שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם ו אייר התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לֹא מַפְסִיק לְהִסְתַּכֵּל

הלכות בשמירת הלשון:
סיפור רכילות לשם תוכחה

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

נמאס לי שאתם מנסים להוכיח את הדת עם גימטריאות

תחושת אטימות בתפילות ובחגים מדוע?

יש לי שאלה על הפרס של הטריוויה ועל מספר התווים המוגבל

טריוויה - זכיתי במקום הראשון מתי יגיע אלי הפרס היוקרתי?

האם סימילאק כשר?

כמה כסף צריך לתת עבור פדיון נפש?

דחוף... - חיילת חייבת לעשר?

אני צריכה לעשר מ-400 ש"ח בחודש?

אני ממש נהנית לשמוע אותך ברחובות והמדרשה מעולה !

למה אתם מגבילים רק ל-400 תווים?

תודה על האתר הנפלא הזה ! איך אפשר לכתוב יותר מ-400 תווים?

האם יש לרב שיעור טוב בנושא שלום בית?

אני חוששת לעלות למדרשה בגלל השטויות שעשיתי בעבר

חתונה והפרדה - הרב ברוך השם אני מתחתנת !!!!

גזלתי ממישהו כסף , איך לכפר על הגזל?

נתת טיפים לחזרה בתשובה - אפשר לקבל אותם?

תמונות לא צנועות או חברות

אתה חייב לקרוא הרב!

מה דעתך על שירות לאומי?

קשה לי..

מצרים - למה סבלנו כל כך במצרים?

הלכות שלושת השבועות - אפשר לקבל קישור להלכות?

יש לך טיפים חזקים לפרנסה בשבילי, אני במינוסים וחובות של ממש.

הרב רביד קיבלתי על עצמי לא ללכת לים מעורב

תהילים נחשב ללימוד תורה? או שצריך קביעות?

האם עלי לתת מעשרות גם מטיפים שאני מקבלת?

מה עושים עם בעל שלא מתעורר...

מה הרב אומר על הישיבה בעין הים?

שינוי שם - רב אחד אמר לי להחליף מיד את השם שלי

ואוו הרב זה ממש חזקקקקקקק !!! פעם לא אהבתי שאתה צועק היום אני מחכה שתצעק חחח

מהי מעלת הציצית

מכתב מרגש לרב רביד - תודה מכל הלב

מותר להמר? לשלוח טוטו? לשלוח וינר? לשלוח לוטו?

למה לא זכיתי באשה שמורה? יש לי צער גדול מזה.

ממש קשה לי ואין לי למי לספר את שבלבי..

שמעתי כל כך הרבה דברים על השם שלי אני רוצה להחליף אותו.

אני שוקלת לעשות שירות לאומי בבית ספר יסודי לבנות

אנחנו מאורסים אבל לא מפסיקים לריב שוקלים לבטל חתונה !

חלום על ציצית

עשיתי הפלה ואני רוצה לתקן אבל אין לי כסף

עשיתי פדיון כפרות ועדיין לא תרמתי את הכסף ! אני חוששת...

כשמברכים מישהו בבית כנסת את מי צריך להזכיר את שם אמו או שם אביו?

הכשלת הרבים - אני יושבת על החוף וקוראת שאלות באתר ופשוט מתביישת בעצמי

מדריך תרופות כשרות לפסח - 2011 - התשע"א

מי אמר שהתורה לא השתנתה עם השנים? זה הרי עבר בעל פה!

