שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲבָל בְּמִקְרֶה רָאִיתִי...

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות גוררת רכילות

אני הומו גאה וככה אלוהים ברא אותי.


שאלה:(00:00:00)

אני הומו, אני גאה בזה ומזל שאני לא דתי, כי אז הייתי צריך להתמודד עם כל האיסורים שלכם ולחיות בעולם צר וחשוך שלא מקבל דברים שבסופו של דבר האל ברא. בהצלחה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, מזל שקראתי את מה שכתבת ולא התעלמתי ממך, אתה חשוב לי ואני רוצה לנסות להעביר לך מסר ברור. מישהו שלא אוהב אותך באמת היה מתעלם ממך, לועג לך או ח"ו מחזיר לך הודעה מזלזלת שרק תפגע בך יותר, אני לא בחרתי לעשות זאת ולכן אני חושב שראוי שתקרא את מה שאכתוב לך (אתה לא חייב אחי.. אם תרצה, אבל אם אתה קורא בבקשה תקרא עד הסוף ואל תסיק מסקנות חפוזות בלי שקראת את כל מה שיש לי לומר בנושא, אל תהיה רדוד כמו התקשורת, תהיה אמיתי ותחפש אמת, אין לי ספק שתגיע אליה אם תרצה באמת) 

ראשית דבר.
דע לך אחי היקר, אני לא רב ולא מומחה בתחום , העצות שלי ו\או הייעוץ שאני נותן כאן לא בא להחליף עצה מקצועית ו\או דעת תורה של גדולי הדור , את התשובה כתבתי ע"פ דעתי האישית , יכול להיות שאני טועה , זה מה שאני בכל אופן חושב , אם יש למישהו השגות על הנושא הוא מוזמן לעמת אותי עם מקורות ברורים וחד משמעיים ואין לי שום בעיה להודות בטעותי אם חלילה אתבדה. התשובה ניתנה מהלב כדי לסייע ולעזור מתוך אכפתיות ולאחר התכתבות ממושכת עם בני הקהילה ובעיקר עם מדוברים ספציפיים.

הקדמה קצרה והכרחית:
א. כדי לפתור משוואה בחשבון חייבים להגיע למכנה משותף (אני מאמין שאתה חכם)
ב. מהמשפטים הקצרים שכתבת המכנה המשותף שלנו יהיה "אמונה בבורא עולם"
ג. אם יש בורא לעולם הוא אוהב אותי ואותך באותה מידה כי שנינו הבנים שלו נכון?
ד. בספר שמות כתוב הפסוק הבא: "ואתנה לך את לוחות האבן והתורה והמצוה אשר כתבתי, להורותם" חזל שואלים מדוע יש כפילות? הרי שום דבר לא מיותר בתורה?

ענו חז"ל ואמרו: זה פירוש הדברים.
1) לוחות האבן - אלו הם עשרת הדיברות
2) תורה - זה המקרא (חמישה חומשי תורה שכולנו מכירים)
3) המצווה - זו המשנה (שכתבו התנאים שהיו גאוני עולם שאין כדוגמתם)
4) אשר כתבתי - אלו נביאים וכתובים (שקיבלו דברים ישירות בנבואה)
5) להורותם - זוהי הגמרא הקדושה (שאת דבריה אני מצטט לך כאן אחי)

אחי היקר, אני מניח שאתה ואני מאמינים בתורה שבכתב ובתורה שבע"פ אבל בוא נתחיל ברמה הפשוטה, בפרשת אחרי מות (הפרשה השישית בספר ויקרא) מובאים כל האיסורים החמורים של גילוי עריות שעליהם אמרו חכמינו ז"ל במסכת  סנהדרין עה. ובמסכת פסחים דף כה: שהם איסורים חמורים שדינם "יהרג ובל יעבור".

הפסוק שבו מוזכר האיסור וודאי ידוע לך, אני בטוח שאם אתה יהודי לא תוכל להתעלם מאיסור מפורש שכתוב בתורה , שאפילו אומות העולם בקיאים בו: "ואת זכר לא תשכב משכבי אשה תועבה היא" (ויקרא יח',כב') - פשט הפסוק הרי ברור לך אחי היקר, ה' יתברך אוסר על גבר לקיים יחסים עם גבר אחר. (לא צריך להיות גאון כדי להבין זאת) ולא זו בלבד , אלא שיש מדינות שיש עונש חמור וכבד מנשוא על חטא של משכב זכר , ז"א שלא רק התורה אוסרת , הדבר נצרב בתודעה הציבורית כדבר שגוי וחורג מן הטבע. אני חלילה לא חושב שצריך לבזות , להשפיל ו\או להתייחס בחוסר כבוד לאדם שבחר לחיות כאדם כזה מתוך מודעות לחומרת הדבר ומתוך הבנת ההשלכות של בחירתו. 

