שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲבָל זֶה אָסוּר

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בין איש לאשתו

למה אחרי שיוצא זרע נגמר החשק?


שאלה:(24/10/2011)

למה אחרי שהזרע יוצא אין כבר חשק?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, בעיית חוסר החשק שבאה מיד לאחר פליטת הזרע היא טבעית ונורמלית, ברגע שנפלט הזרע , החשק נעלם כי החשק נוצר למטרה אחת ויחידה , קיום המין האנושי , לצערנו הרב כיום משתמשים בחשק למטרות לא ראויות של ניצול מיני , סיפוק תאווות ומתן פורקן ליצרים , אבל לא זו הייתה מטרתו השורשית של "החשק".

זו בעצם הסיבה שאדם שלמד חכמה וזכה לבינה מבין ויודע שמטרת החשק אחת היא ולכן הוא מצליח להגיע לשליטה עצמית והוא מסוגל לשלוט בחשקיו וביצריו, אין הרבה אנשים שמסוגלים להגיע לרמת שליטה נפלאה שכזאת , יעקב אבינו היה הראשון שעליו אמרה התורה שזכה לשמור את קדושתו 84 שנים שנאמר: "ראובן בכורי אתה כוחי וראשית אוני" - (בראשית מט',ג') יוסף הצדיק היה הראשון שזכה להגיע לשליטה על יצריו בהתמודדות מול פיתוי (מול אשת פוטיפר) בקיצור אנשים מקודשים זוכים לשמור על קדושתם ועל בריתם ובזכות יכולת האיפוק שלהם הם מסוגלים להוליד ילדים כמותם בעלי כח איפוק ושליטה אדירה. עליהם אמר שלמה המלך: "טוב מושל ברוחו מלוכד עיר" כלומר: "אדם שמסוגל למשול ביצרים שלו , טוב יותר מאדם ששולט בעיר שלימה".

ברגע שנפלט הזרע החשק נעלם , לכן אדם שמתאווה לאשה ונכשל , סופו להצטער , נערים רבים אמרו לי איך בגלל תאווה מסכנה של 5 דק' נכשלתי בעוון כל כך חמור???

פליטת זרע של צדיק - קדושה אדירה.
אם מדובר באדם ירא שמים שפליטת הזרע שימשה אותו למטרת קיום מצוות פרו ורבו - הרי שפליטת הזרע היא מצווה אדירה המסוגלת למשוך נשמה של יהודי שת"ו לעולם.

פליטת זרע של רשע - טומאה גדולה.
אם מדובר באדם שאינו ירא שמים שפליטת הזרע שימשה אותו למטרת סיפוק אישי או למטרת סיפוק תאוותו באיסור - הרי שפליטת הזרע היא עבירה חמורה שמסוגלת לברוא משחיתים רבים וכבר גילו לנו חז"ל שכל טיפה שיוצאת מן האדם בוראת קטגור

פליטת זרע שלא למטרת היריון - תלוי במחשבה.
אם מדובר באדם ירא שמים שאשתו בהיריון ופליטת הזרע לא משמשת אותו ליצירת ולד הרי שפליטת הזרע יוצרת בנים רוחניים בעולמות העליונים ואם בעת הפליטה חשב האדם מחשבות טובות , הרי שברא לעצמו בנים רוחניים שמעצימים את כוחו הרוחני ועתיד הוא לראותם לעתיד לבוא. (חז"ל) ואם ח"ו חשב מחשבות רעות , הרי שברא לעצמו מקטרגים רבים , לכן למרות שפליטת הזרע לא משמשת להיריון מחשבה קובעת

לסיכום: הזרע של האדם מסוגל מאוד להשפיע על מצבו הרוחני והבריאותי בעולם הזה וכן על מצבו בעולם הבא (היות והוא בורא משחיתים או בנים רוחניים) הכל תלוי באדם
כשהזרע נפלט אין חשק כי מטרת החשק היא לקיים את העולם ולא לספק לאדם את תאוותו האישית , ברגע שהזרע נפלט , החשק נבלם , כדאי ללמוד מזה מוסר ולהבין שהכל זה בעצם ניסיון אחד פשוט , מי שהצליח להבין את הרעיון לעומק , נזהר ונשמר.

קישורים נוספים:
סרטונים לצפייה בנושא ברית קודש
שאלות ותשובות בנושא ברית קודש
שאלות ותשובות נוספות בנושא זרע לבטלהשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 21

דווח על בעיה