שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
גּוֹלֵשׁ על הַהֵיתֵר

הלכות בשמירת הלשון:
דברים הניכרים

למה אסור להיות עם רווקה שטבלה במקווה?


שאלה:(18/11/2011)

שלום הרב למה אסור להיות עם רווקה שטבלה במקווה הכוונה שלי למה זה איסור דאוריתא הרי היא לא נידה?... הרי כל האיסור להיות עם אישה זה בגלל שהיא נידה לא ככה?... אשמח לתשובה הגיונית... הרי אם אדם עם אישה שטבלה הרי היא לא אחותו והיא לא נידה למה זה יהרג ולא יעבור? אני מבין שזה אסור אבל למה זה איסור דאורייתא...?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, כל זמן שאשה לא טבלה במקווה היא אסורה וכל מי שבא עמה במגע עובר עבירה חמורה של גילוי עריות , אם חיפשת מקור לדבר מהתורה , לא רק שהתורה אסרה חיבוק ונישוק , התורה אסרה אפילו להתקרב שנאמר: "לא תקרב".

רצית תשובה הגיונית , הנה תגובות הגיוניות...
א) היית מוכן שמישהו יגע בבת נגיעות אסורות וייכשל עם בתך הצעירה?
ב) היית מוכן שמישהו יגע נגיעות אסורות וייכשל עם אשתך לעתיד?
ג) היית מוכן שמישהו יגע נגיעות אסורות וייכשל עם אחותך הצעירה?
אני חושב שאלה היו תגובות מספיק הגיוניות ואני מאוד מקווה שאתה אדם חכם.

בנוסף, רק בגלל שאלות כאלה , דרשו חז"ל מעם ישראל למנוע את בניהם מן ההיגיון, כי כשהולכים רק לפי היגיון מאבדים את היראת שמים , לכן התורה מחנכת אותנו לחשוב גם מעבר להיגיון ולהיות "על טבעיים" כי ההיגיון אומר שבדור הזה אף אחד לא מסוגל לשמור נגיעה, אבל אנחנו יהודים אנחנו מעל הטבע ולכן אנחנו כן מצליחים להינצל מהעוון הנורא.
ההיגיון אומר שכולם נכשלים בראיות אסורות , אבל אנחנו מעל ההיגיון ולכן אנחנו שומרים יותר
אם אתה רוצה ללמוד קצת את הנושא לעומק אתה מוזמן לעיין במסכת ברכות דף כח' ע"ב אם זה באמת מעניין אותך וחשוב לך לדעת מה זה "מנעו בניכם מן ההיגיון".
 
בנוסף, למרות שאין מביאים ראייה מן המתים , בדור האחרון הדבר ברור לכל יש כל כך הרבה מקרים של אנשים שחוו מוות קליני והם פשוט מספרים בצורה ברורה וחד משמעית כמה חמור עוון הנגיעה האסורה וכמה מלאכי חבלה נבראים מזה שהעין שלנו לא יכולה לראות, כמה פעמים שמענו על אנשים שחזרו לחיים וסיפרו כל כתות כתות של מלאכי חבלה שצועקים: "רשע, רשע" וידוע וברור להם שהדבר קורה בגין זרע לבטלה, יש סיפור שמביא הרב יהודה משה פתיה על נערה שסיפרה כמה צער נגרם לה כתוצאה מנגיעות אסורות, אם תרצה לשמוע את סיפור המעשה לחץ על הקישור הבא ואולי זה מה שיגרום לך להיזהר ולשמור את נפשך מאוד כדי לא לגעת בבת ישראל:
"עדות מעולם האמת תוצאה של נגיעות אסורות"

תגובות נוספות שכדאי שתקרא:
א) שמעתי שיש מי שמתיר לגבר להיות עם רווקה אם היא טבלה במקווה זה נכון?
ב) המורה שלי אמרה שלא כתוב בתורה במפורש שאסור לגעת בבחורות !
ג) חצאית קצרצרה הובילה למסיבות אסורות ולנגיעות אסורות.
ד) סרטון מרגש על נגיעה אסורה - צפייה נעימהשלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 42

דווח על בעיה