שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
הֵיתֶרִים אֲסוּרִים

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על אמת או שקר

הכשלתי אשת איש ובגדתי בארוסתי


שאלה:(26/01/2012)

כבוד הרב רביד, חטאתי באשת איש לפני מס' שנים ובגדתי גם בארוסתי. בסופו של דבר משמיים עזבה אותי לפני החתונה ולא התחתנו שילמתי כספים רבים ונכנסתי לבעיות כלכליות, הבעתי כלפי בורא עולם חרטה גדולה וסרתי מהדרך הרעה.לעולם לא אעשה זאת ואינני מפסיק להביע ייסורים, חרטה, עושה צדקה ועוד אבל חושש מהגרוע מכל ,שלא משנה מה אעשה עונשי יהיה כרת ונשמתי תרד לגיהנום ולא תעלה. אני לא מסוגל לחיות עם התחושה הזו ולא פעם ביקשתי מבורא עולם שישים קץ לחיי. אינני יודע מה לעשות עוד..חלק מהרבנים אומרים שאין לי תיקון מה הרב אומר?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, אין דבר שעומד בפני התשובה , לדעתי הבעיה שלך היא לא גהינום , היא רצינות , כשתהיי קצת יותר רציני , תצליח , אם היית מסוגל לבגוד בארוסתך , או לנאוף עם אשת איש , סימן שמצבך הרוחני אנוש !

כשם שרכב מקולקל מכניסים למוסך       
נפש מתוקנת מכניסים ללימוד התורה
אין דבר כזה נפש שאי אפשר לתקן
כל זמן שהנר דולק אפשר לתקן אחי

אם תחליט להיות רציני ותרצה תיקון אמיתי לנפשך , עליך לוותר על המותרות , לוותר על הכבוד , לעצור את התאווה והמרדף המטורף שלך אחר סיפוק היצרים , ולהתחיל להתנהג כמו בן אדם. ההבדל בין אדם לבעל חיים הוא שבעל חיים לא יודע להשליט את השכל על הרגש משום שהוא חי ופועל על פי אינסטיקטים (לרוב) לעומת אדם שכן מסוגל להשליט שכל על רגש. (לכן רוב בעלי החיים הולכים על 4 והאדם הולך על 2 כשאדם עומד השכל ממוקם גבוה והוא זה שנותן פקודות ללב ולכליות, כשבעל החיים הולך על 4 השכל , הלב והכליות באותו גובה אין מי שיכתיב ויעצור את הדחף המיני)

זה מה שאני מציע לך לעשות אחי היקר.
א) לחבור למסגרת תורנית - לקבל דלק לנשמתך - "אם אין תורה אין דרך ארץ" (אבות)
ב) לתרום צדקה למסגרת תורנית - לכפר על חטאיך - "וחטאך בצדקה פרוק" (נביאים)
ג) להצטער על העבר ולקבל על עצמך לא לפגום שוב ב"נ - "תשובה, תפילה, צדקה".
ד) לחפש צדיק , להתחבר לתורה שלו , לבקש ממנו שיהיה מליץ יושר עבורך.
ועד שתמצא צדיק שיעזור לך אחי היקר, אני מציע שתעשה עם עצמך (או עם חבר) טיול לקברות צדיקים , תחפש צדיק שאתה מתחבר אליו ופשוט תבקש ממנו שיהיה מליץ יושר בעדך לפני ה' , רק חשוב שכשתהיה בקבר של הצדיק תבקש סליחה מה' ולא מהצדיק , מהצדיק אתה יכול לבקש שימליץ עליך יושר, בזכות צדקה שתתרום לעילוי נשמתו (כמה פרוטות) בזכות תפילה שתתפלל בקברו ובזכות לימוד שתלמד על הציון (רצוי ללמוד לימוד שקשור לצדיק שאליו אתה הולך) דברים שהצדיק כתב. בהצלחה

לפעמים לא צריך את הרב כדי לתקן.
אינך צריך רב שיתקן אותך אחי , אתה צריך חכמה שתאיר את חייך ופניך , בחינת: "חכמת אדם תאיר פניו" , תפנה בלב נשבר לה' יתברך ואני מבטיח לך שבע"ה אתה תרגיש עמוק בתוך הלב שתפילותיך נשמעות בשמים , כשתפסיק עם השטויות ותהיה רציני , כל זמן שתמשיך להתנהג בצורה שפלה , לא תצליח לצאת מהצרות שהכנסת את עצמך אליהן. "לב נשבר ונדכא א-לוהים לא תבזה", אף אחד לא יבכה במקומך אחי , על זה כבר רמזו חכמים ואמרו: "אם אין אני לי מי לי" - קח את עצמך בידיים נשמה טובה.

טיפ יפה אחי שכדאי שתקרא:
לב בגימטריה = 32 , חצי לב = 16 , אם תפנה לה' מתוך לב שבור תרגיש אחרת.
על זה רמזו חכמים במילים: "איה מקום כבודו להעריצו" - איה = 16 = לב נשבר.
שת איש 
לקריאת תגובות נוספות בחר במילה הרצויה וקרא תגובות בנושא:
אשת איש  ,  ניאוף ,  תיקון           

שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 34

דווח על בעיה