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

סיפור אישי קצר - נכשלתי באשת איש 8 פעמים וחיכיתי 8 שנים לאשה ו-8 שנים לילדים


שאלה:

שלום.אני רואה שנכשלים הרבה בברית יש לי סיפור על עצמי לזיכוי הרבים:הייתי בן 20 חטאתי עם אשת איש 8 פעמים.עכשיו תשימו לב 8 שנים עד שהתחתנתי,8 שנים לא הבאתי ילדים,8 שנים בלי עבודה.תאמינו לי כיום אני בן 47 עם 8 ילדים. ורציתי לומר לכם שאף בחורה לא שווה את הסבל שעברתי ובסך הכל 8 פעמים חטאתי,ותיראו שילמתי על חטא וחטא שנה שלימה עד שעשיתי תשובה והקב"ה זיכה אותי ב-8 ילדים.נסיון קשה אין יאוש רק לחזור בתשובה

תשובה:
לא יאומן כי יסופר , אשריך לחיי העולם הבא שזכית לקבל ייסורים באהבה , יהי רצון שכל מי שיקרא את הסיפור המרגש שלך ויתחזק זכותו תעמוד לך, ריגשת אותי אחי , איך בכמה שורות פשוטות אפשר לגרום לאחרים להתחזק , אני אישית התחזקתי מזה נשמה, כל הכבוד לך, יהי רצון שתזכה שיכופר לך העוון הנורא של אשת איש ותזכה לקרב את עם ישראל, עם סיפור כזה ואמונה כזאת אין פלא שזכית ל-8 ילדים יהי רצון שתזכה לילדים תלמידי חכמים. תבורך נשמה חיזקת אותי מאוד ולכן אחזק אותך גם, יש לי חבר קרוב שלא שמר נגיעה לפני החתונה 4 שנים, הוא כל כך רצה להתחתן ובסופו של דבר התחתן עם אותה נערה, שנה שלימה לא היו לו ילדים והוא קיבל באהבה, אחרי שנה הוא התחיל לדאוג, אחרי 3 שנים הוא ניגש לרב יורם אברג'ל הרב שאל אותו, כמה שנים לפני החתונה נכשלת עם הנערה שאיתה התחתנת? הבחור ענה: 4 שנים, הרב שוב שאל, כמה שנים עברו מאז שהתחתנת? הבחור ענה: 3 שנים, הרב אמר לו: בתום 4 שנים שלימות, אשתך תלד וכך יכופר לך חטא הנעורים, אני מכיר את הבחור באופן אישי, בדיוק 4 שנים לאחר החתונה אשתו ילדה, היום הוא מאושר והוא לא עוזב את הרב יורם אברג'ל, יהי רצון שזכות הרב תעמוד לכלל ישראל ונזכה לכפר על חטאינו לא ע"י ייסורים וחולאים רעים, אלא רק ע"י מצוות ומעשים טובים.
שלח לחבר קריאה בניפרד

כבר לא בטוחה ! בעלי לא מתייחס אלי...


שאלה:

שלום כבוד הרב, אני צריכה את עזרתך בבקשה .אני נשואה שנה, לאחרונה היחס (או יותר נכון גם החוסר יחס של בעלי) כבר בלתי נסבל, ירד לי ממנו באופן משמעותי, הוא פחות. אני לא יודעת אם אני עדיין אוהבת אותו. איך אני יכולה לדעת אם אני עדיין אוהבת אותו???? אשמח לקבל תשובה שתעזור לי, אני בקושי מתקרבת אליו כבר שבוע ואנחנו כבר בקושי מדברים, חוץ מפעם ב...

תשובה:
אחותי היקרה, כשיש פצע ביד לא כורתים את היד ! הולכים לרופא לטפל בפצע, הכי קל לוותר ולהתגרש אבל גירושין זה לא פתרון, זו כריתת יד ! אני בטוח שאת בחורה חכמה.

כדי לא לכרות את היד (לא להתגרש) זה מה שתעשו.
א) תפנו יותר זמן אחד לשני, אם יהיה לכם זמן לדבר, תקשורת טובה תציל את המצב.
ב) השנה הראשונה היא השנה הקשה ביותר מכאן ואילך יהיה קל יותר בע"ה.
ג) אל תדברי איתו בכלל על גירושין ! ברגע שנותנים למקטרגים פתח הם פועלים היטב
ד) תנסי תמיד לזכור מה גרם לך להתחתן איתו , תראי את חצי הכוס המליאה
ה) תבקשי ממנו ללכת איתך לייעוץ (סביר מאוד להניח שהוא לא ירצה) תהיי חכמה?
ו) תתפללי על זה, תתפללי לה' שיתן בלבך לאהוב אותו
ז) אל תחשבי שהזיווג הבא יהיה מוצלח יותר, לא בורחים מהתיקון מתמודדים !

