שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲנִי לֹא יָכוֹל

הלכות בשמירת הלשון:
מהי שותפות מזיקה

איזה כיף לחילונים שמותר להם לעשות הכל עם נשים !


שאלה:(04/12/2011)

רביד אני לפעמיים בסיטואציה שאני חושב לעצמי... שאני עובר ברחוב איזה חיים יפים יש לחילונים אני כולי שומר נגיעה שומר עיניים והם מגלים חיבה ונהנים הם עושים כל מה שבא להם..וזה מפתה אותי מאוד, אני לומד בישיבה בדרום הארץ ואני בן 18 והכל קשה מסביב בחוץ החילונים נהנים עם נשים והכל ואני סגור כל היום וזה ממש קשה, אגב אני נהנה מאד לשמוע אותך חח שתזכה להאריך ימים בטוב ובנעימים תבורך! אוהבים אותך צדיק, ד"ש מחדרה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, אם אתה חושב שלנשק נשים כל הזמן זה הנאה , צר לי לאכזב אותך , אם תחשוב על זה בצורה הגיונית , תראה שכל דבר שאדם עושה באופן תדיר בסופו של דבר נמאס לו ממנו , אתן לך משל לדוגמא.

אם אדם יעבוד כל היום בחנות של פיצה והבוס ירשה לו לאכול כמה פיצות שהוא רוצה בסופו של דבר יימאס לו מהפיצה תאמין לי , בפעם הבאה שמישהו יזמין אותו לערב פיצה , הוא פשוט יקיא !

כך אם יתירו ליהודי כל היום לגלות חיבה כלפי בנות , בסופו של דבר יימאס לו מהנשים ובפעם הבאה שהוא ייקלע לסיטואציה שבה הוא צריך לגלות חיבה הוא פשוט יקיא, התורה ידעה שיש לנו נקודת חולשה מסוכנת שנקראת: "הרגל" ולכן יש לנו כללים ברורים שרק אם נפעל על פיהם נזכה להיות מאושרים ומאופקים. אדם שיודע להתאפק זוכה לחיים מאושרים , נכון שבהתחלה קשה מאוד למוח להבין את זה , זה נראה ממש מעל הטבע , כולם "נהנים" , "עושים חיים" , "מבלים" אבל האמת פשוטה , הם נהנים 5 שנים וסובלים עשרות שנים אחרי החתונה כי הם לא יודעים להתאפק , אז הם בוגדים בנשים שלהם וחיים בשקר (לא כולם, רובם, הסטטיסטיקה מוכיחה שכל גבר שני בוגד באשתו , רק אשה שזכתה להתחתן עם גבר ממש מוסרי אולי תהיה מאושרת חלקית)

אבל בחורי הישיבה , אולי בהתחלה מוסרים נפש 5 שנים אבל אח"כ הם נהנים עשרות שנים , כי הם למדו להתאפק , הרבה פעמים שנה אחת של איפוק (בישיבה או במסגרת טובה) עשויה לעזור לחתן לבנות בית נפלא , לכן אני תמיד ממליץ לתלמידים שלי ולתלמידות שלי ללכת לישיבה או למדרשה לפחות לשנה אחת , כדי לקבל כלים להתמודד עם החיים...

אח יקר, תזכור תמיד , אם כדי להתקבל לסיירת מטכ"ל של בשר ודם צריך לעבור גיבוש קשה , אז איזה גיבוש צריך לעבור כדי להתקבל לסיירת של מלך מלכי המלכים? מבין?
לך יש חכמה אדירה , לבני נוער בגילך בחוץ אין רבע מהחכמה שאתה זוכה לקבל בישיבה, הם אולי יודעים מה זה פייסבוק , הם אולי אלופים בתכניות טלוויזיה או סרטים, אבל כל זה שקר , הם יכולים לזכור בע"פ שמות של רכבים וסרטי קולנוע , אבל זה לא יתן להם שם כח רוחני , הם שוקעים בעולם החומר , תנסה לשאול אותם מתי חוגגים את חג הסוכות (תאריך עברי) ותראה שהם יתחילו לגמגם , יש כאלה שאפילו לא יודעים באיזה חודש עברי חוגגים את סוכות , בכל מקרה הם לא אשמים , לא לימדו אותם את זה מעולם ! אבל לך הייתה זכות , זכית לעלות לישיבה ולא לגדול כמו "זומבי" כל היום על המחשב , כל היום משחק , רואה סרטים ומעביר את הזמן בעולם כמו בעל חיים...

זכית להיות בן של מלך , אל תוותר על הזכות הזאת לעולם , אתה תדע לחנך את הילדים שלך בצורה נבונה וחכמה , אתה תדע למשוך נשמות גבוהות מעולמות עליונים, מי שלא שומר תורה ומצוות לא יודע איך למשוך נשמות טהורות לעולם הזה , הוא לא יודע את סוד טהרת המשפחה ואת עוצמת הנפש היהודית שלו , אתה תלמד ותדע.
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 45

דווח על בעיה