שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲנִי נִזְהַר

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על ילד קטן

חברה שלנו בכיתה עושה דברים שהדת אוסרת - למי לספר? מה לעשות?


שאלה:(06/10/2011)

יש לי ולחברותי יש שאלה, יש לנו חברה בכיתה ואנחנו יודעות שהיא עושה דברים ממש לא טובים שהדת אוסרת וגם בבית הספר לא מרשים לעשות אותם, ההורים שלה כמובן לא מודעים לכך וכמה שדיברנו שום דבר לא עזר... שמענו הרצאה שבה נאמר שמי שרואה את חברו סר מהדרך ולא עושה כלום עד שחברו מגיע למקום שמשם כבר אין לו דרך חזרה אז חלק מהעבירות נזקפות לרעת החברים שיכלו להציל ולא הצילו ובמיוחד לרעת זה ששמע ויכל לעשות משהו ולא עשה דבר, מה אפשר לעשות במצב כזה? לצוות המורות אנחנו לא רוצות לפנות זה יפגע בה ולהורים זה לא כ"כ יעזור, מה אפשר לעשות בנידון? בתודה!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, זו באמת שאלה קשה, אם את אומרת שגם אם תספרו להורים זה לא יעזור ואם תספרו למורים זה יפגע בה, אז... אין לכן הרבה מה לעשות. אז מה שאני מציע למרות הכל זה להתפלל ולמצוא מישהו שהיא מקבלת ממנו ומעריכה אותו.

איך אפשר לעזור לנשמה שסטתה מן הדרך?
א) אם יש לה אחים גדולים או אחיות גדולות יראות שמים תנסו לדבר איתם
ב) אם יש חברה טובה שהיא מקבלת ממנה או אישיות שהיא מעריכה תנסו דרכה
ג) אם יש מורה שהיא אוהבת ויש מצב לדבר עם המורה בגובה העיניים דברו איתה
ד) תגידו עליה פעם בשבוע ביחד את התיקון הכללי ותקשרו את עצמכם לר' נחמן.
ה) שכל אחת תקבל באתר קבלה לחזרתה בתשובה ואנחנו נשלח את השם שלה לרב 
     עובדיה יוסף בע"ה כבר בתחילת השבוע הבא, תבקשי מכמה חברות שמוכנות
     תיכנסו למדור "ביקשת קיבלת" ותקבלו על עצמכן קבלה לחזרתה בתשובה.

אם אתן יודעות בוודאות ששום דבר לא עוזר, תתפללו עליה, אני יכול לספר לך סיפורים כל כך מרגשים על אנשים שהיו רחוקים מתורה ומצוות וחזרו בתשובה שלימה בזכות חברים שלהם שהתפללו עליהם.

סיפור נפלא לדוגמא על כוחה האדיר של תפילה:
נערה אחת התחזקה ועלתה למדרשייה בצפון הארץ (כך היא מספרת לי), אח שלה היה מעשן סמים, מחלל שבת ויוצא עם גויות, במדרשיה היא למדה שלתפילה יש כח עצום, היא מסרה את השם של אח שלה לכל החברות שלה במדרשייה ובמשך תקופה החברות היו מזכירות את השם בתפילות בשיעורים בכל מיני מקומות ואפילו בקברות צדיקים, היא בקשה מחברות שלה לקרוע את השמים בתפילות כי אח שלה הוא הדבר הכי חשוב לה בעולם, זו הייתה מדרשה בצפון הארץ, הבנות לא הפסיקו להתפלל והנס לא אחר לבוא, אח שלה שירת בצבא, שם בבדיקת שתן שגרתית גילו שהוא משתמש בסמים והכניסו אותו לכלא על מספר עבירות שעשה, לבחור נמאס להיות כל היום בתא אז הוא החליט ללכת לבית הכנסת בשביל הכיף ולהניח שם תפילין, בבית הכנסת הוא פגש חברים טובים וביחד הם למדו ואפילו הגיעו לשיעורים של הרב,

הרב סיפר להם שם שיש אנשים שמתחזקים בזכות לימוד וחכמה ויש אנשים שמתחזקים רק כשבאות עליהם צרות, הרב אמר להם לנצל את הכלא כדי ללמוד כי בחוץ הסיכוי ללמוד ממש אפסי, הרב גם אמר שיש אנשים שמתחזקים רק אחרי חולי או תאונה כאן יש להם זכות הם בריאים ושלמים ויש להם אפשרות לשבת וללמוד, חצי שנה של התחזקות עשתה את שלה אבל איך שהוא השתחרר מהכלא הוא חזר לשטויות, אבל הבנות לא הפסיקו להתפלל.

שבועיים אחרי השחרור הוא עשה תאונה עם האופנוע ונכנס לאשפוז, הרב מהכלא בא לבקר אותו והוא קבל על עצמו תשובה שלימה, הוא עלה למסגרת טובה של שיעורים והיום הוא אברך כל זה קרה לפני 5 שנים, הוא כל הזמן מספר שהוא בחיים לא האמין שהוא יהיה דתי, אבל אחותו לא וויתרה והתפילות עשו את שלהם ! בקיצור אל תפסיקו להתפלל עליה ואני בטוח שבסוף יהיו בשורות טובות. 

יש לנו באתר אין ספור מכתבים ושיחות על אנשים שזכו לישועות בזכות התפילות
א) אנשים נרפאו ממחלות קשות בזכות תפילות
ב) נשים נקלטו להיריון בזכות תפילות
ג) אנשים זכו לפרנסה בשפע בזכות תפילה
ד) אז חברה שלך לא תזכה לחזור בתשובה בזכות התפילה שלכן?
ה) צפי בקטע הבא ותביני כמה גדול כוחה של תפילה: "כוחה של תפילה"   
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 16

דווח על בעיה