בנוסף היות ואתה אדם חכם והיות ואתה אוהב להתפלסף, אכיר לך פילוסוף ידוע שכל העולם זכה להכיר שנקרא: "אברהם אבן עזרא - ראב"ע" , לדעת ראב"ע הבחירה מוגבלת רק למשכילים היודעים דעת עליון ולא לאדם פשוט אשר הוא "אסיר התאוה", ולא יצא מחוג מערכת הכוכבים המשפיעים עליו, כי הוא תלוי בגזירה ולא בבחירה (ע' יסוד מורא שער ז'). בכל מקרה כך כותב הגאון אבן עזרא מלפני מאות שנים: (אבן עזרא הארוך שמות כ',יב')  "בעריות יש שמונה שלבים" ואמנה חלקם לפניך..

1) הבועל בהמה
2) הבועל זכר (זכר שבועל זכר)
3) אדם שבועל את אחת מהעריות (קרובות ממש)
אין טעם להמשיך... (משום שאין הדבר מצוי ברוך ה')

על כל אלה אומר הכתוב: "ונכרתו הנפשות העושות" (פסוק כט') וכותב שם האבן עזרא: "וזה לא יתכן בתולדה" כלומר - לא יכול להיות שאדם נולד מטבעו "הומו" שלא יתכן שהתורה תאסור משהו שהוא טבע האדם, שאי אפשר לצוות אדם לצאת מגדר טבעו. 

יש מקרים חריגים מאוד שבהם הדבר יתכן בתולדה וגם כלפיהם יש התייחסות בהלכה, למשל: טומטום: "מי שאיברי מינו פנימיים ואינם נראים לעין" (טומטום קשור למשמעות המילה אטום)
אנדרוגינוס: "הוא אדם שיש לו איברי מין של שני המינים גם יחד" (ביוונית אנדרו = איש, גנו = אשה)
ואני לא שולל מקרים שבהם נולד גבר עם אופי של אשה , או אשה עם אופי של גבר ועם הזמן
זו הסיבה שמאחלים לאנשים "בן זכר" כלומר, יהי רצון שתזכה שיוולד לך בן עם אופי של זכר.

אולם , אי אפשר להתעלם מהעובדה שעובדות בשטח מוכיחות שיש אנשים עם נטיות ממש חזקות לבני מינם? נו.. איך אפשר להסביר את זה? תשובה לשאלה זו לא אוכל לפרסם כאן משום שאין זה מדרכי צניעות וגם משום שאין מטרתי להפחיד את קהל הגולשים, בנוסף גם אם אכתוב מה שידוע לי בנושא הרבה גולשים לא יבינו את הדברים כראוי היות ואינם באים מעולם התורה והדברים עלולים להתפרש בצורה לא נכונה ולגרום נזק מיותר לקהילה ואינני חפץ בזה, אני כן יכול לומר על קצה המזלג שיתכן מאוד שהדברים קשורים לסוד הגלגולים (כפי שראינו אודות שכם,דינה ו24,000 תלמידי ר"עו)

לאדם דתי קל יותר להתמודד. 
כל גדולי ישראל מסכימים ואפילו ההיגיון הבריא שלך יעיד, שלא יכול להיות שה' יתברך יגזור על האדם גזירה שאינו יכול לעמוד בה, אבל כן יכול להיות שתיגזר על האדם גזירה שההתמודדות איתה תהיה קשה ואפילו כואבת. מדי יום נגזרות על עם ישראל בכלל ועל כל אחד ואחד מאיתנו בפרט גזירות מבלי שנדע בדיוק על מה ומדוע נגזרה הגזירה, אסונות, תאונות, פיגועים, פציעות, חולאים וכיוצב'. לאדם דתי הרבה יותר קל להתמודד עם הכאב ולקבל באהבה , לאדם שלא שומר תורה ומצוות , ההתמודדות תהיה קצת קשה יותר. מי שמאמין במושגים של שכר ועונש ובמושגים של עולם הזה ועולם הבא , מבין שכשם שיש השלכות למעשיו של האדם בעוה"ז ודרכי ענישה (קנס,מאסר,וכיוצב') כך יש , השלכות למעשיו של האדם ויתכן מאוד שחזר לעוה"ז בגלגול בגין דברים שעשה בגלגוליו הקודמים. אולם , היות ונסתרות דרכי ה' ויתכן שה' יתברך מביא על האדם ניסיון, ביזיון או צער כדי להרבות שכרו והיות ואין אנו מוסמכים לשפוט ו\או לדעת על מה ולמה נגזרות הגזירות, כל מה שנותר לנו זה להאמין באמונה שלימה שאם כך גזרה ההשגחה העליונה , אין לנו אלא לקבל את הדין באהבה ולעשות כל שבכוחנו כדי להמשיך לעשות רצון ה' על אף הקשיים מתוך הבנה עמוקה שהכל נעשה לטובתנו. 