זיכרי ! אם ה' יתברך מפגיש בין בני זוג כנראה שיש בזה עיניין, לא סתם ה' יתברך הפגיש ביניכם, את יכולה לקבל את זה באמונה ולנסות להציל את הנישואין שלך, או לוותר ולחפש הרפתקאה חדשה, אני רק יכול לומר לך שמי שלא מנסה לוותר ולהתפשר לעולם לא יסתדר עם אף בן זוג. בקיצור: רק רופא יכול לרפא פצע ביד אין טעם לכרות את היד צריך פשוט ללכת לרופא טוב, אני ממליץ על הרב אבנר כוואס, השבוע דיברתי איתו, תדברו איתו והוא ישמח לעזור, לכניסה לאתר של הרב לחצי כאן: "הרב קוואס"
הרב אבנר קוואס הוא מומחה לשלום בית יש לו אתר נפלא שנקרא: "ביתי החדש" , אני בטוח שהוא יכול לעזור לכם אם אתם מוכנים לעזור לעצמכם, בכל בית שני בישראל יש בעיות לא פשוטות, השכינה בגלות וכשאין שכינה בבית אין שלום בבית, כדי להחזיר את השכינה לבית בעלך צריך ללמוד תורה ואת צריכה ללכת בצניעות ושניכם צריכים למצוא זמן אחד לשני רק כך תצליחו.

תגובות דומות שאת מוזמנת לקרוא בנושא שלום בית.
1) בעלי החליט להתגרש ממני.
2) מה עושים עם בעל שלא מתעורר???
3) בעלי לא עוזר לי הוא פשוט חוצפן !!!
4) אני שונאת את בעלי הוא אגואיסט מגעיל.
שלח לחבר קריאה בניפרד

מדרשות - מה הקטע לגור שם? אי אפשר לישון בבית?


שאלה:

רבנו, מה העיניין לגור במדרשייה? הרי לומדים שם רק בערב וכל היום עובדים לומדים דברים אחרים כמו מקצוע וכו'... מזה משנה עים אני יושנות שם או בבית?

תשובה:

לא לכולם יש תנאים תורניים, לא כל נערה זכתה לבית שבו נשמעים דברי תורה, בית בלי טלוויזיה, בלי מחשבים ופייסבוק, לא כל נערה זוכה לדוגמא אישית מאמא ואבא, לדעתי הדבר החשוב ביותר בבנייה האישית של בני הנוער ובהפיכתם למודל לדור הבא, היא המודל לחיקוי שהם רואים בבית, אם אבא מחפף ואמא לא שומרת על צניעות, סביר מאוד להניח שכך יתנהגו הילדים שלהם, כל אחד מחקה את דפוסי ההתנהגות שהוא רואה בבית, לכן חשוב שתהיה לבנות דוגמא אישית טובה (גם לבנים כמובן)
 
אם ההורים לא יודעים את כל ההלכות, סביר מאוד להניח שהם גם לא מיישמים אותן, לא בוררים היטב את האוכל, לא מכשירים היטב את הירקות, לא יודעים אם מותר או אסור להכניס אוכל לפלטה בשבת, לא יודעים מה זה מאכל בן דורסאי, לא יודעים מה זה כזית, כביצה, כגרוגרת, ככותבת, לא יודעים מה זה, בטל בשישים, דאורייתא, דרבנן,  אבל אם זוכים לעלות למדרשייה, זוכים ללמוד להחכים ולתת דוגמא אישית יהודית נפלאה לדור הבא שמושתת על ערכים, הלכות, צניעות ותרבות אחרת לחלוטין

