שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מְסִלַּת יְשָׁרִים

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע לגוי

כיסוי ראש - מותר לצלם דוגמנית לקידום מכירות של כובעים?


שאלה:(23/10/2011)

שלום הרב רביד, רציתי לשאול בעניין כיסוי ראש, האם כיסוי "מקושט" כלומר עם תוספת של פרחים ואבנים לא באופן מוגזם נחשב צנוע? עוד שאלה בנושא, אני מתכוונת למכור כיסויי ראש מעוצבים, האם מותר על מנת לקדם את המכירות לצלם "דוגמנית" שאינה נשואה וכמובן צנועה (בכל מקרה בתמונות ייראה רק ראשה)משהו כמו דוגמנית פנים? לסיכום: א) האם מותר להסתובב עם כיסוי ראש יפה מאוד (בולט מאוד) ב) האם מותר לצלם דוגמנית לקידום מכירות של כובעים?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, כיסוי ראש מקושט מותר על פי ההלכה בתנאי שאינו בולט מדי ומסובב ראשים ברחוב אם הוא צנוע ועדין מותר , ברגע שהוא צועק ובולט מדי זו כבר בעיה הלכתית חמורה. (כל שינוי וחריגה מהנורמה היא התבלטות שמעידה על חוסר צניעות) 

בנוגע לצילום פנים של דוגמנית כדי לקדם מכירות , בראש ובראשונה אקדים ואומר שאין שום היתר לאף אשה להצטלם לצורך קידום מכירות ולא לצורך פרסום כזה או אחר, אשה היא לא אובייקט ואין להשתמש בה כמודל למטרת קידום מכירות , לאשה יש פנימיות וצניעות ואינה כלי לקידום מכירות רחמנא ליצלן, מעולם לא שמענו על דוגמנית חרדית , או דוגמן חרדי , אנשים יראי שמים מתרחקים מעולם הדוגמנות והפריצות.

בנוגע לשימוש בתמונות של נשים שהצטלמו לצורך הפרוייקט , גם אם יש מי שיתיר זאת לצורכי פרנסה , זה נושא שכרוך בהמון אחריות, כל מי ששייך לתחום יודע כמה סכנות יש בדבר וכמה תמונות עשויות להיות מוברחות לרשת האינטרנט ולהתפרסם גם באתרים לא ראויים , הצלם שומר אצלו עותקים , כל מי שבא במגע עם העסק עשוי לשמור אצלו עותקים , וכל מי שקשור לדבר יש לו חלק בהכשלת הרבים, לכן זו אחריות כבדה שבלי היתר מפורש מרב פוסק לא הייתי מציע לך לחשוב על הדבר בכלל.

כמו כן במידה והרב התיר לך לצלם ו\או להצטלם עליך להתחייב שהתמונות לא יוצגו בפני גברים , לא יגיעו לידי גברים , עליך להציג אותם באלבום שנמצא אצלך ורק את מציגה אותו בפני הלקוחות (נשים בלבד) בקיצור צריך לנקוט במשנה זהירות היות ומדובר בדוגמניות והרהורי עבירה קשים מעבירה וכל הגדול מחברו יצרו גדול הימנו.

"איסור גדול מאוד לאיש להסתכל בתמונות של נשים גם אם הן צנועות ואם הן לא צנועות על אחת כמה וכמה שאסור לגברים להסתכל בהן ואפילו לנשים אסור"

לסיכום:
א) מותר להסתובב עם כיסוי ראש יפה רגיל ,אם הוא בולט מאוד זה חוסר צניעות ואסור
ב) "בפני עוור לא תשים מכשול" , בדור הזה רבו המכשולים ולכן שומר נפשו ירחק !

קישור לסרטונים שקשורים לנושא:
1) דוגמנית או חרדית - תראו מה תאוות צילום יכולה לגרום לנערה תמימה פשוטה
2) סיפור על דוגמנית שחזרה בתשובה - צפייה נעימה שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 7

דווח על בעיה