שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מְאַיֵים עָלֵינוּ

הלכות בשמירת הלשון:
כיצד לברר דבר פרטים על חבירו לתועלת

אם הבדיקות של הבת שלי יצאו טובות אני חוזרת בתשובה !


שאלה:(31/05/2011)

שלום רביד, לאחר מספר שנים של חילוניות אני רוצה לחזור בתשובה. הבטחתי לקדוש ברוך הוא שאם הבדיקות של הבת שלי יצאו תקינות ואם הכל יסתדר לגבי החששות שלי עם הבריאות של בתי אני ישמור שבת. אני מפחדת. יש לי בעל ההפך ממני. חילוני. מה עליי לעשות איך לתכנן את הדרך כדי להצליח ולא להיכשל. איך לשבת כל הזמן בבית ולא ללכת לבלות בסופי שבוע. איך איך איך??? יש כאלה שהצליחו למרות שיש קושי אדיר בבית? הכוונה בעל?

תשובה:(הרב רביד נגר)

גב' היקרה, בראש ובראשונה ישר כח עצום על הרצון לחזור בתשובה , אשרינו שיש לנו על מי להישען ולמי להבטיח הבטחות , את לא הראשונה ששמעתי שזכות השבת הגנה על בתה , יש סיפור מרגש על ילדה שחלתה במחלה הקשה ובזכות שבת המחלה נעלמה כלא הייתה , צירפתי לך קישור לסיפור המרגש בהמשך.

בנוגע להבטחה שהבטחת לה' יתברך , אני לא חושב שאת צריכה להציב לה' תנאים , אם תרפא את הבת שלי אני אחזור בתשובה ואם לא אני אמשיך לחלל שבת , אנחנו      לא מפחידים את ה' ולא קובעים לו מה לעשות , ה' יכול להסתדר טוב מאוד גם בלעדינו
לא חסרים לו מליוני מלאכים שכל היום אומרים לפניו שירה , משבחים ומהללים אותו ואומרים לפניו "קדוש" ,  "קדוש" , "קדוש" , אז למה הוא צריך אותנו? בדיוק מאותה סיבה שאבא מעוניין להביא ילדים לעולם למרות שהוא יכול להסתדר טוב מאוד גם בלעדיהם , כי כדי להרגיש אבא יש צורך בהענקה , מי שלא מעניק לא מרגיש סיפוק , וכשם שאנחנו זוכים לקבל שפע מאבינו שבשמים מן הראוי שנודה לו על כך ונשבות ביום השבת כאות הזדהות עם א-לוהים ששבת ביום השביעי , כך נזכה להעיד פעם בשבוע על מעשה בראשית , כדי שהתורה והמסורת לא תמוש מפינו ומפי זרענו לעולם !

בנוגע לבעלך , נכון שמצד אחד השינוי נראה ממש קשה לביצוע , אבל חז"ל לימדו אותנו כלל חשוב בעבודת ה' , שהרבה מאיתנו אמצו אותו ככלל לחיים והוא: "אין דבר העומד בפני הרצון" , אם אדם באמת רוצה משהו הוא ידע בדיוק מה לעשות כדי להשיג אותו , אם הוא לא מספיק רציני ולא מספיק רוצה , אז סביר מאוד להניח שלא ייעשה רצונו ! במקום לחשוב בצורה שלילית ולא לתת לשבת סיכוי , תחשבי בצורה חיובית , בדיוק כשם שניגודים נמשכים , תנסי לגרום לבעלך לאהוב את השבת ואת התורה , ספרי לו על ההסכם שהיה לך עם בורא עולם , ספרי לו  על הניסים הקטנים שקורים לך בחיים , ספרי לו עד כמה מעורב בורא עולם בחייך האישיים , שתפי אותו ברגשות שלך , אבל לפני שתעשי את זה תשבי עם עצמך ותחשבי אם את באמת רצינית או שמא בכלל        לא התכוונת לקיים את חלקך בהבטחה.

האמת זה באמת קשה לעצור את השגרה , אבל אם עשרות אלפי בני אדם הצליחו להכניס משמעות לחיים שלהם ולהפוך את השבת ליום של אחדות משפחתית , ליום של שירים ואחוות משפחה , אין לי ספק שזה שווה כל כסף וזהב שבעולם , תנסי בהתחלה לגשת לבעלך בקטע של חינוך ומודל לחיקוי , תדברי איתו על אחדות המשפחה , על הקניית ערכים בסיסיים לילדים , על זמן איכות יהודי ואח"כ בע"ה לאט לאט תכניסי עוד ועוד אלמנטים שקשורים ליהדות , בכל מקרה , אל תכריחי את בעלך לעשות רצונך ואל תכפי עליו את הדת , אם בא לך להיות דתיה זה מצויין כל זמן שזה לא פוגע באחרים , כל זמן שההתחזקות שלך לא באה על חשבון צער של אנשים אחרים.

כל מה שנותר לי לעשות זה לבקש ממך בקשה קטנה , יש לנו באתר מדור שנקרא: "מרכז התהילים" חילקנו את כל ספר התהילים ל-150 פרקים , כל יום כל אחד מהגולשים שבאתר נכנס וקורא פרק אחד להצלחת עם ישראל ולהצלחתו האישית , נשמח אם תקראי איתנו כל יום פרק ותהיי חלק מספר תהילים שלם , כמו כן לאחר קריאת הפרק נשמח אם תכתבי לנו את השם שלך במדור ההקדשות ונשמח להתפלל עליך , בשיעורים שאנחנו מקיימים מדי יום אנחנו מבקשים שזכות השיעור תעמוד לכל מי שקורא תהילים באתר , כל פרק נוסף שתקראי יזכה אותך להוסיף שם נוסף לתפילה. לקריאת תהילים יומית לחצי כאן: "תהילים מחולק - לרפואה וגאולה פרטית וכללית" השירות לא כרוך בתשלום , הכל לשם שמים ולמען כלל ישראל.

במקום לבלות בסופי שבוע ולחלל את השבת הקדושה , הייתי מציע שתשבי לעשות עם עצמך חשבון נפש , תקראי ספרים רוחניים ותורניים , אין לי ספק שסוף סוף תזכי למנוחה אמיתית של הנפש , אם גם בשבת תלכי לבלות ותתנהגי כמו ביום חול , לעולם לא תצליחי להתרגש מקדושת השבת ולהבין מהו הפירוש האמיתי של מנוחת הנפש , המשמעות הרוחנית של השבת הולכת לאיבוד כשלא מיישמים , אבל מי שזכה לחזור בתשובה שלימה באמת , לא יכול שלא להתרגש מקדושת השבת העצומה ! בהצלחה.

את מוזמנת לקרוא את תגובתיי הבאות בנושא
- בעלי לא מוכן לשמור שבת בשום פנים ואופן.
- אני פשוט לא מצליחה לשמור שבת מה אפשר לעשות? זה פשוט קשה לי !
- מה שווה שמירת השבת שלי אם כולם בבית מחללים שבת? יש טעם בכלל?
- סבא ז"ל  בא לאמא שלי בחלום ואמר לה שאני חייב להפסיק לעשן בשבת !!!  
- השבת פשוט קשה עלי - למה שאשמור שבת? אני רוצה הוכחה משכנעת או סיפור
- סרטונים מרגשים שקשורים לנושא השבת תבחרי מה שתרצי - לחצי לצפייהשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 28

דווח על בעיה