אבל אם את דתיה מבית ויש לך דוגמא אישית נפלאה, אף אחד לא מכריח אותך לעלות למדרשייה, את יכולה להסתפק במסגרת אקסטרנית של שיעורי תורה ולחזור לישון כל יום בבית, אבל לדעתי מדרשייה עשויה לתרום מאוד גם לנערות שגדלו בבית דתי המון! לא יודע איך להסביר לך, זה פתאום נותן לך חשק לברך, ללכת בצניעות, במקום לחיות על אוטומוט בבית בלי לקבל הסבר, בלי לשמוע סיפורי חסידים ובלי דוגמא אישית כל כך נפלאה כמו שהבנות מקבלות במדרשייה, יש במדרשיות רבנים כל כך חכמים ונבונים שפשוט חבל לפספס את הזכות, בשירות לאומי לא מקבלים רבע יהדות ממה שמקבלות הבנות במדרשיות, זה עולם אחר לחלוטין, מקימים בית אחר לחלוטין, על בסיס אחר עם קדושה שונה לחלוטין.

מה שבת מדרשה תקבל בשנה אחת , בת שירות לאומי לא תקבל גם ב-10 שנים בעבודה בשירות הלאומי , לא שאני מזלזל חלילה אני רק אומר שלדעתי האישית, אין דבר יפה יותר מלגדול בבית שמקפיד על כל ההלכות קלה כבחמורה מתוך אהבת התורה ולומדיה ולא מתוך שנאת חינם ושנאת החרדים, אין לי ספק ששנת מדרשה מסוגלת לגרום לכל בת מלך ששמעה בבית , בשכונה , ברחוב , בשירות לשון הרע על חרדים , לשנות את התפיסה שלה מקצה לקצה , סוף סוף נחשפים לחרדים אמיתיים , שתורמים למדינה לא פחות מחייל בגבול ! במסירות נפש , בהדרכה , הכוונה , עצה ובניית בתים נאמנים בישראל. בקיצור מומלץ בחום.

תגובות דומות בנושא:
א) האם כל הרבנים אוסרים לעשות שירות לאומי?
ב) החלטתי לעלות למדרשה נמאס לי להיות חפיפניקית , אני רוצה בן תורה אמיתי!

שלח לחבר קריאה בניפרד

צבא או שירות לאומי? מה הרב אומר?


שאלה:

רציתי לשאול מהם האיסורים והבעיות בהליכה לצבא זה נושא עם הרבה מחלוקות חברות שלי שבעד צבא אומרות שעובדה שיש כן רבנים שמתרים ללכת לצבא. הייתי בשיחה של רב מדרשה שממש עודד אותנו ללכת לצבא הוא אמר שיש לזה ערך שכל עם ישראל עובר את אותה חוויה ויש ערך לתרום למדינה אם לא אנחנו אז מי? אמר שיש התרים מרבנים ראשיים ולא מפרסמים זאת שלא תהיה נהירה לצבא ומה עם הפסוק שבמלחמת מצוה 'חתן יצא מחדרו וכלה מחופתה'?

תשובה:
אחותי היקרה, לדעתי כמעט ואין הבדל בין הצבא לבין השירות הלאומי , שירות לאומי זה סוג של צבא בלי מדים , גם כאן נערות צנועות ומקסימות חשופות לבנים , ללבוש לא צנוע ולהתמודדויות לא פשוטות , אבל יש מי שיאמר שעדיף שתעשינה שירות ולא צבא , משום ששירות זה "הרע במיעוטו" אבל זו סוגייה בפני עצמה. לדעתי ההשקפה משפיעה מאוד:אגב, זו אחת הסיבות שאני ממליץ לבנות ללכת למדרשה חרדית ולא למדרשה לאומית אידיאליסטית , למרות שקשה לי להאמין שבמדרשה תורנית לאומית יש איזה שהוא רב שמעודד את הדבר ואם כן ראוי לדווח להנהלת המדרשה ואם אינם עושים דבר בנידון ראוי להרחיק משם את בנות ישראל , רוב ככל גדולי ישראל פוסקים שאין שום מקום לבת מלך בצבא והיום הדברים ברורים לכל.

