שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
נָפְלוּ עַל אֲתָר

הלכות בשמירת הלשון:
סיפור לשון הרע מתוך לחץ כבוד ואי נעימות

תפסתי את בעלי צופה באתרים לא ראויים


שאלה:(05/05/2011)

כבוד הרב רביד שלום. לצערי גיליתי שבעלי צופה לא מעט בסרטי זימה. מובן כי הוא לא סיפר לי למרות הזוגיות הפתוחה והבריאה שבנינו (או כך חשבתי). דתיים לאומיים + ילד. בעלי בעל תשובה ובעל יראה גדולה.לומד המון בשבת ומקפיד על 3 תפילות ביום. יצא שהוא אמר לי השבוע כי הוא חייב לשוב ללימודים קבועים של תורה משום שאחרת מרגיש שנכשל לפעמים ב"הרהורי חטא". לא חשבתי לרגע שלכך הכוונה.(הוא עובד ובעל תואר שני) אין לי שמץ של מושג כיצד לנהוג. מרגישה נבגדת ופגועה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

גב' היקרה, בראש ובראשונה צר לי מאוד לשמוע שבעלך צופה בסרטי זימה ופריצות , מצד שני יפה היה לשמוע שבעלך מודע לכך שהוא חלש מבחינה רוחנית והוא חפץ להשתנות , יש הרבה בעלים שנכשלים בפריצות וזימה מבלי שנשותיהן יודעות על כך ואינם חפצים להשתנות , העובדה שבעלך מוכן להשתנות וחפץ לקבוע עיתים לתורה רק מעידה על אדם חכם ונבון.

אני מאמין שיש לכם בבית טלוויזיה ומחשב ויתכן מאוד שאתם רואים יחד סרטים שלדעתכם "אפשר לראות" כי אתם די פתוחים , אז מצד אחד את מאפשרת לו להיחשף לטלוויזיה ולכבלים , מצד שני את דורשת ממנו לא לראות פריצות , צר לי לאכזב אותך אבל אי אפשר לתת לילד גלידה ולדרוש ממנו לא לאכול ממנה , אל תצפי שבעלך יראה במכשיר הטלוויזיה רק סרטים כשרים וצנועים , טלוויזיה היא טלוויזיה , היום בלחיצת כפתור אחת אפשר להגיע לתכנים לא ראויים ואפילו לערוצי זימה ! אם השלום בית שלך חשוב לך , אם חינוך הילדים שלך חשוב לך , תתנתקו מהטלוויזיה והכבלים ותעברו מהר ככל האפשר לאינטרנט כשר. אם אין באפשרותך לעשות זאת , תיאלצי להסתפק באמון ההדדי הבסיסי שיש ביניכם (שלא ממש הוכיח את עצמו לאחרונה) אם את מחפשת אמת, 1+1=2 לא 1.99 כל דבר שקרוב לאמת ואינו אמת מבחינתי הוא שקר ! אי אפשר ליהנות מכל העולמות , מצד אחד לחפף ביראת שמים ולהכניס הבייתה טלוויזיה וזימה מצד שני לדרוש מבעלך לשמור עיניים ולהיות קדוש. זה לא עובד ככה וגם אם בעלך יקבע עיתים לתורה על בסיס יומי , כל זמן שהוא יחזור הבייתה ותאפשרי לו לצפות בפריצות , הרי שכל התורה שלמד במהלך היום מאבדת את ערכה.

בדיוק כמו שבנישואין גבר צריך להיות נאמן לאשתו ב-100 אחוז ולא ב-99 אחוז.
כך בכל מה שקשור לאמונה ויראת שמים עלינו להיות נאמנים לה' יתברך ב-100 אחוז, זה באמת לא קל אבל זה הפתרון היחיד לזוגיות טובה ואושר אמיתי בחיי הנישואין.
הסיפוק הכי גדול שצריך להיות לאשה היא העובדה שבעלה לומד תורה, לומד איך לשמור על קדושתו ונאמנותו , התורה מחנכת כל גבר בישראל לכבד את אשתו כמלכה
אם חשקה נפשך להיות מלכה אמיתית , תעודדי את בעלך ללכת לשיעורי תורה קבוע.

את מוזמנת לקרוא באתר כל יום פרק תהילים להצלחתכם , אני מבחינתי מתפלל על כל מי שקורא תהילים באתר ואני משתדל להזכיר בשיעורי התורה שזכות השיעורים תעמוד לכל מי שקורא תהילים באתר, להוספת שם וקריאת פרק אחד ביום לחצי כאן.

אחותי היקרה, בגידה במחשבה עשויה להוביל לבגידה במעשה, לדעתי חשוב מאוד שתעודדי את בעלך לקבוע עיתים לתורה ותשתדלי לפקוח עין בבית על הנעשה עמו , תדרשי לעבור לאינטרנט כשר ובמידה ויש לך אפשרות תדרשי להסיר את הטלוויזיה, בכל מקרה צפי בקטע הבא , למרות שברוך ה' בעלך לא בגד בך במעשה אלא רק במחשבה אני חושב שצפיה בסרטון לא תזיק: "גיליתי שבעלי בוגד בי".
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 26