שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲבָל זֶה אָסוּר

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על עם הארץ

בגידה - חבר שלי היה עם מישהי אחרת והוא רוצה לחזור אלי


שאלה:(20/08/2013)

שלום, היה לי חבר והוריו לא רצו אותי אז נפרדנו, אחרי חודש חזרנו להיות בקשר (טלפונים, הודעות) מבלי שאף אחד ידע ותמיד אמרנו שאנחנו לא ביחד, אבל כשהיינו לבד היינו ממש כמו חברים. בחופש הוא טס והוא מעד והיה עם מישהי וכשהוא חזר הוא רצה לחזור אליי. הוא טוען שהוא לא בגד כי לא היינו יחד. האם זו בגידה? האם לחזור אליו?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה , במקום לבזבז זמן על נער שמחפש את עצמו בחו"ל ומועד עם נשים ואפילו לא מתבייש לספר לך על כך , אני הייתי מציע שתתחזקי ותחפשי בן תורה אמיתי. גבר שנופל עם נשים ומחפש ריגושים ואינו שומר על בריתו וקדושתו , סביר מאוד להניח שגם אחרי החתונה יפזול וייכשל עם נשים , אם את מחפשת גבר נאמן , חפשי במקום אחר.

למה לא להמשיך איתו?
א) כי ההורים שלו לא אוהבים אותך.
ב) כי הוא לא באמת אוהב אותך לדעתי.
ג) אם הוא היה אוהב אותך הוא לא היה נופל עם אחרת.
ד) התירוץ של: "לא היינו ביחד" , הוא הדבר הכי טיפשי ששמעתי.
ה) בלי קשר אליך , הוא חייב לשמור על עצמו ולא לבגוד בה' יתברך ובתורתו.
ו) גבר שבוגד במלך מלכי המלכים , מי את שהוא לא יבגוד בך , הוא בוגד בבורא.
ז) אם הוא רוצה לחזור תגידי לו שיחזור בתשובה , לא שיחזור אליך אל תעשי טעות.

לסיכום: לעניות דעתי , אם הוא היה אוהב אותך הוא לא היה מעיז למעוד עם אחרת ועוד לספר לך על זה , בנוסף , אני לא רואה שום היגיון בזה שהוא יספר לך שהוא נפל עם מישהי אחרת , הוא יכל לשתוק ולא לספר לך , זה שהוא מספר לך את זה רק מראה עד כמה הוא "לא ממש חכם" או שהוא פשוט רוצה לגרום לך לקנא ולכבוש את לבך שוב, צר לי שככה הוא בוחר לגרום לך לקנא , כנראה שאת ברמה רוחנית נמוכה והוא יודע שאם הוא יגיד לך דבר כזה , את תקנאי ותיפגעי ותעשי הכל כדי לחזור אליו , אז אני כאן כדי להזהיר אותך ולהרחיק אותך ממנו , תחפשי לך גבר ששומר על עצמו ולא מבלה עם נשים בחו"ל או בארץ. המון הצלחה בהמשך צדיקה.


.


שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0