אין שום היתר לערבוב שיש בצבא בין בנים לבנות , למהות השירות של האשה , לרוח המתירנית שמנשבת בצבא , לכניסה לתוך מצב שאסור בתכלית האיסור שכן אמרו חז"ל: "אל תביאני לא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון" אין שום היתר לבת ישראל להכניס את עצמה לידי ניסיון כזה פעמים רבות עשויים לכפות על בנות לחלל שבת בצבא בטענה שזה לא נקרא חילול שבת, וכבר כתבה לנו באתר סמבצי"ת אחת שמכריחים אותה לעשות פעולות של חול ואין הדבר לרוחה ואין באפשרותה לעשות דבר כדי למנוע את הדבר.

למה לא ראוי שבת מלך תלך לצבא?
א) סכנת ייחוד עם המפקד או עם חיילים בכל מיני סיטואציות
ב) מדים צמודים ולא צנועים שמספק הצבא ולא מתחשב בצניעות דיו
ג) התמודדויות לא פשוטות עם בנים שבד"כ מסתיימות בחוסר צניעות ומכשלות
ד) הימצאות עם גברים באותו חדר תדיר ושמיעת תכנים שאינם תואמים את רוח ההלכה
ה) חשיפה לבנות צעירות חילוניות שעשויות לקלקל אותה בחדר ו\או בבסיסים סגורים
ו) חשיפה לבנים מקולקלים שעשויים להביא אותה לידי ניסיון בבסיסים סגורים ופתוחים
ז) כינוסים של הוואי ובידור שלא תואמים את רוח ההלכה שמתקיימים בצבא (מצוי מאוד)
ח) לא יהיה כלי גבר על אשה - אסור לאשה לצאת בכלי מלחמה (איסור הלכתי מהתורה)
ט) גם אם אינה נלחמת , הרי שהיא עוברת על "לא יהיה כלי גבר על אשה" בשירות הצבאי
י) הרבנות הראשית מתנגדת מפורשות לגיוס נשים לצבא - הנשים שמתגייסות אינן דתיות!
יא) רוב ככל גדולי הדור פסקו שאין שום היתר הלכתי לאשה לשרת בצבא וזה מספיק לנו!

מה שנאמר שחתן יוצא בחדרו וכלה מחופתה , הרב"ז בהלכות מלכים פ"ז ה"ד מתמודדת עם הקושיא מהמשנה ואומר שיש לומר שכאשר החתן יוצא מחדרו גם הכלה יוצאת מחופתה ואינה נוהגת יותר ימי החופה. רדב"ז מביא עוד הסבר - במלחמת מצווה נשים יוצאות לספק מים ומזון לבעליהן. כלומר נשים עוזרות למאמץ המלחמתי, אך רק באמצעות עזרה לבעליהן בלבד. את הפירוש הראשון רדב"ז הביא בתורת ודאי ואת השני רק כאפשרות לפירוש. משמע שרדב"ז תפס פירוש הראשון כעיקר. גם מדברי אברבנל בפרשת שופטים עולה כפירוש הראשון של הרדב"ז. גם מדברי חתם סופר בשו"ת אורח חיים ס´ קפה מוכח שנשים אינן בנות מלחמה ופטורות אפילו במלחמת מצווה. וגם בספר דברי יששכר על אבן העזר ס´ קמ"ט מסביר דברי המשנה בסוטה לא כפשוטה, אלא שהכוונה שהחתן יוצא מחדרו גם אם הכלה כבר הייתה בחופתה, אבל לא שהכלה תצא למלחמה. ברם יש דעתו של מנחת חינוך במצווה תרג שאכן במלחמת מצווה נשים חייבות ויוצאות למלחמה. אך כפי שראית רוב הפוסקים דוחים שיטתו. (כך ראיתי שתירץ הרב חיים בריסק - לחצו לקריאה: "צבא")

