שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַחֲרוֹן אַחֲרוֹן מְנַצֵּח

הלכות בשמירת הלשון:
התרחקות מחבורה רעה

יצאתי עם מישהי 3 שנים נפרדנו ואני מרגיש שהיא הזיווג שלי


שאלה:(05/04/2011)

כבוד הרב שלום..קודם כל רציתי להגיד לך תודה על כל ההרצאות האלה על ההשקעה באתר היקר הזה..אני הכרתי את האתר רק לפני חודש ומשהו ופשוט אם נכנסים אליו אפשר לשבת שעות ,אני כל הזמן קורא כאן את התשובות הנפלאות שלך בכל אופן, יש לי שאלה אלייך ראיתי תשובות שלך לגבי אנשים ששאלו אם אפשר להרגיש שמישהי מסויימת היא הזייווג שלך ואמרת שזה יצר הרע וכ' וזה הטעייה..השאלה שלי היא האם זה מדוייק במאה אחוז, יצאתי לפני 3 שנים עם מישהי ונפרדנו ללא כל ריב..ועד היום לא יוצאת מהראש

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, צריך להבדיל בין מחשבות שנובעות מתאווה לבין מחשבות שנובעות מאהבה אמיתית , מחשבות ענייניות ותכליתיות מתוך רצון להקים בית כשר ונאמן בישראל, לדעתי לרוב זה תואם גיל.

בגילאי 13-16 בד"כ מדובר במחשבות סתמיות או במחשבות שנובעות מתאווה.
בגילאי 16-19 כשהיצרים בוערים, סביר להניח שמדובר בשילוב של אהבה ותאווה.
בגילאי 19-23 תלוי באדם, בחור רציני עשוי לפתח אהבה, חפיפניק יפתח תאווה.

בכל מקרה כשגבר נקשר לנערה והם לא ממש שומרים נגיעה, סביר מאוד להניח שהמגע יקשר ביניהם וגם לאחר פרידה עולות אסוציאציות מסויימות, שירים מסויימים מזכירים לך את חברה שלך לשעבר ולא פשוט לשכוח אותה בכזאת קלות , אבל מכאן ועד לעובדה שאתה מרגיש שהיא הזיווג שלך הדרך רחוקה אחי. במקרה שלכם שיצאתם 3 שנים יתכן מאוד שנוצר ביניכם קשר עמוק, אבל אני חושב שכדי לדעת אם נערה מסויימת מתאימה לך מבחינה רוחנית ואנושית , יתכן מאוד שאתם מתאימים וקשר כזה עשוי אפילו להוביל לחתונה נפלאה. אבל אם נפרדתם רשמית , אני מציע שתפתח דף חדש במקום להיות עסוק בעבר , תתחיל לבנות את העתיד , אני יודע שלפעמים קשה מאוד לשכוח , אבל במקרים רבים זה כורח המציאות , כל מה שנותר לי לאחל לך זה המון הצלחה, ואם תרצה שנתפלל עליך תקרא פרק תהילים באתר ותשאיר לנו את השם שלך במדור ההקדשות לקריאת פרק לחץ כאן: "תהילים להצלחת עם ישראל".

צפייה בקישור הבא תעזור לך לגלות את כוחות הנפש שיש בך ולדעת איך לבחור בת זוג , לצפייה בקטעים הבאים לחץ כאן: "כוחות הנפש" , "בן זוג משורש הנשמה".
טיפים לרווקים - איך מוצאים זיווג בצורה נכונה - שיחתו של רביד נגר - לרווקים בלבד.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 11

דווח על בעיה