אין פתרונות קסם לבעיות בזהות מינית , מדובר בסוגייה מורכבת ועמוקה שמי שצריך לעשות בה הם גדולי ישראל ולא אדם פשוט כמוני, לכן תשובה עמוקה ומלאה בנושא מצויה בסוד ואותה תוכל לקבל מגדולי הרבנים הגדולים. כמו כן תשובה חלקית לשאלה זו תוכל אולי לקבל גם ממדריך חתנים מנוסה חכם ובקיא , שאולי יודע למה עשוי לגרום תשמיש בזמן בין השמשות שהוא ספק יום ספק לילה ומה עשוי לגרום הספק הנ"ל על פי הסוד , כמו כן יתכן מאוד שהתשובה קשורה באופן ישיר ו\או עקיף לגלגול נשמות והיות ואין לנו יד ורגל בסוד אין מן הראוי שנדבר על דברים שהשתיקה יפה להם , מה שבטוח זה שכל אדם בא על תיקונו וגם אם גברו אצל אדם מסויים חשקים מסויימים בגין טבעו והספק שנתעורר בזהותו המינית , עליו לקיים את ההלכה ולהתגבר על תאוותיו הלא טבעיות ע"י עבודה על המידות ואימון בעבודה על איפוק. אמונה היא בעצם תוצאה של "אימונים" ככל שנתאמן יותר נזכה להיות מאמינים גדולים יותר ונזכה לקיים את הוראות היצרן , שגם אם לפעמים לא ממש ברורות לנו , הן נאמנות עלינו. 

מסקנותיי האישיות על בעלי הנטייה השונה הם:
א. התופעה אינה מולדת, ע"פ רוב מדובר בנטייה נרכשת. (למעט הדברים שמניתי לעיל) 
ב. השפעה גדולה עשויה להיות כתוצאה משמיעת מוסיקה מזמרים בעלי נטייה דומה.
ג. במחינה פסיכולוגית יתכן מאוד שהייתה בילדות בעיה בדמות האב שגרמה לנטייה.
ד. ברוב המקרים מדובר באנשים שפשוט "מיואשים מאהבה" לא מאמינים שבני מינם
    יכולים לאהוב אותם ולכן הבעיה מודחקת ומתפרצת בנטייה הפוכה. 
ו. או שפשוט מדובר באנשים חלשים מאוד ללא עמוד שדרה והכוונה נכונה שכתוצאה
   מחשיפה מוגברת לתאוות , למוסיקה ולחברה רעה משנים את נטייתם לצערנו הרב
   לא לחינם הזהיר אותנו ה' יתברך להתרחק ולהישמר: "כי בכל אלה נטמאו הגויים".
ז. במקרים נדירים, יתכן מאוד שמדובר בערב רב או בגויים שהסתפחו לעם ישראל.
ז. או שמדובר באנשים שנולדו כך (בתנאי שיש שינויים פיזיולוגיים בגופם המעידים על כך)
ח. בכל מקרה נטייה כזאת אפשר לשנות ע"י טיפול נכון ועקבי אבל ודאי שזה לא פשוט
ט. במקרים מסויימים הספק המיני נובע מספק יום ספק לילה, כלומר: יתכן מאוד 
    שהוריו של הילד שמשו בבין השמשות (זמן שאינו יום ואינו לילה) ולכן משכו לעולם
    ילד של "בין השמשות" (אינני זוכר היכן קראתי את הדבר אך אין לי ספק שמדובר
    במקור מהימן שעסק בסוד הנטיות המיניות של האדם, גם במקרה כזה, הדברים
    מעידים על הסטוריה מגלגולים קודמים , אך היות ואינני זוכר את המקור
    אני מעדיף לא לפרט ולא לכתוב דברים שאיני בקיא בהם ולכן לא אפרט יותר.
   