לסיכום: נערה דתיה משרתת את ה' בצניעותה ועולה למדרשה או למסגרת תורנית חלופית נערה שבחרה לשרת בצבא למרות הכל , יתכן מאוד שבחרה להתעלם מדברי חז"ל וראוי לעזור לה ולמזער את הנזקים שאליהם היא תיחשף , בד"כ מדובר בנערות מבתים חילונים, תינוקות שנשבו , או בנערות פימיניסטיות שדוגלות בשיוויון וחפצות להראות לכולם שהן שוות לבעליהן רחמנא ליצלן. בכל מקרה אין שום היתר לבת מלך לשרת בצבא. 

קטע לצפייה - שירות לאומי וצבא - רביד נגר

שלח לחבר קריאה בניפרד

מותר לעכב את ההיריון כי אנחנו רוצים ללמוד?


שאלה:

שלום הרב רביד.. יש לי שתי שאלות קצרות. 1.מותר לעכב את תהליך הפיריון בגלל שאנחנו רוצים ללמוד? 2.האם כיום יש נזירים כמו שמשון שלא גוזרים את השיער?

תשובה:

שלום בחור יקר,, יש לי שתי תשובות לשאלותיך,,,
1. בשום פנים ואופן אין לעכב את תהליך הפיריון ללא היתר מפורש של דעת תורה.
    אתה מוזמן לעיין בתגובתי הבאה שם יש מאמר נפלא של פרופסור אברהם בנושא.
    להלן התגובה: "שכבת זרע לבטלה ויחסים בין גבר לאשה - לא נכנסים להיריון"
2. יכול להיות שכן , אני באופן אישי לא שמעתי על הרבה כאלה.

שלח לחבר קריאה בניפרד

אני בת 23 ואני ממש רוצה להתחתן תוכל לעזור לי?


שאלה:

שלום הרב, עיינתי בשאלות ותשובות שלך וחשבתי שאולי תוכל לעזור לי.. אני בת 23 עוד מעט ואני מסורתית, שומרת שבת אבל לא צניעות.. והזיווג שלי מתעכב... לא יצא לי ללצאת עם אף אחד.. ואני מאוד רוצה שהזיווג שלי יגיע אשמח מאוד אם תושיע אותי

תשובה:
אחותי היקרה, את לא צריכה ישועה ממני , את צריכה ישועה מה' , אבל אגלה לך סוד, הישועה האמיתית נמצאת עמוק בתוך הלב שלך.

> מצד אחד את יודעת שאת רחוקה מה'
> מצד שני את יודעת שלמרות הכל הוא אוהב אותך

החיים הכפולים שאת מנהלת לא מאפשרים לך להכיר בן זוג , כי את לא כאן ולא כאן, להיות מסורתי זה הדבר הכי קשה בעולם , כי הוא לא דתי ולא חילוני , הוא לא יודע לשייך את עצמו לאף צד וזה מה שבעצם גורם לו תסכול ! מבינה.

נניח שתכירי בחור יקר ותרצי להקים איתו בית , הוא ישאל: איך את מגדירה את עצמך בצורה הכי כללית ובסיסית? מה את? דתיה? חילונית? מה תגידי לו אני לא מוגדרת?
אף אחד לא רוצה לצאת עם בחורה שלא יודעת מה היא רוצה מעצמה , אם בגיל 23   היא עדיין לא בחרה לעצמה דרך , סימן שהיא לא בחורה רצינית , את צריכה להיכנס למסגרת טובה שתכיל אותך , תדריך אותך , תכוון אותך , תלמד אותך מהם החיים !   לא בקטע של כפייה , בקטע של לימוד והבנה , אם תדעי איזו חכמה אדירה יש בדת לא תאמיני , אנשים חושבים שהם יודעים הכל והדת שייכת לפרמיטיביים...

