שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לְבָד

הלכות בשמירת הלשון:
מצות תוכחה

בעל ואישה - אני בת 20 + ילד ואני רוצה להתגרש


שאלה:(09/08/2011)

שלום כבוד הרב, אני בת 20 נשואה פלוס ילד אני ובעלי במשבר נישואים רציני. אני רוצה להגיש תלונה נגד חמי על התססת בעלי נגדי ואיום לקיחת הילד בדרכיו הפוליטיות והתערבות בחיינו הפרטיים..וגם תלונה נגד בעלי על הרמת ידיים..הוא ואביו עושים אמבוש נגדי ואני רוצה להיות בטוחה..(אומנם אני התחלתי בהרמת הידיים..אבל חוקית יעצרו אותו ואולי זה יתן לו קו חשיבה מה חשוב לו בחיים אני או אבא שלו) מה כבודו מציע?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אני מציע שלפני שתעשי צעד (שאסור לך לעשות מבחינה הלכתית) צעד שיפריד בינך לבין בעלך ויהפוך אותך להיות מוקצה מחמת מיאוס בעיני משפחתו, תחשבי הדק היטב אם את מוכנה נפשית להגיע למצב כזה. בואי נשקול יחד יתרונות מול חסרונות.

יתרונות:
א) הרווחת את הנקמה שרצית
ב) חינכת את בעלך !
ג) שינית  לבעלך את החשיבה
ד) הרווחת את הילד לעצמך
ה) נקמת בחמיך והרחקת אותו ממך לעת עתה
ו) לפחות הוא לא ירים עליך ידיים יותר , הוא רק יקלל אותך כל ימי חייך מה הרווחת?

חסרונות:
א) פגעת בכבוד חמיך (עברת על הלכה מפורשת)
ב) פגעת בכבוד בעלך ופתחת לו תיק במשטרה
ג) הפכת להיות מוקצה מחמת מיאוס- המשפחה של בעלך שונאת אותך
ד)  כשהילד יגדל ויבין מה עשית גם הוא עלול למרוד בך ולהתרחק ממך
ה) איבדת את המשפחה שלך
ו) החתן הבא יחשוש לצאת איתך כדי שלא תגידי נגדו תלונה או נגד משפחתו
ז) מי יודע מתי תכירי גבר נוסף
ח) הילד שלך יגדל קרוע בין אבא לאמא
ט) יכול בהחלט להיות שהילד גם ישנא את אבא שלו
י) המשפחות יריבו ביניהן ולשון הרע ורכילות יהיו מנת חלקכם
יא) השכינה תהיה בצער על עוד בית שהתפרק בישראל נו.. מה הרווחנו?

אני לא אומר לא לעשות שום צעד, אם בעלך מסכן את חייך והוא אלים ואי אפשר לחיות איתו , וודאי שאת צריכה לעשות מעשה, לגשת לרב ולפתוח בהליכים אבל אל תעשי שום דבר בלי להתייעץ עם רב מומחה שמבין בנושא, כשפונים לעורכי דין או לערכאות של גויים, עצם המעשה הזה גורר עבירות נוספות, בחינת: "עבירה גוררת עבירה" בראש ובראשונה מתייעצים עם דעת תורה, השאיפה היא להשאיר את הכביסה המלוכלכת בבית ולא להתחיל לנפנף בה בחוץ ! אבל אם זה כבר בלתי אפשרי זה כבר משהו אחר

אחותי היקרה לדעתי , עצם העובדה שהרמת ידיים על בעלך מעידה על בעיה חמורה שיש לך בגישה, איך הגעת למצב כזה? איך אפשר להרים יד על הבעל ולמה בדיוק ציפית כשהרמת עליו ידיים? שישתוק וישב בחיבוק ידיים? מה הרווחת מכל העניין? כוטלם שונאים את כולם, מלחמת עולם נפתחה, המשפחות שונאות, אתם שונאים, הילד קרוע, המשטרה מעורבת, נגד בעלך נפתח תיק על אלימות, חמיך לא יוותר על כבודו האבוד, בעלך ישכור עורך דין וינסה למרר את חייך ואת תנסי למרר את חייו ובמקום למצוא דרך לחיות בשלום שניכם תעשו כל מה שאתם יכולים כדי לצער כמה שיותר האחד את השני לפרק זמן כמה שיותר ארוך וממושך, שניכם תסבלו כי למצוא בן זוג אחר במהלך דיונים משפטיים, בזמן שאתם גרושים עם ילד משותף, זה רצונך?

אני בטוח שאם תשבו ותתפייסו ושניכם תוותרו קצת , תחסכו לעצמכם הרבה ביזיון ועוגמת נפש, אם תבקשי ממנו סליחה שהרמת עליו ידיים והוא יבקש ממך סליחה על הרמת ידיים, אם תתפייסי עם אבא שלו למרות שקשה לך, אין לי ספק שאבא שלו יסלח לך על עוגמת הנפש, אולי בהתחלה יהיה לו קצת קשה אבל אל תשכחי שאת אמא של הנכד שלו, בסוף כולם מתפייסים. בנוגע לבעלך, אין לי ספק שלמרות שהוא יצא משליטה הוא עדיין אוהב אותך ואין לי ספק שגם את אוהבת אותו, גם אם את ממש כועסת כרגע ואת ממש בצער, עובדה שאת מתייעצת איתי ולא ממהרת להרוס לעצמך את החיים ! מה שמונע בעדך, היא האהבה שיש לך לבעלך , את יודעת שגם את אשמה ולא רק הוא, את יודעת שזה יכול להיגמר הרבה יותר טוב , "מים רבים לא יכבו את האהבה" , כמו כן אמר שלמה המלך עליו השלום: "על כל פשעים תכסה אהבה" אם תתרכזו באהבה ותוותרו אחד לשני האהבה תכסה על הכל.שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 19

דווח על בעיה