שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אִינְטֶר...מֵת.

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בין איש לאשתו

אני רואה דברים שאסור לי לראות באינטרנט, איך מתאפקים?


שאלה:(28/02/2011)

שלום ,זה קצת מביך אותי... לשאול אותך את זה אבל כשאף אחד לא בבית או שכולם עולים לישון אני... לא מסוגלת לעמוד בפיתוי ולהשתלט על היצרים שלי ואני.... רואה דברים שאני לא כ"כ צריכה לראות באינטרנט (דברים סוטים ואסורים) אני רואה ונהנית ואחכ יש לי ייסורי מצפון ענקיים ואני מנסה להשתלט על המחשבות שלי ולרסן אותן בתפילה, בשיעורים ואני לא מצליחה , זה מפריע לי מאוד אז אמרתי לאבא שלי להוציא את הטלויזיה ולעשות אינטרנט רימון וזה לא כ"כ משכנע אותו.מה לעשות? אני חייבת עזרה דחוף! אני לא מצליחה להתאפק, איך אפשר לבקש מההורים לבטל את האינטרנט הלא כשר? בלי להגיד להם שאני נופלת?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, צר לי מאוד לשמוע שזה המצב, צפייה בתכנים לא ראויים משחיתה מאוד את הנפש ומרחיקה את האדם מדרך האמת, התקררות רוחנית מביאה את האדם למפלה איומה, במיוחד בדור הזה, אני רוצה שתפצי בקטעים הבאים שאולי יתנו לך כח להתמודד עם הניסיונות הלא פשוטים בדור הקשה הזה: "דור המבול1" , "דור המבול2" 

בנוגע לתפילות, כדי להתרגש בתפילה כותב השל"ה הקדוש, "דע כי כשירבה האדם בעסק התורה והמצוות, בסיבת זה ובאמצעותו יתקרב אל ה' ויתדבק אליו ותהיה יראתו דבוקה בליבו ואז כשיקום להתפלל, לא יקשה עליו לכוון את לבו..." משמע מדבריו שאם יטמא אדם מחשבתו ויזון את עיניו מאותן מראות אסורים, נמצא מרחיק עצמו מהקדושה ואז כשיקום להתפלל יקשה עליו מאוד לכוון את ליבו משום שלא יצליח לכוון בתפילה ולהתרכז בשיעורים, לכן טיפ נפלא נתן לנו בעל המהר"ש מבעלז זיע"א על הפסוק המובא במגילת אסתר (ט',כה') "ובבואה לפני המלך אמר עם הספר ישוב מחשבתו הרעה". כלומר: העצה להינצל מהדמיונות האסורים הוא להתפלל מתוך הספר ולהביט באותיות, כמו כן ראוי לכל אדם בישראל (במיוחד בדור הקשה הזה) לומר כל בוקר גילוי דעת, שבו הוא מבטל את כל מחשבותיו הרעות אם ח"ו יבואו לו בתפילה או במהלך היום, כדי לדעת מהו גילוי דעת לחצי כאן: "גילוי דעת"

וחשוב שילמד אדם משהו לפני שיתפלל כי בכוח לימוד התורה לטהר את האדם כמו מקווה, שאמרו חז"ל (מסכת שבת קכז.) "ותלמוד תורה כנגד כולם". לכן אם את רוצה להצליח לשמור על קדושתך, את חייבת לעבוד על המידות שלך בחינת: "סור מרע ועשה טוב" תחילה תסורי מן הרע , תעשי כל מה שאת יכולה כדי לא לטמא את מחשבותייך, אח"כ בע"ה תזכי לעשות טוב ולהתרגש מעבודת ה' שלך, אחרת, את עלולה לאבד הכל.

בנוגע להורים שלך, אני חושב שכדאי שתדברי עם אמא שלך ותנסי להסביר לה את הדברים בצורה מכובדת וראויה (אני יודע שזה לא נעים) את לא צריכה לומר לה שאת רואה דברים לא צנועים, אבל את בהחלט יכולה לומר לה שכל הזמן קופצים לך דברים לא צנועים למחשב, או תמונות לא צנועות של גברים, כי יכול בהחלט להיות שלאבא זה לא ממש יפריע (מהניסיון עולה שלפעמים גם האבות נכשלים בזה אז.. תדברי עם אמא)
קטע נחמד לקינוח: "אל תהיי ילדת פייסבוק - שווה צפייה"שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 24

דווח על בעיה