שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֵינוֹ מִסְתַּכֵּל וְחוֹטֶא...

הלכות בשמירת הלשון:
אבק רכילות

המורה שלי להיסטוריה מוציא שם רע על כל הדתיים , נמאס לי ממנו !!!


שאלה:(28/03/2011)

רביד היקר, היתי כבר בסיפורי חיים מרגשים ומעניינים אבל כמו שלך לא זכיתי! הסיפור אתמול ברחובות היה פשוט מדהים! בחיים לא יצאתי עם אורות כאלה משיעור , אין לך מושג איך חיזקת אותי! אשריך שזכית ככה לחזק את הנוער, כל מילה שאני יוסיף מיותרת. אני לומדת בבית ספר חילוני והמורה שלי להיסטוריה כל הזמן מוציא שם רע על הדתיים ואין לי כוח כבר! פעם אחת הוא ממש העליב אותי. איך אפשר לעבוד על מידת הכעס ולא לשנוא אותו?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אני שמח שהתרגשת מהסיפור האישי , את מוזמנת להגיע לשיעורים בימי שלישי בקביעות ואני בטוח שתמשיכי להתרגש ולקבל משמעות לחייך.  בנוגע למורה שלך להיסטוריה, אל תכעסי עליו, הוא תינוק שנשבה, אם הוא היה חי בתקופת התנאים או האמוראים, הוא היה מתבייש מאוד בדבריו.

בכל מקרה, חז"ל כבר גילו לנו שבדור שבו יבוא המשיח כל מי שרחוק מתורה ומצוות יבזה את התורה וילעג ללומדיה, שנאמר: "בעקבתא דמשיחא חכמת סופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו, והאמת תהא נעדרת, נערים פני זקנים ילבינו וכו". (סוטה מט ע"ב) .
בקיצור אל תשנאי אותו , כי הוא לא אשם מסכן , הוא התעסק כל החיים שלו בללמוד היסטוריה והוא שכח את ההסטוריה של עם ישראל, הוא כנראה שכח את השואה, את הצער שהיה לעם ישראל בגולה (בחו"ל) כשהכריחו אותנו להתבולל, הוא שכח שפעם יהודי היה מוכן למות ולא לחלל שבת והיום אני בטוח שהמורה שלך מחלל שבת ואין לו אפילו מצפון, אבל אני לא מאשים אותו הוא מעולם לא היה מוכן לשמוע דעות של אחרים ולכן הוא נשאר מכונס בדעות שלו ! אם הוא היה שופך קצת את הכוס המליאה שלו ומוכן להקשיב, אולי הוא היה משתנה, בכל מקרה בקרוב יבוא גואל צדק ולב האבן של המורה שלך יתרכך בחינת: "והסירותי את לב האבן מבשרכם, ונתתי לכם לב בשר, ורוח חדשה אתן בקרבכם" (יחזקאל לו',כו')

תמיד תזכרי שיש לו נשמה יהודית וגם הוא יחזור בתשובה ויתבייש על הלשון הרע והשם הרע שהוא הוציא על עם קדוש כמו עם ישראל ועל לומדי התורה, הוא ישלם מחיר לא פשוט על התעוזה שלו והגאווה שלו בחינת: "והוי זהיר בגחלתן שלא תכוה, שנשיכתן נשיכת שועל ועקיצתן עקיצת עקרב ולחישתן לחישת שרף וכל דבריהם כגחלי אש" (משנה באבות ב',י') בקיצור מה זה משנה מה המורה הזה חושב? משנה מה את חושבת ! איך את מרגישה עם הדת ועם ה' יתברך זה הכל. המורה שלך לא ממש מעניין אותנו כרגע , יהי רצון שיחזור בתשובה.

סרטונים נחמדים שירגשו אותך.
א. קצת מגדולתו וקדושתו של מלך העולם. - מוזיקה נעימה ומרגשת
ב. סבלנו מספיק משיח בא.
ג. דקה וחצי על קדושת עם ישראל.
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 42

דווח על בעיה