכולה להמשיך ללכת עם ג'ינס אבל תשתדלי.
ה. זה שהמון בנות חפיפניקות הולכות עם ג'ינס , לא מתיר לכולם לנהוג כך.
ו. לגברים מותר כי זה לבוש גברי מובהק ובשונה מנשים זה לא מבליט באותה מידה.
ז. לא ראוי להחמיר על נשים שהולכות כך אם הן בתהליכי התחזקות או במדרשיות.
ח. אם אתם יראי שמים ומנהג המקום הוא ללכת עם ג'ינס, מעיקר הדין אין בכך איסור.
ט. מסגרות חינוך חרדיות לא יאפשרו זאת משום שזה מעיד על מתירנות וחוסר צניעות. 

לדעתי חצאיות הג'ינס בד"כ צמודות ומבליטות את הגוף, זה לבוש של "חפיפניקות" ולא של בחורות רציניות ובנות מדרשה, באף מדרשה לא יחנכו בנות ללכת עם ג'ינס, גם אם הדבר מותר , אין רוח ההלכה נוחה הימנו , זה בדיוק כמו שיתירו להסתפר בצורה שאינה תואמת בחור ישיבה , למרות שבתורה אין אסור להסתפר "מדרגה" (קצר למטה והרבה שיער למעלה) כך אין איסור ללכת עם חצאיות ג'ינס, אבל מי שלומד במקום מסודר, מי שיש לו אבא ואמא ששומרים על צניעותו ומחנכים אותו ליראת שמים, לא יתיר לבנותיו ללכת כך, לא בגלל האיסור, פשוט בגלל שזה מקרר אותן ביראת שמים וע"י כך הן נדמות לבנות מהעולם החילוני וסופן לנהוג שחוק וקלות ראש כמו הבנות החופשיות.  בת מלך אמיתית צריכה ללכת עם שמלות יפות ולא עם חצאיות מחוספסות, קצרות , צמודות ורחוקות מלהיות "בד"ץ" ! בקיצור, לדעתי זה תלוי ברמה הרוחנית של הנערה, אם היא בשלבי התחזקות, אף אחד לא יאסור עליה ללכת עם ג'ינס (לדעתי) אבל אם כבר שנה שלימה היא הולכת עם ג'ינס זו כבר בעיה, צפו בקטע הבא: "קנגרו או בת מלך"

לסיכום: למרות שמעיקר הדין אין איסור ללכת כך, אין ראוי לבת מלך שתלך עם ג'ינס.
שלח לחבר קריאה בניפרד

נשרפו לי הפנים והשיער שלי עלה באש !!!


שאלה:

שלום כבוד הרב רביד, יש לי בנות דודות שאנחנו לא מדברות חלמתי שהייתי אצלן בבית ורציתי להדליק סיגריה מהגז והפנים שלי והשיער עלו באש במשך זמן ארוך ניסיתי לכבות את האש מהפנים שלי כשהצלחתי לכבות את האש הופיעה אמא שלי ולקחה אותי לבית החולים אני בדרך לשם הפצעים שלי התחילו להגליד הייתי שמחה לקבל את תשובתך.

תשובה:

אחותי היקרה, אני לא אוהב לפרש חלומות ואני מבקש לא לשלוח שוב חלומות.
בכל מקרה בגלל שמדובר במקרה מעניין , אפרש לך מקצתו.

על אש אמרו חכמים:
הרואה שנפל באש - מן השמים מרמזים לו להתפלל כדי שלא יהיה מוות בארצו.
נפל בעצמו בתוך האש - משמים מרמזים לו לעשות תשובה כדי שלא יפול באש גה'.
ראה את ביתו נשרף - יתחזק באהבת חינם כדי שלא תבוא עליו מחלוקת ח"ו.
ראה אש שבאה לשרוף או להזיק לו - יתפלל וישנה מעשיו כדי שרעה לא תבוא עליו.
ראה אש בתוך עששית - יזכה לישא אשה חדשה (רמז לזיווג הגון - אש שאינה מזיקה)
ראה אש כבויה - סימן לא טוב הוא ויעשה תשובה והטבת חלום)
ראה אש בכבשן או בתנור - דברים רעים יבואו לו ויעשה תשובה.

בכל מקרה, ניתן לראות שבאופן כללי אש לא ממש מסמלת דברים טובים , אך היות ולימדונו חכמים לפתור לאדם חלומותיו לטובה משום שהכל הולך אחר הפתרון , אפתור לך את החלום בצורה טובה כדי שיתקיים בך לטובה.

זה מה שאני מבין מחלומך.
א) את לא מדברת עם בנות דודות שלך. (עבירה רוחנית - "לא תשנא את אחיך בלבבך")
ב) את מזיקה לעצמך בעישון אסור. (עבירה גשמית)
ג) נשרפו פניך. (פנים מלשון פנימיות)
ד) נשרף שיערך.  (שיער באשה ערווה)
ה) אמא שלי. (אמא = הבינה , או השכינה אם תרצי)
ו) לקחה אותי לבית חולים. (רומזים לך מן השמים להיזהר מן החטא)
ז) הפצעים מגלידים בבית חולים. (בזכות התשובה שלך את זוכה למיתוק הדינים)

אני חושב שכדאי שתתפייסי עם דודות שלך , כדאי מאוד שתפסיקי לעשן ואם את לא מעשנת תחשבי על עבירה פיזית שאת עושה שכדאי שתפסיקי לעשות , תפסיקי לפגום בפנימיות שלך , תקדשי את המחשבה שלך , תקפידי לשמור על צניעותך ששיער באשה ערווה ורומזים לך מן השמים (לעניות דעתי) להיזהר מחוסר צניעות (אם יש לך תמונות באינטרנט תסירי אותן משם או שמא את הולכת ומסתובבת בחוסר צניעות - הגיע הזמן להתלבש כבת מלך) תתפללי לה' יתברך שיתן לך בינה להבין איך לעשות תשובה על חטאיך, תתחברי למסגרת טובה (אפילו שיעורי תורה באיזור מגורייך) ובע"ה בזכות הצניעות שלך , התשובה שלך והבינה שבה ה' חנן אותך , תזכי שיתבטלו מעליך כל גזירות קשות ורעות. 

לסיכום:  חשוב מאוד שלא נסמוך על חלומות , אבל במקרה שלך המסר בחלום היה כל כך ברור , אז הרשיתי לעצמי לפרש לך אותו בצורה רוחנית לשם שמים , כולי תקווה שתזכי ליישם את הדברים ותקפידי לא להכשיל בנים , לא בגופך ולא בפניך היפות. (אל תרבי להתקשט ולהתייפות בצורה מוגזמת , שימרי על צניעותך במחשבה דיבור ומעשה)

שאלות ותשובות נוספות בנושא:
1) שאלות ותשובות בנושא חלומות 1.
2) שאלות ותשובות בנושא חלומות 2.

אני מצרף לך שני סרטונים שאין לי ספק שאם תצפי בהם תביני מה רצו לרמוז לך מן השמים , בכל מקרה , הסרטון הראשון ירגיע אותך מאוד ויהי רצון שהצפייה בסרטון השני , תכפר לך בע"ה על האש בחלום ותזכי לחשק גדול בעבודת ה', אש האהבה !
.שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה