שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֵינוֹ מִסְתַּכֵּל וְחוֹטֶא...

הלכות בשמירת הלשון:
הבן האהוב

אובדן היריון - לצערי איבדתי שני ילדים


שאלה:(30/09/2012)

שלום כבוד הרב רביד אני נשואה כמעט 6 שנים ויש לי שני ילדים מקסימים, מיד אחרי החתונה שמתי כיסויי ראש , שמרתי טהרת המשפחה , שמרתי שבת , הייתי מפרישה חלה , לפני החתונה עברתי 2 הפלות בזמן שהייתי עם חבר שלי (כיום בעלי) , בשנה שעברה עברתי הפלה כי ההריון הפסיק להתפתח, השנה בדיוק באותו תאריך לפני ראש השנה התגלה אצלי הריון מחוץ לרחם. בסופו דבר עברתי כריתת חצוצרה שמאלית לפני שבוע ,בעלי לא עשה תשובה על העבר , אני זו שתמיד משתדלת , הוא בכלל לא מאמין בכל הקטע של הטהרה , למה זה קורה לי מה מנסים לרמוז לי מלמעלה? האם אני צריכה לעשות תיקון מסויים? חשוב לציין שלפני שהתחתנתי עברתי שתי הפלות אחת הייתה הפלה טבעית ואחת הייתה הפלה יזומה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, אני לא מכיר אותך ולא יכול לנחש מה עשית בעברך , אבל אני מניח שלא שמרת נגיעה ולא שמרת על צניעותך וקדושתך (בלשון המעטה) אם הספקת להיכנס להיריון פעמיים לפני חתונה , אני מניח שאת לא שומרת תורה ומצוות ועליך לתקן את חטאי העבר , כדי למנוע צער וייסורים בעתיד , הרבה פעמים אחרי החתונה אנחנו משלמים על טעויות שעשינו בעבר , על צער שגרמנו לה' יתברך או לאחרים.

אז מה צריך לעשות כרגע?
א) באיבר שבו פגמת בו תתקני. עייני בתגובה הבאה ותביני מה עליך לעשות.
ב) אשה שבעבר בחרה להפיל את העובר שלה , צריכה לתקן את החטא הנורא הזה.
ג) כדי לקרוא תגובה שכתבתי בנושא תיקון הפלה לחצי כאן: "תיקון על הפלה"
ד) עין רעה - תשתדלי לא לספר לאף אחד על ההיריון עד חודש 3 ותלכי בצניעות.
ה) נסתרות דרכי ה' , לפעמים אנחנו מתקנים עבירות מגלגולים קודמים. (בטחון בה' ! )
ו) קשה לי להאמין שאשה יכולה לשמור טהרה לבד מבלי שהבעל משתף פעולה , את צריכה להתפלל עליו שיזכה גם לשמור טהרת משפחה , כל פעם תטפטפי לו על המעלה שיש בדבר , תספרי לו סיפור יפה בנושא ואם הוא לא יהיה מוכן בכלל אז תשאלי רב מה לעשות עם בעל שלא מוכן לשמור טהרה , זה לא מקרה פשוט , היית צריכה לחשוב על זה לפני שהתחתנת , עכשיו קצת מאוחר מדיי לחנך אותו.

סיפור לסיום: זוג נשוי זכה לפרי בטן , האשה לא רצתה ילדים ולכן היא הפילה פעמיים ועשתה התקן למנוע היריון למשך 4 שנים , עד שיום אחד היא ובעלה החליטו שהם חסכו מספיק כסף ועכשיו הם רוצים להיכנס להיריון , הם המתינו שנים ועד היום אין להם זרע בר קיימא , מי שרוצה ילדים בריאים והריונות תקינים שלא יעודד או יבצע הפלות לעולם ואם חטא בזה , יתרום כסף בהוראת קבע לארגונים שמצילים חיים , או לארגונים שמזכים את הרבים , שגם הם נקראים: "מצילים חיים".

תשאירי לי את השם שלך במדור ביקשת קיבלת ותקבלי על עצמך אחת מ-3 קבלות
א) שמירת שבת כהלכה , ללמוד הלכות שבת , שבת היא מקור הברכה.
ב) שמירת צניעות כהלכה , להתלבש בצורה ראויה , רחבה , לא קצר ולא צמוד.
ג) שמירת טהרת המשפחה כדת וכדין (לדקדק בזה וללמוד את זה היטב)
ד) לנסות לפייס את הבעל ולבקש ממנו לפחות שישמור טהרת משפחה.לסיכום: אין דבר העומד בפני התשובה , אין זמן נפלא יותר להתפלל על זה מאשר הזמן הזה , תרבי בתפילות , תזילי דמעות לה' ותעשי כל מה שאת יכולה כדי להתוודות על החטאים שלך ולקבל על עצמך את הקבלות שאמרתי לאט לאט ובשלמות ! בהצלחה.


שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 12

דווח על בעיה