שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִי זֹאת ?

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בפני רבים

אשתו של אחי לא מעוניינת לשמור טהרת המשפחה מה אפשר לעשות?


שאלה:(04/04/2011)

ערב טוב כב" הרב, אחי חילוני שברוך השם מיתחזק, מיתפלל בשבת בבית הכנסת ויש לו רצון עז להיתחזק הוא נשוי עם ילד אחד, אישתו חילונית גמורה שלא צמה אפילו בכיפור ולא מקפידה על חמץ בפסח..יש לציין שמבחינת כלכלית הם קצת נפלו הייתה להם דירה ומשכנתא גבוהה הם מכרו את הדירה והחזירו חובות וכיום לאחר כמה שנים שהיא לא עובדת ולא רוצה לעבוד הם נאלצו להיפרד ולגור כל אחד בבית הוריו נכון שצריך לעשות שלום אבל אם היא לא מעוניינת לישמור טהרת המשפחה מה עושים? נתתי את הטלפון שלה לאירגון טהרה שהם ידעו איך לדבר איתה כי אני ואחי מתחזקים ושומרים.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, בראש ובראשונה צר לי מאוד לשמוע שיש בעם ישראל אנשים שלא צמים בכיפור ו\או אוכלים חמץ בפסח , מדובר באיסור כרת ואין להקל ראש בדבר ,
אשה שלא שומרת על טהרת המשפחה, יש חשש גדול מאוד שתאבד את כתובתה ואת מזונותיה, אם יש לך את המייל שלה, אשמח אם תשלח לה סיפור נפלא שאולי יעורר אותה לתשובה. בכל מקרה מדובר במקרה לא פשוט בכלל, טהרת משפחה לא קשורה לדת , היא קשורה ליהדות , כל אשה יהודיה צריכה לטבול במקווה , אחרת היא מכשילה את בעלה באיסורים חמורים , ידוע שעיקר העולם הבא של הגבר תלוי באשתו , אם אשתו לא שומרת טהרה ולא מקפידה להאכיל אותו אוכל כשר , שכן אינה בוררת את המאכלים ואינה יודעת להכשיר את האוכל המוגש לבעל , הרי שהיא גורמת לו לאבד את העולם הבא שלו. אשמח אם תעבירי לאותה אישה במייל את המעשה הבא:

מעשה נורא בעניין טהרת המשפחה:
מסופר על הגאון הצדיק ר' יעקב מוצפי זצ"ל, פעם אחת באה אליו אישה אלמנה וסיפרה לו בדמעות שבעלה שנפטר לפני כמה שנים מופיע אצלה בחלום כבר מספר לילות ברציפות כשהוא קשור בשלשלאות, נובח ככלב ורוצה לקרוע את בשרה לגזרים. בקשה האישה מהרב שייתן לה תיקון כדי שלא יטרידוה החלומות. הרב הבין שמדובר בעניין עמוק וביקש מהאישה שתספר לו באיזו עבירה הכשילה את בעלה? – האישה התביישה לספר וטענה שלא עשתה לו דבר. הרב אמר שאיננו יכול לעזור לה והיא שבה לביתה.

לאחר מספר ימים שוב באה האישה לרב כשכולה מזועזעת למראה חלום נוסף שחלמה. סיפרה האישה שבעלה שוב הופיע בחלום ואיים עליה יותר מבעבר. הרב שוב ענה בתקיפות שתודה מיד באיזה חטא הכשילה אותו? – לא יכלה האישה להתאפק יותר ופרצה בבכי מר, הודתה בפני הרב שלא שמרה "טהרת המשפחה" ולא הלכה למקווה. הרב גער בה ואמר: "ראי מה גרמת לבעלך שאין לו מנוחה בעולם העליון והוא כה סובל עד שנתנו לו רשות לבוא בחלום" (כידוע לא לכל אחד נותנים אפשרות להתגלות בחלום). אמרה האישה לרב שהיא מוכנה לעשות כל מה שהרב יאמר לה.

שאל אותה הרב אם יש לה בנות, ענתה האישה בחיוב והוסיפה שאינן שומרות טהרת המשפחה. אמר לה הרב: "תתחנני לפניהן שישמרו הלכות טהרת המשפחה ותסבירי להן שאם יעשו כן יהיה לאביהן מנוחה בעולם העליון".

האישה עשתה כדברי הרב והנה לאחר זמן שוב הופיע בעלה בחלום כשהוא עליז ושמח, שברוך ה' בא לידי תיקונו. עד כאן המעשה. ישמע חכם ויוסיף לקח, כמה חמור העניין שאין העולם הפקר, יש דין ויש דיין והכל תלוי בתשובה.

אני מאוד מקווה שהסיפור יגע ללבה, אבל גם אם לא, אשמח אם תקראי כל יום פרק תהילים אחד באורלנוער ותכתבי לנו את השם שלה בהקדשות:
"תהילים באורלנוער"
לקריאת סיפורים מחזקים נוספים בעניין טהרת המשפחה לחצו כאן:
"אשא עיני"שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 5