שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
דַּע אֶת הָאוֹיֵב...

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות ברמז ובכתב

נמאס לי כבר מהדת ! אסור לחבק , אסור לסחוט , אסור פייסבוק !


שאלה:(24/03/2011)

כמה אפשר כבר עם הדת? יש לי חלומות שאיפות והדת כובלת אותי! אסור לי לחבק את זה אסור לי זה אסור לי להשתמש בסמרטוט בשבת אסור לי מכנס דיייייייייייייייי ! כמה כבר אפשר עם הדת הזאת? כמה כבר הקב''ה מצפה מאיתנו ועוד אחרי הרצח באיתמר שהיו אנשים שומרי מצוות וככה למות ? נמממממממאס לי הדת כובלת אותי יותר מדי ואני מרגישה תחת סורגים כל הזמן! כמה אפשר כבר כמה ?!!!!!!!!!

תשובה:(הרב רביד נגר)

מעניין איך תרגישי אם בורא עולם יתן לך להרגיש מידה כנגד מידה מה שאת גורמת לו להרגיש, נראה איך תרגישי אם בעלך יקום יום אחד ויגיד לך בדיוק מה שאמרת לה'.

להלן ציטוט של הדברים שלך - רק שהפעם זו מופנה אליך: "כמה אפשר כבר עם האשה הזאת" , "יש לי חלומות ושאיפות ואשתי כובלת אותי" , "אסור לי לחבק נשים אחרות" , "אסור לי להסתכל עם נשים שהולכות לא צנוע" , "דיייייייייייייייייייייייייייייייי ! "כמה אפשר כבר עם האשה הזאת" , "כמה האשה הזאת מצפה ממני ועוד אחרי שראיתי גברים אחרים ששומרים תורה ומצוות והנשים שלהם בוגדות בהם?" נמאס לי אשתי כובלת אותי יותר מדי ואני מרגיש תחת סורגים כל הזמן ! כמה אפשר כבר כמה ?!!!!!!!!!!!!!!!

במקום להודות לבורא עולם שנתן לנו את עשרת הדיברות והזהיר את הגברים לא לבגוד בנשים שלהם, את בוחרת לראות רק את חצי הכוס הריקה? את בוחרת לראות רק את הדברים השליליים, רק את החסרונות (שבאמת אינם חסרונות רק בעיני אדם חסר בטחון וחסר אמונה הם נראים כחסרונות)  

איך היית מרגישה אם היו מחפשים רק את החסרונות שלך? אם כל הזמן היו מעליבים אותך ומאשימים אותך , כשאת בטוחה ויודעת שאת עושה את הדבר הנכון ואת כל הזמן צריכה לתת לאנשים אחרים תירוצים. למה את חושבת שאת חכמה יותר מבורא עולם? למה את חושבת שעם 500 גרם שכל, את מנסה להבין איך ה' עובד? את עוד ילדונת.

אם תבחרי לעזוב את דרך ה' ולחיות בלי דרך , או להיות חופשיה ומאושרת , זכותך ! אני אישית חושב שלברוח זה לא פתרון , הנשמה שלך נשבעה לשמור אמונים לה' יתברך בטרם ירדה לעולם, תאמיני לי שבלי ה' יתברך יהיה לך יותר קשה להתמודד עם החיים, בלי אמונה , בלי מישהו שתוכלי לבכות לו כשאת צריכה , בלי מישהו שתוכלי להתפלל אליו החיים לא שווים מאומה. ואם את חושבת שלחיות בלי אמונה זה דבר בריא , תתחתני עם גבר בלי אמונה ונראה כמה הוא ישמור לך אמונים , אם הוא לא מסוגל להיות נאמן לה' יתברך (למלך מלכי המלכים שגם הנוצרים והערבים מאמינים בו) מי את שהוא יהיה נאמן לך, אם הוא מזלזל במלך , הוא יזלזל בך ואז נראה למי תבכי ומי ישמע אותך , היום כל גבר שני בוגד באשתו.

את מוזמנת לבחור אם להיות חלק מהסטטיסטיקה או לבחור בחיים תורניים, ערכיים, להתמלא באמונה ולהבין שהכל בעולם פועל על פי חשבון מדוייק, ה' יתברך יודע בדיוק מה הוא עושה תאמיני לי.

צפייה בקטעים הבאים תועיל לך מאוד לדעתי:
א. שיחה בנושא אמונה בבורא.
ב. הבנות שלנו הולכות לאיבוד
ג. בורא עולם אוהב אותך.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 9

דווח על בעיה