שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
חֲתוּנָּה בַּשְּׁכוּנָה

הלכות בשמירת הלשון:
שמועה מפורסמת בגנות הזולת

דמעות של אהבה - הוא גילה לי שהוא לא באמת אוהב אותי


שאלה:(04/11/2011)

אני בוכה בלי הפסקה , בחור שממש אהבתי ויצאתי איתו גילה לי פתאום שהוא לא במאת אוהב אותי... אני בוכה כמו ילדה קטנה ופגועה ברמות שאין לתאר הוא התקשר לשאול מה איתי ובכה בעצמו... ואומרים שהקב"ה הכי קרוב ברגעים של עצב... אז איפה הוא איתיי עכשיו?! למה זה קורה לי רביד?

תשובה:(הרב רביד נגר)

הוא מדבר אליך דרך הסובבים אותך, דרך הדמעות שלך, דרך המשפחה שלך, דרך המכתב הזה שאני כותב לך ואומר לך שהוא רואה אותך , מקשיב לך וסופר את דמעותייך, הוא רוצה שתנגני לך בראש את הניגון של: "א-לוהים לא משיב ריקם דמעותיה של בת מלך, שבוקעות את כל הרקיעים, לא אל תדאגי ילדה, הכל יהיה בסדר, תפילותיך נשמעות שם במרומים, א-לוהים לא משיב ריקם דמעותיה של בת מלך, שבוקעות את כל הרקיעים".

לפעמים אנחנו לא רואים נכון את המציאות , מתי רואים הכי טוב את יודעת? כשקשה, כשכואב, כשאנחנו בצער, כשאנחנו מנסים לקום מהנפילה, מתי האור של הנר משמעותי את יודעת? כשיש בחוץ חושך ! אז, ניכר אורו של הנר.

מהיכן אנחנו רואים? מהשחור שבעין או מהלבן? תשובה: מהשחור ! למה? כי רק כשקשה לנו , כששחור לנו , אנחנו יכולים לראות את האמת.

למה רק כשיש מלחמה פתאום כולם עוזרים לכולם וכולם אוהבים את כולם? כי אז כל השטויות נעלמות , שום דבר לא מעניין וכולם מבינים שהעולם הזה הוא קופסת קרטון אחת גדולה או ארמון חול בים שבגל הבא עשוי להיעלם, אז כבר אין שנאת חינם, כי במקום להתעסק באחרים אנחנו מתעסקים בעצמנו, כל אחד דואג לעצמו, אז כבר לא אכפת לאף אחד מהדתיים והחילונים , כולם מבינים שהתכלית היא לשרוד ולחייך !

ועכשיו אומר לך מה אני חושב אחותי היקרה, צר לי מאוד לשמוע שאת עצובה, מים רבים לא יכבו את האהבה ונהרות לא ישטפוה, אבל חשוב שלא תבכי לשווא, חשוב שמכל משבר נלמד איך לייעל את עצמנו, במקום לחזור על טעויות ולהיקשר מהר מדי לגברים, אני יודע שאת שבורה ומרוסקת, אבל אני גם יודע שכשאני שבור ומרוסק אני לא מתעלם מהקול הפנימי שאומר לי.... "אמרתי לך..."

הרבה פעמים התוצאות ברורות לנו ואנחנו לא ממש מוכנים לקבל אותן, להבדיל אלף אלפי הבדלים, כשאדם מעשן, ברור לו שהוא מזיק לעצמו, אז למה לחכות להתקף לב? באותה מידה נערה צעירה שנכנסת לקשר בעודה בוסר, ברור לה שזה לא מה שהיא צריכה עכשיו, ברור לה שהיא לא הולכת להתחתן בשנה שנתיים הקרובות, אז למה? למה לחכות שמישהו יבוא וישבור את לבה?

המטרה שלי היא לא להטיף לך, המטרה שלי היא ללמד אותך כיצד לשמור על עצמך מפני ההתערבות הרגשית הבאה שלך, מה שאני מציע לך לעשות כרגע זה להתרחק מהבחור במקום להמשיך לשוחח איתו ולהמשיך להיקשר אליו בתקווה שיצא מזה משהו, זה רק יכאיב לך יותר, עכשיו את צריכה להיות חזקה, להראות לו שאת סומכת על ה' ומאמינה שהכל לטובה גם אם קשה, את לא צריכה טובות מאף אחד ובטח ובטח שאת לא צריכה להתחנן בפני אף גבר שיסכים לצאת איתך ולהכיר אותך, אם לא מתאים לו פשוט נתקי ממנו קשר ותביני שהוא לא בשבילך.

לצערנו הרב גברים רבים יוצרים קשר עם נשים ובונים אהבה שתלויה בדבר, ברגע שהדבר לא מגיע או שאינן מקבלים את מה שהם רוצים, הם פשוט נעלמים.
 
אהבה אמיתית היא אהבה שנבנתה
א) בזמן הנכון (לא מוקדם מדי)
ב) בעיתוי הנכון (כששני בני הזוג נקיים מרגשות לצד אחר)
ג) בהמלצת יודעי דבר (אנשים נבונים שמכירים את בן הזוג וממליצים על הקשר)
ד) בתנאים ההלכתיים הנכונים (כששני בני הזוג יודעים להתאפק ולכבד זה את זו)
ה) עם שאיפות רוחניות נכונות (שני בני הזוג שואפים להקים בית נאמן בישראל)
ו) תוך הצבת יעדים ברורים 

לסיכום:
אחותי היקרה, למרות הצער ולמרות הכאב, תתנחמי בעובדה שאת בריאה ושלימה ואף אחד לא פגע בך וניצל אותך, תתנחמי בעובדה שהבחור החליט לומר לך את האמת עכשיו ולא מאוחר מדי, יש בנות שבזבזו שנים מהחיים שלהם בחברות שקרית עם בחור מסויים ואחרי שנים של אהבה והתמסרות הבחור פשוט נעלם
בקיצור, תסתכלי על חצי הכוס המלאה ויהי רצון שהצער שיש לך יכפר לך על חטאי העבר ותזכי להקים בית נאמן וכשר בישראל, זיכרי ! ה' שומע אותך וחפץ בטובתך.

סרטונים שעשויים לעזור לך ולשמח אותך.
א) טיפים לחיים מאושרים
ב) שני חולים ורופא
ג) שתי דקות על אהבת ישראל
ד) בן זוג במראה
ה) אהבה אמיתית - שיעור מלאשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 22

דווח על בעיה