שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
חֲתוּנָּה בַּשְּׁכוּנָה

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על עם הארץ

אני מפחדת להיתגרש - אני חוששת שבעלי יתנקם בי


שאלה:(05/02/2012)

שלום כבוד הרב, רציתי לומר שאני נשואה שנתיים וקצת ויש לי 2 בנות נהדרות. לצערי מתחילת הנשואים בעלי מנבל אלי את הפה ולא מתייחס אליי בכבוד הוא צועק הוא מקלל ואין לי על זה שליטה הוא טוען שכשהוא עצבני לא להתייחס אליו.. אבל זה מוציא אותי מדעתי הצעקות המריבות העובדה שהוא משתף את ההורים שלו בכל דבר שקורה איתנו, עד למצבים שהוא צועק עלי ומשפיל אותי ליד ההורים שלו. אני בצער עמוק כבר תקופה ארוכה היחס שלו לא השתנה אפילו כשהייתי בהריון ואחרי לידה. יש לנו 2 תינוקות ואני מפחדת שאם אני אפתח תיק ברבנות הוא יתנקם בי ולא יתן לי מזונות. כרגע אני לא עובדת כי אני אחרי לידה. אני כך עצובה ומיואשת וכבר איבדתי את התקווה שלי. הקדשתי את השנתיים האחרונות בשביל המשפחה וכל מה שקיבלתי זה חוסר כבוד כבר איבדתי את עצמי והוא לא מוכן להבין שהבעיה היא אצלו אני כך רוצה להתגרש ממנו ולא יודעת איך לעשות את זה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום וברכה, צר לי מאוד לשמוע שכך בן הזוג שלך מתנהג, אבל חשוב לי שתביני שגברים שלא זכו לקבל הדרכה נכונה, פשוט מתנהגים בצורה מזעזעת , הוא לא מתנהג כך בגלל שהוא מטורף או משוגע חלילה , זה פשוט בגלל שהוא לא קבל הדרכה , זה כמו שמישהו ינסה לרכב על סוס לא מאולף , הסוס , יפה ככל שיהיה , מסוכן מאוד !
חייבים לדאוג למאלף סוסים לפני שמנסים לרכב עליו , תאמיני לי שזה עוזר מאוד , האמת גם סוסים מאולפים עשויים להיות מסוכנים כשיש באיזור סוס ממין נקבה , לכן חשוב מאוד לנטרל את כל הפיתויים ולא להעמיד את הסוס בניסיונות.

בנוגע לאלימות המילולית של בעלך:
אני לא מצדיק לרגע את האלימות הפיזית ו\או האלימות המילולית שלו כלפיך , חלילה וחס ! אני פשוט חושב שגירושין זה לא משהו שצריך לנפנף בו כל פעם שיש התמודדות לא פשוטה או משבר , אותי למדו שגירושין זה לא פתרון ! גירושין זו בריחה מהתמודדות , כמעט כל הגברים כעסנים וגאוותנים , לא בגלל שהם רעים , בגלל שזו תכונה גברית , גברים אוהבים כבוד וכל אדם שפוגעים בכבודו מגיע לידי כעס וכבר גילו לנו חז"ל שמקור הכעס היא הגאווה.

אם את רוצה למצוא פתרון לנישואין שלך להלן האפשרויות.
א) יועץ נישואין ירא שמים בלבד ! יועץ שאינו בקיא בהלכה עשוי רק לגרום נזק !
ב) אמונה בבן הזוג ובטחון בה' (תאמיני שכמו שיכולים לקלקל יכולים לתקן)
ג) תקווה (לא סתם בחרת בו , היה בו קסם , הקסם יכול לחזור)
ד) קביעות עיתים לתורה \ תדאגי שהוא יהיה קשור לדלק רוחני \ עבודה על מידות
ה) רב (זוג שאין לו רב או מדריך רוחני , מהר מאוד מוצא את עצמו בצומת דרכים)
ו) רק אם שום דבר לא עזר , לא הרב , לא היועץ , לא התפילות ולא כלום אז...

כדי שגבר יזכה להינצל מן הכעס צריך לעודד אותו ללמוד תורה , לא לחינם גילה לנו ה' יתברך את סוד התבלין , בראתי יצר רע (כעס) בראתי לו תורה תבלין (ענווה) , אם בנות היו יודעות איך התורה מסוגלת להפוך גבר אלים בוגדני וכעסן לגבר נעים רגוע ונאמן , תאמיני לי שכל הבנות בעולם היו שולחות את הבעלים שלהם ללמוד תורה , אני לא אומר שכל מי שלומד תורה אינו כועס , יש הרבה אנשים שנראים בני תורה אבל מתנהגים כמו ברבריים , זה שהם מתלבשים כמו בני תורה לא אומר שיש להם מידות נאצלות כמו מידות של בני תורה, ענווה , דרך ארץ , רחמנות , אבל לפחות הם מנסים לעבוד על עצמם.

אדם שמגיע לכולל או לישיבה חייב ללמוד גמרא והלכה , הגמרא וההלכה מעצבים את הגבר והופכים אותו להיות מאופק , הגמרא מלמדת אותו לכבד את אשתו , ההלכה מלמדת אותו שאסור לו לפגוע בה ו\או לצער אותה כלל וכלל , חז"ל מזהירים מאוד את הגבר לבל יצער את אשתו שכן דמעתה מצויה והצער שלה משפיע באופן ישיר על הפרנסה של כל בני הבית "אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו" (כבדו את הנשים שלכם כדי שתתעשרו).

לצפייה בשאלות ותשובות נוספות בנושא שלום בית לחצי כאן: "שלום בית"
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 10

דווח על בעיה