להלן דוגמא קטנה שאולי תתן לך חשק לשנות את החשיבה ולהתקרב יותר לדת.
אמרו חכמים, ישנם 3 סוגי אנשים.

א) צדיקים 
ב) בינוניים
ג) רשעים

הצדיקים משולים לפרי שכולו נאכל ואין בו פסולת - ניצול מקסימלי
הבינוניים משולים לפרי שיש בתוכו גרעין - הפסולת בפנים לא רואים אותה מבחוץ
הרשעים עטופים בקליפה קשה - הפסולת היא פסולת חיצונית - פגומי מידות ומעשים

הצדיקות - לבושות בצניעות ומתנהגות בצניעות
הבינוניות - הולכות עם חצאיות קצרות וחולצות עם שרוול קצר
הרשעיות - הולכות בחוסר צניעות גמור , מכשילות בנים ומרבות זנות וזימה בעולם

אבל לא כל הרשעים , הם רשעים ! רוב הרשעים בעם ישראל הם צדיקים גמורים , והעובדה שהם מתנהגים כמו רשעים היא בגלל שאף אחד מעולם לא לימד אותם , הם מעולם לא היו חשופים לאמת בצורה נכונה , לכן פתחנו את אורלנוער כדי להדריך ולכוון את אותם צדיקים שכרגע נמצאים בחושך גדול , בהסתר פנים , ברגע שיאירו להם פנים בחינת: "אורלנוער" אין לי ספק שנגלה את כל היהלומים שנפלו לבוץ בשיא הדרם ! אני מוכן לעזור לך להתחתן , אם תעזרי לעצמך להיות יהודיה צנועה וכשרה , קבלי על עצמך צניעות וצרי קשר עם אשתי. בהצלחה.

סרטונים שיהיה נחמד אם תראי..


שלח לחבר קריאה בניפרד

התגיירתי ואמא שלי נגד הדת ונגד החתונה !


שאלה:

שלום כבוד הרב, בשעה טובה עוד כמה חודשים אני מתחתנת עם תלמיד ישיבה. בחור מקסים מאוד. אך לצערי אמא שלי נגד היחסים בנינו, אני חזרתי בתשובה ואף התגיירתי וארוסי גם חזר בתשובה בגיל צעיר. לדעתי שנינו מאוד מתאימים , איך אימי לא מוכנה לקבל אותו, היא טוענת שאני לא אוהבת אותו בכלל והיא אמרה שהיא לא תבוא לחתונה. אני לא רוצה לעשות קרע במשפחה אבל גם לא לבטל את החתונה, מה לעשות?

תשובה:

אחותי היקרה, אשריך שזכית להתגייר ולהיות חלק מעם ישראל, אם תהיה לך מסירות נפש גדולה ולא תתרגשי מכל דבר אולי תזכי שבזכות אותה מסירות נפש צאצאיך יהיו כצאצאי רות המואביה , שכן עובד היה בנם של רות (המואביה) ובועז ועובד היה סבו של דוד המלך ע"ה. (דוד בן ישי בן עובד) "ובועז הוליד את עובד ועובד הוליד את ישי וישי הוליד את דוד (רות ד' כא',כב') אל תשכחי שגם רבי עקיבא היה בן גרים , בקיצור מזל טוב.

אחותי היקרה, להלן מספר נקודות שכדאי שתעייני בהם:
א) אני מאוד מקווה שאת יודעת מה ההבדל בין תאווה לאהבה
ב) בד"כ להורים יש אינטואיציה טובה , אבל אם הם סתם נגד חתן ירא ה' לא לשמוע.
ג) אמא לעולם תאהב את הבת שלה , גם אותך אמא שלך תמיד תאהב אל חשש
ד) אני לא מאמין שאמא שלך לא תבוא לחתונה שלך , זה מעשה קיצוני ובלתי הפיך
ה) כל זמן שתהיי יציבה ולא תראי להורים שלך חוסר בטחון, בסוף הם יקבלו אותו.