בכל מקרה אח יקר, אם אתה בוחר במודע להמשיך להתנהג בצורה כזאת, אתה מעיד על  עצמך נאמנה שהתייאשת מאהבה או שאינך מאמין שבני המין השני יכולים לאהוב אותך, או שמא סבלת מבעיה בילדות שקשורה בהוריך, או שהושפעת מניגונים שמקורם באומנים שאינם כשרים, מה שבטוח זה שאם בגופך אין שינויים פיזיולוגיים לא נולדת כך ובכוחך לשנות (במיוחד נשים, נשים הרבה יותר קל להם לשנות שכן אמרו חז"ל, אין מלכות נוגעת בחברתה , האשה היא השכינה הקדושה בחינת מלכות והיות ולכן הרבה יותר קל יהיה לה לשנות את נטיותיה) לעומת זאת במקרה של גברים זה קצת יותר קשה במיוחד למי שכבר חווה מגע מיני, שהרי אז כביכול הוא "נדבק" בנטייה ותמיד אי שם בתת המודע שלו הוא ייאלץ להדחיק את זה וזה באמת קשה אבל אפשרי אם מקבלים טיפול נכון, לכן כל מי שעדיין לא חווה מגע מיני ראוי שיציל את נפשו , אני הייתי מציע לך לחשוב פעמיים, כי כל מי שקצת בקיא בתורה הקדושה יודע שלא יכול להיות שיהודי יתאווה לזכר, אלא אם כן ענוש נענש מאת ה' לסבול בעולם הזה ייסורים קשים ולהתבזות, או שנגזר עליו להתבזות ולקבל שכר במידה ויצליח לגדור את עצמו ולא יעבור על רצון ה' (אולם, היות אין לי ידע בנסתרות ולכן כאן אני עוצר ואיני מתיימר להבין את כל העולם, לדעתי כדאי שתקבל טיפול מקצועי מאדם שבקיא בתחום ואל תתייג את עצמך ככזה, כי ע"פ חז"ל אתה טועה אחי) 

אם אתה שואל אותי, אתה יהודי נפלא וקדוש , שחי במציאות שפשוט נותנת לגיטימציה לדברים כאלה מעוותים ! היום התקשורת מעודדת את זה כולם שם כאלה , הם מעצימים את התופעה ואף נותנים לה במה מרכזית , מנחי טלוויזיה , כוכבי ריאלטי ועוד. (אין לי שום דבר נגדם , פשוט ההעצמה גורמת לאחרים לנסות להתחקות אחריהם ולשאוף להיות "מוצלחים" כמותם בעולם השקר וזה מה שכואב לי)
אני יודע שקשה לך לשמוע את זה , כי כבר התרגלת לחיות כך ואתה לא מסוגל להודות בטעות ולצאת מההנהגה הרעה שלך, אולם דע לך אח יקר, שאם תזכה לצאת מזה כל זמן שאתה חי בעולם הזה, תזכה לתקן את נפשך, אם לא תזכה לתקן, דע לך שאתה גוזר על עצמך להיות נכרת מזרע ישראל, שכן אמרו חז"ל: "ונכרתו הנפשות העושות מקרב עמם" ויש מי שטען שהארץ לא מסוגלת לסבול אנשים כאלה שמרבים תועבה, זימה ופריצות בעם אז הארץ פשוט מקיאה אותם "תקיא הארץ אתכם בטמאכם אותה כאשר קאה את הגוי אשר לפניכם" ארץ ישראל לא מקבלת כל אחד, בסוף היא מקיאה ומוקיעה מתוכה את כל אותו ערב רב אחי. (אני כותב לך את זה בכאב ואני יודע שהדברים מכאיבים לך, אבל אני מעדיף להכאיב לך מעט ואולי להחדיר בך אמונה ויראה במקום שתאבד את מקומך בגן עדן העליון , שכן כל ישראל יש להם חלק בעולם הזה, אז אם יש סיכוי שיש בך ניצוץ יהודי אני פונה אליו, אם אין אז מחילה שגזלתי מזמנך, אתה מוזמן לחזור לעיסוקיך ויהי רצון שתזכה לרפואה שלימה ובריאות)

דע לך אח יקר, אמרו חז"ל ברגע שאדם מתיר לעצמו לראות מראות אסורים (לא צנועים) ולחשוב מחשבות של זימה ופריצות, סופו שכשם שמחשבתו סוטה לכיון הרע הזה, כך מיניותו וטבעו סוטה לצד האחר, אבל אם תרצה לתקן אפשר לתקן הכל. 

