שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲבָל בְּמִקְרֶה רָאִיתִי...

הלכות בשמירת הלשון:
כיצד ירצה את חבירו

אמא מקפידה עלי - הגשתי נגדה תלונה במשטרה


שאלה:(12/06/2013)

שלום הרב.. בעבר ההורים שלי עמדו להתגרש והייתי בת 16. באותו תקופה כעסתי מאוד על אמא שלי ובמצב הסוער והנורא הלכתי להתלונן עליה במישטרה (ניפחתי דברים וכו׳) והכל היה מתוך כעס היום אני ב״ה בתשובה ואמא ואבא חזרו לחיות ביחד. הבעיה היא שאמא שלי מקפידה עלי בגלל זה ואני יודעת את זה כי היא מזכירה את זה המון. מה לעשות???

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה , זה באמת מצב לא נעים ועליך לעשות תשובה , במקרים רבים כשמנפחים דברים , הדבר עשוי לגבול בלשון הרע ו\או הוצאת שם רע שכשלעצמה היא עוון חמור , על אחת כמה וכמה כשמדובר באבא ואמא , זו פגיעה חמורה בכיבוד הורים ואין לי ספק שזה פגע באמא מאוד , פגיעה שבאה מבן משפחה היא פגיעה כואבת מאוד. כשמכים עם ברזל על עץ , זה לא משמיע רעש , כשמכים עם ברזל על ברזל שומעים רעש חזק , למה? כי העץ והברזל אינם מאותה משפחה , הברזל והברזל הם מאותה משפחה. 

מה אני אעשה שאמא לא תקפיד עלי?
כדי שאמא לא תקפיד עליך , תבקשי ממנה סליחה בדמעות ומעומק הלב , תחשבי איך היית מרגישה אם הבת שלך הייתה מגישה עליך תלונה ומנפחת את האמת ומסלפת את המציאות רק כדי לפגוע בך? אני בטוח שלא היית סולחת בקלות וזה היה עושה עליך רושם רע לזמן ארוך.

לסיכום: כדי שאמא תשכח ממה שקרה , תקבלי על עצמך לכבד אותה במסירות נפש , אני יודע שזה לא הולך להיות קל , אבל אם את באמת רוצה תשובה על הפגם החמור שלך בכיבוד הורים , עליך לתקן במקום שבו פגמת , תכבדי את אמא ותתפללי לה' שיתן בלבה לסלוח לך ולמחול לך מחילה גמורה. אני מוכן להתפלל עליך מעומק הלב שתצליחי

נ.ב - תשאירי לי בבקשה את השם שלך ואת השם של אמא שלך כאן ואתפלל עליך.

צפי בקטעים הבאים ותפיצי אותם לחברות שלך , ואולי בזכות זה אחרים ייזהרו בלשון הרע ובכיבוד הורים וגם את תיזהרי כמובן וזה יהיה חלק מהתיקון שלך על החטא הנורא.
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 7

דווח על בעיה