חשוב שתדעי: יצר הרע תמיד מתערב , במיוחד בכל מה שקשור לזוגיות ובמיוחד כשמתכננים לסגור, זה ידוע, כבר אמרה הגמרא במסכת שבת דף קל' עמוד א', שאין כתובה בלא תיגרה , "ליכא כתובה דלא רמו בה תגרה" , אין כתובה ללא מחלוקת, יצר הרע כל כך חזק , בלי תפילות ועמידה יציבה ואיתנה קשה מאוד להתמודד איתו , אני תמיד מסביר לתלמידים שלי ולחתנים שאני מדריך, שלא יתרגשו יתר על המידה מוויכוחים , לפני החתונה יהיו חילוקי דעות , אחרי החתונה תמיד יהיה מי שיתלונן על האוכל , היה חסר מלח , האורות סינוורו , המוזיקה הייתה קצת רועשת , השירים לא היו קשורים , החופה יכלה להיות יפה יותר , היה חסר קצת מקום לאורחים , היה קר באולם,  לקחו לכם הרבה כסף על המנה , לא צריך להתרגש זו דרך העולם , צריך פשוט להיות חזקים ויציבים להאמין באמיתות הדרך וזה הכל !

כשיודעים את האמת , אף אחד לא ישכנע אותנו אחרת , זו החתונה שלי ומי שרוצה לכבד אותי יבוא מי שלא רוצה לכבד אותי , שלא יכבד , אל חשש , אמא שלך לא תעשה מעצמה צחוק , היא לא תשים את עצמה ללעג וקלס בעיני כל כך הרבה אורחים , ואם כן זכותה , אל תתפשרי על פחות מבן תורה.

אני רוצה לספר לך שהדרכתי חתנים ואשתי הדריכה כלות שהיו רחוקים מתורה ומצוות וכולם תכננו לעשות חתונה מעורבת , אחרי כמה שיחות וחיזוקים חיוביים , ברוך ה' החתנים והכלות שעברו תחת ידינו , זכו להיות בעלי חכמה ושכל והם הבינו שזו האמת ובעזרת המון תפילות ומסירות נפש , לא רק שהחתונה הייתה בהפרדה , אפילו השמלה הלא צנועה הפכה להיות שמלה צנועה ויפה , הכל תלוי בגישה,באמונה ובאמת הפנימית של כל אחד ואחד , גם ההורים שלהם השתוללו ועשו שרירים , אבל בסוף כולם נרגעו חייכו ואיחלו מזל טוב , גם ככה יום יומיים אחרי כולם שוכחים הכל ורק הזוג נשאר עם החובות וכאבי הראש , אז...

עיון קל בתגובה הבאה יתן לך כוחות להתמודד עם קשיים: "להתחתן בהפרדה או לא?"

לסיכום: אני מציע שתעשי הדרכת כלות טובה ובעלך יעבור הדרכת חתנים טובה , תבקשי מרבנית טובה (שיודעת איך לגשת לבני אדם) לשוחח עם אמא אולי וויהי רצון שתזכי ללכת בצניעות ולשמור על קדושתך וצניעותך ב"ה, את מוזמנת ליצור קשר עם אשתי היא תעזור לך אם תרצי. ברוכה תהיי לה'.

שאלות ותשובות דומות בנושא:
א) המשפחה שלו לא רוצה אותי כי אני גיורת.
ב) למה נותנים לי תחושה שאני סוג ב'? בגלל שאני גיורת?
ג) שמעתי שגם אם גוי יתגייר הוא לעולם לא יהיה כמו יהודי אמיתי
ד) ניסיון של גיור והכשלה - יש לי חברה רוסיה שרוצה להתגייר
ה) איך לגלות לבן הזוג שלי שאמא שלי גויה? מה עלי לעשות?

שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה