שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם יח אדר התשעט

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לְהַפְסִיד בִּגְלַל

הלכות בשמירת הלשון:
תשובה על סיפור לשון הרע שהאמינו לו

אני נהג מונית ולצערי כמעט נכשלתי עם אחת הלקוחות


שאלה:(11/01/2012)

שלום לך כבוד הרב רביד, אני זקוק לתשובה על משהו שעשיתי, או יותר נכון שכמעט עשיתי שבגללו אני לא רגוע ובאים עלי מלא פחדים ומזיקים נראה לי ששקורה לי משהו מפחיד וזה גורם לי להיות בייסורים רבים. אני נהג מונית , אחת הלקוחות שלי טלפנה אליי להזמין מונית ,נסעתי אליה והיא בקשה שאעלה לעזור לה, שאלתי אותה בטלפון מי נמצא איתה בבית והיא אמרה לי שהיא לבד. נכנסתי לדירה שלה וישר הבנתי שמדובר בפיתוי, מזה כמה זמן הרגשתי שיש בינינו משיכה מינית אבל מעולם לא חטאתי איתה כי ידעתי שהיא נשואה הרבה שנים.. היא התחילה להיצמד אלי ולחבק אותי , היא ניסתה לנשק אותי , הסברתי לה שאני מפחד ושזה אסור כי היא נשואה וזה חטא חמור מאוד , אבל זה לא ממש עצר בעדה , אני לא יודע איך כמעט ונפלתי קורבן למעשיה לצערי הרב בעוונותיי היצר שלי התחזק ונכשלתי מעט בזה שנגעתי בה בסתר , אבל הצלחתי להימנע ממעשה אסור , אך אני עדיין מפחד ולא משלים עם מה שקרה אשמח אם כבוד הרב יתן לי תשובה כבודו מה עושים איך אני נגמל מייסורים אלו. והאם הצלחתי להתגבר על יצר הרע שלי. תשובתך חשובה לי מאוד.

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום וברכה , צר לי לשמוע שזימנו לך ניסיון כל כך קשה מצד אחד , אבל שמחתי לשמוע שזכית להינצל מעוון חמור לא פחות מצד שני.

כדי לזכות לתשובה גמורה עליך לפעול על פי שלבי התשובה. 
ולעשות וידוי, חרטה, קבלה לעתיד.

אבל התשובה הגדולה ביותר תהיה , שתמחק את מספר הפלאפון שלה מהפלאפון שלך ותתרחק ממנה כמה שיותר , צר לי לשמוע שכך מתנהגת יהודיה בעם ישראל , יתכן מאוד שאינך הראשון שהיא מפתה אותו וספק אם מותר לאשה כזאת להמשיך לחיות עם בעלה , אשריך שלא הרסת משפחה בישראל ואני מאוד מקווה שה' יתברך יחזיר את אותה בחורה בתשובה כדי שלא תיהרס עוד משפחה בישראל ולא ייגרם צער בעליונים.

שומר נפשו ירחק !
להיות נהג מונית זו משימה לא פשוטה בכלל , בטח ובטח שלא בימנו , בטח ובטח שלא בשעות הערב ובטח ובטח שלא לאדם ירא שמים , אני מכיר כמה וכמה רבנים שאמרו שמי שעובד בזה , מזומן לפורענות ואם יש לו אפשרות יעשה הכל ויינצל מהדבר הזה.
שכן שמענו כל כך הרבה סיפורים על מקרים מזעזעים שארעו וניסיונות קשים מנשוא.

האם מותר לנערה לנסוע במונית ע"פ ההלכה:
מעיקר הדין למרות שמותר לנסוע במונית (כשמתקיימים כל התנאים ההלכתיים: כביש מואר, אנשים אחרים נוסעים באותו מקום, ניתן לראות את הנעשה ברכב וכיוצב') למרות הכל , ראוי לכל נערה יראת ה' שלא תסע במונית ובמיוחד בלילה ורק בשעת דחק גדול, אם נוסעים אנשים נוספים במונית ולא נוסעים דרך מקומות מבודדים יש מי שיתיר את הדבר (כשכל התנאים ההלכתיים מתקיימים במלואם).

לסיכום: אם היית עובר איתה עבירה, היה לך חלק בהרס ובחרבן של בית בישראל ואני ממש לא מאחל, לא לך ולא לאף אדם בישראל שהצער של משפחה שלימה יהיה על המצפון שלו. מצד שני, חכם עיניו בראשו, אם אתה אומר שכבר מזמן הרגשת שיש ביניכם משיכה , הרי שיצר הרע כבר הכין את הקרקע לעבירה , להבא אל תקח נסיעות שאתה יודע שעשויות לגרום לך לפול בידי היצר הרע.

שאלות ותשובות דומים בנושא:
א) אשת איש התקשרה אלי וסירבתי לצאת עמה.
ב) חזרתי בתשובה , אבל קשה לי להפסיק לפגום עם נשים (אשתי בהיריון ואני בוגד)
ג) מה עונשו של מי שבוגד באשתו ונכשל באשת איש?
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 42

דווח על בעיה