חלק ניכר מהדברים שכתבתי כאן רלוונטיים גם לנשים ולכן גם אשה שמסיבות כאלה ואחרות מצאה את עצמה נמשכת לנשים, תשתדל לגדור תאווה זה ולא תאפשר דרור ליצריה ומחשבותיה כדי שח"ו לא תאבד את מעלתה כבת מלך ותהא כאותן הנשים "המסוללות זו בזו" (שהוא איסור מדברי חכמים) וממעשה מצרים הוא שהוזהרנו עליו. (ניתן לעיין עוד ב
ספר בניהו בן יהוידע לבן איש חי: "ובטור אבן העזר סי' כ')

צר לי שלפעמים אני קצת חריף בתגובותיי ונוקשה, אבל חז"ל ציוונו להזהיר ולהציל יהודים. והתגובה נכתבה באמת מכל הלב , מתוך אכפתיות ורצון לעזור , אני לא מקבל על זה כסף אחי , ישבתי וכתבתי כי אתה חשוב לי , לא רק אתה כל הקהילה הגאה היקרה, אני מחוייב לאהוב אותך כאדם , כיהודי, כאח , אבל אינני חייב לאהוב ולהסכים עם מעשיך הנוגדים את רצון האל יתברך. 

לסיכום: כשם שרגש לא נשלט של כעס עשוי להתפרץ לאלימות ולפגיעה בזולת ואפילו לרצח במקרים קיצוניים, כך רגש של אהבה שלא מנתבים לכיון הנכון עשויים להתפרץ לפגיעה בזולת ואפילו להגיע במקרים קיצוניים למשכב זכר וכיוצב'. בקיצור אחי היקר, אני מציע שתקבל טיפול או שתחבור למסגרת תורנית טובה שתסביר לך מה דעת חז"ל בנושא ולא מה דעת הגויים בנושא.

טיפ אישי, לעניו"ד מציאות החיים והמתירנות היא זו שנתנה לך לגיטימציה להיות כזה, בכל מקרה אני לא מתכווין להכריח אותך להיות סטרייט, אני פשוט מציע שתרחם על נשמתך ותעשה משהו כדי להציל את עצמך מאבדון רוחני , משינוי הטבע ואובדן התא המשפחתי הטבעי שברא לנו בורא עולם ! בהצלחה בכל אשר תפנה. 

נ.ב - לתת מודע של האדם יש כח עצום. יש דוגמא ידועה ומופרסמת על אשה שנרדמה ושום רעש לא העיר אותה, אפילו לא רעשים חזקים. לעומת זאת , כששמעה ציוץ קל מהתינוק ישר קמה לתת לו אוכל, השאלה הגדולה היא איך? איך רעש קטן הצליח להשפיע ורעש גדול לא? התשובה: למוח יש יכולת סינון, המוח מסוגל לסנן דברים שפחות חשובים לנו אם הרגלנו אותו והראנו לו שהם לא חשובים ולמקד אותנו בדברים החשובים באמת. כך אם תכניס לעצמך טוב טוב לראש שאתה בן תורה, שאתה עושה רצון ה', שאתה נורמטיבי, ותתרחק מפריצות זימה ומראות אסורים, כל אותם דברים יהפכו להיות פחות מעניינים ואם תתגבר על עצמך ממש הם יהפכו להיות "נקודות מתות במוח" בדיוק כמו כל הרעשים שלא הצליחו להעיר את אמא. אם תכניס לעצמך טוב טוב לראש שאתה נורמלי ואתה יכול להתמודד ואתה בן תורה באמת. עם הזמן הנקודות אלה ישפיעו ואתה תראה שינוי ממש דרמטי בע"ה, בין אם לדעתך נולדת כזהו ובין אם לא נולדת כזה. (מחשבה מייצרת מציאות) עד לכדי מצב שאפילו רבי נחמן אומר שאם אדם מכניס לעצמו עמוק עמוק לתת ההכרה אמונה בדבר מסויים, הוא יצליח בו מאוד.  (אם תראה את ההרצאות המצורפות בסוף עמוד זה תפיסת החיים שלך תשתנה מקצה לקצה אחי, בדוּק!)

הערה חשובה: לאחרונה עיינתי בספר "שער הגלגולים להאר"י הקדוש" וראיתי שיתכן מאוד שיש קשר ישיר בין נטייתו של האדם למעשיו בגלגוליו הקודמים והדברים שקראתי סותרים את דבריו של הראב"ע בנושא , אבל האיסור בעינו עומד ודעתנו בעינה עומדת, פשוט היה חשוב לי לציין את ההערה , כי היום אני מבין יותר את בעלי הנטייה מאשר הבנתי בעבר ואני ממש מתפלל עליהם שיזכו לבוא על תיקונם בצורה הטובה ביותר בע"ה
 

    
 
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 43